Фотография и мааааалко Фотошоп 15

  • 17 405
  • 603
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 909
Трислон, може, нали ти казвам - има три категории - нормални контакти, френдове и фемили.
И като отидеш на Contacts - най-горе, четвъртото отляво, ама не на него, а на стрелката до него, ти се изсипва едно меню и там имаш
Latest Fotos и ето тук ти показва автоматично всички нови снимки на хората, които си добавила в контакти, независимо в коя подкатегория.
Contact List
People Search.

Аз използвам него най-често, заедно с Recent activity on your photos
то е в You - във второто отляво, пак на стрелката се клика.

За групите - аз също се чудех къде да слагам снимки, сега правя така :
Гледам първо в Explore - там са подбрани снимки. Снимки, които най-много ме впечатляват, гледам в какви групи са добавени. И така избирам групите.
Но трябва да се четат правилата - има Invite Only-групи, за да постнеш там снимка, трябва да бъде поканена снимката ти, както тази (Please add your photo to Flicker Diamond The Diamond Class Photographer).
Или отиваш на Групи и там му задаваш кодова дума, по която да търси.
Примерно Street и всички групи излизат.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2007, 14:15 от geminarius

# 556
  • Мнения: 3 810
Майчице, аз май не съм за тук ooooh!
Разврат лъха отвсякъде, а ри това съм бракувана Mr. Green не съм от отбора ви, освен че и на мен ми хареса пича Wink

Миме, дай снимки, да гледаме де  Hug

Ох, ми те не са много, щото и аз се бях нацапала, а водата там е ужасно солена- по- солена от морската и пазех апаратчето.
Една съм ви показала вече, но не се хареса, заради тръбата пуста...

http://mimikir.multiply.com/photos/photo/15/52
Иначе имам няколко пейзажа(с които апарата ми не се справя добре) и няколко намацани, но сега мъжо ми диша във врата и ....нали знаете- "какво толкова има там???" Twisted Evil
А и нямат фотографска стойност. Искате да видите мястото или?
На нас много ни хареса и понеже ни е близо- другото лято ще настоявам пак да отидем Peace
А  и някой питаше за пуст плаж- това е! Бабите си бяха пуснали шамандурите на воля Mr. Green

# 557
  • Мнения: 2 109
ей ... човек да не каже нещо Simple Smile

Мими, а това място кое място е? Аз съм пропуснала покрай .... Mr. Green

и аз намерих един безлюден плаж, но смао на ЛС, иначе другото лято няма да е безлюден. При нас и баби нямаше.

# 558
  • Мнения: 3 810
Тузлата- с ужасно лечебна кал, която е около едно ужасно солено езеро.
Сега пооправям едни снимки да покажа, ама няма да ме критикувате, че...не са с фотографска стойност Wink

# 559
# 560
  • Мнения: 3 810
непретенциозна история за Тузлата:
      

# 561
# 562
  • Мнения: 4 915
geminarius, аз оставам...безмълвна! Такова щедро предложение, такъв невероятен жест към напълно непознат човек, какъвто съм аз! Наистина, бих приела подаръка.  Hug  Hug Не знам какво да кажа, освен: Благодаря, благодаря, благодаря!   bouquet Трогната съм.  Hug

Нашия фотоапарат го купихме набързо преди 3-4 години заради  бременността ми и предстоящето раждане на щерката, нямахме възможнвост да търсим и избираме нещо по-добро.

Снощи, когато се върнах от село, изтрих сума ти снимки. Уж правех макро, а накрая оцеляха само 2-3 читави, и то ги запазих не защото са толкова добри, а просто не ме дразнеха толкова.  hahaha Свикнала съм винаги да дообработвам с Фотошоп, за да се получи по-приятен вид, но след миналата вечер просто се почувствах уморена от фотоапарата. ...Не ми се иска да "внасям" толкова ФШ обработка, не  че и него владея... Embarassed

Затова писах, че ще си упражнявам композицията. И ще обръщам снимките в черно-бяло.  hahaha

Специално направих албумче с необработени снимки - качени направо от фотоапарата (само третата и петата са кропнати), да прецените за какво говоря. Нямат художествена стойност, просто показно. Хем ще видите какъв пишман любител съм.  Laughing Според мен макрото и цветовете не са ОК, а и рязкост на образа няма... Rolling Eyes Вие кажете.  Rolling Eyes 







# 563
# 564
  • Мнения: 6 039

ако обичаш, поспри се малко, надмина вече... не знам кой, просто не е истина колко си добра с тия клони и китки
 Blush

# 565
  • Мнения: 1 909
Цитат
author=мимиту с кирилизация link=topic=218017.msg4972806#msg4972806 Иначе имам няколко пейзажа(с които апарата ми не се справя добре) и няколко намацани, но сега мъжо ми диша във врата и ....нали знаете- "какво толкова има там???" Twisted Evil
А и нямат фотографска стойност. Искате да видите мястото или?
На нас много ни хареса и понеже ни е близо- другото лято ще настоявам пак да отидем Peace
А  и някой питаше за пуст плаж- това е! Бабите си бяха пуснали шамандурите на воля Mr. Green

Mиме, в случая на апарата му е дошла малко множко разнородна информация и се е чудил какво да прави.
Горе небето е бяло, а долу водата е черна. Аз в такива случаи жертвам небето, в името на качеството на снимката.
Сега отивам да киризя Тузлата  Simple Smile

Амбър, първото пухче ми е прегоренко. Обаче одиптихено е много красиво, дай му и триптих Simple Smile
Може ли да си поиграя с цветовете на първото, ей така, за спорта  Hug

Free Soul , радвам се, че го приемаш  Mr. Green Heart Eyes Мъжът ми не искаше да му сваляме цената, затова решихме да го подарим. Не ми благодари, а ми прати адреЗа си на ЛС, моля Simple Smile
Утре го пращам препоръчан. Така е и застрахован до 150 фр.
Той си е възрастен апарат, ако не ти хареса (работи, де, но на мен ми е вече слаб), не се чувствай задължена да го запазваш. На 3 години е, и ние го купихме, когато бях бременна Simple Smile  Party

Ако имаш акаунт в Yahoo, може да се регистрираш във Flickr.com и там да си направиш до 3 албума.
Хубавото на Фликр е, че мога да ти показвам кроп, кадриране на снимки директно. Така от Мултиплай не бих могла.
Когато правиш такива снимки, гледай лицето / обектът да е осветен/о равномерно.
Иначе се получават такива дълбоки сенки и белите участъци стоят прегорели, там както виждаш (на блузката) липсват всякакви детайли  бяло петно.
Това важи за всякакви снимки, не само за такива с фотографска стойност. Защо и тези за домашния албум да не са добре направени?  Simple Smile

Тази снимка много ми харесва  Peace

Трислон, твоята е също много хубава, но само главата не ми харесва, бих я направила вертикална, за да хвана малко рамене. Ръцете на децата са много интересни, снимайте ги какво правят Simple Smile

Аз открих една група във Фликр - 365дни. Там участниците заснемат себе си или част от себе си, правейки нещо интересно. Всеки ден.
Има и такива за деца -включих и Сара- казва се Project 365 Kids   Joy

Последна редакция: нд, 16 сеп 2007, 19:25 от geminarius

# 566
  • Мнения: 3 810
Free Soul, ще ме накараш и аз да погледна характеристиките на апарата ти Mr. Greenникак не са лоши снимките...
Харесах си 3,4 и 6. 1 също е сладка като момент...
амбър, много си постоянна и упорита Laughing.
Тези пухчета са напът да надминат тиквичките ти Wink

ааа, джем ме изпреварила....

# 567
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Free Soul, на мен пък пухчето ми допадна като цветове /все още съм доста далеч, за да мога да коментирам техническите недостатъци на снимките/

amber, много си добра! И цветята, и пухчетата и тиквичките ти!

мимиту с кирилизация, аз на тази пейзажната бих й засилила цветовете...

Довечера ще ви пусна и аз една снимка за коментар /Калина ми я похвали във фотошопската тема  Embarassed/ Ще ми се и вашето мнение да прочета... Blush

# 568
  • Мнения: 3 810
Ми...това е моя апарат Embarassed:

в случай че някой реши да ми подари стария си...  Crazy

П.П. амбър, утре фамилията сме във Варна, но ...няма да имам време да се видим...

# 569
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ми...това е моя апарат Embarassed:

в случай че някой реши да ми подари стария си...  Crazy

П.П. амбър, утре фамилията сме във Варна, но ...няма да имам време да се видим...

Освен аз да ти подаря моя... или пък да си ги разменим Mr. Green

http://www.livingroom.org.au/photolog/samsung-a402-1.jpg

Шегувам се, естествено! Едва ли някой ще иска дори да му го подаря... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт