Недоносени деца-3

  • 26 844
  • 349
  •   1
Отговори
# 300
  • varna
  • Мнения: 1 012

 Zoia Aleks[/size]нашето педи каза че деца родени под 1500гр не е препоръчително да се бие пентаксим,а също и ваксинацийте почват чак след 6я коригиран месец-засега сме направили манту и бцж

# 301
  • varna
  • Мнения: 1 012
Нашия пръдльо много обича да гледа тв и компютъра,айде монитора има защита-хубав е ама тв-то?мислите ли че е вредно да гледа тв на ден по 10мин?

# 302
  • Мнения: 1 685
tony19 здравей!стискам палци и се надявам скоро да ни зарадваш с добри новини Hugкъсмет!!!  bouquet

# 303
  • Мнения: 178
и нашия гледа ама какво да го направим то ние във всяка стая имаме тв уж го занимавам ама погледа му все там

# 304
  • Мнения: 108
Благодаря ви, мили мами!Наистина имам нужда да споделя притесненията си с някой, който ме разбира и е минал по - същия път. Аз получавам подкрепа от всички мои близки, но вие знаете как е. Днес ми казаха ,че бебо е спокоен и е добре. Чакали някакви изследвания за някаква бактерия, което ми прозвуча мн. страшно. И ме уверяват, че ако всичко е О.К., скоро ще го преместят от интензивното в отделението за недоносени в Окръжна болница в Пловдив. Дано изследванията са добри. Praynig

# 305
  • Мнения: 178
дано всичко е наред мила tony19 Hug

# 306
  • Варна
  • Мнения: 965
iskra.v.s, може да пробваш и с калгел - той е доста по-слаб от дентинокса, но може да се маже по-често (между мазанията с дентинокс) - минимума е 20мин. Аз миналата седмица давах и хомеопатично - chamomilla и имаше ефект (сега като свършиха гранулките Вики хапе ужасно  #Crazy).
tony19, недоносените бебчета изкарват по-тежко физиологичната жълтеница и затова минават през фототерапията - това да не те притеснява (слага се специална маска на очичките) . Стискам палци изследванията да са добри и бебо да наддава бързо. (попрегледай другите темички във форумчето ни - ще ти е полезна информацията там).

# 307
  • Мнения: 486
тони19 -  браво на бебчето ти, както са ти казали фотолампата не е притеснителна.Проблеми с очичките може да има от обогатения кислород, но това ще се рабере като му го спрат. Не се притеснявай излишно защото какво може да му има е един дъъг списък ии не бива да се притесняваш от сега за всички вероятности.
 tina77 -И аз така си мислех за ваксините, но неонатолозите кзаха че може да се бияти ГП-то започна.Уз добре понесе 1-вата ваксина дано няма проблеми.

# 308
  • Мнения: 3 914
тони19 -  браво на бебчето ти, както са ти казали фотолампата не е притеснителна.Проблеми с очичките може да има от обогатения кислород, но това ще се рабере като му го спрат.
 
Не съм съвсем съгласна Wink
Тони наблюдавай дали бебето има превръзка на очите и то не хлабава,защото фототерапията е опасна за очите,по точно изгаря ретината

# 309
  • Мнения: 22 473
Здравейте и от мен.

Добре дошла на новата мама. Много е жалко, че не те пускат да виждаш детето - не знам каква е тази политика в другите градове, много странно. Разпитвай ги за всичко, което ти хрумне, тъй като лекарите определено нямат склонност да дават подробна информация.
Относно терапията със синя лампа - нормално е да е няколко дни на тази терапия, за да може да се справи по-лесно със жълтеницата.


Аз искам да ви попитам за АМ.
Днес ми свърши кутията с ПРЕ НАН, а и Калина измерена в къщи вече е станала 3200кг и започнах да и давам от обяд НАН ХА. На обед го изяде, но сега вечерта ми повърна доста обилно. Дали има повод да се притеснявам?

# 310
  • Мнения: 486
Не съм съвсем съгласна Wink
........
Сигурно си права  Hug , явно не съм достатъчно наясно.

# 311
  • Мнения: 3 914
Не съм съвсем съгласна Wink
........
Сигурно си права  Hug , явно не съм достатъчно наясно.

Знаеш ли,радвам се че не си наясно Hug,пожелавам на всички ви да си останете не наясно и дечицата ви да са здравички Hug
Ако пък все пак се наложи,аз съм наясно,просто на мен се падна Wink и ще помагам,затова казвам -наблюдавайте,питайте,щото иначе никой нищо не казва,а когато разберем какво става,вече може да е късно Peace
Момичета извинете ме,нали си ме знаете ,като чуя за очи......................

# 312
  • Мнения: 498
Здравей на новата мама ТОНИ 19! И на нас не диваха да се виждаме с беб, единствено на обяд макс за 10 мин и тва е. Много е трудно и гадно,но преживява се, мисли позитивно и кошмара ще приключи по-бързо. Знам, че ще ти прозвучи глупаво в момента, но позволи си лукса, да отделиш малко време за себе си, наспи се, направи последни покупки за беб и каквото ти хрумне. Защото като се прибере Виктор, няма да имаш и минутка спокойствие. Казвам ти го с най-добри чувства, целувки  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.
Мирама, нищо не мига да ти кажа за смяна на АМ, нас директно ни изписаха на Фризолак, а когато са сменяли храните е било в болницата със сонда, но Цвети е била много малка. Влез в Ам и виж, мисля че имаше някаква схема, всеки ден заместваш по едно хранене с новото мляко, докато станат седем  newsm78 newsm78 newsm78.

# 313
  • Мнения: 108
Благодаря на всички мами за топлото посрещане!!!
Viki i mama  за мое съжаление, не ми разрешават да виждам Виктор и незнам дали са защитили очичките му при фототерапията. Само мога да се надявам, че е така. Попитах за нивото на билирубина и дали ще продължат с лампата, но отговора им беше само, че вече бил “видимо” по-добре и нямало да го слагат под лампата вече. Аз не обичам такива необосновани отговори, но... Някои от неонатолозите ми дават по-изчерпателна информация, а  други гледат да ме претупат, зависи кой е на смяна. Сега се сетих и искам да ви питам, преди да ме изпишат на  06-ти го видях и имаше “скафандерче” на главичката и тръбичка, по нея ли му пускат обогатения кислород, защото на 7-ми, когато го видях за последно нямаше такова, това значи ли, че диша сам.
Аз още нищо не съм му купила на Виктор и мисля наистина, че това да му приготвя всичко, ще ми е някаква утеха, че правя нещо за него, защото няма как да му помогна с друго.

# 314
  • Мнения: 983

Аз още нищо не съм му купила на Виктор и мисля наистина, че това да му приготвя всичко, ще ми е някаква утеха, че правя нещо за него, защото няма как да му помогна с друго.


Успех с покупките и само положителни мисли  Peace Дано скоро се гушкате вкъщи  Mr. Green

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт