Има ли ги още?

  • 2 491
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 390
Да има ги още.
Американци - мормони. С мъжа ми се запознахме с две момчета, много приятни с носталгия за дома.
Научих интересни неща от тях - че не пият кафе и кока кола, движат се по двама , за да може винаги единият да контролира другия, не пушат и пият. Обикновенно са малки - на по 20 години. Като се приберат в Щатите ще учат, ще работят нещо съвсем друго.
Сега и двете ни приятелчета са в Пловдив.
Най-важното - не си натрапват вярата.

# 31
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
има ги. възпитани и любезни са, не се натрапват, не пречат на никого. нека си проповядват, каквото са си решили и да живеят както са си избрали.

# 32
  • Мнения: 3 521
Поста на Олинце, все едно аз съм го писала. Точно така се запознахме(пак в Пловдив Laughing) с двама от чантосаните. Първият им въпрос беше за религиите - мъжът ми отговаря - католик, аз - ортодокс, и те решиха явно, че с нас няма да преуспеят на тази тема...обърна на нещата от живота, кой къде ходил, какво видял, защо, дадени една брошурка и си замина по живо-по здраво.
Не ми направи впечатление на нахал-чисто момче, изгладено, изпрано, миришеше на хубав парфюм...ако бях 10 години по-млада, може би щях да клъвна, точно заради тази нентрапчива симпатия. Thinking

# 33
  • Мнения: 3 268
Има ги,да.Живея в Павлово,на 100 м от сградата на Свидетели на Йехова.Само веднъж са идвали у дома да ме канят на сбирка и това е.Нямам близки контакти с такива хора.Вчера пак видях двама.

# 34
  • Мнения: 4 916
Видях двама такива във Варна миналия месец - направи ми впечатление че идваха откъм Максуда (циганската махала). Преди това съм ги виждала и по центъра, сториха ми се много кротки - стоят си с брошурите и не се натрапват на минаващите, чакат някой да се спре сам.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 958
Има ги,да.Живея в Павлово,на 100 м от сградата на Свидетели на Йехова.Само веднъж са идвали у дома да ме канят на сбирка и това е.Нямам близки контакти с такива хора.Вчера пак видях двама.

Не знаех ,че имаме такава сграда в квартала. Shocked Коя е тя? Аз живея в Бъкстон.
Извинете ме за Офф-а.

Иначе , "такива" не съм виждала от години....Или като се замисля ,май не съм обръщала внимание. Thinking

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Дойдоха при нас в един парк. Казахме им само, че аз, мъж и дете сме ортодоксални. Мъжът ми даже им пожела приятен ден на английски за бъзи. Лично аз се дразня, не ми е приятно да ме притесняват. Какво от това, че са възпитани, да си зарибяват в Америка или откъдето са дошли Naughty

# 37
  • Мнения: 178
Да има ги още.
Американци - мормони. С мъжа ми се запознахме с две момчета, много приятни с носталгия за дома.
Научих интересни неща от тях - че не пият кафе и кока кола, движат се по двама , за да може винаги единият да контролира другия, не пушат и пият. Обикновенно са малки - на по 20 години. Като се приберат в Щатите ще учат, ще работят нещо съвсем друго...

Как ме изпревари.  Wink Освен това, мормоните сами си плащат пътуванията, а ако не са на мисия, ежемесечно внасят известна сума по сметката на своята църква.  Peace  

Аз нямам нищо против тях, защото не са натрапчиви и бих предпочела да се движа по улици, пълни с мормони, пред това да се движа по улици, пълни с безбожни мангали.

# 38
  • Мнения: 1 002
Да има ги още.
Американци - мормони. С мъжа ми се запознахме с две момчета, много приятни с носталгия за дома.
Научих интересни неща от тях - че не пият кафе и кока кола, движат се по двама , за да може винаги единият да контролира другия, не пушат и пият. Обикновенно са малки - на по 20 години. Като се приберат в Щатите ще учат, ще работят нещо съвсем друго.
Сега и двете ни приятелчета са в Пловдив.
Най-важното - не си натрапват вярата.
и аз познавам едно момче мормон , много приятно , никога не ме е успивал да ставам религиозна , то аз си казвам как нищо не може вече да ми се вкара в кратуната
тези мисии са доброволни и безплатни , един вид благотворителност , за момичетата са по желание ,
научават съотвения език , наистина не пушат , не пият кафе , като са на мисия нямат право да се доближават на по-малко 1 лакът до друг човек ( един вид - да не правят секс ) ,
след мисията се връщат в Щатите и продължават с нормалния си живот , 10 % от жителите на Щатите са мормони

# 39
  • Мнения: 258
Има ги,да.Живея в Павлово,на 100 м от сградата на Свидетели на Йехова.Само веднъж са идвали у дома да ме канят на сбирка и това е.Нямам близки контакти с такива хора.Вчера пак видях двама.

Не знаех ,че имаме такава сграда в квартала. Shocked Коя е тя? Аз живея в Бъкстон.
Извинете ме за Офф-а.

Иначе , "такива" не съм виждала от години....Или като се замисля ,май не съм обръщала внимание. Thinking

Май се намира на "Цар Борис ІІІ" , между "Пушкин" и Околовръстното.

Иначе, скоро не съм мяркала от тях. Навремето, имаше доста по центъра и никак не бяха ненатрапчиви. Доста досаждаха на по-млади хора (явно ги имат за по-податливи на внушение).

# 40
  • Мнения: 3 268
Има ги,да.Живея в Павлово,на 100 м от сградата на Свидетели на Йехова.Само веднъж са идвали у дома да ме канят на сбирка и това е.Нямам близки контакти с такива хора.Вчера пак видях двама.

Не знаех ,че имаме такава сграда в квартала. Shocked Коя е тя? Аз живея в Бъкстон.
Извинете ме за Офф-а.

Иначе , "такива" не съм виждала от години....Или като се замисля ,май не съм обръщала внимание. Thinking
Сградата е нова,много красива,облицована с гранит и се намира в локалното ,до трамвайната спирка на пазара на Павлово.За да я видиш,трябва да минеш в локалното зад пазара.Има и табела "Свидетели на Йехова"

# 41
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
При нас си има мармоти от край време. Винаги са много любезни, аз понякога си говоря с тях и ги разпитвам... Със сигурност зная, че в хола на квартирата си имат голям надуваем басейн, в който се къпят заедно, а старейшината им е с боксерки на пингвини, извършващи репродуктивни ритуали. Мога да се закълна пред съд, ако се налага.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 958
....Сградата е нова,много красива,облицована с гранит и се намира в локалното ,до трамвайната спирка на пазара на Павлово.За да я видиш,трябва да минеш в локалното зад пазара.Има и табела "Свидетели на Йехова"

Благодаря за отговора.  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 4 737
В Бургас поне все още се срещат по улиците. Никога не са ме спирали, он винаги съм се чудила каква точно им е мисията. все са англоговорящи и верно бозави...

# 44
  • Мнения: 4 390
Има ги. Виждам често.
Втриса ме от мормони още от времето, когато живеех в Канада.

Общи условия

Активация на акаунт