Кажете си рецептите за любимите кексове?

  • 30 489
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • у дома
  • Мнения: 1 581
sladunka_medunka, благодаря   bouquet оцветих с малко червена сладкарска боя  Mr. Green (моята е на прах, предварително я разтварям в мъничко вода и разбърквам)

# 31
  • Мнения: 7 418
  Скоро опитах и останах възхитена от кекса на TheNMaster!Един пухкав,с орехови ядки,портокалови корички.Ммммммммммммммммм!Не кекс ,а мечта! newsm10 newsm10 newsm10
  Само че,нека рецептата я напише майстора,аз да не объркам нещо! #Silly

# 32
  • Мнения: 1 440
Кекс с ябълки ми е любимият:  chef

1 яйце
1 ч. ч. захар
1 ч. ч. олио
1 суп. лъж. кис. мляко
1 каф. лъж. канела
1 каф. лъж. сода
2 настъргани ябълки
1 и 1/2 ч. ч. брашно

Този е почти като моя с ябълки (само дето моят е с 1/2 ч.ч. олио и слагам даже стафиди, орехи, карамфил). Обожавам го, но напоследък не мога да го издокарам на височина, а само на вкус...но пък е страхотен.

# 33
  • Мнения: 5 001
  Скоро опитах и останах възхитена от кекса на TheNMaster!Един пухкав,с орехови ядки,портокалови корички.Ммммммммммммммммм!Не кекс ,а мечта! newsm10 newsm10 newsm10
  Само че,нека рецептата я напише майстора,аз да не объркам нещо! #Silly
Ааах,Селма,Селма.....издала си ме виждам аз.... Blush  Blush  Blush Обещавам утре да пусна рецептата за кекса,за да е точна(сега съм на работа и ако цитирам по памет,може да объркам пропорциите).

# 34
  • Мнения: 506
ето го и моя Simple Smile
Меден кекс с вишни и овесени ядки

Продукти:
200 мл овесени ядки
400 мл брашно
1 1/2 ч л бакпулвер
3 яйца
100 мл течна готварска сметана
150 г масло
150 г мед
100 мл кокосови стърготини
150 г вишни от компот

Приготвяне:
Яйцата се разбиват с помощта на миксер.
• Прибавят се медът, течната сметана и при непрекъснато разбиване се добавя и маслото.
• Отделно се смесва брашното, овесените ядки, кокосовите стърготини и бакпулвера.
• Сухата смес се смесва със мократа смес.
• Разбърква се добре.
• Вишната се отцежда и се нарязва на половинки.
• Формата за печене се намаслява и се поръсва със счукани бисквити или галета.
• Поставя се половината тесто.
• Изсипват се нарязаните вишни.
• Покриват се с останалото тесто.
• Пече се в предварително загрята фурна на 175 С около 50-60 минути.
• Кексът се оставя да изстине във формата, след което се изважда
 lalalala

# 35
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ами сега.. ooooh! newsm78кой да кажа  Mr. Green

Имаше една рецепта тук преди време, беше озаглавена "Страхотен кекс" с орехи отгоре, става наистина невероятно пухкав , изяде се за 2 дни.

Аз мога да си кажа рецепта за любима торта. Супер лесна и бърза пак на базата на пандишпанени блатове с крем и плодове между тях.. Crazy
Иначе за кекс, горната.. Hug

# 36
  • Мнения: 7 418

Ааах,Селма,Селма.....издала си ме виждам аз.... Blush  Blush  Blush Обещавам утре да пусна рецептата за кекса,за да е точна(сега съм на работа и ако цитирам по памет,може да объркам пропорциите).
   Е!Рецептата на този кекс не е за изпускане! Hug

# 37
  • Мнения: 2 439
Правя кекс на принципа на пандишпановото тесто - пропорцията е едно яйце - 1 с.л. захар - 1 с.л. брашно. Разбивам яйцата и захарта за 5 минути, докато побелее сместа, слагам брашното+ванилия и по желание какао или ядки или есенция или бланширани плодове и го пека във висока къдрава форма за кекс в предварително загрята фурна на 200 градуса 20 минути. После правя шоколадова глазура и го заливам.

# 38
  • Мнения: 5 001
Ето и обещаният кекс:

                                                        Кексът на TheNMaster
   
Продукти: 2 яйца,1 1/2 ч.ч. захар,1/2 ч.ч. олио,1 пълна ч.ч.кисело мляко,2 1/2 ч.ч.брашно,1 бакпулвер,2 ванилии,1 ч.л. настъргана лимонова кора,едросчукани орехови ядки,стафиди,портокалови кори(сварени,за да омекнат и да се изреже бялото под кората и нарязани на дребно) - 2 ч.ч.(орехите,стафидите и коричките)
 
В съд с обло дъно разбиваме яйцата,прибавяме захарта,след нея олиото и млякото.Слагаме постепенно от брашното в което сме размесили бакпулвера,добавят се лимоновата кора и ванилията (сега може да си отделите 1 1/2 ч.ч. от тестото и в нея да си добавите 1-2 ч.л. какао )Прибавят се ядките и сухите плодове които трябва да са омесени с малко брашно,за да не падат на дъното.
 Половината от тестото се изсипва в намаслена и набрашнена форма(или тава),правим шарки с какаовата смес и отгоре добавяме останалата част от тестото.Слага се в СТУДЕНА фурна  и се пече на умерена,за да се надигне.За де се провери дали е изпечен кекса се пробожда с клечка.Ако излезе суха,значи кекса е готов.След като изстине се обръща в подходяща чиния и се поръсва с пудра захар.     bouquet

П.П.  За съжаление не мога да покажа снимки....нямам фотоапарат,за което моля да ме извините  Embarassed

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 10:14 от TheNMaster

# 39
  • Мнения: 50
 smile3511.Утре е празника на християнското семейство.Бременна съм в шестия месец preggo.Живея в Испания от 5 години и много ми липсват семейните събирания по празниците.За това искам да приготвя вечеря и да го отпразнуване тримата със съпруга ми и сина ни,който е на 2години и 6 месеца.Разгледах много рецепти за кексове,но проблема е,че нямам форма за кекс CryРазполагам с йенска купа и кръгла тенджера,която може да се сложи във фурната newsm78.В какво мога да опека кекса не знам.Ако някой има идея,ще съм му много благодарна,ако ми помогне.А и нямам време да отида да купувам форма утре. Banghead

# 40
  • Мнения: 7 418


П.П.  За съжаление не мога да покажа снимки....нямам фотоапарат,за което моля да ме извините  Embarassed
  Имам фотоапарат,но  Embarassed Embarassed Embarassed с най-голямо удоволствие изпапках кекса на TheNMaster преди да се сетя да го снимам!
  Друг път  photo,живот и здраве!

# 41
  • Мнения: 5 001
smile3511.Утре е празника на християнското семейство.Бременна съм в шестия месец preggo.Живея в Испания от 5 години и много ми липсват семейните събирания по празниците.За това искам да приготвя вечеря и да го отпразнуване тримата със съпруга ми и сина ни,който е на 2години и 6 месеца.Разгледах много рецепти за кексове,но проблема е,че нямам форма за кекс CryРазполагам с йенска купа и кръгла тенджера,която може да се сложи във фурната newsm78.В какво мога да опека кекса не знам.Ако някой има идея,ще съм му много благодарна,ако ми помогне.А и нямам време да отида да купувам форма утре. Banghead
Смело може да се изпече и в двете неща,само трябва да ги намазниш и поръсиш с брашно,за да не залепне кекса.Ако имаш тава също става,не е задължително да се пече във форма.След като се изпече кекса,може да се нареже на малки парченца и да се аранжира в подходящ съд...Варианти много.   bouquet

# 42
  • Мнения: 5 001


П.П.  За съжаление не мога да покажа снимки....нямам фотоапарат,за което моля да ме извините  Embarassed
  Имам фотоапарат,но  Embarassed Embarassed Embarassed с най-голямо удоволствие изпапках кекса на TheNMaster преди да се сетя да го снимам!
  Друг път  photo,живот и здраве!
hahaha  hahaha  hahaha Дано да има време за снимки  Wink Вече се надявам и ти да опиташ да го направиш.....   bouquet   bouquet   bouquet

# 43
  • Мнения: 812
Рецептата ми я даде една колежка. Кексчето е много лесно и съвсем обикновенно:

Кекс
3 яйца
1/2 ч.чаша олио
1 ч. чаша захар
1 ч. чаша кисело мляко + 1/2 ч. л. хл. сода (да шупне)
2 1/2 ч. чаши брашно
1 бакпулвер, ванилия за аромат
По желание какао за оцветяване
Разбиват се яйцата и захарта, прибавя олиото и кис. мляко със содата, разбърква се леко и се добавя постепенно брашното (да не стане на бучки) Пече се и се ръси с пудра захар.Това е...Да ви е сладко!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=163805&photo=4

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 12:30 от Lebeduna

# 44
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Рецептата ми я даде една колежка. Кексчето е много лесно и съвсем обикновенно:

Кекс
3 яйца
1/2 ч.чаша олио
1 ч. чаша захар
1 ч. чаша кисело мляко + 1/2 ч. л. хл. сода (да шупне)
2 1/2 ч. чаши брашно
1 бакпулвер, ванилия за аромат
По желание какао за оцветяване
Разбиват се яйцата и захарта, прибавя олиото и кис. мляко със содата, разбърква се леко и се добавя постепенно брашното (да не стане на бучки) Пече се и се ръси с пудра захар.Това е...Да ви е сладко!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=163805&photo=4

Видях ето това:
ще ми кажеш ли рецептата за него. Изглежда супер.
  eat

Общи условия

Активация на акаунт