Раждане - плащане

  • 7 636
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
И двата пъти раждах без уговорка, без плащане в МД София...
Останах очарована от доброто отношение на екипите в родилна зала и в послеродовата клиника, но може да съм имала късмет...
Леко раждане на бременните мами!

# 76
  • София
  • Мнения: 10 337
Не си ненормална, може би си просто ненапатила си. Плащане, уговорки,черпене, проучване, бих преобърнала света да намеря възможно най-добрия специалист за себе си и близките си. На чист късмет вече не разчитам. То за съжаление не е от хубаво.  Close

# 77
  • Мнения: 135
откъде ги вадите тия теми от минлата година ooooh!

# 78
  • София
  • Мнения: 570
И двата пъти раждах без уговорка, без плащане в МД София...
Останах очарована от доброто отношение на екипите в родилна зала и в послеродовата клиника, но може да съм имала късмет...
Леко раждане на бременните мами!
Peace
И аз като теб, но имам само едно раждане, август живот и здраве ще раждам пак, пак в МД и пак няма да си плащам.
Първо - не виждам смисъл да се уговарям с доктор, при положение, че цялата работа я върши акушерката. За това и първия път почерпих само акушерката.
Второ - предпочитам като мине всичко аз да си реша заслужава ли някой да му се плаща нещо и колко.
Трето - как да си избера доктор от толкова много на брой в София като не ги познавам; каквото и да прочета във форума, за мен не е достатъчно да ме убеди, че даден доктор е добър и да съм спокойна. Тъй или иначе няма да го познавам, въобще не се притеснявам да се запознаем с него чак на самото раждане, без уговорка.
Четвърто - според мен, понеже вече много хора предпочитат да си имат уговорки с всякакави лекари и им предлагат пари, лекарите станаха алчни и вече сами си искат.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 902
Извинявам се ма не разбрах,може ли да не си избираш лекар?Или си задължен да си избереш,и да си платиш съответно

# 80
  • София
  • Мнения: 570
Извинявам се ма не разбрах,може ли да не си избираш лекар?Или си задължен да си избереш,и да си платиш съответно
Естествено, че не си длъжна да избираш лекар. Раждането е напълно безплатно. Ако си избереш лекар или екип, тогава си плащаш.

# 81
  • София
  • Мнения: 6 273
Извинявам се ма не разбрах,може ли да не си избираш лекар?Или си задължен да си избереш,и да си платиш съответно
Естествено, че не си длъжна да избираш лекар. Раждането е напълно безплатно. Ако си избереш лекар или екип, тогава си плащаш.

Официално раждането е безплатно. Но според мен хич даже не е безплатно. Само се замислете колко сте платили по време на бременността, след това при раждането (даже и да не си избереш лекар или акушерка, следват едни черпения, не е истина).

Аз пък не мисля, че плащането трябва да се приема като бакшиш. Самата им професия не предполага бакшиши все пак. ами ако не мошеш да си позволиш този бакшиш от 500-1000-2000 лв. какво става? Отнасят се с теб като с куче. Както сервитьорките. Но въпреки всичко, мисля, че регламентирането на избор на екип, зала, стая и т.н. е по-добрия начин за палащане, отколкото неофициално обявените терифи. Защото може би тогава и акушерките ще получат някакво възнаграждение, защото наистина те отнасят една голяма част от целия процес. А те си нямат частни практики. Но болното и тъжното тук в БГ е, че наистина лекарите се превърнаха на първо място в търговци.

# 82
  • Мнения: 1 900
Не си ненормална, може би си просто ненапатила си. Плащане, уговорки,черпене, проучване, бих преобърнала света да намеря възможно най-добрия специалист за себе си и близките си. На чист късмет вече не разчитам.
Абсолютно подкрепям това мнение.
Иначе специално моето раждане не съм дала нито лев на гинеколожката, платих си раждането във вода, ВИП стаята и това е. Тя даже излезе в отпуск и не можах едно цвете да и дам на жената Embarassed, както и да е. Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 9 973
Извинявам се ма не разбрах,може ли да не си избираш лекар?Или си задължен да си избереш,и да си платиш съответно
може Wink
не съм си избирала,не съм плащала,доволна-недоволна,минало-заминало.......всичко свърши и се забрави.........остава ми бебето Hug



пп:аз си останах доволна

# 84
  • Мнения: 75
Ще споделя и моя опит.Нямах предварителна уговорка с лекар,когато щях да раждам-2006.и все се надявах че има още време и все ще намеря наи-добрия.Но започнах да раждам 10 дена по-рано.В 4 и нещо сутринта получих болки и в 8.30 вече летяхме с колата към болницата/Окръжна -Варна/Опитах се да не обръщам внимание на случките ,които бях прочела за държавните болници и особено ако нямаш уговорка с никого.Надявах се все пак да не ме оставят да раждам "като крава" в кородора.Когато влязох в сградата се оказа ,че асансиорът не работи.Една от "прелитащите" покрай мен акушерки ми каза  , че мога да ползвам товарния асансиор,но и тои"нещо засядал".Помислих си:"Остана и в асансиора да родя!!!"В крайна сметка тръгнах да се катеря по стълбите,с болките и раницата на гърба до 3-тия етаж,където е родилното отделение.Влязох сама,защото може би от хигиенни съображения в родилното не пускат никого ,освен родилката.И така сама и права трябваше да чакам 40 мин пред приемния кабинет на лекаря ,който е на смяна.Докато висях там /нямаше даже и пейка, на която да поседна / слушах някакви ромки да си записват децата със супер странни имена от сорта на "Девета Силвиева/по майка/" ,защото бебето било се родоло на 9-ти:)))))).Когато лекарят дойде с една намусена акушерка/не разбрах на какво толкова се въси тая/обясни че досега бил в раждане.Прегледа траеше 5 сек.накараха ме да седна на някакъв мръсен и пожълтял лигнин,който акушерката малко поразправи с ръце.Гинекологът ми обясни ,че съм имала 2 пръста разкритие и съм щяла да родя след 2 дена,затова нямало смисъл да ме приемат сега.Стреснах се от мисълта че имат намерение да ме оставят така/без системи и тн./докато стане пълно разкритие.Естествено се прибрах в къщи.
                 През целия ден се изкривих от болка/контракции на 4-5 мин.Но нали ми казаха ,че ще раждам след 2 дена,стоя си .Накрая вече не издържах и се обадих в една чстна болница.Казах им:"Сутринта ме върнаха от еди каде си, да идвам ли при вас или и вие ще ме върнете,защото ако дойда вече няма да мога да се прибера от болки".Отговориха ми учтиво:"Заповядайте,събираме екип."/защото вече беше 18.30 -извън нормалното раб.време.
Отношението на персонала там ме удиви,след всичко преживяно  сутринта. Хубавото в тези болници е ,че всичко е регламентирано/  норм.раждане-цена,секцио-цена и тн./Няма даване на рушвети и пари "под масата",както е в държавните болници,а уж било безплатно.Родих при екипа ,който беше на смяна ,защото нямах предварителна уговорка с никого,но за щастие всичко мина чудесно.Отношението, обстановката и всичко останало беше на ниво,така както трябва да бъде в една цивилизивана държава.За жалост само когато си платиш, получаваш.Това е действителността  в БГ....... #2gunfire Grinning

# 85
  • Мнения: 266
Aз си платих,защото докато чакахме доктора в болницата дойде една жена,с родилни болки.И на входа я посреща някаква сестра и я пита за какво е,а тя и казва че има контракции.А сестрата и вика на колко минути са и тя и казва на 10 или 15 не помня точно.При което тя и отговаря ,че не приемат за раждане защото не са много чести контракциите.А жената и казва ,че много я боли,а оная и се фръцна и и вика изчакай тук.И аз докато се завъртя жената я нямаше,и след 15 минути оная сестра я потърси ,и един     доктор и вика за кой ства въпрос и тя обяснява,а докито и вика ааа тя е в опирацинната ще ражда.Аз така се възмутих,че просто ми идваше да я фрасна.По принцип неисках да плащаме,но след това което видях реших,че е по добре да платим.Но като си платих та кво...нищо по различно от тези,които не са си платили.

# 86
  • София
  • Мнения: 448
Терминът ми е месец май.Засега се очертава раждане със секцио.Интересно ми е дали някоя от вас е родила със секцио в МД София без предварителна уговорка и заплащане?

# 87
  • Мнения: 682
Аз съм решила твърдо да раждам в частна болница. Искам да си платя, но не под масата. Трябва да се спре тая порочна практика. Така или иначе, за да получиш по-добро отношение трябва да платиш и не желая да давам рушвети на никого. Поне в частната клиника има по-добри хигиенни условия.

# 88
  • Мнения: 105
Тъййййй, аз също съм за плзщане по официални тарифи без на ръка, но........ Положението туквъв Варна е малко особено с частната болница, защото ако има проблем с бебето трябва да отиде в държ. АГ и какво ти в едната то в другата( в частната нямат необх. апаратура). Това е единия кофти момент. А в АГ болница пък има ВИП етаж, но там става въпрос да платиш от 500-1500 лв взависимост от раждането престоя и т.н. Много хора нямат възможност да отделят тази сума, защото както знаем разходите по едно новородено са доста. И така аз като мислих си реших, че по-важно за мен е да се уговоря с доктор, на който разчитам 100%, да се погрижи за раждането ми и да му платя доста по-малко. Е останах много доволна и горещо  го препоръчвам на познати. Кофти е но това е положението за съжаление, принудени сме.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 064
Не съм плащала, против тази практика съм. Нямам оплаквания. Колкото до почерпката, не е била кой знае какво - вино и бонбони.  Докато има кой да дава пари под масата, ще има и кой да взема, това е положението.

Общи условия

Активация на акаунт