Ботаническата градина в Балчик пред унищожаване?

  • 2 401
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 461
Аз гледах репортаж по БТВ снощи. Казаха само, че отнемат правото на собственост на СУ върху ботаническата градина. За стесняване на градината и унищожаване на растения нищо не споменаха.

И аз го гледах. Местят ботаниците да си работят в някакво място 14 декара. Те, разбира се, в знак на протест щели да приберат кактусите и да изкоренят всички цветя! #Crazy Е, това на какво прилича? Какъв е този протест, да унищожиш всичко, което си отглеждал толкова време! Ама това само българин може да го измисли #Cussing out

# 16
  • Мнения: 674
Нямам мнение по въпроса защото ми се струват глупави твърденията че ще става СПА хотел...
Може да има реконструкции но чак СПА хотел- глупости!!
А аз искам да попитам Биолчев и МК КАК ТАКА ДО СЕГА НЕ СЕ РАЗБРАХА ТА ПЛАЩАХМЕ ДВА ПЪТИ ТАКСИ ПО 10 ЛВ. ИЛИ ИНАЧЕ КАЗАНО 20 ЛВ.НА ЧОВЕК ДА ВЛЕЗЕШ ДА РАЗГЛЕДАШ ДВОРЕЦА И ГРАДИНАТА????
МАЙ НА БИОЛЧЕВ МУ СЕКНА ДАЛАВЕРАТА И НЕМОЖЕ ДА КРАДЕ ПАРИТЕ ОТ ВХОД ЧЕ МУ Е ТОЛКОВА КРИВО... newsm78 newsm78
ТОЛКОВА ПАРИ ВЗЕ БИОЛЧЕВ САМО НА ДЕН МИНАВАТ ПО 2-3-4 Х.ДУШИ А КАКВО НАПРАВИ НИЩО ДАЖЕ НЯМА УДОБНИ ТОАЛЕТНИ ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА ДРУГИ НЕЩА И ТЪМНИЦАТА НАДВЕЧЕР.
ТАКА ЧЕ ТОЗИ МОШЕНИК ВЪОБЩЕ ДА НЕ ГОВОРИ И ДА СПРЕ ДА СЕ ЯДОСВА ЧЕ МУ СПРЯХА ДАЛАВЕРАТА С ВХОДА.
ДА НЕ ГОВОРИМ ТОЙ САМИЯ КАКВА ВИЛА ДВОРЕЦ ИМА......... #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire

# 17
  • Мнения: 674
Аз гледах репортаж по БТВ снощи. Казаха само, че отнемат правото на собственост на СУ върху ботаническата градина. За стесняване на градината и унищожаване на растения нищо не споменаха.

И аз го гледах. Местят ботаниците да си работят в някакво място 14 декара. Те, разбира се, в знак на протест щели да приберат кактусите и да изкоренят всички цветя! #Crazy Е, това на какво прилича? Какъв е този протест, да унищожиш всичко, което си отглеждал толкова време! Ама това само българин може да го измисли #Cussing out
КАКТО КАЗАХ НА БОТАНИЦИТЕ И БИОЛЧЕВ ИМ СЕКНА ДАЛАВЕРАТА И СЕГА ВДИГАТ ШУМ!!!
ТАКСА 10+10ЛВ ТОВА НА КАКВО ПРИЛИЧА????
БРАВО НА ПРАВИТЕЛСТВОТО!! Peace Peace Peace

# 18
  • Мнения: 1 120
И аз го гледах. Местят ботаниците да си работят в някакво място 14 декара. Те, разбира се, в знак на протест щели да приберат кактусите и да изкоренят всички цветя! #Crazy Е, това на какво прилича? Какъв е този протест, да унищожиш всичко, което си отглеждал толкова време! Ама това само българин може да го измисли #Cussing out

така или иначе кактусите се изкопават и прибират всяка есен,и на пролет отново се засаждат на открито,но познатите от посетителите места

# 19
  • Мнения: 9 094
И аз гледах новините и чух, че някои от растенията, които наскоро са били засадени, трябва да се изкоренят в срок от 1 месец. Това ме изуми.

Изказването на Мариянка е интересно, ако действително е имало такива солидни приходи в градината, а не се полагат усилия за поддръжката й Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 120
за поддръжката относно самите растителни видове,мога да кажа,че е добра.но за тоалетните и нощната видимост нямам поглед

# 21
  • София
  • Мнения: 461
И аз го гледах. Местят ботаниците да си работят в някакво място 14 декара. Те, разбира се, в знак на протест щели да приберат кактусите и да изкоренят всички цветя! #Crazy Е, това на какво прилича? Какъв е този протест, да унищожиш всичко, което си отглеждал толкова време! Ама това само българин може да го измисли #Cussing out

така или иначе кактусите се изкопават и прибират всяка есен,и на пролет отново се засаждат на открито,но познатите от посетителите места

Да, знам, че се прибират кактусите, но защо трябва да изкореняват цветята? Защо, по какъвто и да е повод, трябва на всичко да видим сметката? Това не мога да разбера аз. Дано не съм разбрала правилно от репортажа Sad

# 22
  • Мнения: 249
освен това отнемат една база на студентите от биологичния факултет,къде ще си карат практиките,гадна работа Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 1 120
освен това отнемат една база на студентите от биологичния факултет,къде ще си карат практиките,гадна работа Crossing Arms

практиката ни е на Константин и Елена,но задължително имахме един ден в Балчик.май вече няма да имаме  newsm78

а голяма част от цветята са едногодишни.всяка пролет се сеят и аранжират по различен начин.но има други,при които нещата не са така лесни  Close

# 24
  • Мнения: 249
какво учиш?аз съм имала 10 дена практика на балчик

# 25
  • Мнения: 1 120
биология в БФ,ти?

# 26
  • Мнения: 249
учих екология,завърших преди 3 години

# 27
  • Мнения: 6 167
Евала на Биолчев за изказването.
Аз съм биолог, ходила съм на практика там.  Не мога да си представя Университета да остане без ботаническата градина. ............Какъв срам.
Няма край лакомията на тия хора да вземат всичко, да го унищожат, продадат, да въртят далаверите, да си разпределят дялове и да крадат, крадат, крадат.
Къде да подпиша?

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Няма къде.
Всичко става тихомълком.
Няма новини за това, няма нищо.

Така де...то и не е наша работа.
Това явно си е бизнес между министри, ректори и не знам кой още.

Гнусно.

# 29
  • Мнения: 459
Какво й има на таксата? Колко трябва да е? 0,50 лв?

Общи условия

Активация на акаунт