Недоносени деца-3

  • 26 845
  • 349
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 495
Тьрпение,tony19.Наи-тежко е за 1 маика ,когато е без детето си.Нетьрпимо е.Но вече си имаш живо и здраво детенце.Аз 2 мец. бях без моето момиченце.Тя беше в много тежко сьстояние.Всички ми бяха криви.Но погледни от добрата страна.Ще можеш да му осигуриш всичко необходимо без да те притеснява времето.Така ще се улисаш и самата подготовка ще те поуспокои.Аз ходех и на цьрква всеки ден.Молех се на Богородица да помогне на детето ми.Единственно оттам получавах сила ,за да мога да издьржа.Нашите деца ни правят по-силни.Пожелавам ти по-скоро да гушнеш твоето момченце .

# 331
  • Мнения: 108
elbosi   Hug и аз се моля всеки ден и ходя редовно на църква.  Praynig Praynig Praynig

# 332
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Tony защо ти дадоха да пиеш хапчета за спиране на кърмата Crossing Arms Няма нищо по-хубаво от майчиното мляко за едно недоносено бебе.

# 333
  • Мнения: 498
Тони смяната на храната, я извършиха със сонда, за да са по-сигурни, че ще я приеме, защото в болнцата работят с НАН, а в Майчин домс Фризолак, различни доставчици  #Crazy newsm78 #Crazy.При условие, че в болницата вече я бяха хранили с шише, тя беше в кувиоз 14 дни и някъде към дестия ден.И тя беше 7 дни на антибиотик, но не мога да разчета епикризита, знам че сменяха няколко, защото два-три дни преди да родя ми изтекоха водите.
Цвети е добре, наддава, расте и многооо реве  hahaha hahaha hahaha.
Радвам, се че звучиш по-ведро, скоро ще се гушкате с Виктор вкъщи и ще те заболи главата да му пускаш въртележката над леглото. Целувки. Hug Hug Hug

# 334
  • varna
  • Мнения: 1 012
Към ходилите на невролог: какво ви правят на прегледа?ние все искаме д ходим ама нащето педи ни вика че било рано Confused

# 335
  • Мнения: 3 861
Привет момичета! Hug
Включвам се в темичката ви с един въпрос.

Но първо малко предистория...Моята кума роди 2-ма страхотни сина много преждевременно в 27-ма седмица. Казват се Йоан и Марий, родиха се съответно 800 и 870 гр. на 15 август. Сега вече бебоците са почти пред изписване, но още правят паузи в дишането на моменти, абе още трябва да се закрепят. Както и да е...
При прегледа на главичките им се установи, че Йоан има хематом на мозъчните вентрикули (стомахчета), 2-3 степен. Нямам представа какво е това, не са обяснили на майка им подробности и затова се обръщам към вас. Това било често срещано при недоносените бебета и разчитам да ми обясните доколко сериозно е това ако знаете и трябва ли да се притесняваме или е бял кахър?

# 336
  • Мнения: 3 914
Привет момичета! Hug
Включвам се в темичката ви с един въпрос.

Но първо малко предистория...Моята кума роди 2-ма страхотни сина много преждевременно в 27-ма седмица. Казват се Йоан и Марий, родиха се съответно 800 и 870 гр. на 15 август. Сега вече бебоците са почти пред изписване, но още правят паузи в дишането на моменти, абе още трябва да се закрепят. Както и да е...
При прегледа на главичките им се установи, че Йоан има хематом на мозъчните вентрикули (стомахчета), 2-3 степен. Нямам представа какво е това, не са обяснили на майка им подробности и затова се обръщам към вас. Това било често срещано при недоносените бебета и разчитам да ми обясните доколко сериозно е това ако знаете и трябва ли да се притесняваме или е бял кахър?
Здравей Hug
Пишеш-хематом на вентрикулите newsm78,така написано вероятно е имало и кръвоизлив в мозъка,попитай дали не е дилатация на мозъчните стомахчета newsm78
Всъщност което и да е от двете ще се наложи да го наблюдават известно време и ако видят забавяне в развитието ще правят рехабилитация,а може и въпреки всичко да няма проблем,но не го бройте за бял кахър,за да не съжалявате някой ден Peace
А с очичките как са???
При толкова малки бебета е много опасно,затова кажи на майката да пита дали ги е гледал офталмолог и ако не,да настоява ама веднага.Пиши ни Hug

# 337
  • Мнения: 3 861
ами може би е по скоро това, което ти казваш. На мен ми беше обяснено с термини, които веднага забравих  Embarassed и затова попитах чичко Гугъл аз да мога да ви го формулирам тук.

Но всъщност това, което казваш, май и тя така го каза. Утре ще я попитам де. Иначе очичките ги гледаха и само Марий има съвсем леко отклонение за което лекарите са и казали, че не е страшно на фона на това, което е могло да бъде.

Благодаря ти за отговора и пак ще пиша защото подозирам, че тепърва ще имаме въпроси

# 338
  • Мнения: 1 685
вики и мама здравей!!!   очни дъна ;rop; в регрес   пролиферативни промени периферно   ; тракция в лявото око     моля те обясни ми че нищо не схващам !!!  знам че си наясно с нещата и затова питам теб! благодаря ти   bouquet

# 339
  • Мнения: 3 914
ами може би е по скоро това, което ти казваш. На мен ми беше обяснено с термини, които веднага забравих  Embarassed и затова попитах чичко Гугъл аз да мога да ви го формулирам тук.

Но всъщност това, което казваш, май и тя така го каза. Утре ще я попитам де. Иначе очичките ги гледаха и само Марий има съвсем леко отклонение за което лекарите са и казали, че не е страшно на фона на това, което е могло да бъде.

Благодаря ти за отговора и пак ще пиша защото подозирам, че тепърва ще имаме въпроси
Дано всичко е наред и не забравяй ,че въпреки всичко ,децата може да си пораснат като едни напълно здрави деца Hug

# 340
  • Мнения: 3 914
вики и мама здравей!!!   очни дъна ;rop; в регрес   пролиферативни промени периферно   ; тракция в лявото око     моля те обясни ми че нищо не схващам !!!  знам че си наясно с нещата и затова питам теб! благодаря ти   bouquet
Явно и в двете очи има наличие на ROP/ретинопатия на недоносеното/,вероятно 2-3 степен,както и си пише-в регрес,а това е добре Peace
Пролифераций са тъканни промени, които излизат от ретината/в резултат на наличието на кислород се образуват новообразувания като нови клетки,по големи от нормалното-образно казано/ и ако продължи да се развива я отлепват,но при вас има регрес,което е добре,естествено ще продължите да се наблюдавате поне до годинка,възможно е да развие миопия/късогледство/ или страбизъм/кривогледство/.
Тракция в ляво око-вероятно се късае за брид/израстък който се развива по същата причина която обясних по горе/,но пък там вероятността да развие кривогледство е голяма.Трябва да ти кажа ,че няма какво да се направи за сега,радвай се че е в регрес и че Жорко ще ВИЖДА,уверявам те HugДругото е бели кахъри,както каза доня КОПРИВА Hug

За сега-само наблюдение Peace
Целувки за Жорко Heart Eyes

# 341
  • Мнения: 1 685
вики и мама БЛАГОДАРЯ ТИ!!!    hug

# 342
  • Мнения: 486
Привет   bouquet
 Нас чак сега ни пращат на невролог, защото още не се обръщаме Sad.
Гери браво на Жорко.
Тони,  Дидка моля се за малките душички  Praynig Praynig Praynig  бързо да се стабилизират.
Мами да ви питам ние ядем плодови и зеленчукови пюрета - няма заместено храмеме и се чудя кога да въведа месните?хем не ми се иска хем се притеснявам че спряхме преди месец Малтофера и се чудя с каква храна да й доставям желязо?

# 343
  • Мнения: 108
elissee и Цвети   Hug Чакам с нетърпение момента да се гушкаме с Виктор. Целувки на Цвети!!!

Viki i mama  здравей ! Искам да те попитам , кога най-рано трябва да се направи преглед при офталмолог? Виктор е още в интензивното, там може ли да се направи?! Целувки на Вики!!!  Hug

Zoia_Alex и Билянка  Hug Стискам палци за прегледа при невролога!!!

# 344
  • Мнения: 108
GERI844   Радвам се за Жорко!!!  Hug Целувки и от мен за него!!!  Heart Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт