Октомврийски мами под жегата събрани!

  • 11 612
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Здравейте!
Добре сте вие,вече приключвате с ремонтите, а ние чааааак към 15.09 ще го почваме,като се прибере таткото. Нещо обаче имам чувството ,че дребната ще се роди през септември и незнам дали ще успеем,да напазаруваме и да дооправим ремонта.
Днес пак ми е криво,писна ми да съм сама.......... ама ще се трае няма начин. Ужасно гадно е да няма с кого да сподели човек бременните вълнения, но.......... съдба.
Относно,разните там гащи и превръзки за бременни,аз с малкия си бях с обикновенни бикини и превръзки ,обикновенни, с крилца.Сега пак нямам намерения да купувам други работи.
За това как се обличат бебеците..... изобщо не го мислете,после ще си кажете ама,че въпрос съм си задавала. Майчинския инстинкт и много силно нещо. Peace

# 271
Здравейте мамички,
много се радвам на хубавото ви настроение и приятна раздумка. Hug
Мен на последък ме е обзело притеснение относно раждането. CryИ се чудя дали да си правя уговорка за раждането с някой доктор.То това е нож с две остриета- ако си направиш, другите доктори те зарязвали за времето докато се появи твоя.Ако пък не си направиш, има вероятност да не ти обърнат достатъчно внимание и да стане някой фал.Абе незнам.А и дочух че уговорката за раждане струва определена сума около 200 лв като тези пари минавали през здравната каса т.е. не на ръка.То в такъв случай ще трябва да се плати допълнително и на доктора?Някой има ли подобна информация?Вие ще правите ли подобна уговорка?Леко и безпроблемно бременеене на всички! Grinning
А за протокола моите мерки- 160см-55 кг- 28г.с.(+8 кг)

# 272
  • Мнения: 249
Здравейте момичета Simple Smile
на мен тоя ремонт ми е взел акъла, сядам само за малко да прочета и да се разпиша и не мога да ви смогвам страшни бърборани сте  Wink Laughing
в сряда съм и ще пиша до къде сме стигнали Simple Smile май вървим едри
вие решихте ли къде ще раждате ?
аз бях решила да раждам в държавното аг , но вече няма да съм там имаме  си вечеч частно и живот и здраве сме там Simple Smile


# 273
  • Мнения: 11
да ти призная нещо решила съм нещата да протекат,както му е писано на човек. Имам доста познати, които все бяха приготвили нещата за плащане и с многото уговорки, но когато дойде светлия момент нещата се оказаха различни, но всички бебешори са живи и здрави и никого не са върнали

# 274
  • София
  • Мнения: 1 555
Момичета - вече въобще не знам каква ваничка да купя, за това ще събера мнения от вас.  Confused

Първо се бях спряла на ваничките на КАМ - имат си и едно хубаво покритие, много добре изглеждат - обаче нали ги пуснаха в списъка с опасни стоки. Sad

После се спрях на Нео Нато - обаче се оказа, че били от един и същи производител, тъй че вероятността да са направени от други материали е минимална.

Разглеждах и ванички ОК Онда Бейби - но не ми харесаха толкова, само на снимка ми допадат.

Освен това, сега прочетох и тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=210437.0 . Тук може да прочетете , защо ваничките не трябва да са от PVC и какви кодове трябва да гледаме. Но имам чувството....че едва ли ще остане свесна ваничка на края....

Ето цитат -
Цитат
Ако пише LDPE, HDPE, PE, PP, кодове 2, 4 или 5 - вземайте смело.
Ако е PVC, V, PC или PS, кодове 3, 6 или 7, работата е кофти.

# 275
  • Мнения: 1 593
Чакайте малко да се разпиша пак, че ще "изпусна влака" докато пишете ли пишете когато аз не мога да чета  Naughty

Наде, муцки-цуцки чудно одеалце, аз пък си нямам одеалце (всъщност имам едно огромно, дето дойде с комплекта за леглото и обиколнците) само двете чувалчета.

То е нужно или чувалче или одеало, даже ако е по-студенка стаята примерно под 26 градуса, одеалце си е по-добре. Но при нас е жегаво от парното и чувалчетата стават, така че ще караме с чувалче. В този ред мисля че две са достатъчни, едно за пране и едно за спане.

за ремонтите: абре мацки, мога ли да запитам защо всички ремонтирате??? Много ми е странно, баш в жегата и баш като сте бременни? Това някаква традиция ли е  Mr. Green

за обличането - аз имам досущ същия въпрос, но при мене си търся повод да купувам още дрехи  Joy  Joy  Joy

Меги, съгласна съм за плетените дрешки, навсякъде са скъпи, но от друга страна дето викаш от плетено до плетено баят разлика има  Laughing

Преслава, хайде бе моме, няма ли да им спираш квитанцията на шефовете - колко още ще те бачкат така??? И честито за доброто детенце пу пу все така да върви и след като се роди!!!

мерси за палците сладурки, отивам да се обличам и да ходя на доки да видим дали силно стискате  Hug

# 276
  • Мнения: 9
Viodidi да, от Пазарджик съм и от почти 3 години живея в Бургас.
Преди това живяхме с милото в София, абе за 6 години и полвина доста неща видяхме с него Heart Eyes.
Как е по нашия край, предполагам, че се топите от жега, поне нашите така казаха. Тук поне е по-хладничко.
Iana_Mitrova моя пишоран 28 та седмица тежеше 1100 грама baby_neutral, така че според мен не е множко, не се притеснявай.
  bouquet

# 277
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Ивон,смятам да си купя от най-обикновенните ванички за къпане,някъде към 10 лв. са. Нямам манерение да давам луди пари за подобно нещо.
Скоро с една приятелка си бъбрихме,че с първите деца е по-различно,като се сетя само колко излишни и безсмислени неща са купувани,та мога още 3 бебета да отгледам.Сега смятам да давам парички за по-полезн неща.Дали ваничката е от 10 или от 90 лв ,върши една и съща работа.Майките ни едва ли са гледали кое от каква пласмаса е, а ето,че сме живи и здрави. Peace
Това е моето мнение по въпроса,но вие ще ги разберете нещата след време,просто почти всички минават по този път  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 278
  • Мнения: 276
Преславче добре заварила и благодаря и на теб за милите думи! Hug айде давай го и ти почивка вече че надали ще ти дадат медал най много някой тиквен!
 smile3503 Mirama ами тя мама плете страхотно а не от ония баш селските стари плетива - можеби това си представяш на първо четене.Друг е проблема че много обича да си налага мнението и това ме дразни ама кво да правим - много се радва като и се угажда! трябва да и обясня някак че не може само плетени дрешки да носи бебо! Иначе е оплела жестока пелена - пухкава и топла и няколко гащеризончета като потурки в различни цветове има и моряшко даже с корабче от пред!Има и жилетки точно като тия дето говори Меги - с качулка и ципче! Абе като си ги взема живот и здраве ще ги снимам и ще ви ги покажа!
Проблема е при свеки... newsm78 тя винаги е била много от страни на нашия живот! Дай и да се самопокани на хапване и пийване и пей сърце! Не знам дали ще ми повярвате ама детето до сега никога не е спало при тях и никога никъде не са я водили!!!А сега ще ми определя рими и имена и т.н. Ама пусто много ми е добро мъжлето и все пак заради него не я сиктердосвам както аз си знам!
mariavilka поздрави на твоя мъж!Мен корема не ме боцка ама такива лупинги прави че направо се чудя дали няма да ми избие някое ребро!
viodidi ще я подредя аз нея само чакам още малко да ми прелее чашката!
Ивонче на тази снимка не се вижда добре ама е много сладко наистина!Аз смятам да имам две едно по-тънко и едно по-дебело.
Ani*DI ти изби рибата с тия твойте килограми  #Crazy за доктора постъпи както сметнеш за необходимо! Аз имам уговорка и смятам че си купувам спокойствие!
Jenna ние сме без парно и затова мисля че чувалче ми трябва за да съм спокойна че няма да се отвива!Така че ще си търся хубаво и мекичко подобно на твойто и ще съм много доволна! newsm68
Айде връщай се по-бързо и пиши  Hug

# 279
  • София
  • Мнения: 1 555
Надя 73 - Наде мерси много.  Hug И аз така ще направя значи - едно по-тънко и едно по-дебело одеалце ще купя, ако се наложи после и още. По принцип и аз иначе смятам да изпозлваме спални чувалчета.  Peace

илонита - да ти кажа, то може и да се окаже, че обикновените ванички, които са по-евтини са по-здравословни, защото май ще излезе, че всички по-скъпи са от PVC и са обработени с вредното вещество.  Peace А иначе то ваничките не са толкова скъпи, колкото стойките.  #Crazy Примено Ондата е към 39лв. , а я продават с някаква стойка за 77 лв. Е, вядиях в един магазин, че и на друга стойка от 40 и няколко лева става, но пак безумно ми изглежда....

# 280
  • София
  • Мнения: 1 228
Привет момичета  Heart Eyes

Аз да се похваля - имаме напредък в измислянето на име - даже засега детето си има и име  Joy Joy Joy Ще видим докога, че моите хормони току разместват имената по списъците разни ...

Благодаря за пожеланията за колата: Меги, червена, естествено (като за жена  hahaha). Изтествах я уикенда - е, не е като 2.0 л. двигател/136 кс. (само 1.3 л./89 к.с.) дето карах до оня ден, ама пък и бензина е наполовина, абе за града е перфектна.

Наде, добре дошла! Много хубави снимки  Heart Eyes

Джена, стискам и аз палци, стига тормоз ... дано всичко е ОК  Praynig

Лилипоп, за седалките за големи деца - аз съм малко маниак на темата, ама мойто дете без столче не се вози  Peace Сега сме с третото, размер до 36 кг., ето това: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=1952
Още си го ползва като столче, не сме махнали облегалката. След към година и половина - две ще я махнем (столчето омалява по правило в момента, в който ушите на детето се подадат над облегалката).
За бебето - ще вземем нова кошница май ... Средното засега е запазено, може и да си го ползваме, но то е за след 9 месеца...

Аз да ви се оплача - това бебче ми разказа играта на зъбите - вече месец ходя на зъболекар, не остана здрав зъб в устата ми  Sad А днес ме и боли поредният ...
Освен това, имам кръвна захар доста под нормата, лекраката каза да ям следки неща - ама на мен хем не ми се яде, хем се лепят здраво (боже, как може всички около мен да ми говорят колко прекрасно изглеждам за бременна ... аз съм слон, последно 13 кила +), ама започвам да пия здраво подсладени сокове, дано се оправи. То май не е много опасно, а?  newsm78

Преслава, май с теб останахме последните труженички, при мен работата доста намаля вече, ама пак, остават си 3 седмици. Ще минат де.
Започвам да правя списъци за пазаруването. Още и едно парцалче не сме закупили, и дамски превръзки дори нямам вкъщи, дадох ги на съседката преди 2 месеца една вечер, да не излиза ...

Според мен е още доста рано за болничния багаж - не искам да предизвиквам дявола, не искам да се ражда бебето ни най - малко преди поне 15.09. Имам планове и за море пак, ама ха  Heart Eyes Или поне хотелче с басейнче около София... Или поне All Inclusive при мама на село с детето  Heart Eyes

Ивон, Мартин го отгледах с 2 одеялца - едно сравнително тънко и едно чувалче, което става на одеяло - много дебело, за зимата. И няколко съвсем тънки пеленки за лятото (той е роден Май месец). Пазя си ги, ще си ги ползвам пак  Simple Smile Ще вземем само още едно, за изписването. Достатъчно е, според мен  Peace Ваната - не я знам каква е, Мартин се е къпал в нея, ще се къпе и малкото  Simple Smile

Сега ще бягам да изпращаме Мартин на море със свекърите, хайде доскоро   bouquet

# 281
  • София
  • Мнения: 1 555
Започвам да правя нова тема, но ще ми отнеме мъничко време.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт