Извисих се над всички останали и измислих следното:

  • 4 831
  • 143
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 835
Ами не Дори, аз разбирам по друг начин, тя май говори за страданието като катарзис, когато се изплачеш, смириш, преболедуваш го, промениш си мисленето за нещата, дойде ред на нова мисъл за нещото, което се е случило и се успокоиш... Олекваш някакси. И се променяш по някакъв начин. Освен това разбираш много неща, например че има прекалено излишна суета, че разни неща уж важни са маловажни, почваш по лесно да прощаваш,  по-малко да се обвиняваш... повече да се обичаш, както и света  и хората. Може и друго да има предвид, знам ли.

Не, тук съм!
Да, за това говоря. Когато се смириш, (но това е много трудно), когато погледнеш по друг начин, да умееш да прощаваш, да олекнеш, да, много точно казано. Hug
Олекваш от суетата, от сложността на живота, от хаоса. Поглеждаш и виждаш ясно и чисто. Толкова е просто, толкова е елементарно, а ни се струва толкова сложно и смислено.
Добротата, тя извисява, радвам се, че я споменахте. Но пак ще кажа, за да си добър, трябва да си страдал. Или да ти е от господа дадено. Не знам.

# 46
  • Мнения: 3 569
1 gram belo naprimer.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 966
Тео,ще ме извиняваш,но не съм съгласна,че за да си добър-трябвало е да страдаш.
Това си е до душата на човек,поне аз така мисля.
Има хора,които не са минали през сума страдания,но от които извира добрина и любов,не мислиш ли?
Просто такава е същността им?

Има и такива,които страдат цял живот,но напразно.Без да открият смисъла...

# 48
  • Мнения: 2 212
Да, Исайкова има право. За да си добър просто трябва да имаш добро и отворено към хората сърце. Страданието може би е само един от начините да го проумееш.

# 49
  • Мнения: 6 029
Има хора,които не са минали през сума страдания,но от които извира добрина и любов,не мислиш ли?
Просто такава е същността им?


да, още по-озлобени стават.

# 50
  • Мнения: 2 792
  Пишете за извисеност, а всъщност говорите за задоволяване на собственото его и комфорт, поне на мен така ми звучи.
  Да се извисиш означава да надскочиш себе си, околните, да се противопоставиш на цялостната концепция за съществуване, да не те вълнуват дребните неща и проблеми, да не те вълнува нищо, влизаш в друго ниво на усещане.
   Осъзнаването на простотата на живота не е извисяване, това е лично съзряване и не е лошо да се случи.
   
 

# 51
  • Мнения: 10 758
Joy Joy Joy
Пак не си си в къщи,а? Wink

# 52
  • София
  • Мнения: 4 966
Има хора,които не са минали през сума страдания,но от които извира добрина и любов,не мислиш ли?
Просто такава е същността им?


да, още по-озлобени стават.
Защо озлобени?

# 53
  • Мнения: 2 818
Когато успея да видя красотата в препълнените кофи за боклук.... Фината едва доловима граница някъде в сивотата между бялото и черното, която вае тъй изящни красоти.... и измежду тях една малка, мъничка дупчица, през която за миг се вижда един свят без време и пространство, целия сияещ...

# 54
  • Мнения: 6 029

ами защото каквото повикало, такова отвърнало. като се държат зле с теб, и ти се държиш лошо.като те бият, биеш и ти. тва е.

# 55
  • Мнения: 3 835
Когато успея да видя красотата в препълнените кофи за боклук.... Фината едва доловима граница някъде в сивотата между бялото и черното, която вае тъй изящни красоти.... и измежду тях една малка, мъничка дупчица, през която за миг се вижда един свят без време и пространство, целия сияещ...

За това говоря, благодаря ти!  bouquet

Не, за да си наистина добър, трябва да си страдал. Не можеш да простиш, без да си страдал, без сам да си сгрешил. Hug


Извинете ме, но имах малко извисяващи занимания. Mr. Green

# 56
  • Мнения: 103
Като бях малък имаше случки, които ме караха да се чувствам.. думата не е извисен.. а просто на точното място в точното време, да се чувствам ок.. например, майка ми ми дава пари да ида да си купя закуска.. е, аз си купувах примерно някакъв тогавашен вариант на хот-дог и го давах на първото срещаното гладно улично куче. После изпитвах жестоко чувство на вина, че като идваха и другите кучета нямах какво да им дам и те само ме гледаха в очите с ония тъжния кучешки поглед.. и хич не ми пукаше, че стомаха ми стърже неистово или че майка се опитва да ме убие с поглед.
Сега вече не съм същия, живота смачква всикчи малко или много.
Но продължавам да мисля, че извисеността в духовен смисъл няма много общо с възгордяването или задоволяването на собствените прищевки.. почесване на егото или нещо подобно, което ни кара да се чувстваме удовлетворени.
Също така не мисля, че има извисеност без страдание. Страданието е това чрез, което си учим уроците.. кой по-бързо, кой по -бавно.. това не е важно.. аз не работя в рамката на идеята за единия единствен живот, за мен това винаги (от може би 12-13 годишен) е било ограничена идея.. та, да, не страданието е важно само по себе си, а това, което човек може да постигне чрез него.

# 57
  • Мнения: 4 734
Зависи. Любовта си ме кара да летя постоянно. Добро дело би ме извисило.

# 58
  • Мнения: 2 161
Чувствам се извисена,когато някой изпльоска пред мен гениална простотия,а аз само повдигна рамене и го подмина с тънко мълчание.

# 59
  • Мнения: 765
Ще се извися, когато се смиря.
Няма да е лесно.
Понякога чувствам, че съм в мир със себе си и леко извисена над себе си....и после "дръп"- дойде нещо и ме затътри по лайнявата река - ходи си извисен тогава- само носа ми виси към обувките. Чакам нещото дето ще ме накара да гледам отново в облаците и да не ги виждам, погледа ми да е изпълнен със светлина. И после пак нагоре, надолу, нагоре... Живот.
Heart Eyes Ми това е и при мен . Няма да се смиря , няма да се извися значи ... ама аз май  не искам . Май .
Спрях цигарите ,  от седмица не съм пушила , въпреки че отстрани изглежда естествено при тази болест за мен въобще не е и ето ми повод за извисяване  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт