Октомврийската дружина цяла в Третия триместър мина!

  • 12 256
  • 275
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 593
Аз в притеснение от този факс забравих да се похваля с най-новите придобивки на мушмулката - курдисани са в нашето албумче, гледайте отзад напред (последните 5 са). Чакам утре други ден космонавта и тогава вече ще има голямо фук фук  Blush

# 16
  • Мнения: 276
Добро утро кукленца!
Преди да почна да свалям тапети  в бъдещата стая на каката минавам да ви поздравя и да ви пожелая приятен и прохладен ден - днес поне обещават да е такъв!
Jenna много са сладки дрешките за дребо! Абе тия вашите доктори май верно са на приниципа да няма дупка непреровена!Еми застраховат се хората кво да ги правиш!Ама много сте порастнали  беее   smile3501 Браво на вас! Аааа така като гледам няма на кой да е нисък и дебел  no Генетичния материал не обещава това!!!
А вече свекъра ви е застрелял  тотално!Добре е все пак че предлага варианти та може со кротце со благо да постигнете някакъв консенсус! Лелее кво ша правим с тез имена не знам   ooooh!
Меги   и аз скоро за секс няма да ставам  без да ме е засипал с чувал брашно и да ме е натиснал по корема та да види где е дупката!!!
Айде бе не си ли купи нещо за тебе най-накрая?
А за хавлийките имаме си една бебешка и една страхотна далматинска от каката - нея ще си я ползвам с кеф!
Аз пък се чудя какви шишета да си купя?  newsm78  колебая се между силиконов биберон и каучуков! Помагайте момичета!
                                                                     

# 17
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Добро утро и от мен!!!
Джена,голям смях му ударих Joy Joy Joy
За хавлиите,Меги, какво като не са ти нови?Изпираш с бебешки прах и готово.Като се замисли човек,купува я от магазина,изпира я  и тя пак не е нова....Само излишни парички ще даваш.Така и така ги имаш...
Наде, аз си взех едно голямо и едно малко шише на Нук,със силиконов биберон.Каучукувите биберони бързо се развалят,почват да лапнат и трябва много по-често да се сменят.Това е моя опит,но.... знае ли човек.
Днес,майка ми е рожденничка,ще празнуваме.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Приятен ден на всички.

# 18
  • Мнения: 2
Добро утро момичета!
Виждам, че сте почнали с приготовленията за бебчо. Да споделя нещо, което моята кумица ми каза за кърмата. Тя роди преди 15 дни и в началото се притесняваше, че не и тръгва както трябва кърмата, затова си е купила гранулиран чай на HIPP за кърмачки. От този чай направо като река течала кърмата  Joy . Аз лично съм ползвала преди години с дъщеря ми другите чаеве на HIPP : за колики и за спокоен сън - много са добри. Така, че ако искате когато пазарите за раждането вземете и този чай, за да може още в болницата да пиете от него.

# 19
  • Мнения: 141
valen_tina , ако имаш номера на тел. на Петя бяхме заедно на последната лекция на 9 месеца,моля да ми го пратиш
Съжелявам,че пиша тук но е важно , а кутията на Валя е пълна
Лек ден на всички   bouquet

# 20
  • Мнения: 617
Хоп Троп в новата тема.
Ивон ти си отличничка, Меги ти пък и даде личен пример как се прави. Браво!
Аз смятам като изляза в отпуска след две седмици да изчета основно темите със списъци и необходими бебешки неща и да съставя мой. Така че информацията която давате е безценна. И аз съм чувала за тези чайчета на HIPP ама мисля да не купувам пък ако има нужда мъжо ще търчи. То кой ли ще ми прави чай в болницата ама ще видим.

# 21
  • Мнения: 22 440
Добро утро и от мен на всички. )))

Списъка с неща е чудесен, но мисля, че дрешките трябва да са малко повечко.
Имам предвид, че при нас в болницата имат определени изисквания - не искат да обличат бебетата с боди, а искат памперс, гащички върху памперса, ританки и блузка камизолка, която се връзва с връвчици. Чак отгоре вече го обличат с някакво комплектче. Долните дрешки се сменят всеки ден, докато горните на 2дена. Това е по данни от преди месец и нещо от моя приятелка.
Така че попитайте конкретно за болницата какво искат за бебето.

За хавлийките, аз съм си купила 2 и честно казано са си доста големички, определено мисля че поне до 6месеца ще му е добре на бебето, да не кажа и че до 1г мога да го суша в тях.

За пелените - в повечето болници изискват 2комплекта (в комплект са 1тензухена и 1бархетна). Добре е да си вземете за в къщи още 1-2комплекта, тъй като се използват доста. В предишната тема една от мамите ходили на лекциите на 9месеца беше дала приложенията им - на плота за повиване, под главичката, за попиване след банята и т.н.

За сега съм си взела само едно шише, на Чико, против колики. Мисля да кърмя и не виждам за какво ще са ми 2шишета.
Помпата за кърма, която също е на Чико си има собствено шише, в което директно да се изцежда кърмата.

По препоръки на някой майки може да се вземе крем за успокояване на зърната на Авент. Аз мисля да го купя.

Мога да допълня и една залъгалка - доста се спори по темата дали е добре да се дава на бебето, или не, но мисля че не е излишно човек да има една под ръка и да използва в някой случаи, когато всички средства за успокоение на бебето не действат.

# 22
  • София
  • Мнения: 521
Хайде привет и то мен  newsm53 и аз да се разпиша в новата темичка  newsm47
Ивон естествено пак си надминала себе си с оформлението  smile3521 много е сладко newsm51
Джена тия докторя са много  #Silly защо трябва да те притесняват излишно  smile3506 щом бебчо си расте и всичко му е ОК  newsm44 не се притеснявай
Нигела  списъчето е много полезно smile3521
Целувки на шкембетата   love001

# 23
  • София
  • Мнения: 1 228
Добър ден и от нас,

Джена, браво на вас, че сте добре  Hug Малеее, водиш в покупките, всичко си имате вече  Heart Eyes Браво, и то най - работещата мама  Simple Smile

За списъка да се включа и аз:
 - буйките са напълно излишни според мен, имах и не съм ползвала такива неща - то бебето не може да стъпи, чорапки са достатъчни за всеки сезон. Обувки/буйки/пантофки - ще купувам за прохождане живот и здраве  Simple Smile
 - за нормално раждащите - не е лошо да си вземете за болницата отвара от смрадлика (или да ви донесат) и/или локален антибиотик във вид на пулверизатор (позлвах Бивацин предния път и съм много доволна).
 - помпата си я вземете в болницата - за там е полезна, особено ако млякото слезе наведнъж и вдигнете температура (случва се при 80% от първескините).
 - много кърпи за болницата - малки. За подсушаване на гърдите, за обтриване с топла вода ...
 - лактогонните чайове на мен не са ми помагали, всичко според мен е въпрос на нагласа и спокойствие  Peace Надникнете във форум Кърмене - има много безценни съвети в закованите теми, и не само там.
 - кремове за зърна - кремчето на Авент е много по - добро от Гермастан и може да не се отмива (аз го отмивах, за всеки случай), за разлика от Гермастан, който си е лекарство. Може да има и други кремчета сега, не знам  Embarassed
 - залъгалка е добре да си вземете, по - добре отколкото да му бутате шишето с вода или адапте. Разбира се, най - добре е на гърда, ама със секцио май не става веднага... Първият път ползвахме (т.е. почти не е ползвал Мартин, плюеше я, като установи, че не пуска нищо) каучукови, по - меки са. Сега пак такива мисля да взема, поне за началото, после се надявам да не ми трябва.
 - в началото според мен е по - добре бебето да се маже с преварен на водна баня зехтин, така се избягва рискът от алергична реакция (колкото и хубава и квалитетна да е козметиката).  Аз смятам да купувам бебшко олио и мляко след това.
 - за пъпчето, първият път ползвах Топоцин (локален антибиотичен прах) + спирт, мисля пак да взема.
 - за хавлиите подкрепям - вземте си големи нормални хавлиени кърпи. След година и половина - две, ползваме халатчета.
 - дрешките - кой както реши, зависи дали ще перете на ръка или ще събирате за пералня (с размерите на бебшките дрешки, това са няколко дни). Във вторият случай ще ви трябват повечко дрешки. Аз съм мързел и не смятам да пера на ръка, ама имам много дречки от Мартин и вече от племенницата ми, която е на 5 месеца (за щастие зълва ми не си пада по розово и фантифлючки, та повеечето неща са унисекс).

И накрая, музикантки, ако можех да си държа китарата, можеше да ви подосаждам, ама не мога с туй шкембе  Mr. Green

За имената - ние и с Мартин, и сега, на никого не казваме как ще се казва бебето. Всички научиха името след като Мартин се роди. Сега пак мисля така, дори на вас няма да го кажа, понеже в бг-мамма не съм съвсем анонимна  Simple Smile Така никой не претендира за име, пък и нашите баби не са придирчиви в това отношение и двете. Мартин е кръстен на свекър ми, баща ми е починал и имаше същото име като на мъжа ми, та отпада като вариант, главно заради последното - двама Владимировци вкъщи ще ми дойдат много  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 1 524
Добро утро поспалани  Hug

Jenna Вече няма съмниние - тези тъпи американски доктори ти точат застраховката - че те тук в БГ могат по кръвните изследвания със сигурност да ти кажат боледувала ли си или си болна. Ако си болна, то симптомите са температура, отпаднлост и там каквото пишеше (нали някой беше пуснал инфо) Та сега да ти кажа - НЕ ВСИЧКИ дупки са изследвани, остава да ти бръкнат в носа, устата и ушите и тогва ще ги призная за най-големите ГАЛФОНИ. Срашни са последните ти покупки, дънките с блузката са веднъж, и пижамата със самолета- любимата анимация на тати  Mr. Green

илонита да ти е жива и здрава мамата   bouquet   bouquet - весело изкарване на празника.

Надя 73  Joy  Joy ПУФ и мъжо да не вземе да обърка дупките  Joy - при мен положението е абсолюттна СУША- вече спрях и да се нервя, то насила хубост не става, то всъщност и насила при моя хубостник не става, вика ми я се погледни, то сега секса е перверзия, безотговорно отношение към беба и вреден за нея - иди му обяснявай - твърдоглава тиква си е. А преди ехххххх по пет пъти на седмица, та и повече, а сме заедно от 13 години какво стана сега- нямам обяснение, ако не бях до него постоянно щях да си помисля че любовница си е хванал,  ooooh! не знам дали и  факта, че хипопотам съм станала има някакво значение - това ще го разбера след като родя, ако и тогава бега от мен - ЛЮБОВНИК ще си хвана  Crossing Arms

 Mirama и аз четох за залагалката - та реших, ако беба се успокоява с нея - давам, ако тя не я ще - не давам.

Lollipop ясно прибавям към списъка  за болница, чай за кърма и бързовар.

rally ех аз исках да  купувам помпата в последстие, но явно ще трябва за болницата. - Моята стара пералня има програма за пране на дрехи на половината от капацитета си  Mr. Green та и по-малко да събера няма и да помисля за пране на ръка.

# 25
  • Мнения: 1 919
а добЪр ден и от мен-аз както винаги станах в 5 часа наядох се и си легнах и така до 9 че комшиит еправят ремонт и направо не се седи тука-майче махат плочките в банята-ужасияяяя направо имам чувството, че след малко ще влязат в нас newsm78
Jenna абе много са ти джиджани покупките най ми хареса гащиризинчето  bowuu,
meggyv абе какво стана вчера ходи ли до Индйския магазин-нищо не се похвали newsm78 пък за секса-ко беше туй бе ядеше ли се????? Моя секс пък секна кат са УУУУУжених хахахах Whistling тамън влизах в 4 месец и мъжо го подгони параноята кат твоя #Crazy , после замина и тъйй ще поставям някой световен рекорд на Младоженка БЕЗсексова  hahaha щях  meggyv   да ти предложа д аодим у някой манастир да ставаме монахини ама с тез ТУМБАЦИ-незнам дали ша мине номера за непорочното зачатие и дали ша ни повярват, че сме ДЕВСТВЕНИ  Joy Joy hahaha hahaha

# 26
  • Мнения: 1 572
ДОБРО УТРОООООООО ДЕВОЙКИ   Hug
Еееех днес май ще е по-хладно и ще се живее. Вчера в 9:30 вечерта в Люлин беше 33 градуса  Ill newsm36
Ивонка мила - супер темичка - на маргаритки! Много е красива!
Меги, само на мен се оплаквай от мъжа си, само аз като гледам мога да ти вляза в положението (от опит дет се вика). Всички други мами са по-добре от нас   Sob
JennaHug бебо е здрав! ама има си хас, ти добре си го гледаш и храниш  smile3521 Много ще му се радваш на пухкавото дупе!

Rally
, като прочетох за новата ти придобивка веднага взех да заглеждам червените Тойотки по улиците. Набелязах една на Раковска паркирана на тротоара миналата седмица .... май събота беше и реших, че 100% е твоята  Mr. Green Да си я караш със здраве .... и по-хубаво да не е толкова мощна, аз се оправям чудесно и с двигателче 1,2 м3.
И да се похваля КУФАРА С ДРЕШКИТЕ СЕ НАМЕЕЕЕЕЕЕЕРИИИИИИИИ! Донесоха го на свекъра на крака у тях и то в неделя! Благодаря за всички стискани палци  newsm51  Лелееееее количеството е за 3 бебета поне. Тя свекървата купувала, купувала .... ама какво да ви разправям  doh Е повечето неща не са нови, а са от племенника. Той обаче се роди едър и после бързо растеше та не успя да ги облече всичките. Лошата част е, че са заляли с нещо куфара по летищата и сега повечето дрешки са в жълти петнаааа. Сега започвам да пера и сортирам. Което не се изпере ще гоооо .... коя версия искате  Mr. Green Версията за пред свеки "всичките са прекрасни и ще си ги носим" - това по настояване на мъжо, та да не я обидим. А моята версия е и без това са твърде много - което е на петна отива в коша  newsm75 Ооооо  и трета версия има - за пред моята майка вече - ще ги даваме в детски дом за сирачетата. То третата версия е най-правилна, но ще поровя из форума да видя къде се предават. Тя моята майка има слабост към домовете и даже щяха да осиновяват с баща ми едно детенце преди време....
Ивон, днес се успах и не можах да отида на лекцията на 9 Месеца. Ще разкажеш ли тук какво интересно си научила?

# 27
  • София
  • Мнения: 1 228
Стига с този секс бе, девойки (бивши  Mr. Green). При нас е обратното - той иска (била съм много секси бременна  Blush), аз се чувствам като слон, адски неподвижда и тежка... Освен това получавам контракции след това, та отблъсквам... Имах желание само в началото (всъщност първия път имах желание по - до късно, ама не чак до края), сега тц...  newsm78 Спокойно, после ще си го изкусурите (то аз предния път пък "после" бях смешка - имах нерезорбирали се конци и съответно болка, не давах да ми целува гърдите, да не зарази бебето с нещо  Joy ...). Абе, до година - две, все ще има секс няколко пъти, спокойно  Mr. Green

За помпите за кърма - ако имате от кого да заемете, взимайте, така или иначе 3 - 4 месеца макс ще ви трябва в общия случай, а инвестицията си е солидна (няма смисъл да купувате евтините, поне според мен). Аз и първия път взех назаем, и сега мойта приятелка ми я завеща. Е, освен ако не държите всичко да си е ваше де  Heart Eyes

Добра, честит намерен куфар  Heart Eyes Със здраве да си носи бебчето дрешките. А по Раковска шансът да ме видиш е почти нула - виж по Околовръстното, да  Mr. Green Всеки ден Младост - Павлово и обратно, уикендите гледаме да сме извън София (нали малкият е при баба си предимно лятото, пък и на село хладно  Simple Smile)

Ох, трябва да ида да видя Тина Киркова, поне входа да знам къде е, да не го търсим с контракции ... Момичета, които не сте ходили, хайде да идем някой петък на училище там, ама да е след 20.08.?
А какво стана със срещата за София? Желаещи?

# 28
  • Мнения: 493
ХОП,и аз да се запиша в новата темичка newsm03 Поздравлвния за оформлението-СТРАХОТНО Е smile3525Виждам че вече всички сте започнали приготовления за бебчетата,аз още се мотам......... newsm78.Затова продължавам да ви следя с интересна информация  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 1 524
galentinass   Joy Joy Joy какъв ти манастиир - не ща там, на мен ми минават мисли за вибратори и жигола  Joy

За среща винаги съм готова, ама мога чак след 18-19 август, иначе ще бъда с вас в мислите си. Ще се оглеждам аз за червена стрела в Младост  Party

 dobra сортирай, пери и снимай да гледаме и ние - честито намиране на куфара.

Още не съм стигнала до магазина за дрехи -мързелът е голяма работа,а и жегата си казва думата.

Общи условия

Активация на акаунт