Недоносени деца-3

  • 26 820
  • 349
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 914


Viki i mama  здравей ! Искам да те попитам , кога най-рано трябва да се направи преглед при офталмолог? Виктор е още в интензивното, там може ли да се направи?! Целувки на Вики!!!  Hug


По принцип ако има промени трябва да се направи криотерапия и най подходящия момент е до 45-тия ден след раждането.Ако обаче детето е в тежко състояние и се налага по дълъг престой в кувиоз, първия преглед е хубаво да бъде направен ,веднага след като детето бъде преместено на обикновенно креватче Peace
Целувки и на твоят Вики Heart Eyes Hug

# 346
  • Мнения: 108
Viki i mama   Hug Благодаря ти много! Ще попитам в болницата, дали там може да го прегледа офталмолог и ще настоявам за това, защото ми казаха , че Виктор вече го слагат на обикновенно креватче от време на време за да се адаптира. Но незнам още, кога ще го местят за постоянно в другото отделение.

# 347
  • Мнения: 3 861
ами може би е по скоро това, което ти казваш. На мен ми беше обяснено с термини, които веднага забравих  Embarassed и затова попитах чичко Гугъл аз да мога да ви го формулирам тук.

Но всъщност това, което казваш, май и тя така го каза. Утре ще я попитам де. Иначе очичките ги гледаха и само Марий има съвсем леко отклонение за което лекарите са и казали, че не е страшно на фона на това, което е могло да бъде.

Благодаря ти за отговора и пак ще пиша защото подозирам, че тепърва ще имаме въпроси
Дано всичко е наред и не забравяй ,че въпреки всичко ,децата може да си пораснат като едни напълно здрави деца Hug



на това се надяваме горещо Praynig

# 348
  • Мнения: 388
Здравейте и от мен.  Hug
tony19, добре дошла при нас!   bouquet  Радвам се за малкия Вики, това, че го слагат на креватче е чудесна новина!
Когато изписваха Тери от болницата ни казаха, че имаме кръвоизливи в мозъчните стомахчета, за степен не споменаха нищо (предполагам това може да се свърже с термина хематом). Следяха ни в продължение на 3 месеца  и на последния преглед казаха "Нещата се развиват чудесно! Няма да имате проблеми във психомоторното развитие". Понеже didka25 питаше, най-вероятно за такива последствия се касае (макар да не знам дали разширени мозъчни стомахчета и кръвоизливи в тях означава едно и също нещо или нещо сходно  newsm78).

# 349
  • Варна
  • Мнения: 965
време е за нова темичка Simple Smile
ето я и нея: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=232937.0

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 15:30 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт