Още една лятна седмична темичка 20-26.08

  • 3 671
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 952
Привет на всички!
Иха днес най-сетне мога да седна да ви прочета, че ви изоставих за почти седмица и какво да видя хубава почерпка и много слънчеви хора отново в темичката.

Astrea - честито на щерката, все така да и върви в учението, в живота, във всичко - винаги първа. На теб   bouquet. Предполагам, че ти е много по-спокойно да знаеш, че твоето момиче ще е близо до теб.

Сонитка - абе надниквах аз тук и гледам ти още си 2в1, стискам палци да минава скоро  Peace. Все пак майчето ти да се порадва и на бебчето. Много си харесвам числото 29 пък и термина ти е тогава. Ама все пак нека не чака 29 малкия, дано само не е решил като Ерик да накара половината форум да тръпне в очакване на появата му. Ама що така срамежливи тез момченца, бе - не искат да се показват  Laughing

Звезди - ей страшен аватар, ама тя и лентичката ти за времето все това показва. Как е вече порасналото момче. Да ти е жив и здрав, всеки ден с нови номерца да ви забавлява малкия принц.   Heart Eyes Бяхте ли на консултация вече. Колко е пораснал младежа?(то верно, че всякакви мерки и теглилки бяха забавна история при чичо доктор Wink)

ЛюбИтУ - Мерси за темичката, нищо че чак в петък се разписвам. Малко остава до почивката. Племенницата ти даде ли вече поръчка какъв подарък иска Wink

chumbi - показала си страшна първа снимка от Барселона Joy. Останалите също ми бяха интересни(много са атрактивни), чакам още. Embarassed Винаги съм се чудила как издържат тези хора на едно място, толкова дълго време.
Доволна ли си от почивката. Харесвам го този град, ама засега само на снимки. Дай боже някой ден и до там да стигна.
Как е синчето? Вече на вълна френски ли е - все пак след като не е в БГ, детото предполага, че отново е ред да говори на Френски?  Сашко май от малък е полиглот, езици по 4-5 ще говори щом и английски и руски е добавил Laughing

Bec - вие тези дни ли ще се прибирате в Испания. Ох много ми хареса тази масичка дето си я сложила. Каква гледка само ...........

pepelyashka - Починахте ли си от фамилната среща. При вас се е усмихнало слънцето, дано по-дълго се задържи. Приятни разходки и през уикенда с младежите.

Joel - твоят разказ за "химическото замърсяване" бе както винаги интересен. И в Готварския прочетох допълнителното инфо и ми стана смешно как някои авиолинии са забранили да се превозва това чудо. Но пък рецептата за червения лук може и да я пробвам.
Страхотна кулинарка си и всички твои рецепти ми правят невероятон впечатление, понеже не са нещо традиционно.

mimkata - пожелания за слънчев и прекрасен уикенд в Париж. Стискам палци преживяванията там да са невероятни и да разгледате възможно повече неща.  Peace

mama B - как сте с Гого? Как се чувства в предучилищната?

Rumyana, Майка - айде чакаме ви тук в БГ. Дано полета е лек, че тези 10 часа ми сториха  #Crazy множко. Дано Габи е спокойна. Пък Томи нали е батко, той вече е летял и сигурно ще му е интересно.
Как е при вас в Земята на големия бял облак?

ХулигАнче - кога започва вашата ученичка. От 9 до 14 не е ли много време за децата - как се справят. В БГ също е трудничко, когато и двамата родители са работещи да се води и взема детето. Тук мисля, че първи клас започват в 8:00 или 8:30 сутрин, до около 12:30. След това родители или баби и дядовци прибират децата. Тези, които са на занималня - остават в училище до около 16:30 - 17. Моя приятелка бе наела жена, на която плащаше за да и води всеки ден детето от училището до нейната работа, понеже тя работи до 18 часа. Уви и тук родителите се притесняват да оставят децата сами да се прибират, не като времето когато ние бяхме ученици.

Моята отпуска приключва и другата седмица отново съм на работа. Почивката бе доста, но нали знаете никога не е достатъчно. Миналия уекенд случайно и ние заформихме една случайна фамилна среща. Оказа се, че доста от братовчедите живеещи в чужбина са се прибрали - та се видяхме. Голяма лудница стана - децата бягаха и крещяха, големите пък не могат да се наприказват. Ама пък колко весело беше  Grinning
При нас е най-високата температура в БГ - 41 градуса. Ужас ще се изпържим. Това обаче не ми пречи, да съм все навън. Все пак трябва да се видя отново с приятели и познати на кафенце, че после като почна работа няма да ми остава време.

Целувам ви всички  Heart Eyes  Hug

# 76
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Момичета ,да почерпя от днес си имам студентка по "Маркетинг,Фирмена комуникация и международни пазари" в Университета на Милано. Grinning
 
 .....
 
Сууууппперррррррррррр
честито за бъдещата студентка, специалността звучи интересно!

# 77
  • Мнения: X
Astrea, честито на щерката, дано да и върви все така с лекота по-нататък в живота

Сонитка, аз си заплювам 28 (по лични причини, ще разберете другата седмица защо Laughing)

chumbi, а тези хорица много ли ги обичаш, че ще им препоръчваш тази смрад
горкичките

Ralfieta, радвам се, че те развеселих
аз все такива неща пускам в готварския
иначе няма смисъл да пускам нещо традиционно
а и така много хора се доближават до шведската "кулинарна" традиция и "култура"

някой пита как тренирам - 3-4 пъти в седмицата
сега се опитвам отново да вляза във форма след дългата лятна почивка
fatburner - на таблетки е, по 2 на ден
дано има резултат

на всички пожелания за слънчев уикенд и поздрави от слънчева Лапландия

# 78
  • Мнения: 1 909
Astrea, честито! Все така напред с бормашината да върви девойката в живота Grinning

Сонита, аз съм за понеделник  Hug

Joel, Вес, ами нека усетят истински духа и аромата на Швеция, като са тръгнали да я опознават (а иначе търпят майтап)

Ралфиета, още не успявам да си организирам снимките и спомените както ти толкова красиво си го направила. А ти като беше в Гърция, не ме ли видя как ти махах от другия край на същото море (една седмица по-късно Grinning). Но наистина духа е подобен - ах, това средиземно море!
А пък Сашо е гледал руска телевизия, като е бил в Бг, та оттам този интерес - отделно, че знаем някои песни и имаме книжки. Сега ще му търся курс по английски, ако не - учителка англичанка, или поне учебник.

Звезди, права си - прекалено е сладък малкия звездунчо, пу, пу!  Hug

Приятен уикенд на всички - тук май лятото се завръща




# 79
  • Мнения: 5 476
Момичета , сърдечно благодаря за пожеланията да ви се връща. Heart Eyes Hug

лек уикенд на всички  bouquet


# 80
  • Мнения: 7 914
Ralfieta
в понеделник ще се хваля с мерки Crazy
иначе малкия се смее на глас, гука, издава звуци.. че и ние с него Mr. Green

Joel

на мен от фетбърнара  ми гореше стомаха...  Rolling Eyes

chumbi
мерсииии Hug Hug Hug

Astrea
и на теб приятен уикенд... я да питам има ли някакъв специалне подарък на Борянка, за постижението и? Thinking

# 81
  • Мнения: 815
Добър вечер и от мен!!!

Astrea, честита ти студентка!!
Само успехи да ви носи!!  Hug

Ралфи, да, племенницата си даде поръчката, че и рожденничка ще е на 17.09
Искала лаптоп с Барби и задължително "нещо розово като Барби", как не съм разбрала, че тя харесвала Барби и всичко трябвало да бъде розово   #Crazy Rolling Eyes Mr. Green Joy
Вече си е с притенции детето  Mr. Green Heart Eyes

Bec, какато винаги, топла закуска, аз си взимам чак сега, но за да спя леко  Wink  bouquet

Лека вечер на всички и лек уикенд!!

# 82
  • Мнения: 952
Joel - ти само на таблетки fatburner ли караш или и спортуваш нещичко. Ти с доста неща се бе захванала по едно време май.

chumbi - май някой махаше ама от маранята не виждах добре  Joy. А за подредбата на снимките се иска време. То аз на 20 юли отидох на почивка, ама кажи речи месец след това пуснах матреала. И все още не съм си подредила другото албумче със снимки от Александрополис. Ама ми беше скапан нета и се качиха разбъркано, а на webshots пренареждането им не работи нещо.  Sad
Успех на Сашо с английския.

Звезди - дано не ми се обидиш ама изнамерх снимките на малкия принц  Embarassed Много е лъчезарен и усмихнат. Да го нагушкаш силно  Hug и да го цункаш от една леля.
 
иначе малкия се смее на глас, гука, издава звуци.. че и ние с него Mr. Green
хи-хи позната история. На мен ми се смееха, че съм се правела на тримесечно, после четиримесечно ... бебе. Ама то как да не се правя, мъника как се киска като издавам неговите звуци.

ЛюбИтУ - те все Барби харесват, а по-големите Winx. Но пък всичко все в розово. Та просто цвета ще се следи.
Ох другата седмица имам да купувам много играчки-подаръци. Помагайте с идеи
Търся за:
момченце на годинка
момиченце на 1 година и половина
момченце на 2 години и половина
и кака на 4 години и половина
Решила съм да отида в един от големите детски магазини и оттам да купувам всичко. Дано има избор и да харесам нещо на което и децата ще се радват

И понеже преди малко се прибрах от петъчна среща с приятели да ви черпя едно питие, поднесено по особен начин.


Пожелания за прекрасен, слънчев и прохладен уикенд.

# 83
  • Мнения: X
Ralfieta, fatburner+фитнес по 4 пъти седмично + учение + плуване понякога с детето
идва малко нанагоре, ама се поддържам заета, че иначе лошо

засега нямам проблеми със стомаха, дано само има резултат, че само с фитнес не успях пролетта да смъкна нищо, а са ми много излишните килца

мерси за интересното питие

весел уикенд на всички

# 84
  • Мнения: 5 183
Привет, мили4ки!

Гери, браво на твоето умно моми4е!!! Много се радвам за нея.

Какво ли става със Сониткаnewsm78 Hug

# 85
  • Мнения: 352
Здравейте, мами от близо и далеч!    bouquet

И аз съм чужбинска мама на едно сладко двумесечно слънчице.  Grinning  Малко "нахлувам" в седмичната ви тема, ама много ми се иска и аз да си поговоря с някоя бг мама в чужбината, щото макар че се правя на герой тука, си ми е малко самотно... Ние живеем в Братислава и сме семейство от една година, мъжът ми е словак и ми е голяма подкрепа във всичко.   Heart Eyes  Иначе в БГ имах страхотна женска компания, която много ми липсва тук... Вие как сте с приятелките? Аз имам няколко тук, но все ми се струва, че дали поради културните различия, или защото все пак напредваме с годинките  Wink , не мога някак си да завържа едно стабилно женско приятелство... Как е при вас? То сигурно сте си говорили вече по всички теми, които могат да вълнуват една бг мама в чужбината, ама то така става като се включвам късно.... Е, да де, ама аз досега не бях мама  Grinning 
ОК, няма да ви задръствам темата с глупости, весел уикенд на всички ви и ще се радвам да намерим общи теми за разговор  Wink

# 86
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Да се запиша и днес  Mr. Green, макар и набързо, че едва гледам. Днес си направихме една екскурзия до френските Алпи, качихме се почти до Мон-Блан - на 3900 метра и умряхме от студ - беше минус 6 градуса  Sunglasses, но ние предварително се бяхме екипирали като за зима Flutter. Утре ще кача снимки от Шамони и Мон Блан - покрит със сняг.


Ралфиета, давам съвети за момченце на 2 и половина и момиченце на 4 и половина. За момченцето - при мен един багер с дистанционно свърши идеална работа. Оцеля през всичките 13 дни, в които си бях у нас hahaha. За после - не съм питала.  Joy За момиченце - на нашата кокона купих тоалетка с детски гримове, лакове и червила  Crazy на Уинкс. Въобще си нямах и представа колко е уважавана от девойките тази марка Laughing, съвсем случайно я избрах. Трябва ли да казвам, че е розова?  newsm78 hahaha. Та нашата госпожица толкова се влюби в нея, че сама кара майка си да й я крие hahaha, иначе всичко останало обикновено се крие под възглавницата Laughing.

Босилек, добре дошла при нас Hug. И не е трябвало да чакаш да ставаш мама, за да пишеш. Тук има много, които не са мами все още  Whistling Mr. Green

Лека вечер на всички!   bouquet

# 87
  • Мнения: 815
Ха, добро утро и от мен!!!

Сервирам кафето и ви чакам на сладки приказки Simple Smile



Днес е неделя и си поспивате до по-късничко ( освен, ако малките ви слънца не са ви оставили )

Добре дошла на Босилек!!

Вес, хареса ми идеята за подарък за момиченце.
Тя и наш'та ще направи 5 през септември.
Дай някаква снимка или сайт.
Ще може ли да се носи от тук или мога и от Бг да я купя?
Обемиста ли е?
И чакаме фото от Алпите Simple Smile Simple Smile
Имаш ли новини от другото  Simple Smile Simple Smile ?
Лек ден на всички!!

# 88
  • Мнения: X
Босилек, добре дошла и от нас
ЛюбИтУ, мерси за вкусните нещица към кафенцето

Ралфиета, аз лично когато стане въпрос за подаръци, решавам директно в магазина, винаги ми е трудно предварително, но щом разгледам какво се предлага и на място ми идва вдъхновението
а и винаги гледам самият подарък по някакъв начин да стимулира развитието на детето
в магазините на Бонжур помня, е имаше хубави и маркови подаръци на добри цени


# 89
  • Мнения: 410
добре дошлабосилек smile3525.при нас още е студено,но лятото наближава  grinning039.засега съм добре.вес-страхотна разходка cold.поздрави от слънчева африка

Общи условия

Активация на акаунт