21ва Темичка - Навършихме Форумско Пълнолетие (...по Американски тертип)

  • 10 402
  • 289
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 593
KTB, Джи, благодаря ви за инфо-то за паспортите, изобщо не знаех, че родилният сертификат отнема толколва време, но сега ще си проуча нещата... хубаво, че сте вие да ме светнете, че инак втасала работата.

Иначе за паспорта, ще подаваме по експресната (тази за 24часа или 2-4 дни дето е, ще видим за коя има нужда), е ще се плати отгоре няма как, че и с агенция смятам да го правим, но по-добре отколкото билетите да изгорят...

Сега да ви се похваля, днес с гръм и трясък ме изненадаха 100 човека в къщи докато аз сладко бъбрех с мама по телефона, гола ( Embarassed) и чаках да ми попият кремовете срещу стрии... моля ви се бейби шауър имах... а аз се готвех да излизам с една мацка... напрао бях в шок  #Crazy, мислех, че моята организаторка ще чака мъжа ми, даже бях 100% сигурна и хич и не очаквах...
МНОГО БЕШЕ ГОТИНО (е не така изискано като на МрсГ), но ми беше супер сладко, най-вече защото имаше много подаръци (къде от регистрито, къде не) и беше изненада.  Ще ви пусна снимки, макар, че не съм снимала аз и са малко замазанички, и не се вижда много, но все пак ... ех... в добро настроение съм  newsm68 preggo

# 166
  • Мнения: 2 255
Ако някой друг ще му вади паспорт на детето ще ти трябва изрично пълномощно - в смисъл ...упълномощавам еди кой си да подаде заявление за паспорт и т.н.  Питай в консулството при вас дали има промяна от миналата година. Иначе и ние направихме  като миз - извадихме в България.
Друг ще вади...аз обаче,си мислех,че с пълномищното за ЕГН ,ще свършим работа и за паспорта(след това)....,но при изваждането му(ЕГН),са задържали пълномощното...
   Джена,хубава изненада са ти спретнали,разбирам Simple Smile

# 167
  • Мнения: 994
Тина, ако пълномощното не е било изрично до РПУ и съвсем точно написано за какво служи е нямало да свърши работа. Освен това от миналата година не важат пълномощни с апостил, а само с консулска заверка (това само за паспортите). Питай пак в консулството, нали в Чикаго има отдел?

Джена, честита ти изненада Simple Smile Браво на приятелките ти.
А за паспорта провери. На мен от болницата ми бяха дали документ, в който пишеше на кой адрес мога да си получа копие от акта в срок от 4 до 6 седмици. Не става веднага.

# 168
  • Мнения: 2 255
Тина, ако пълномощното не е било изрично до РПУ и съвсем точно написано за какво служи е нямало да свърши работа. Освен това от миналата година не важат пълномощни с апостил, а само с консулска заверка (това само за паспортите). Питай пак в консулството, нали в Чикаго има отдел?
Да,там на място си правих заверките...но не си спомням...все си мислех,че бяха упоменали за какво е пълномощното( и че имаше  изречение ,в което се споменаваше и РПУ,ако не бъркам) ...както и да е...ще се ходи пак до консулството(ако трябва).....аз не очаквах,че ще задържат самото пълномощно в общината....

# 169
  • Мнения: 3 367
Jenna,haaaaaaaa!супер готска изненада,явно имате свежи хора наоколо..
*
днес прочетох и осъществих успешно, надявам се, една поредна идея за как да се учим на здрав.хранене..
правихме 2 къщи-една от чипс и м*мс и друга от ябълки,черен хляб и бадемово масло..като 3те прасенца,идеята е че чипсовата е като сламената..схващате..после и за вечеря имаше,много полезна занимавка..
*
Ния днес завърши курса по плуване,ще повтаря тоз' клас, не можела са плува нам си колко си метра сама и да скача в басейна..има грамота де,да не си помислите че не се отчете мероприятие..

# 170
  • Мнения: 2 257
Джена, я Мара да подробне - кажи сега - как така нахълтаха у вас 100 човека? И как стана после - сложиха маси и такъми и ти седя все така в шок ли? Как успя да се облечеш?  Разказвай, че ми е интересно, моля! Flutter И снимки дай, когато ги свалиш. Embarassed До момента, това е най-готината изненада за шауър, която съм чувала. Браво на твоите дружки!

# 171
  • Мнения: 2 257
днес прочетох и осъществих успешно, надявам се, една поредна идея за как да се учим на здрав.хранене..
правихме 2 къщи-една от чипс и м*мс и друга от ябълки,черен хляб и бадемово масло..като 3те прасенца,идеята е че чипсовата е като сламената..схващате..после и за вечеря имаше,много полезна занимавка..
*
Ния днес завърши курса по плуване,ще повтаря тоз' клас, не можела са плува нам си колко си метра сама и да скача в басейна..има грамота де,да не си помислите че не се отчете мероприятие..

Благодаря за полезните информации, които пускаш отвреме навреме! Тихо и кротко си записвам за по-нататък.
Ния, надявам се, не е разочарована от повторението и с радост ще изкара пак курса. Simple Smile

# 172
  • Мнения: 3 367
Джи,не съм сигурна че изобщо разбира Ния за какво иде реч,нея и да я бият пак ще се радва,само внимание да и се обръща Grinning ; учителката ме успокои, че по цяла година все в едно ниво седяли,а на нея и е 1 път туй..

# 173
  • Мнения: 1 593
Значи моя близка приятелка изяви желание да организира шауъра ми преди известно време (юни месец още) и аз си поръчах да бъде изненада, след което започнах да казвам на кой да се обади, кога да го направи, как да го организира и тн и тя накрая ме прекъсна и вика: "маце, като за изненада много инструкции даваш..."  newsm53 и аз замлъкнах засрамена  Embarassed. Та пратих аз регистрито, намекнах, че искам да изчака мъжът ми да се върне (т.е. септември) и това беше...

Та днес към 2 се размотавах из къщи, и моят съквартирант идва и вика, ей, много хубаво време, аре да се разходим до парка. Аз понеже само тъпча напред назад (нали по-лесно се раждало след това) и веднага готова да задвижа морна трътка... викам айде да зема едно шауърче     bath и ше одим. Ама кака ви Джена, тутка без конкуренция, (от онези - вечно закъснелите) се закъпа надълго и нашироко, после "ухапах" телефона с мама и мама ме захапа обратно (и тя приказливичка щото) и blahblah.

Както споменах бях омазана с крем и по натурално облекло, когато на вратата ми се почука... аз много се възмутих и казах, че съм гола и не мога да излеза  Naughty ... продължих  blahblah... след 5 мин звъни другата линия... аз дигам "Ало", от другата страна: "ша се покажеш ли"  smile3506... на мене нещо започна така лееееееко да ми просветва, викам "Къде"  newsm09, ами в другата стая... на мене почна още повече да ми просветва, но пак не вярвах, защото аз чаках шауър Септември и бях УБЕДЕНА, че ще е тогава.  smile3527
Облякох се набързо и отварям вратата     bigdance2  - веднага ми се връчва дайпър кейк - гледам хилят ми се сички, ха честито, ха целувки, ха прегръдки, балони летят, един простор с бебешки дрехи опънат (с мини щипки за пране  Joy ), едни хартиени мечета, кубчета, панделки  - на масата едни къпкейкс, едни кукита, салатка, пилешко роле, чипсове, салси, в единия ъгъл на стаята едни торби големи, примамливи ме гледаха...
направо шаш отвсякъде ви казвам.  #Crazy

Та какво се оказа... те хората се разбрали руумейта ми да ме изкара, той им дал ключ да влязат междувременно, обаче аз с това къпане съм развалила работата.  ooooh! Та чакали ме хората отвън - 1 кърмаче, 1 11месечно и 1 тригодишно лапе, 1 бременна, 2 баби , плюс останалите гости да се натуткам в банята и после докато съм приказвала сладко сладко по телефона, те се зашетали, спретнали трапеза, украса  newsm19
ама аз нали съм си глухичка, хич нищо не съм и чула даже...  Embarassed

та така, ще кача снимки утре да илюстрирам дългия разказ...

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 07:51 от Jenna

# 174
  • Мнения: 1 593
Забравих да кажа, че този уикенд се опитах да се разбера да се видим с три от моите дружки (по отделно с всяка!) и те по един или друг повод ми отказаха...  Joy Joy Joy, чак сега разбирам защо

# 175
  • Мнения: 384
Здравейте Hug
Джена, а честит ти бейби шауър. Много хубав разказ, а както чувам от теб и много добре сте си изкарали. Когато имаш възможност качи снимки.
Джи да пишеш утре как е изкарал твоя бебчо на детската градина. Като си помисля че и нас ни очаква това след около 2-3 месеца и направо Shocked #Crazy.
Ние на Пламен снимките за паспорта ги правихме в пощата, но той беше на 2 месеца
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3546676
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3546689

a получи се надявам се да могат и да се отворят тези две снимки
Вчера Плами беше манекен на детски дрешки от органичен памук. Не само че дрешките му ги подариха ами и доста други подаръци забърса, и го поканиха / т.е. мен с бебето/ на 28 да му направят и снимки

# 176
  • Мнения: 2 255
Jenna ,леле че купон:))) евала на организаторката!
 mariya_75 ..нещо не можах да се ориентирам....кое албумче да гледкам....искам да видя манекна..блазе му за памучните дрехи.

# 177
  • Мнения: 940
И при мен не се отварят снимките на Мария!

Дженна...Много хубаво разказваш  Simple SmileБраво за изненадата,щом си доволна значи и хубави подаръци си получила,жалко само че не са изчакали мъжа ти ,ама те хората предполагам не са искали да рискуват че ако вземеш и родиш ...отиде шауъра ,айде чакаме снимки

# 178
  • Мнения: 1 783
Jenna, браво на приятелите ти thumbsup Hands Clap мойте шауъри, бяха два и много готини, ама аз нещо не можех нормално да ги възприема, не знам защо се чувствах неудобно... патка малко си падам...  Animal Chicken

И аз се присъединявам към предупрежденията за паспорта, обади се в общината и питай за колко ще ви приготвят акта за раждане, може и да имат по-бърза процедура, ако им кажеш е ще пътувате.

днес прочетох и осъществих успешно, надявам се, една поредна идея за как да се учим на здрав.хранене..
правихме 2 къщи-една от чипс и м*мс и друга от ябълки,черен хляб и бадемово масло..като 3те прасенца,идеята е че чипсовата е като сламената..схващате..после и за вечеря имаше,много полезна занимавка..
*
Ния днес завърши курса по плуване,ще повтаря тоз' клас, не можела са плува нам си колко си метра сама и да скача в басейна..има грамота де,да не си помислите че не се отчете мероприятие..


Пак полезна идейка от Анет за яденето. Трябва вече дневник с твоите идеи да си водя  Wink Hands Clap
Не се кахъри за плуването, ще се справи бързо.

# 179
  • Мнения: 7 091
Мацки, аз правя фондановите украси за тортите другата събота и ми се изпи соса направо! По-голяма част изсъхнаха, та днеска ги дооцветих, обаче останалите още не мога и се ядосвам, че таткото ни няма да е в къщи през седмицата...как ще ги опазя от дребните за да ги донарисувам не знам  ooooh! #Crazy
И шаш и паника- не ми излизаше бебето от молд-а! Че едвам до вадих със секцио  Mr. Green Laughing Че като го извадих горкото такова беше смазано, наложи се да го оформям на ръка за да заприлича на бебе  Joy Сега вече и коса си има, и панделка  hahaha че чак и терлички  Crazy Mr. Green Като ги направя тортите ще се похваля Wink Ама няма да са сглобени преди другата събота де Simple Smile( блатовете ще пека в петък и всичко ще сглобявам в събота, как ще успея, не ме питайте! Shocked Дори още не съм измислила какви да са отвътре  Laughing
Пожелайте ми успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт