За живеещите в USA

  • 12 115
  • 123
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 116
Цитат на: Abadjieva
OFF TOPIC

Простете, ама чрез търсачката не намерих инфо, та да ви питам:
Мъжът ми  ще ходи до БГ с Аля. Разбрах, че ни е нужен документ, заверен в Консулството, с който да минават границите.


И аз ще пътувам сама с децата, но аз знам че този документ е достатъчно да е нотариално заверен и с апостил, за подпис от посолството не съм чувала, това да ходим лично до там за такъв подпис просто е апсурдно.

# 76
  • Мнения: 8 163
О, благодаря ти! 100 пъти предпочитам да се занимавам с американските чиновници, пред това дори да се обаждам на Посолството! Ще направя така, като ме съветваш.

# 77
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Anonymous
Опитай отново по телефона, пък дано да попаднеш на човек!

Хи. Хи. То там такива намират ли се изобщо? Май всички само са отишли да се оядат=поосвинят, а на България и българите, дето имат нужда от помощ и съвет (чисто професионален!) - "у лево". Важното е парите да текат по личната сметка.

# 78
Цитат на: brigite
Здравей Мама Лу. Добре дошла при нас Wink
 welcome
Има още няколко бременни девойки тук, които също са на финала.
С теб сме и стискаме палци беба да излезе бързо Grinning


Mersi, Brigite!  Flutter
Tai kato pove4eto razbrah, 4e ste v Chicago az imam edno vapros4e kam Vas Wink .
Molq vi, pi6ete ot koi ot hranitelnite BG magazinite v Chigaco ste nai-dovolni i koi spored Vas e nai-dobre zaredem?
Do momenta sam obikolila 3: BalkanFlavour, BBS i tozi noviqt Mladost, no iskam da 4uq malko i drugi mneniq.
Mersi Simple Smile

# 79
  • Мнения: 217
Здравей Мама Лу Simple Smile Увеличаваме се бременните Wink Ще стискаме палци всичко да мине успешно и много скоро да ни се похвалиш с едно бебче Simple Smile
Колкото до магазините,на мен ми харесват по-големите магазини от сорта на Shop and save, Joe Caputo, Produce Wold, където е много заредено с полски,руски и български стоки,изборът е голям,а цените са нормални.

# 80
Цитат на: Jeanne
Здравей Мама Лу Simple Smile Увеличаваме се бременните Wink Ще стискаме палци всичко да мине успешно и много скоро да ни се похвалиш с едно бебче Simple Smile
Колкото до магазините,на мен ми харесват по-големите магазини от сорта на Shop and save, Joe Caputo, Produce Wold, където е много заредено с полски,руски и български стоки,изборът е голям,а цените са нормални.


Mersi Stuck Out Tongue Jeanne
 A za tezi magazini ne sam dori i 4uvala Shocked
 Confused: Moje li malko info- gde da gi dirq:P

# 81
  • Мнения: 384
Цитат на: Abadjieva
OFF TOPIC

Простете, ама чрез търсачката не намерих инфо, та да ви питам:
Мъжът ми  ще ходи до БГ с Аля. Разбрах, че ни е нужен документ, заверен в Консулството, с който да минават границите. Дотук всичко е ясно. И понеже работя, исках да знам дали Консулството бачка в събота. Oтидох на сайта им, но българското си е българско: написали ми часове, не написали дни, идиотите!  smile3511

И понеже миналият път ме наругаха, задето искам да ми заверят превод (как не ме е срам да нямам апостил?!) и ми треснаха телефона демонстративно, дори без едно "Дочуване!", ще питам вас, за да си спестя някой друг неврон.

* Знаете ли дали Консулството във Вашингтон работи в събота?
* Ако не, дали е задължително и аз да присъствам при заверката на документа или е достатъчно подписът ми да бъде заверен от нотариус, след което мъжът ми да занесе документа в Консулството?

Щото ако кажа на шефа "Днес трябва да изляза за 4 часа, за да уредя едни документи в Консулството, което работи само и единствено от 10.30 до 12.30", той ще ме пусне, ама ще е завинаги.


Ама за какъв документ става дума? Аз си ходих сама в БГ, когато малката беше на 6 месеца и никакъв документ не съм вадила. Кой го измисли това изобщо?

# 82
  • Мнения: 217
Цитат
A za tezi magazini ne sam dori i 4uvala  
 Moje li malko info- gde da gi dirq:P

Ами те са в близо до мястото,където живея Embarassed Shop and Save се намира на Golf i Greenwood,на т.нар. Golf Mill plaza,Joe Kaputo e в Des Plaines,a Produce world е не далеч от BBC,където каза,че сте ходили,но не знам точно как да ти го обясня,ако искаш,напиши ми и ще ти извадя дирекшън на който от магазините искаш Simple Smile

# 83
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Krassi

Ама за какъв документ става дума? Аз си ходих сама в БГ, когато малката беше на 6 месеца и никакъв документ не съм вадила. Кой го измисли това изобщо?


ако дърщеря ти е с български паспорт на излизане от българия ти трябва нотариално заверено разрешение от баща и да я изведеш сама от страната. рядко пропускат да го поискат.

# 84
E DO MOIA DUE DATE OSTAVAT SAMO DVA DNI NO BEBETO NE DAVA PRIZNATSI TAKA CH VSE OSHTE MOJE DA ME ZACHISLIAVATE KAM GRUPICHKATA NA BREMENNITE Grinning
 NA MAMATA KOIATO IZPRASHTA DETETO S TATKOTO MOGA DA KAJA CHE AZ SAM PATUVALA TAKA S DOKUMENT ZAVEREN V CURENCY EXCHANGE, SRESHTU DOLAR BEZ DORI DA E PREVEDEN. UVAJIHA MI GO I TUK I V BG NA LETISHTETO I GO IZISKVAT TAKA CHE NEKA TATETO NE TRAGVA BEZ TAKAV.
 JANET I NIE REDOVNO PAZARUVAME V SHOP AND SAVE TAKA CHE AKO IDVATE NASAM OBAJDAITE SE . SAGLASNA SAM CHE TAM SE PREDLAGAT MNOGO BG STOKI  NA MNOGO DOBRI TSENI.OSOBENO SIRENETO NE SAM OTKRIVALA DRUGADE PO IZGODNO...
HAIDE KASMET NA VSICHKI I DO SKORO. Grinning

# 85
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Kivi
NA MAMATA KOIATO IZPRASHTA DETETO S TATKOTO MOGA DA KAJA CHE AZ SAM PATUVALA TAKA S DOKUMENT ZAVEREN V CURENCY EXCHANGE, SRESHTU DOLAR BEZ DORI DA E PREVEDEN. UVAJIHA MI GO I TUK I V BG NA LETISHTETO I GO IZISKVAT TAKA CHE NEKA TATETO NE TRAGVA BEZ TAKAV.

Аз така или иначе нямаше да ги пусна без документа.
Какъв CURENCY EXCHANGE? Имаш предвид нотариус, каквито има във всяка банка ли? Ами за това нашата банка няма и долар да ни вземе!
Но защо, в такъв случай, се твърди, че е нужен документ, заверен и нотариално, и с апостил (или с печат от БГ консулство)?
И още нещо, пак силно OFF TOPIC: моя приятелка ме изненада с въприса дали имаме готови транзитни визи за Лондон. Ама на нас не ни искаха такива миналия септември. Да не би да има промяна?

# 86
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Извинявам се, че се намесвам в темата Ви, но искам да ви кажа относно пълномощните:

НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА  "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА
От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.
Тези мерки са предприети, за да се предотврати незаконното извеждане на деца от България, за защита на техните права и интереси.

http://www.mvr.bg/Guide/no_vizi_europe.htm

Аз миналото лято така излезнах с дъщеря ми от БГ, развявайки разпечатка от сайта на МВР.
Беше страхотно тръшкане и мрънкане от страна на граничен контрол, че не били длъжни и незнам си какво, но аз се бях подготвила за огромен скандал, така или иначе нямах пълномоющно Simple Smile
Единственото което трява да имате е ЕГН на другия родител, за да проверят че същия не е в БГ /към момента на тръгване/
Това е, аз ще продължа така да пътувам, докато този текст съществува в закона.

# 87
Цитат на: Abadjieva
И още нещо, пак силно OFF TOPIC: моя приятелка ме изненада с въприса дали имаме готови транзитни визи за Лондон. Ама на нас не ни искаха такива миналия септември. Да не би да има промяна?


Относно транзитните визи- мисля, 4е няма такова нещо. Аз ли4но патувах от БГ за САЩ това лято и едно от прека4ванията ми беше в МАн4естър- никаква транзитна виза не са ми искали. Така, 4е не се шашкай за това- няма да ти трябва.

# 88
ABADJIEVA,
niakolko pati sme patuvali prez London. deistvitelno edinia pat ne ni iskaha vizi a drugia pat se pozaiadoha zashto sme niamali takiva. nie patuvahme sas zeleni karti koito pokazohme,vzehme da se obiasniavame da ne ni baviat che i bez drugo niamahme mnogo vreme a i drug pat sme minavali prez london bez vizi.....e v kraina smetka ni pusnaha a moje prosto mitnicharia da se e napravil na interesen.
 shto se otnasia za dokumenta naistina stava vapros za  edna notarialna zaverka bez apostil... ideiata za tazi razpechatka ot saita na mvr obache e chudesna..... Haide mnogo kasmet Grinning

# 89
  • Мнения: 8 163
Благодаря на всички! Ще си направим за всеки случай пълномощни на английски и на български, както и ще дам на половинкия разпечатка от тоя сайт. Знам си аз, че вас трябва да питам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт