Октомврийската дружина цяла в Третия триместър мина!

  • 12 253
  • 275
  •   1
Отговори
# 30
Здравейте бъдещи мамчета  Hug
Аз докато ви прочета и вие сте започнали нова темичка  Grinning
Ивонка темичката е невероятно сладка  Heart Eyes
Чао за сега... Аз се гмуркам да ви чета, че два дни пекох дупето на морето и сега си наваксвам....  Hug

# 31
  • Мнения: 1 572
Ох, досега сортирах - пот тече от мен .....
Резултата е:
11 бр. плюшени гащеризона с крачолки и ръкави;
10 бр. плюшени гащеризона с крачоли без ръкави;
10 бр. подбрани блузки с дълъг ръкав /другите заделени/;
около 15 бр. подбрани бодита с дълъг и къс ръкав тип бельо /другите заделени/;
1 бр. летен дънков гащеризон - жесток е просто;
1бр. трикотажна жилетка - също много готинка;
2 бр. плюшени, мъхести космонавти;
иииииииии не пдайте - 11 чифта патъчки!
Версията, че са на петна се промени. Само 2-3 комплектчета са зацапани от куфара, сега прегледах по-обстойно. Има и доста бельо, което просто не ми харесва и няма да го ползвам; заделено е докато измисля какво да го правя. Има и чорапки, но тях 100% ще ги хвърля; чак пък стари чорапи да ми носи детето, хайде няма нужда.
Меги ще снимам, но като изпера и изгладя - да се фукаме повече. То и целия албум ще заема с тези количества  Mr. Green Забравих да спомена, че всички неща са основно в две ръстови групи 0-3мес. и 3-6 мес. Няма износване ви казвам! А и наистина като ги прегледах, се убедих, че не са носени.
А и сестра ми пристига утре с още 13 комплекта за девойката купени от САЩ. Майка ми ги е видяла преди мен и каза, че били просто невероятно красиви! Добре, че имам едно приятелка бременелка с термин Февруари, та ще я поканя да си избере за нейното. Инъче зян ще станат тези красоти.

 smile3506 Забрави да спомена, че и аз и майка ми се отчетохме с покупки  ooooh! навзехме още преди 2 месеца разни гащеризончета, ританки .....
Дали да отворя магазин  newsm53   или веднага като родя да си спретнем второ бебе luvbed

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 13:21 от dobra

# 32
  • Мнения: 133
rally , аз вече се замислям за отпуска от 1 септември и искам да се включа в училищното посещение в Тина Киркова! Имай ме предвид  Hug За срещата в София и аз давам глас да е към края на август... аз все бях заета и чак сега мога да ви видя  smile3521

# 33
  • София
  • Мнения: 1 555
Добър деееенн.... Hug

Jenna - голям смях паднаа.... hahaha Браво на твоя юнак много е пораснал.  Heart Eyes

Надя 73 - Наде, не купувай много шишета. Аз примерно един куп събрах вече без да искам.  ooooh! Имам 2 на Авент от лекциите, имам още 1 на Авент и 1 магична чаша от уреда за затопляне на храна, 1 на Чико от стерилизатора и единственото, което съм си купила, защото искам е на Чико физиологично със каучуков биберон. Смятам да си купя и помпа за кърма на Авент и там има още 2 големи и 2 малки шишета.   Joy Иначе смятам в началото да изпозлвам само физиологичното на Чико, то е и с каучуков биберон и врно, че се развалят по-лесно, но си е естествен матерал. Смятам да се цедя и да съхранявам кърма, защото ще трябва да отсъствам от време на време и някой друг ще трябва да храни бебка.  По нататък и другите ще използвам сигурно и вече със силиконов биберон...въпреки че толкова много дали ще мога. Mr. Green

Mirama - аз доколкото знам в болниците обличат бебчетата с техни дрехи и се носят дрехи единствено за изписването. При вас и за другото време ли искат? newsm78

dobra - Много се загуби напоследък.  Hug Радвам се много за сладурските дрешки. Чакам с нетърпение снимките.  Peace

За лекцията - беше за промени и проблеми със зрението на новороденото и кърмачето. Интересно беше, но не записвах този път и май не започмних много.  EmbarassedОбщо взето разказаха ни как се развива зрителния апарат, за какви промени да внимаваме, кога да заведен бебчо на преглед. Май трябваше по-сериозно да записвам....

rally - за срещата - аз съм съгласна. Пък и съм свободна почти постоянно.  Mr. Green Предлагам по-заетите мами да кажат кога ще им е удобно.  Peace

# 34
  • Мнения: 249
добър ден
честита ни нова темичка , прекрасна е както винаги Simple Smile

# 35
Здравейте на всички!
Трудно се наваксва с четенето,още повече,че бях болна няколко дни и нямах възможност да пусна компютъра,пък и вчера беше "национален празник"за нас двете  с беба-тати имаше рожден ден-стана на 29, Heart Eyesодъртя и той,та имахме гости,така ,че цял ден-покупки,чистене,готвене и тн.Сега реанимирам Wink
Благодаря за списъка,много полезно нещо ,особено за такива мързеланки като мен,все си мисля колко много време ми остава,ама май не е така #Crazy
Темичката отново е невероятна,а новото оформление-невероятно сладко  bouquet
А колкото до секса,аз по-скоро имам обратния проблем,вече се чудя къде да се скрия,за да отбия атаките на нашия тати.Но съм сигурна,че след раждането и предполагаемото ми влизане във форма ,различна от тази на хипопотам,всичко ще се нормализира,сега всичко ми тежи,ужас Close
Jenna след като бебчо расте и е жизнен ,значи всичко е наред,много се радвам за вас  Grinning

# 36
  • Мнения: 343
Здравейте е и аз днес влизам най после в 7 месец
бавно но сигурно
Момичета тези мокри кърпи някакви бебешки ли са или са от тези
които ние използваме
и дали има проблем за бебчо ако отида на фризьор за да се боядисам

# 37
  • Мнения: 1 572
Мечтание,  бебешките еднократни кърпички са специални. Ползват се за почистване на дупето преди да сложиш новия памперс. По принцип повечето са напоени с някакво масло, което дезинфекцира, защото и фекалиите и урината са много дразнещи за кожата, следователно трябва добре да се почистят. Кърпичките се ползват като си на разходка и не можеш да измиеш дупето, инъче ако си в къщи се препоръчва миене на течаща вода .... Не че ми звучи изпълнимо насред зима да мием дупета по 7-8 пъти на ден  Mr. Green
За фризьора - аз си ходя на всички фризьорски процедури най-редовно. Постригвала съм се 3 пъти откак съм бременна, боядисване 3-4 пъти и изправяне .... когато ми хрумне. Бях руса и сега започнах плавно потъмняване, защото като се роди беба мисля, че просто няма да имам време да поддържам руса коса и така. Инъче трябва ли като сме бременни да сме грозни  Crossing Arms И гинеколози съм питала - няма проблем за боядисване, само да не е с амонячна агресивна боя, защото парите все пак ще ги вдишваш 30-40 мин.

# 38
  • Мнения: 22
Здравейте мили мами,
Нека се присъединя и аз към вашето форумче.
Термина ми е на 29.10. и очаквам със 100% сигурност момченце.  Вече си имам едничко - той е голям и е на 12 г.
Аз съм на 36г. и съм от София.
Радвам  се, че ще си споделяме оставащите по-малко от 3 месеца до изването на нашите бебчета.

# 39
  • Мнения: 22 440
Хайде пак здрасти от мен. ))))

Доста се изписали докато ме нямаше. Аз днес се мотах из улиците, тъкмо се прибирам и ме наваля дъжда, ама добре че от спирката до в къщи са 100метра. )))

Купих си залъгалка каучукова на НУК, взех само една, че ако бебето не иска да не давам пари за глупости. Иначе е много красива. )))

meggyv,  galentinass, направо ви съчувствам с тези мъже и без секс. Аз вече имам чувството, че повече аз си искам отколкото мъжа, ама още не ме е хванал срам. ))) Ще ми угажда, какво да прави. Добре, че не се шашка и изобщо не му пука,че иначе сигурно щях да се гръмна. )
Мен повече ме притеснява след като родим какво ще правим. То едва ли ще има време да мисля за секс, ама аз винаги си намирам. ))) Не ме приемайте за нимфоманка, моля ви. ) baby_neutral

Ивон, , аз само едно шише си купих, против колики и мисля, че ще ми е достатъчно. Смятам да го ползвам за вода, ако бебето иска. Иначе нямам намерение да го наливам с вода.

dobra, честито, че се е намерил куфара, със здраве да си ги ползваш дрешките. ))) Дано успееш да ги облечеш всичките. )))
Аз още никакви подаръци не съм получавала, но и това което съм накупила е достатъчно.
ако някой ме пита направо ще си искам всичко друго, но не и дрешки. )))

Мечтаниеу има си мокри кърпички за бебета. На Памперс и други марки, няма как да се сбъркат, те са с бебе на картинката. Обикновенно са големи опаковки, по 72бр или по-малки от по 30бр.

# 40
  • Мнения: 249
добре дошла keidi   bouquet

# 41
Ей, и аз да се запиша в новата тема. Едвам смогвам да изчета всичко, пък като тръгна да пиша все забравям какво щях да ви казвам.  ooooh! Бременелски мозък, ужас. Толкова съм разсеяна и така ме мързи и не ми се работи.. не знам вече.

На новата мама keidi добре дошла!

Ivon страхотна тема.. цифрите са направо супер. БРАВО  smile3501

Nigela влезнах в страницата на магазина, на който сте ходили. Но там няма нищо за сортимента им.. исках да те питам , понеже говореше за баничка на добра цена, и другите стоки ли са на подобни цени?

Мечтание моята доки ми е казала, че няма проблем с боядисването. Така че , ходи си спокойно.  Peace

# 42
Здравейте мами,
 smile3525много сте ми готини и духовити и така трябва да бъде.Браво за подробните обяснения за дрешките и бебешки принадлежности. HugДа попитам някой може ли да предостави списък с багажа  Grinning за родилното? или е най-добре да попитам в родилното, където ще раждам. newsm12

# 43
  • Мнения: 22 440
Ani*DI по принцип е най-добре да попиташ в родилното, но има неща, които навсякъде се изискват.
Като гледам не си от София, там има болници, в които дават всичко, но за нас от провинцията не се отнася. ))))

2бр нощници, по възможност с копчета от пред, ще ти е по-удобно за кърменето
сутиен за кърмачки
помпа за кърма (понякога е много полезна)
крем против разраняване на зърната
евентуално чай на Хип за по-лесно идване на кърмата
бельо - дълбоки бикини, или бельо за еднократна употреба (продава се в аптеките, или санитарните магазини)
нощни превръзки, или превръзки тип памперс
лигнин
1бр чехли
хавлия за баня
козметика - шампоан, душ-гел, дезодорант
мокри кърпички (както за теб, така и за бебето - бебешки)
при секцио (хипоалергична лепенка за раната, с която може да се къпеш, колан за след раждане, лепенки за белега или крем)
телефон, зарядно за него, нещо за четене

# 44
  • Мнения: 8
Ха добър ден муцунки  Hug

Ивонка темата ни е  newsm74 newsm74 newsm74

rally с две ръце съм ЗА!!! И за срещата и за училището в Тина Киркова и за датите /нали излизам в майчинство на 22.08/ Просто ме брой задължително присъствие, че се чувствам изостанала откъм инфо и покупки и...направо ми  е каша в главата   33uu   Thinking  Оххх, щях да забравя да ти кажа ЧЕСТИТА ТИ НОВА КОЛИЦА  travel Лек и безавариен път ти пожелавам и най-прекрасните места да посетите с нея  Hug Hug

Jenna БРАВО за резултатите, ама то ние си бяхме сигурни, че мъжът е здрав, а покупките ти направо ме оставят без думи - страхотен пич ще бъде малкия  Hug Hug Hug

Мечтание Честит ти седми месец  smile3521 newsm51


keidi    welcome Много е гот, че все още продължаваме да се множим  smile3501 Hug

Целувки по тумбите на всички   love001  love001  love001


Общи условия

Активация на акаунт