Кажете си рецептите за любимите кексове?

  • 30 487
  • 61
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 47 988
аз си слагам яйцата от хладилника, разбивам всичко накуп с миксера(без да разделям яйцата например). слагам обикновен бакпулвер, меря на око с чаша...и винаги ми става супер кекса
единствено провал може да има при печенето...ако е недопечен, но си засичам времето и готово

# 61
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Хайде и от мен:
4 яйца
1,5 ч. ч. захар
0,5 ч. ч. гореща вода
0,5 ч. ч. олио
2 ч. ч. брашно
домашен бакпулвер, т. е. 1 к. л. лимонтозу и  1 ч. л. сода
ванилия, настъргана лимонова кора, какао
Яйцата за по-бързо разбиване разделям на белтъци и жълтъци. Белтъците разбивам със захарта и когато снегът е достатъчно твърд, набързо добавям жълтъците, след което започвам да разбивам на най-ниската скорост. Добавям първо горещата вода, в който е разтворено лимонтозуто, олиото, брашното, двойно пресято със содата, ванилията и лимоновата кора - в такава последователност.
Изсипвам около 3/4 или дори повече от сместа в намазана и поръсена с брашно тавичка. В останалата част прибавям какао, но не меря, направо от пакетчето, да се оцвети сместа.
Изсипвам върху първата смес и с лъжица разбърквам, като правя кръгови движения от горе надолу, така че да се размесят двата цвята, но не и съвсем, за да стане красива мозайка при разрязване. Пека на умерена фурна.
Това е моят пухкав кекс Laughing

Общи условия

Активация на акаунт