За децата, хапването навън и бездомните кучета

  • 2 174
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 347
Първо, обичаме животните. Второ, най  ни е забавно да ги гледаме как си играят или да гии храним. Това може да прекрати и най-неистовия плач от току що отнетия GSM например Simple Smile Трето, проблемът ми изобщо не е как да опазя едногодишния ми син от кучетата, а тях от него  и неумелите му ласки Laughing 

# 31
  • Мнения: 625
Не гласувах,защото няма опция,която да отговаря на моят случай.Аз не обичам животни и много се страхувам от тях,но искам детето ми да ги обича и затова често ходим при едно заведение,където има 2 бездимни кучета,които се навъртат постоянно там и ги храним,макар че не съм привърженик на животните.Нека детето да им се радва,а относно заразите-да ,страх ме е,но те могат и от съвсем неочаквано място да дойдат.

# 32
  • Мнения: 2 700
Бездомните животни в заведение не са ми проблем. Гласувах с опция 5.
Дъщеря ми обожава животни (аз съм по-резервирана от гледна точка на хигиена), и всяка среща с независимо каква животника за нея е празник.
Галене се позволява само при определени условия.

# 33
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Разликата между куче и котка е голяма. Към бездомните кучета съм недоверчива. Бездомните котки не са агресивни и не могат да причинят такива беди, като ухапването от куче.
Страхът не е най-добрият съветник. Не мога да им причиня това на децата си - да са наплашени от животните. Доколкото мога, старая се да намеря баланса между склонността им да се умиляват на всяко пухкаво кълбо и страхът от болести. Успявам, мисля.

# 34
  • Мнения: 647
Добре де, какво трябва да предприемат собствениците на такива заведения, в които се навъртат животни? Да ги избият ли?
Точно посетителите са виновни, защото им предлагат храна.
Ако питаш мен вината основно е в това , че за бездомните кучета от Европа пристигат доста пари !
И никой няма интерес потока от пари да пресъхне т.е. да се реши проблема.

# 35
  • Мнения: 5 362
Гласувах с 4-та опция.Котки не обичам,храня само кучета Mr. Green
Шегата настрана-не удрям или подритвам бездомните животни.Ако станат прекалено нахални ще се опитам по друг начин да ги изгоня.Но и ще си помисля пак дали да заведа детето си в такова заведение.До сега не ми се е случвало всъщност-с кучета.Виж с нахални котки-да.Ама на тях едно "пссъъъ" да им кажеш и ще се скрият Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 2 241
Не ми се е случвало да избирам заведение според това има ли / няма ли там котки и кучета, обикновено критериите ми са по-различни.

Случвало ми се е да храня завъртяло се коте или куче с каквото има... Не съм имала неприятни инциденти, така че нямам нищо против присъствието им. Виж при реална заплаха за децата сигурно някак щях да реагирам, в никакъв случай с ритник обаче.

# 37
  • Мнения: 323
Ние нашата по заведения почти не сме я водили, но за сметка на това едва ли има котка или куче из махлата, които да са останали непогалени от нея.
Ако примерно хукне към видимо болно животно, ще я възпра от пряк контакт, но иначе й разрешавам да ги гали.
Ако са домашни животни, преди това питаме собственика дали може да ги пипа.
Но това явно й е наследство от мене.
Аз, навремето си непрекъснато сюрпризирах нашите с различни домашни любимци, старателно изкъпани, сресани, с вързана панделка и неясен произход.
Peace

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре де, какво трябва да предприемат собствениците на такива заведения, в които се навъртат животни? Да ги избият ли?
Точно посетителите са виновни, защото им предлагат храна.
Ако питаш мен вината основно е в това , че за бездомните кучета от Европа пристигат доста пари !
И никой няма интерес потока от пари да пресъхне т.е. да се реши проблема.
Въпросът ми беше за животните по заведенията, а не за бездомните изобщо.
Собствениците не могат да направят нищо, ако посетителите не спрат да ги хранят. А чета тук - доста го правят.

# 39
  • Мнения: 1 311
Няма да седна в заведение, в което се навъртат безпризорни животни между масите. Адски ме е гнус, дтето ми се бои от кучета, също се опасявам от бълхи, кърлежи и зарази. А и не обичам животни. Гласувам с втора опция, но и първа се отнася до мен.
Също не одобрявам пускането на домашни кучета по пързалката и в пясъчниците.

Цитирам, защото напълно се припокрива и с моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт