Детето ми отново истеризира през 5 минути

  • 4 727
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 999
Никакви диагнози не поставям, имам съмнения и преглед при специалист би внесъл в достатъчно обърканото семейство много ясност. Поставям точка по въпроса.

И това ми стига като отговор. Благодаря.

Ник-ът ми е ИСА

# 76
  • Мнения: 4 380
Специално за теб, Иса. Хиперактивност като предпоставка за детска престъпност.

http://www.csc-scc.gc.ca/text/pblct/forum/e033/e033k_e.shtml

За това какво преживява семейството на такова дете и как се чувстват. Точно описаните от майката тук неща.

http://www.pandatr.com/publications/art3-op-impact1.html

Връзка между хиперактивност и дрогиране в по-късна възраст:

http://www.forum.umontreal.ca/numeros/1996-1997/Forum97-03-24/article02.html



Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 03:15 от xenia

# 77
  • Мнения: 1 404



Разбирам. Всъщност си права донякъде - наистина го приемам като лична моя заслуга просто, защото съм успяла да намеря начин да накарам детето ми да не се държи така, както не ми харесва. Не, че така е било през цялото време, нямам роботче вкъщи, просто съм се постарала да му определя някакви правила и да настоявам да ги спазва. И не само аз, разбира се - и баща му, и баба му, и дядо му, докато беше жив, всички сме работели върху това.
Не знам защо мислиш, че твоето дете е по-трудно от другите деца? Всяко дете е трудно за родителите си.

Ти пак с тия правила Crossing ArmsРазбери,правила и у дома има,Ния си ги спазва,това отдавна сме го определили.Тя просто на моменти губи контрол за секунди,истерията започва и не може да бъде предотвратена,повярвай ми.Какво правило трябва в случая да въведа-Ния не изпадай в истерия,владей се ако обичаш  Crazy
Единствено съм съгласна с това,че майката трябва да си гледа детето до около 3 години,за съжаление това при нас е абсолютно невъзможно,тъй като основно аз издържам семейството.И все пак намерих начин да работя по 5 часа дневно само,събота и неделя сме винаги с нея,за мен това време не е малко,но тя може да го усеща различно.
А доколкото знам,Джулияна си гледа Бобо сама.
Не ми се иска да намесвам тук ваксини,оцветители и прочие съвременни отрови,но не мога да се въздържа да отбележа,че всичко започана именно след ваксината против паротит,морбили и рубеола.

# 78
  • Мнения: 229
а какво мислите за прекалено спокойните и послушни деца, всеки им се радва и тайничко завижда на майките им, мислите че това е въпрос на възпитание или характер, или нещо друго.

# 79
  • Мнения: 2 292
а какво мислите за прекалено спокойните и послушни деца, всеки им се радва и тайничко завижда на майките им, мислите че това е въпрос на възпитание или характер, или нещо друго.
Не им zавиждам тайничко. ЗАвиси, какво искаш от детето си. Ако се радваш на неговите игри и открития и да ти покаzва нещата които е научило и да тича и да играе с усмивка ... някак си ще се чудиш, дали не е повредено нещо, ако по цял ден стои и не мърда  newsm78
Не смятам, че всички деца, които не седят като малки буда по цял ден са болни. И смятам, че Ксения се чувства виновна и търси оправдания zа беzсилието си.

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 10:04 от vivita

# 80
  • Мнения: 1 547
Ето пак... винаги се стига до едно и също нещо - децата са или буйни и неконтролируеми, или смотани и роботизирани. Няма средно положение.

Тук не става въпрос за темперамента детски. Нека едно дете да е буйно, колкото си ще; нека да прави поразии и маймунджалъци, но защо трябва това да върви в комплект с истерии, тръшканици и прочее екстри? Наистина, има деца с проблемно поведение, дължащо се на здравословни отклонения, не дай Боже, обаче за това си има специализиран подход. Всичко останало е резултат от грешка в отглеждането и не мога да бъда убедена в противното. Как така някой ще се роди лош или невъзпитан или труден? Егоистично ми се вижда да лепна подобен етикет на сина си, да речем, вместо чисто и просто да потърся пропуск в себе си  Rolling Eyes

Отглеждам деца с напълно противоположни характер, душевност и пол. Едното ми създава едни проблеми и радости, другото - други. Нито веднъж обаче не ми се е случвало да се сблъсквам с истерия или неконтролируеми реакции. Не знам и не мога да си представя какво е да стоя безучастно насред града и до мен някой да крещи половин час, както и не мога да си представя вчерашен дребосък да ме разиграва. Опитът ми не започва и не приключва с моите деца, трябва да добавя. Интересно ми е било да наблюдавам, как дете-гостенче, което никога не спяло на обяд, чинно си ляга със сина ми или друго, което нямало начин да хапне супа, сяда и изяжда две паници. Дори в този форум редовно може да се прочете, "детето ми не слуша при мен, а при баба си", "детето ми не дава да го обличам аз, а не-знам-си кой" и т.н. За каква проблемност може да се говори тук, за каква свръхактивност?! Глезотии, скука и объркани приоритети, това е.

И като споменах свръхактивност... децата с проблем се различават лесно от тези, които са просто по-подвижни и неспокойни. Поведението им, погледът им, движението на крайниците, изражението на лицето - всичко е толкова характерно, че няма начин да се сбърка, поне според мен. Но не бива да се поставят "свръхактивни" диагнози на деца живи, енергични и емоционални. Престъпление е да им се дават хапчета и да се водят по терапии, вместо просто да се преосмисли възпитанието и средата им.

# 81
  • Мнения: 1 404
Ето пак... винаги се стига до едно и също нещо - децата са или буйни и неконтролируеми, или смотани и роботизирани. Няма средно положение.

И мен тази категоризация винаги ме е дразнела.
Отглеждам деца с напълно противоположни характер, душевност и пол. Едното ми създава едни проблеми и радости, другото - други. Нито веднъж обаче не ми се е случвало да се сблъсквам с истерия или неконтролируеми реакции. Не знам и не мога да си представя какво е да стоя безучастно насред града и до мен някой да крещи половин час, както и не мога да си представя вчерашен дребосък да ме разиграва....
... За каква проблемност може да се говори тук, за каква свръхактивност?! Глезотии, скука и объркани приоритети, това е.

.
На теб не ти се случвало,затова и така лесно лепиш етикети според мен.Кой казва,че стои безучастно?А знаеш ли какво е да се опитваш по всякакъв начин да установиш контакт с дете в истерия,но без резултат.Каква глезотия,каква скука?Ния винаги е била с режим,още от раждането си.Всички,които я гледаме,съгласуваме подхода си,доколкото изобщо това е възможно с оглед разликата в години,характер и прочие.
.. децата с проблем се различават лесно от тези, които са просто по-подвижни и неспокойни. Поведението им, погледът им, движението на крайниците, изражението на лицето - всичко е толкова характерно, че няма начин да се сбърка, поне според мен. Но не бива да се поставят "свръхактивни" диагнози на деца живи, енергични и емоционални. Престъпление е да им се дават хапчета и да се водят по терапии, вместо просто да се преосмисли възпитанието и средата им.
Пак с тия хапчета.....някой тук спомена ли,че дава хапчета на детето си,защото аз не прочетох подобно нещо.Да се преосмисли възпитанието им-ами според мен това и правим като обсъждаме проблема и търсим съвети.Но съвети конкретни и добронамерени,какъвто например беше началния ти пост,възхитих ти се тогава,а не нападки от рода-моето не е такова,защото не скучае,не е глезено и приоритетите на родителите му не са объркани.

# 82
  • Мнения: 1 547
А знаеш ли какво е да се опитваш по всякакъв начин да установиш контакт с дете в истерия,но без резултат

Не, Bili, не знам. Но звучи притеснително. Аз не разбрах ти в какво искаш да ме убедиш - че Ния е родена със склонност към истерични пристъпи и възпитанието няма нищо общо? Ако е така, няма защо да ми се сърдиш - просто прочети какво съм написала конкретно в тази връзка.


Цитат
Но съвети конкретни и добронамерени, какъвто например беше началния ти пост, възхитих ти се тогава, а не нападки от рода - моето не е такова, защото не скучае, не е глезено и приоритетите на родителите му не са объркани.

Съветите ми са съвсем конкретни и добронамерени, ако се замислиш. Дете с проблем се лекува, дете без проблем се превъзпитава. Не се сещам обаче, какъв точно евфемизъм да употребя за "глезено", при условие, че точно това е думата и точно това мисля? И накрая - аз действително говоря за родители, чиито приоритети са объркани и чиито деца скучаят, точно тях имам предвид, но никъде не съм казала, че сред тях сте ти или jullianna, или който и да било - ти защо се самопоставяш в тази група?

# 83
  • Мнения: 2 556
Мога само да кажа, че и синът ми беше подобен (наистина не чак толкова тежък) случай докъм 3-годишен. И двамата с баща му бяхме вдигнали ръце и мислехме, че никога няма да можем да възпитаме и отгледаме това дете Mr. Green И двамата сме меки Марии и много му вървяхме по гайдата. Не е шляпан даже и веднъж, каквито и сцени да са се разигравали. То не бяха обяснения, то не беше чудо. Поучителното в нашата история беше, че в същото това време, в което ние се гледахме безпомощно и се чудехме как да озаптим детето, баба му нямаше никакви проблеми с него, разбираха се чудесно и жената твърдеше, че никакви грижи няма с това лесно и добро дете. Та почвам да си мисля, че малко ние нещо не сме били в час явно и повредата дали не е била главно в нашия телевизор не знам. Simple Smile

А откакто навърши 3 години, стана много спокоен и лесен наистина - това поне мога да кажа от опит.

# 84
  • Мнения: 7 837
Ксения, ако ще се замеврваме с линкове за последствия, ЕТО още един и то сериозен.
Но, вярно че се поотклонихме от същността на темата...

За мен тази нова модерна "болест" из детското общество, в 90% от случаите е изфабрикувана от психолози, терапевти и т.н.. за да си осигурят дълготрайни пациенти. Иначе, как да си обясним статистиката, че всяко 3-4-то дете е с хиперактивност, а всяко 7-8 и с дефицит на внимание (или друг дефицит)  Rolling Eyes Все едно говорим за епидемиологична обстановка  Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 1 404
Crazy chick,в нищо не се опитвам да те убеждавам,по-скоро ми се иска да бъда убедена WinkНе знам дали е родена така,не знам дали е от възпитанието,надявам се да е второто,защото е поправимо.Просто исках да вметна,че деца,гледани с режим и без прекалено угаждане,също преминават през такъв период.Оттам поне почнах,пък докъде стигнах..... CrazyСамата аз предпочитам да мисля,че грешката е някъде в нас,много по-успокоително е,но не е в разглезването или хаос в режима,ако беше това-лесно,въвеждам режим,а сега просто не знам какво да променя в поведението си.
Притеснително е,много даже.И когато в такъв момент някой ми напише...



Разбирам. Всъщност си права донякъде - наистина го приемам като лична моя заслуга просто, защото съм успяла да намеря начин да накарам детето ми да не се държи така, както не ми харесва. Не, че така е било през цялото време, нямам роботче вкъщи, просто съм се постарала да му определя някакви правила и да настоявам да ги спазва. И не само аз, разбира се - и баща му, и баба му, и дядо му, докато беше жив, всички сме работели върху това.
Не знам защо мислиш, че твоето дете е по-трудно от другите деца? Всяко дете е трудно за родителите си.

...та тогава аз съвсем спонтанно яхвам метлата и първо пиша,пък после мисля.Явно рецепта готова никой няма,на мен просто така ми се доисква понякога и после се чуствам като излъгана Confused

# 86
  • Мнения: 934
Уф, аман от идеални майки значи!
Има деца по-емоционални, с по-лабилна нервна система, избухлив темперамент... айде веднага да кажем, че са разглезени чеда на лоши майки!

Като ви чета, оставам с впечатление, че всички се раждат едни и същи, като кукли.  А различните от тях са просто болни.

# 87
  • Мнения: 2 863
Извнявам се,че прочетох темата отгоре - отгоре...

Но силно впечатление ми направи този пасаж:
"Първо иска едните сандали, тамън му ги обуя, не ги ще - иска другите.
Обувам другите, той изпада в истерия - иска татко му да му ги обуе.
Идва татко му, обува му ги, - пак истерия - иска да е бос.
И така за всяко нещо

Ако това е характерно за вашите отношения с детето, няма нищо чудно, че се държи по този начин.
То търси да усети граница, вие не можете да му я наложите, а  в последствие то бива наказано или санкционирано, за това че не приема границите, които вие не сте наложили, но очаквате то да ги знае и спазва!!!! И се получава абсолютно омагьосан кръг, от който няма  излизане, поне не по този начин, по който се опитвате.

И аз като crazy chick  ще кажа, че  родителите са тези, които имат нужда от консултиране, тък като в тази възраст почти на 100 процента те са първопричина за реакциите на детето. И не става въпрос изобщо за
 
Уф, аман от идеални майки значи!
Има деца по-емоционални, с по-лабилна нервна система, избухлив темперамент... айде веднага да кажем, че са разглезени чеда на лоши майки!
Като ви чета, оставам с впечатление, че всички се раждат едни и същи, като кукли.  А различните от тях са просто болни.
Да се търси оправдание за едно извънаредно затрудняващо поведение на детето само в неговия характер  е просто несериозно.....нито става въпрос всички да са еднакви...

Но няма начин да обуя 2 чифта обувки на дъщеря ми, да следвам капризите й, да викна още някой( баща й) да ги удоволетворява и след това да очаквам,че тя ще бъде мила и добра, когато й кажа " моля те не прави това...." примерно.....ми няма как да стане.....

Децата се простират до там в поведението си, докъдето им  позволиш. И понеже имат много повече време и свободен ресурс, те непрекъснато се опитват да преминат наложените граници и следователно  е грижа на възрастният да ги очертава също така непрекъснато....

# 88
  • Мнения: 193
Понеже темата замяза на някакъв странен спор относно родителската вина в отглеждането на тези, така да ги наречем условно "трудни деца", отново ще споделя накратко личния си опит:
Имам две деца, възпитавам ги еднакво.
Определям граници, не сменям обувки по желание, що годе имат режим (не съм маниачка) и старая да ги отглеждам уважавайки личното им простронство, без да ги оставям да командват.
Е, при малкото номера минава, тръшка си се понякога и се опитва да се налага, ама като няма пред кого сменя тактиката.
А голямата, откакто се е родила, е едно Уморение...
Ни с добро, ни с лошо, ни се води, ни се кара.
Честно казано, било ме е срам да го кажа и сега ме е, щото звучи като моя грешка или лудо дете някакво, ама тя наистина е бая ТРУДНА, да ми е жива и здрава!
Та децата са РАЗЛИЧНИ! Със или без синдроми!
При едни номера минава, при други не, при трети понякога.
Но всички те са дар за нас и трябва да ги обичаме такива, каквито са...

Нооооо!
Трябва да обичаме и себе си.
Всяко дете е трудно за родителите си, както каза Как`Сийка, не е лесно да си родител.
Няма нужда от вина и виновни, всеки търси СВОЯ начин... според мен за това става въпрос.

# 89
  • Мнения: 918
Джулияна, не мен ми направи впечатление това, което си написала за своя съпруг. Трябва да се опитат да намерят отново пътят един към друг, баща и син. Някакви общи интереси, занимания. Не е хубаво двамата да се отчуждават, тогава детето още по-отчаяно ще се опитва да привлече вниманието му, дори с ужасно поведение, ти ще се разкъсваш между двамата и ще се завърти един порочен кръг. Накарай съпругът си да помисли, че са от един отбор, поставяй им общи задачи, дори игри, в които те двамата се състезават с теб. При мъжете майчинският инстинкт липсва, всички такива чувства се възпитават бавно и търпеливо, с поощрения.

Общи условия

Активация на акаунт