Скоро АВГУСТ ще отмине, нека всяка мама гушне свойто пиле!

  • 11 826
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
И да искам съвет от вас, нашата педи още не е казала да давам вит. Д. А следващата консултация е чак на 13. септември, той тогава ще е на 35 дни, няма ли да е късно ?

Енти, нашата 1-ва консултация беше точно на 31-я ден. Тогава педиатъра ни изписа Вигантол /по 1 капка дневно/. Реално аз започнах да давам от 32-я ден след раждането на Ния.  Peace

# 271
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Да ви питам за новата тема, че като гледам ще трябва днес да се пусне - тук ли да останем още една тема или вече да се местим в родени през 2007?

И нови заглавия ще ни трябват  Peace

# 272
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Минавам набързо, че големият иска да играе.
Добре сме - ядем, спим, кокорим се.
Днес ни падна пъпчето.
Да питам - на тази възраст на бебетата /6 дни/ по колко кърма изцеждахте след хранене Rolling Eyes? Притеснявам се дали имам - аз цедя по около 50-70 гр. след като е сукал.

# 273
  • Мнения: 1 216
loni, ако консумираш повечко млечни продукти може пъпчиците по лицето да са алергия. Една приятелка ми се оплака вчера от същия проблем и като спряла да яде мляко - минали.

За съкровищата на малките мъже - нормално  е дупчицата да е малка. Нашата педи каза по малко да отваряме и мога да кажа, че вече 3 седмици по-късно дупчицата изглежда нормална като за този  малък пишок.

 mari_eta, перфектно е количестото за толкова малко бебе. То папка към 40-50 грама

По въпроса на mentina дали да си останем тук още една темичка аз съм - ДА. Нека изчакаме още малко мами да си излюпят бебоците.

# 274
  • Мнения: 361
Misheto 17 и ние сме на лефакс-дава се 1 път преди ядене, аз го давам половин час преди яденето в 15 часа-2 пръскания, понеже моето е шпрей.Може с кърма или АМ, зависи с какво се храните, да ги омешаш в лъжичка, а може и така да ги дадеш, аз и ги давам без нищо и тя си ги хапва.

Аз да ви питам, как се оправяте в тези жеги, как успокоявате бебовците, при нас е ад.От следобяда се започва един реф и примесен с коликите #Crazy

За млечните продукти, Ивон се скъсваше да плаче в началото като я кърмех и накрая се оказа, че е от киселото мляко.Това беше единственото нещо което употребявах всеки ден и се оказа, че и дразни стомахчето.Педто каза да спра всичко млечно и да пия добавката на ХИПП за бременни, за да не остана без кокали и зъби Grinning

# 275
  • София
  • Мнения: 3 832
Честита годишнина, Мира! Много щастие и любов дълги години!

Честито и на новите мами! Да са ви живи и здрави бебчетата!

misheto17, Лефакса се дава три пъти на ден по 1 - 2 впръсквания преди храненето (ако няма помпичка, тогава по 1 - 2 капки). Ако имаш въпроси питай. И аз ги купих. Ани вчера нещо си свиваше краченцата и реших да се застраховам.
Някой питаше колко струват в Германия. Днес ги взех за 7, 75 евро.

# 276
  • Мнения: 19
Enti, аз живей също до топлофикация, но на Природа. Ако искаш някой път да разхождаме бебоците заедно?

# 277
  • Мнения: 361
Марти, сигурна ли си , че така се дава.На мен ми казаха 1 път на ден, ти казваш 3 да не са много newsm78

# 278
  • Мнения: 222
Привет на всички!

Да попитам майките, които дават от чайчето на ХИП за колики??????Моето бебе изобщо не иска да пие. Педиатърката каза да се дава по 2, 3 лъжички. Та той дори и една не иска да изпие, всичко изплюва!

Утре и аз започвам с ЕСпумизан, защото имам съмнение, че и при малкия Перси започват коликите.

Що се отнася да изцеждането, до сега не съм се изцеждала. От 1-ия ден бебето засука. Направила съм режим от 3часа, понякога повече, понякога по-малко. От 2дни пропускам и едното нощно хранене, по препоръка на педито. Четох, че е хубаво едното хранене да се пропускат, тъй като солната киселина, която е в коремчето на бебето има способността да дезинфекцира. За това е препоръчително да се махне едно от храненията.

Днес малкия така се напишка. Сменям памперса и оп бубката навън и се опика целия по тумбачето и гърдичките!  Laughing Laughing Laughing

Енти-още не съм излизала на разходка, но тези дни ще се навия и ще изляза. В началото може би не ще ходя много надалеко. По нататък ще се обадя!

# 279
  • Мнения: 70
мерси много, дано ни помогнат моите са с помпичка, това предполагам означава едно две натискания, само остава да разбера един или два- три пъти дневно? а  ако се дават непосредствено преди ядене проблем ли е? Защото ако спи няма как да го събудя

# 280
  • София
  • Мнения: 1 374
Пиванова, Вики въобще отказва да пие вода и не мога изобщо да давам от чайчето на Хип против колики, така че се отказах. Като и бутна шишето в устата тя или плюе биберона като разбере, че не е кърма или после повръща водата дето я е глътнала. Единствено я лъжа след всяко кърмене в лъжичката с водичката дето и плакна устата и тя е гълта да слагам вместо вода от чайчето на Хип против колики, ама не мисля, че това количество има ефект. Така, е ако детето отказва чайчето - не го насилвай.  Пробвай с Еспумизан преди кърмене - при нас той има повече ефект, отколкото Саб Симплекс и коликите са по-слаби и само през деня - най-вече сутрин.

# 281
  • София
  • Мнения: 843

Честита годишнина Мира!


Loni ти си имаш помощник Peace което си е направо перфектно. Това със свалянето на количката ме тормози сега. Вчера успях да я кача на задни гуми както Иви ми обясняваше. Малко е търсене, ама предполагам се свиква някак си . Ама свалянето на количката  newsm78 ми е още мътна Индия. А за 2-ри определено има повече къде да се ходи PeaceАко не ти е далеч,може да се разходиш до там , ако не като заякнем ще кръстосваме  градинките там заедно.
За чайчето на Хип -малката като е бясна и гладна  го пие настървено. То по-скоро се успокоява с него и докато се успокои е изпила  до 20 мл. Сита ли е и когато всичко и е наред го приема като обида този чай.

# 282
  • Мнения: 493
Да ви се оплача - пак качих тем.-38.8 , а лекарката ме увери ,че няма да вдигна защото изследванията са  добри. Офффф и не мога да се цедя с тая помпа(тип спринцовка) В началото ми вършеше работа , макар че имах по малко кърма , а сега нищо не става- а съм пробвала хиляди начини , не прави добър вакум и това е. Пих течен аналгин а малката пак ще е на АМ , поне докато спадне температурата. А след АМ се запича яко и се мъчи горкичката. Другото което забелязах е че от два дни ми виси на гърдата по 20 мин, а преди това едвам 10 изкарваше. какво да правя с тези гърди компреси правя, масажи ,цедя колкото мога(на ръка) и без ефект УЖАС ви казвам.

# 283
  • София
  • Мнения: 430
tedi-eneva: Защо не вземеш от някоя твоя близка помпа, тази на авент наистина действа безотказно..
За преместването в Родени2007 нека поне изчакаме сонитка и още няколко мами  Peace

# 284
  • София
  • Мнения: 430
bruno:  Ха..на природа, къде си спрямо Обеликса ?  Аз съм в този блок, чийто двор се вижда от градината на обеликса.

Пиванова: Като започнете да излизате ще се разберем значи.

Общи условия

Активация на акаунт