Перете ли отново прането, ако го навали дъжда?

  • 4 167
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Това ми е въпроса.    bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Не.
А трябва ли?

# 2
  • Мнения: 6 167
ами предполагам, че с дъжда, прането ти се цапа тъй като отдавна не вали чиста вода.
нещо такова. интересно ми е не дали 'трябва', нищо не трябва в този живот, а дали го правите.
ако да - защо, ако не - защо.

# 3
  • Мнения: 8 999
Не го пера, освен ако няма някаква явна поразия - мръсотия, полепнала по дрехите. Но моят балкон е лоджия и много рядко се мокри вътре.

# 4
  • Мнения: 6 167
добре де, мисля си , след като сме изпрали на 40-60 градуса с препарат, омекотител и тн,а 
след това го вали дъжд с определена киселинност, ако ще и да си в родопите... прането чисто ли е, или е мръсно  Grinning

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не го пера, освен ако няма някаква явна поразия - мръсотия, полепнала по дрехите. Но моят балкон е лоджия и много рядко се мокри вътре.
И при нас е така!  Peace

# 6
  • Мнения: 1 172
Да, пера го пак. Гнусно ми е, като знам, че го е валяло дъжд. През зимата винаги ползвам сушилнята. През лятото обаче изкарвам изпраните дрехи на терасата (открита) и понякога стават такива инциденти.

# 7
  • Мнения: 2 323
При мен не се спучва никога, защото е остъклен. Даже вече не мога да си представя да простирам на открит балкон, камо ли съвсем изнесен, да речем между две сгради. Толкова много прахоляк и чернилка има на плочките, а прозореца е само отворен. Да не говорим за пепелта от цигарите на съседите над нас и другите буклуци. Но ако ми се случи някога - бих изпрала отново прането Peace

# 8
  • Мнения: 544
Аз не го пера, ами пускам плакнене задължително.От къде да знам какво е капало отгоре му

# 9
  • Мнения: 3 622
Аз не го пера, ами пускам плакнене задължително.От къде да знам какво е капало отгоре му

И аз така  Peace

# 10
  • Русе
  • Мнения: 2 354
При мен не се спучва никога, защото е остъклен.

 Peace

# 11
  • Мнения: 188
Не го пера!!! Whistling
Прибирам го по-навътре ако имам възможност.  Peace

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
а ти къпеш ли се като те навали дъжда? Wink

# 13
  • Мнения: 6 167
хаха, весело  Laughing
аз да си призная имам едни чаршафи навън, които ги валя дъждец през нощта и сутринта.
и реших да си сверя часовника с вас.
рекох си, че след като тук всички са такива чистофайници - бродират си чаршафите, перат, гладят и дезинфекцират, сменят спално бельо всяка седмица и никога не си лягат некъпани ще е пълно с потребителки, които перат отново прането!
каква е моята изненада, че има пропусната хигиенна ниша, явнооо Laughing!
 
шегата настрана - моите чаршафи още си висят навън на принципа " който ги е намокрил, той ще ги изсуши", но у мен се зароди тази идея да ги пусна пак да се изперат.
дъждът не е чисто нещо. от друга страна, да завъртя целия процес отначало, да похарча толкова вода ...за нещо, което приемаме за чисто.

почти философски разсъждения имам. мисля да ги оставя да повисят още.

и да, понякога се къпя след дъжд, ако ме е 'прал'  Laughing

# 14
  • Мнения: 4 546
не ми се е случвало, но бих го изпрала.
аз се къпя , след като ме е навалял дъжда. /е не само тогава де  Joy/

# 15
  • Мнения: 526
Който пере-той суши,казваше баба ми.Не се втелясвам много и не ги пера.Честно Peace

ПП:И чаршафите не си бродирам,и мразя да гладя Grinning

# 16
  • Мнения: 1 233
Аз пера Peace

# 17
  • Мнения: 1 327
само плакнене пускам  Flutter

# 18
  • Мнения: 580
Аз също пера прането ако го е валяло дъжд. А хич не си падам по бродиране или шиене на дантелки по чаршафите  Rolling Eyes
Освен това не обичам да оставям пране навън през ноща. Не знам защо, но винаги го прибирам.

# 19
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Не ,но балкона ми е дълбок и почти не се е случвало прането ми да се намокри тотално.

Абе Лени, с тая тема за прането ме хвърли в размисъл,ти като переш свекър си на толова високи градуси,дрехите му запазват ли си цветовете или просто при вас са висококачествени. Grinning



# 20
  • Мнения: 6 167
Не ,но балкона ми е дълбок и почти не се е случвало прането ми да се намокри тотално.

Абе Лени, с тая тема за прането ме хвърли в размисъл,ти като переш свекър си на толова високи градуси,дрехите му запазват ли си цветовете или просто при вас са висококачествени. Grinning

бе кой го пита  Joy
пера на 90 само в екстремни ситуации (дрехи), и спалното бельо. 
в общия случай пера на 60.  но съм го пускала и на 90, нищо особено не се случва с цветовете и тъканите.

# 21
  • Мнения: 2 266
Не,не го пера.

# 22
  • Мнения: 2 849
Случвало  ми се е в София на външен простор,само ако е много мокро прането го пускам отново в пералнята .

# 23
  • София
  • Мнения: 4 397
Пускам го да мине през едно плакнене в пералнята  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Не. Защото съм мърла Mr. Green

# 25
  • Мнения: 459
Няма как да го навали. Но предполагам, че бих.

# 26
  • Мнения: 2 085
тц, не го пера

# 27
  • София
  • Мнения: 2 079
"Който пере, той и суши!" Flutter
Не пера повторно, оставям го да си изсъхне пак. Embarassed

# 28
  • Мнения: 474
Не го пера! Не си бродирам чаршафите, не поливам всеки ден цветята, за да не ги уморя, не си събувам гостите пред вратата и не разполагам с неограничен брой чехли и плетени терлици, не сменям въглавницата всеки път, когато детето е заспало с крака на нея, а главата му е намястото на краката... и така...

# 29
  • София
  • Мнения: 7 045
Не, освен ако не е от тези "калните" дъждове, виждали сме ефекта им по покривите на автомобилите.

# 30
  • Мнения: 374
Ако са дрехи на дъщеря ми, задължително ги пера отново /пера нейните отделно от нашите/. Ако са наши дрехи и са бельо примерно, предпочитам да ги изпера или поне да ги изплакна.

# 31
  • варна
  • Мнения: 1 830
Терасата ми е остъклена и няма как да ми намокри прането.Но сега се замислям по въпроса............. newsm78

# 32
  • Мнения: 5 362
Само ги пускам на изплакване и центрофугиране.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 679
Врътвам го на пералнята без прах - да се изплакне.

# 34
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Няма как да ми се намокри прането от дъжда  umbrella

# 35
  • Мнения: 1 951
И аз не пера повторно, освен ако не е видимо замърсено.

# 36
  • Мнения: 189
хм, не ми се е случвало; замислих се... по-правилно е да го изпера, но сигурно няма да го направя( чист мързел) Thinking

# 37
  • Мнения: 3 036
Да пера ги, защото се притеснявам от киселинни дъждове.
Има ли съм такъв случай.

# 38
  • Мнения: 1 172
Аз започнах да го пера повторно едва след като видях на какво прилича покрива на колата след дъжд. Интересно, че на бяла кола не е толкова очевидно, колкото на тъмна - синя или черна. Не знам защо оттогава започна да ми е гнусно прането да е било изплакнато от дъжда. Преди това въобще не се бях замисляла за нужда от повторно пране.

# 39
  • Мнения: 2 085
Не мога да разбера, защо сравнявате прането си с покривите на автомобилите Rolling Eyes Нали не си мислите, че това, което виждате по автомобила след дъжд, е от самия дъжд? Joy

# 40
  • Мнения: 1 172
Не мога да разбера, защо сравнявате прането си с покривите на автомобилите Rolling Eyes Нали не си мислите, че това, което виждате по автомобила след дъжд, е от самия дъжд? Joy
А от какво според теб една кола, измита на автомивка 1 - 2 часа преди дъжд,  изглежда толкова трагично и на капки след дъжда? Наясно съм, че колите се цапат.... Но за съжаление все по-често се случва така, че колата след дъжд трябва пак да мине на автомивка Sad При това тези гадости са навсякъде и по покрива, и по вратите (съмнявам се в/у покрива й да стига калта от улиците)

# 41
  • Мнения: 2 085
Със сигурност не е от дъжда.За 1-2 часа се натрупва прахоляк, дори по покрива, особено през лятото.Когато е суха, просто не го забелязваш Peace

# 42
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Със сигурност не е от дъжда.За 1-2 часа се натрупва прахоляк, дори по покрива, особено през лятото.Когато е суха, просто не го забелязваш Peace

Вярно е.
Аз не пера наново дрехите след дъжд.  Ако не са станали на дупки, значи дъждът не е бил киселинен hahaha. А в противен случай изпирането няма да им помогне Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 7 045
Със сигурност не е от дъжда.За 1-2 часа се натрупва прахоляк, дори по покрива, особено през лятото.Когато е суха, просто не го забелязваш Peace
Напротив, случи ми се през май излизам от автомивка с подсушена кола и карам 3км до вкъщи, като през това време вали дъжд - прозорците и покривът на колата (и цялата кола естествено, просто там е очевадно) е на кални струи, рядко валят такива дъждове, но разликата  е съществена в сравнение с обикновеният дъжд.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 182
Аз съм голяма мързелана и ако прането е само леко наръсено и съм го прибрала, не го пера. Но ако е завалял силен дъжд през ноща /а терасата ми е съвсем открита/ и на сутринта прането е подгизнало ми е съвестно да не го изпера. Мързи ме да го направя, но ме е страх от киселинни и радиоактивни дъждове.

Преди 2 седмици пералнята ми нещо отказа и се наложи да изпера всички чаршафи на ръка, после ги напои точно такъв обилен дъжд. Плаках със сълзи на сутринта и добре, че пералнята стана готова до вечерта  Mr. Green

# 45
  • София
  • Мнения: 351
Само ако е валяло много силно ги центрофугирам.Но за да изсъхнат по-бързо.Чак толкова не се замислям,защото става страшно. Wink

# 46
  • Мнения: 656
И аз не пера повторно, освен ако не е видимо замърсено.
Peace

# 47
  • Мнения: 3 360
хм, не ми се е случвало; замислих се... по-правилно е да го изпера, но сигурно няма да го направя( чист мързел) Thinking
LaughingМай и аз съм от твоята партия newsm78 hahaha

# 48
  • София
  • Мнения: 2 967
Ако се налага. Ама така за спорта - не.

# 49
  • Мнения: 189
хм, не ми се е случвало; замислих се... по-правилно е да го изпера, но сигурно няма да го направя( чист мързел) Thinking
LaughingМай и аз съм от твоята партия newsm78 hahaha
 bouquet

# 50
  • Самоков
  • Мнения: 561
Ако яко е накиснато го изплаквам и центрофугирам.

# 51
  • Мнения: 1 494
да- пера ги, макар и на по-лека програма. Но ми се случва рядко, защото следя времето и простирам повече вътре на терасата. Мен повече ме тровят съседите отгоре, защото простирам на ролки, пред терасата и много цапат с всякакви мръсотии. Но явно така пък ми спестяват проблемите с дъжда. Laughing

# 52
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Не ги пера. Оставям го да си повиси и да си изсъхме когато му дойде времето. Не се вманиачавам чак толкова.
А пък и есенният дъжд, наприме, мирише хубаво, не мислите ли?

# 53
  • Мнения: 834
Не ги пера.

# 54
  • Мнения: 1 715
Не ги пера. Оставям го да си повиси и да си изсъхме когато му дойде времето. Не се вманиачавам чак толкова.
А пък и есенният дъжд, наприме, мирише хубаво, не мислите ли?
Peace prostorИ аз така

# 55
  • Мнения: 6 039
пера го, защото ми мирише гадно след дъжда

# 56
# 57
  • Мнения: 1 930
Изпирам ги.

# 58
  • Мнения: 1 174
Да, бих го перяла, добре, че дъждът не го достига там, където е простряно към вътрешната стена на терасата.Ако облека дреха, която е съвсем чиста и ме навали, я изпирам задължително - не се чувствам комфортно, когато съм омокрена от дъждовната вода, измила всичкия градски прах от дървета и други.
И чаршафите гладя, колкото и да им  е смешно на някои. Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 5 475
Да, бих ги препрала. Peace
 Wink Но терасата ми е голяма и  дъждът не ги достига. Peace

# 60
  • Мнения: 2 957
Аз не пера наново дрехите след дъжд.  Ако не са станали на дупки, значи дъждът не е бил киселинен hahaha. А в противен случай изпирането няма да им помогне Mr. Green

Ако дъжда е такъв,че да ти надупчи прането,последното за което ще мислиш е дали да го переш наново;)

По темата-не се е случвало,но бих го изпрала пак.Дъждовете са мръсни...гнус ме е Simple Smile)

# 61
  • Мнения: 6 039
определено, ако е намокрено от дъжд, прането мирише на кисело, все едно е стояло в пералнята 2 дни

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз пера задължително.

# 63
  • Мнения: 7 201
И аз не пера повторно, освен ако не е видимо замърсено.
И аз.

# 64
  • Мнения: 852
Не,само ако е мръсно!

# 65
  • Мнения: 6 017
Интересни разсъждения за прането. На мнение съм че ако прането е замърсено е необходимо да се пусне да се изпере на ново, все пак няма да ходим мръсни-ако е дреха, пък и каквото и да е- е редно да се пусне да се изпере наново. Много интересна е темата и разсъжденията на авторката.

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
само плакнене пускам  Flutter
Ето това е най-доброто решение.
Аз ги изплаквам само ,ако това са били да детето дрехите.

# 67
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
Изплаквам ги само.

# 68
# 69
  • Мнения: 2 211
Пера го, но на кратка програма.

# 70
  • Мнения: 7 430
Не, не мисля, че е необходимо  Naughty

...дали да започна да се чувствам гузно Embarassed Embarassed Embarassed

# 71
  • Мнения: 13 191
Пера го, но на кратка програма.
И аз. Не ми се струва чиста водица дъжда Laughing

# 72
# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Зависи. Мокро много-да. Леко влажно-не.

# 74
  • Мнения: 22 976
Зависи. Мокро много-да. Леко влажно-не.
И аз процедирам така,но предпочитам да суша прането вътре,защото булеварда под нас е ужасно мръсен.

Общи условия

Активация на акаунт