аз или живота на детето ми ?

  • 29 067
  • 237
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 458
....трябва да започна да му мисля име вече  Heart Eyes
I'm so happy  Heart Eyes

Предлагам Виктор (Victor) - победител,  победоносен или може би Мартин - лястовица (градска) също се използва и като производно от Марс - бога на войната  Peace

# 106
  • Мнения: 2 863
тере, звучиш добре, радвам се, че си спокойна и се се радваш на бебето.
За суеверията,  ако имаш нужда спазвай си ги, но по тази логика не трябва и да се подстригваш, че да не му отрежеш пишката на бебето Joy
С първото дете не купувах, майка ми приготви всичко и го донесе седмица преди да родя, с дъщеря ми лично си приготвих всичко(мама я  няма вече да го направи за мен) и всичко си бях купила, като си дойдох от болницата само ми сглобиха кошарата и така, беше ми лесно да си имам всичко и да не се чудя кой за какво да пращам до магазина.
За таткото- остави нещата така- не се навивай, не го притискай, абе нищо не прави....

# 107
  • Мнения: 147
За сега се старая да съм спокойна, но има моменти в които съм много чувствителна и лесно раздразнителна.
Амиии аз да си кажа честно, че се отказах и да се подстригвам  Blush  В началото на бремеността се подстригах един път, но тогава незнаех че съм бременна Simple Smile мисля само една боя да си сложа на косата.
Иска ми се много да си понакупя дребните нещица от сега, но ме е страх....може би като ми наближи термина ще се отпусна. За сега съм си позволила само една нощна лампа и в близките дни ще поръчам 2-3 бодита от един френски сайт. Можете ли да ми кажете 60-67 см на колко месечно бебе отговарят?
Kiara, имената които ми предлагаш са много хубави, но мисля да го кръстя на дядо му Дончо - нещо като Деян, Делян, Даниел, Добромир....оххх незнам, трудна ми е тази работа  Rolling Eyes
Днес се чух с таткото по тела и си казах, че скоро няма да го безпокоя. Държа се добре, но ми стана гадно за едно нещо, така че следващата стъпка е негова.....
Благодаря ви за подкрепата и съветите  Hug  bouquet

# 108
  • Мнения: 4 458
Ама ти наистина си суеверна Simple Smile
По-добре е да се подстригваш отколкото да се боядисваш  Wink но това не е от суеверие. Когато се подстригваш подхранваш косата, иначе се изтощава. Когато се боядисваш оначе вдишваш изпаренията които не са най-полезното нещо за бебето. Това обаче ако решим да се замислим.  Mr. Green Аз по време на бремеността се подстригвах и боядисвах, че и на кола маска си ходех... Внимавах само с лекарствата които се налагаше да взимам я за настинка я за друго.

За името, разбира се че ще избереш нещо което ти харесва на тебе. Аз само предложих имена които имат общо със ситуацията ти, с това че си превъзмогнала толкова много и че бебето е спечелило живот....
Лесно е да избереш име. Виж всяко едно от тях как ти звучи и дали си склонна да го повтяряш стотици пъти и дълги години на пред  Mr. Green Избери това което е най-близо до сърцето ти - дори и да не е на някой роднина Wink

За бодитата не бързай. Всеки ще ти подарява дрешки, с тях може да изкараш извесно време. 60 см са около едно месечно бебе, но не се знае твоето колко голямо ще е. Според мен е добре да се пооглеждаш за количка, да събираш пари за памперси, бебешка храна....

# 109
  • Мнения: 239
..... Следващата седмица се надявам вече да ми направят така очакваните изследвания, иначе термина ми е на 9 март. Тук в Казанлък, вчера като ме гледа една лекарка ми каза друг термин. Каза ми че според размера на главичката бебо трябвало да се роди на 5 март а според размера на крачетата на 20 март някъде и ме хвърли в паника с това си изказване  newsm12
Привет! По размерите на главичката на бебето може да се определя термина само първите 2-3 месеца от бременността. След това всяко бебе започва да расте много различно и НЕ е редно да се използват тези размери-току-виж са го изкарали,че вече трябва да се е родило,когато си още в 7 месец. Терминът се изчислява като се прибавят 280 /40 седмици/ дни към първия ден на последната менструация или като от същия ден се извадят 3 месеца и се прибавят 7 дни. Лекарите понякога не са виновни,че бавят изследванията-от Здравната каса имат ограничения за броя им и като ги свършат трябва да чакат следващото тримесечие Sad -системата е абсурдна.
А иначе за "татото"-като са се разделили с жена му какво седи и брои гаргите вместо да е при теб и да те подкрепя в този така важен момент? Но явно съвременните мъже съвсем са изперкали... #2gunfire
Аз пък се подстригах в 6 месец и бебата се роди много красива,умна и добра Simple Smile Съветвам те да не се боядисваш,или само с къна. Аз направих голяма грешка с боядисването-само дето не припаднах като се боядисвах,направо ми прилоша. Никога преди не бях имала проблеми,но по вр.на бременността организма реагира много остро на всички отрови,а амоняка и др.отровни вещества в боята минават през кожата на главата и оттам в кръвта,която храни и бебето. Затова препоръчват да не се боядисваш,докато си бременна.
Тия размери на дрешките установих,че поне в БГ най-сигурно е да се ходи със сантиметър в магазина за дължината от вратлето до чатала. Като за начало обаче всичко ще му стане-бебетата се раждат около 50 см. А терличките трябва да могат да се връзват здраво,че така ритат бебоците,другото решение е чорапки.

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 01:33 от White Magic

# 110
  • Мнения: 623

... Но явно съвременните мъже съвсем са изперкали... #2gunfire


Бих казал: Някои от съвременните... Simple Smile Peace

# 111
  • Мнения: 239

... Но явно съвременните мъже съвсем са изперкали... #2gunfire


Бих казал: Някои от съвременните... Simple Smile Peace
Е,то се знае,че всяко правило си има изключения... Peace Важното е какво е правилото  ooooh!

# 112
  • Мнения: 623
Ако правилото, беше такова, то тогава този подфорум щеше да е препъленен, а в ДиС щеше да е пълна пустощ Simple Smile

# 113
  • Мнения: 4 458
Ако правилото, беше такова, то тогава този подфорум щеше да е препъленен, а в ДиС щеше да е пълна пустощ Simple Smile

Ами като гледам скоростта с която добавяме бройки.....

Само мога да кажа, че не само в Б-я положението е такова. Тук, около мене има такива изцепки, че ум да ти зайде, като на пример 6 деца от 6 майки, но бащата ерген - търси още бройки че искал 13 деца Rolling Eyes 

# 114
  • Мнения: 147
На татито ни му се живее още, на 30 годинки е милото, но сериозна връзка не иска....още повече, че на мен преди 5 месеца ми каза че не ме обича и не иска да е с мен....но нашата "Одисея" е дъъълга за разправяне....разочарована съм от мъжете....сега единствено си мисля за моя малък и най-важен мъж.....а вчера една друга лекарка ме гледа на ехограф и ми каза, че май било момиче.....аз усещам че е момък  newsm03

# 115
  • Мнения: 147
Здравейте!
Ще си имам мома  newsm03 100% ми го гарантира лекарката. Сега свиквам с новината. Каквото е да е живо и здраво само.
С нашия тати вече няма никакви шансове да сме заедно.... smile3518

# 116
  • Мнения: 4 458
Мила, няма гаранция докато не видиш бебето  Wink той и моя братовчед щеше да има момиче 100% и даже подаръците са в розово а взе че излезе момък та ни изненада всички  Joy

Пусни  отделна тема за таткото, ако искаш разбира се.

# 117
  • Мнения: 2 327
Може да се разбере със сигурност след 28-мата седмица, така че имаш още време Simple Smile Дори и тогава обаче трябва доктор дето разбира и има хубава техника. Моя доктор ми обясняваше че е момиче щото нищо не се виждало, ама аз си знаех че е момче. Накрая вече като паднаха тестисите си каза че ще е момче.

# 118
  • Мнения: 613
Здравей отново terre, като ти чета последните постинги тук и се върнах в моите (пред) и бременни терзания  Grinning И аз не само, докато бях бременна, ами и преди това винаги съм била сигурна, че първородното ще ми е момче. Сега, като поживял и попрочел повече човек, разбрах, че може би в 99% майките са все сигурни в това  Joy

Сега ми е смешно какво съм си мислила и даже в какви страдания съм била по този въпрос. Важното е детенцето да дойде живо и здраво. Не си слагай на сърцето пола му.
Аз за нищо на света не бих заменила дъщеричката си и всеки ден благодаря, че имам точно дъщеря.
Даже сега изпадам в другата крайност, ако имам второ дете, искам да е момиченце отново.

Лека бременност  Simple Smile

# 119
  • Мнения: 147
Здравейте мили мами!  Hug
След като прочетох постингите ви ми стана толкова хубаво. Беба/бебо  я/го чакам с нетърпение да видя изненадката  newsm47
Kiara, може да пусна отделна тема но искам да ми поотмине малко, че не ми се рови в раната  Weary
Благодаря на всички ви, много сте готини  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт