Ще си купя, ще си купя - консуматори ли сме ?

  • 1 905
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 605


Предвид на това, че се занимавам с реклама и си изкарвам парите от хора, които купуват, абсолютно подкрепям консуматорското поведение  Mr. Green
Купувайте, хора!!!!!!!

[/quote]

Eeee и аз работя в тази област освен това съм учила маркетинг и "от кухнята" ми е мнооого ясно как точно ни зарибяват, но не мисля че тенденцията ми харесва  Naughty

# 31
  • София
  • Мнения: 5 285
Да, такива сме. Попитайте някое дете (и вашето става) - може да ви изпее и изиграе поне 3 реклами от раз Simple Smile Промиват ни мозъците, ей #Crazy Аз също се записвам в групата на консуматорите, но много се старая да е с мярка. В интерес на истината дрехи и т.н. не обичам особено (то и от фигурата ми ще да е - трудно си намирам  Embarassed), но в книжарници и магазини за домашни потреби...  Whistling

Моята рецепта: списък.
Моята терапия: магазин за хранителни стоки (с количка. Не обичам от тези, на които се редиш на опашка и те питат какво искаш: забравям половината неща и няма възможност да си постоиш десет минути, избирайки най-подходящия сапун). И ако има кай да ми помогне с чантите после Embarassed

# 32
  • Мнения: 605
"Моята рецепта: списък."
Е да - опитвам и така ама... особено в големите магазини накрая количката се оказва с 50% че и повече неща извън списъка  #Crazy

# 33
  • Мнения: 473
Не си купувам излишни неща, купувам си толкова дрехи, колкото да мога да нося, а не да падат от гардероба ми. Има много по смислен начин да си харчим парите, а не в безумни покупки за козметика и дрехи. Купувам си винаги с мярка неща, които са ми необходими. Предпочитам да отида на почивка, на екскурзия, в някой хубав спа център, отколкото да се шляя по магазините и да давам пари за глупости.

# 34
  • Мнения: 605
Не си купувам излишни неща, купувам си толкова дрехи, колкото да мога да нося, а не да падат от гардероба ми. Има много по смислен начин да си харчим парите, а не в безумни покупки за козметика и дрехи. Купувам си винаги с мярка неща, които са ми необходими. Предпочитам да отида на почивка, на екскурзия, в някой хубав спа център, отколкото да се шляя по магазините и да давам пари за глупости.
Ама и аз моите си ги нося и не ми падат от гардероба и козметиката си я ползвам, ама мисля че мога и с по-малко... хммм а за по-смислените начини съм съгласна особено за "пътешествия"  Heart Eyes в скоби е защото не означава непременно да ходиш надалеч идеята е в откриването на нещо ново като място и усещане!

# 35
  • Мнения: 2 563
Като се усетя, че се зазяпвам по ненужни парцалки и кремчета, си напомням колко е гот да ми е пълничка спестовната сметка, та като ни щукне да пътуваме или да си почиваме, да не се ограничаваме.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 999
Хъм... излиза, че в сравнение с вас - не съм консуматор - поне не и за себе си.

Имам само един крем за лице, парфюм не съм си купувала от години /винаги някой мъж ми подарява/, дрехи и обувки си купувам 'по задължение' всеки сезон и то от едни и същи марки всеки път.

Виж за дъщеря ми  ooooh! Тази вечер й събрах един куфар с дрехи и обувки /отива на море с баща си/ и останаха още поне за 3 момичета на нейните години. Където и да ходя извън БГ само дехи и обувки й купувам...

За дома си купувам само неща, от които имам нужда, храната ни е почти една и съща и просто попълвам липсите.

Е...за да съм честна, всеки изкаран от мен лев е похарчен по един или друг начин до края на месеца.  Whistling

# 37
  • Мнения: 419
Не. Имам достатъчно акъл в главата, за да купувам само, каквото ми трябва.
Peace
Притежавам един нощен и един дневен крем, едни летни чехли, едни есенни обувки, едни ботуши, една универсална чанта, дрехите си мога да събера в един сак, телефона сменявам едва когато се потроши. В банята има само по един шампоан, балсам и другите джиджавки,   Whistling
Не съм консуматор, май  newsm78, но не защото не мога да си го позволя  Naughty.
Приоритетите ми са други  Crossing Arms.

# 38
  • Мнения: 2 700
Аз пък не съм консуматор, или поне не 100%. Купувам това, което ми/ни трябва, без да робувам на мода, марки, хорско мнение и т.н. Вярно, че имаме и уреди, без които спокойно можем да минем, но те са били купени по-скоро като улеснение, а не като самоцел. Дрехи и козметика купувам колкото ни трябва, а не зщото нещо е в промоция.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Податливи сме - бутат ни в ръцете, вземаме.
От друга страна, който е пробвал да произвежда сам, знае колко е скъпо /от всяка гледна точка/.

# 40
  • Мнения: 4 841
...След това задоволството от ненаправената излишна покупка е почти същото като  при  направената сполучлива. Peace
Мислех че само аз съм такава...

Нареждам се на "опашката"  Peace И подкрепям също така мнението:
Peace
Притежавам един нощен и един дневен крем, едни летни чехли, едни есенни обувки, едни ботуши, една универсална чанта, дрехите си мога да събера в един сак, телефона сменявам едва когато се потроши. В банята има само по един шампоан, балсам и другите джиджавки,   Whistling
Не съм консуматор, май  newsm78, но не защото не мога да си го позволя  Naughty.
Приоритетите ми са други  Crossing Arms.

# 41
  • Мнения: 605
Не. Имам достатъчно акъл в главата, за да купувам само, каквото ми трябва.
Peace
Притежавам един нощен и един дневен крем, едни летни чехли, едни есенни обувки, едни ботуши, една универсална чанта, дрехите си мога да събера в един сак, телефона сменявам едва когато се потроши. В банята има само по един шампоан, балсам и другите джиджавки,   Whistling
Не съм консуматор, май  newsm78, но не защото не мога да си го позволя  Naughty.
Приоритетите ми са други  Crossing Arms.

Страхотно   bouquet и на мен ми се иска да стана такава, обаче само в определени периоди ме държи това желание а после си казвам "само това ще си купя" и край  Confused какво да се прави зодия Близнаци  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт