Германската Нова Медицина на д-р Хамер

  • 127 664
  • 884
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 5 500
Някьде по надолу бяхме обсьждали zа конюнктивита...
Дльжнили сте да купувате лекарствата?
Едно време като бях ученичка, за да ми дадеше сестрата след като съм оздравяла извинителна бележка, трябваше да й предствя рецептата с печат от аптеката, че съм си купила лекарствата!
Преди беше така...

# 826
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Какво казва ГНМ за хепатит С? От какъв конфликт се поражда?
Някъде из статиите бях чела, че е оздравителна фаза на рак на черния дроб или греша?

# 827
  • Мнения: 439
Hepatitis не се поражда от конфликт. Както споменахме по-горе, всеки орган в човешкото тяло знае най-добре и задейства сам специфични микроби, необходими за неговото излекуване. Хепатитът се управлява от Главния мозък и не представлява резултат от вирусно заболяване, както счита традиционната медицина, а е ПРОЯВА на оздравителни процеси в тъканите на жлъчния мехур и/или жлъчните канали след абсцес. Счита се, че е проявление в оздравителната фаза на конфликта на чернодробния карцином, който пък се заражда от конфликт най-вече на психическа основа вследствие на прастария инстинктивен страх от гладна смърт Verhungerungsangst! Не случайно Хамер обосновава това твърдение с примера, че в области и региони, където съществува недостик на храна, случаите на рак на черния дроб са до 35% повече от в развитите индустриални зони. Както изтъкна Кристиян, дори и при липсата на тези специфични микроби и без наличието на вируси, тези вътрешно хепатитни абсцеси на жлъчните канали заздравяват след разрешаването на конфликта . И все пак според Хамер наличието на такива вируси (А- и Б- Хепатит вируси) увеличава биологично погледнато шансовете за оцеляване. Оцветяването на кожата в жълто, което не винаги е налице, се определя от факта, колко жлъчни канали са затворени или не, и дали главният тунел не е запушен (т. нар. Cholodochus).

# 828
  • Мнения: 230
Аз чета темата от самото начало но не мога да си обясня следното. Когато се разреши даден конфликт се задейства оздравителна програма и се развива някакво друго заболяване.Някъде пишеше че то е по- опасно от самата активна фаза. Ако аз развия хепатит или пневмония или нещо друго, което също не е безобидно мога ли да не се лекувам. Хора умират и от хепатит, и от пневмония и от други бактериални заболявания.

# 829
  • Мнения: 4 150
Elica,
Зависи.
Обикновено такива конфликт/реШени фаzи са на тежки конфликти.
Пневмония според симптоматиката бих я лекувал с АБ.Себе си.
Хепатит бих правил диета и бих се следял.Не бих вzимал лекарства.

Хора не умират от хепатит и пневмония днес така лесно.Обикновено има много други фактори,които са допринесли zа смьртта.Не самите пневмония и хепатит.

# 830
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
dusheto , благодаря ти за отговора!   bouquet

Това означава ли, че една майка с хепатит С, може спокойно да кърми детето си без да се притеснява, че чрез кърмата може да предаде хепатита(щом не е вирус, няма заразяване)?

Elica,
Зависи.
Обикновено такива конфликт/реШени фаzи са на тежки конфликти.
Пневмония според симптоматиката бих я лекувал с АБ.Себе си.
Хепатит бих правил диета и бих се следял.Не бих вzимал лекарства.

Хора не умират от хепатит и пневмония днес така лесно.Обикновено има много други фактори,които са допринесли zа смьртта.Не самите пневмония и хепатит.


Christian , вече съвсем ме обърка! Rolling Eyes

# 831
  • Мнения: 4 150
Цитат
Това означава ли, че една майка с хепатит С, може спокойно да кърми детето си без да се притеснява, че чрез кърмата може да предаде хепатита(щом не е вирус, няма заразяване)?

ДА,може спокойно да кьрми.

Не исках да те обьрквам.Според тежестта на симптоматиката бих прибягнал до АБ..това ли те обьрка?
Ако сьм с 40 Т и каШлям много zле и обЩото ми сьстояние се влоШава zначително,тогава бих пил АБ.

ХепатитВ (zа него мисля) минава от само себе си.Лечение няма така или иначе.Интерферона,който днес се предлага е на експериментално ниво.Дали Ще го пия или не,Хепатита пак минава.

ГНМ има лечение,което в повечето случаи е само следене на параметрите и подпомагане на органиzма в оzдравителната фаzа.В истинският смисьл на думата не е лечение и не оzначава обаче,че при тежки zаболявания(тежка симптоматика) трябва да чакаме само да си мине.
Най вече иzполzвани лекарства в ГНМ са кортиzон,пеницилин и някои бетаблокери.
ГНМ не отрича капки zа нос,сироп zа каШлица и тн с цел облекчение на симптоматиката.
Най вече отрича химиотерапията и льчетерапията,както и ненужни интервенции като биопсии и пункции на моzька,операции на моzька и др.

# 832
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Сега разбрах какво си имал предвид!

# 833
  • Мнения: 439
Напъллно подкрепям Кристиян!
Има пневмонии, които минават дори без висока Т! Тогава не бих взимала АБ, може би нещо облекчаващо храчкоотделянето, има много хубави хомеопатични неща! И АБ наистина само, когато ножът опре до кокала  Laughing
Освен това да не забравяме, че поколението на родителите ни и на техните родители са карали масово хепатит Ц на времето и са оздравявали без интерферони и тем подобни глупости, просто строга диета и повече щадене!
И аз съм против всякакви интервенции срещу човешкия организъм, оперативни, козметични и т.н., освен когато е строго наложително! Мога да ви пратя линк към описанието на др. Хамер с абсолютно точни подробности как протече последната фаза от раковото заболяване на татко. Как е можел да го знае, ако не е прав????? Това напълно ме убеди в правотата на ГНМ!!!!

# 834
  • Мнения: 2 761

... може би нещо облекчаващо храчкоотделянето, има много хубави хомеопатични неща!

Това да разбирам ли,4е хомеопатията съ6то не лекува,а само облек4ава като билките?
Между другото "За всяка болка билка си има" какво зна4и всъ6тност?

# 835
  • Мнения: 2 652
Може би не е мястото тук, но ми се иска точно вас да попитам - имам 2 приятелки, които от доста дълго време правят опити за бебе (едната от 2 г. и половина, другата от 3-4). И при двете уж няма "видим" проблем - правили са прегледи, хормонални изследвания, цветни снимки и т.н. Едната дори 2-3 опита за инсеминация и нищо. Все им казвам, че явно не са си научили някой урок още, но все пак - има ли начин да си разшешат проблема. Извинявам се отново, ако случаят изобщо не е за тук.

# 836
  • Мнения: 2 761
Ами да не 4акат 6търкела да го донесе?6тото и аз имам едни приятели дето все искат,жената някакви стимуланти все пие и накрая като дойде време за работата мъжа и все няма сили. Simple Smile

# 837
  • Мнения: 2 652
хахах, не бе човек, действат си хората, чак вече до гуша им е дошло.

# 838
  • Мнения: 8 769
И аз съм против всякакви интервенции срещу човешкия организъм, оперативни, козметични и т.н., освен когато е строго наложително! Мога да ви пратя линк към описанието на др. Хамер с абсолютно точни подробности как протече последната фаза от раковото заболяване на татко. Как е можел да го знае, ако не е прав????? Това напълно ме убеди в правотата на ГНМ!!!!
Интересно ми е да прочета.Ако се притесняваш да го сложиш в поста си, пусни ми го на лс.

За операционните интервенции-козметичните операции на бюст, устни и т.н. какво са според ГНМ? Аз имам желание да си повдигна циците. Това би ли влошило нещо/би ли допринесло с нещо негативно в моето душевно (не)равновесие? Thinking(пуста суета... Blush)
Grace m, предполагам, че има обяснение за "безплодието". Според мен обаче всичко е на психологическа основа. Леля ми пробваха така около 10 г. Нямаха никакви отклонения в каквито и да било показатели. Накрая се отчаяха, осиновиха си детенце, и още след 2-3 месеца леля забременя (и не разбра до 4-я месец, защото си мислеше, че има миома, не очакваше, че може да е бременна, толкова се бяха обезверили, че могат да имат собствено детенце)! Сега имат две деца, на 17 и 18 г.! Grinning
Може би твоите приятели трябва да направят едно добро дело? Wink

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 13:49 от Доня Туфиня

# 839
  • Мнения: 2 652
Доня, сигурна съм, че проблемът е в главата. А и за много такива случаи съм чувала - хората осиновят детенце, успокоят се най-накрая и хоп, работата станала. Но може би има, как да кажа, някой по-канализиран подход, знам ли?

Колкото до бюста - действай, че иначе може да заформиш някой конфликт и да избие кой знае къде Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт