Перете ли отново прането, ако го навали дъжда?

  • 4 168
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 374
Ако са дрехи на дъщеря ми, задължително ги пера отново /пера нейните отделно от нашите/. Ако са наши дрехи и са бельо примерно, предпочитам да ги изпера или поне да ги изплакна.

# 31
  • варна
  • Мнения: 1 830
Терасата ми е остъклена и няма как да ми намокри прането.Но сега се замислям по въпроса............. newsm78

# 32
  • Мнения: 5 362
Само ги пускам на изплакване и центрофугиране.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 679
Врътвам го на пералнята без прах - да се изплакне.

# 34
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Няма как да ми се намокри прането от дъжда  umbrella

# 35
  • Мнения: 1 951
И аз не пера повторно, освен ако не е видимо замърсено.

# 36
  • Мнения: 189
хм, не ми се е случвало; замислих се... по-правилно е да го изпера, но сигурно няма да го направя( чист мързел) Thinking

# 37
  • Мнения: 3 036
Да пера ги, защото се притеснявам от киселинни дъждове.
Има ли съм такъв случай.

# 38
  • Мнения: 1 172
Аз започнах да го пера повторно едва след като видях на какво прилича покрива на колата след дъжд. Интересно, че на бяла кола не е толкова очевидно, колкото на тъмна - синя или черна. Не знам защо оттогава започна да ми е гнусно прането да е било изплакнато от дъжда. Преди това въобще не се бях замисляла за нужда от повторно пране.

# 39
  • Мнения: 2 085
Не мога да разбера, защо сравнявате прането си с покривите на автомобилите Rolling Eyes Нали не си мислите, че това, което виждате по автомобила след дъжд, е от самия дъжд? Joy

# 40
  • Мнения: 1 172
Не мога да разбера, защо сравнявате прането си с покривите на автомобилите Rolling Eyes Нали не си мислите, че това, което виждате по автомобила след дъжд, е от самия дъжд? Joy
А от какво според теб една кола, измита на автомивка 1 - 2 часа преди дъжд,  изглежда толкова трагично и на капки след дъжда? Наясно съм, че колите се цапат.... Но за съжаление все по-често се случва така, че колата след дъжд трябва пак да мине на автомивка Sad При това тези гадости са навсякъде и по покрива, и по вратите (съмнявам се в/у покрива й да стига калта от улиците)

# 41
  • Мнения: 2 085
Със сигурност не е от дъжда.За 1-2 часа се натрупва прахоляк, дори по покрива, особено през лятото.Когато е суха, просто не го забелязваш Peace

# 42
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Със сигурност не е от дъжда.За 1-2 часа се натрупва прахоляк, дори по покрива, особено през лятото.Когато е суха, просто не го забелязваш Peace

Вярно е.
Аз не пера наново дрехите след дъжд.  Ако не са станали на дупки, значи дъждът не е бил киселинен hahaha. А в противен случай изпирането няма да им помогне Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 7 045
Със сигурност не е от дъжда.За 1-2 часа се натрупва прахоляк, дори по покрива, особено през лятото.Когато е суха, просто не го забелязваш Peace
Напротив, случи ми се през май излизам от автомивка с подсушена кола и карам 3км до вкъщи, като през това време вали дъжд - прозорците и покривът на колата (и цялата кола естествено, просто там е очевадно) е на кални струи, рядко валят такива дъждове, но разликата  е съществена в сравнение с обикновеният дъжд.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 182
Аз съм голяма мързелана и ако прането е само леко наръсено и съм го прибрала, не го пера. Но ако е завалял силен дъжд през ноща /а терасата ми е съвсем открита/ и на сутринта прането е подгизнало ми е съвестно да не го изпера. Мързи ме да го направя, но ме е страх от киселинни и радиоактивни дъждове.

Преди 2 седмици пералнята ми нещо отказа и се наложи да изпера всички чаршафи на ръка, после ги напои точно такъв обилен дъжд. Плаках със сълзи на сутринта и добре, че пералнята стана готова до вечерта  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт