Тайната на дългата и гъста коса-13

  • 45 488
  • 378
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 3 159
И аз се включвам към ползващите Тривитаминол.
Слагах само веднъж засега, но доста добре ми се вижда - косата ми е доста мека и придоби блясък. Имам обаче няколко въпроса, сигурна съм, че са дъвкани, но не мога да изчета 10 теми само заради това.
Първо, колко често мога да я слагам?
Второ, трябва ли да правя почивка? В смисъл, да я слагам примерно 1 месец и после толкова да не правя.


Достатъчно е да прочетеш първият пост в темата Wink. Прави се 2 пъти седмично в продължение на 2 месеца, после има почивка 1 месец.

Благодаря. Пък дано после и аз се хваля с коса

# 196
  • Мнения: 406
Аз не страдам от липса на коса а мога да дам на всяка колкото поиска, но маската ще я препоръчам на моята сестра!Благодаря!  bouquet

# 197
  • Мнения: 4 496

Прави се 2 пъти седмично в продължение на 2 месеца, после има почивка 1 месец.[/b]

Май наближава моята почивка...А по време на тази почивка дали поже да се прави маската,но без Тривитаминола?По време на почивката как поддържате постигнатия резултат? newsm78

# 198
  • Мнения: 603
Красим, аз съм в почивка в момента, и я правя без тривитаминол. Но пък добавих кис.мляко, и слагах стимуланта на Икаров. Още в началото в една от първите теми се говореше че е добре да се дабавят нови неща, и някой да се махат за известно време, да не свикне косъма. Аз лично сега добавих млякото. Преди време беше с мас,после вместо това сложих бадемово масло.Така някой път добавям и мед. В почивката примерно слагай нещо дето не си слагала преди.

# 199
  • Мнения: 4 496
Аз слагам бадемово,мас не съм слагала,защото чух,че била пълна с антибиотици,и ме хвана страх.Видя ли разлика в косата си,когато смени маста с бадемово?  bouquet

# 200
  • Мнения: 603
Ами да ти кажа честно не,аз използвах маста един месец и то в началото и може би за това не намирам разлика.Но сега зимата ще си взема мас да видим.Но предпочитам бадемовото,много съм доволна от него. smile3525
А ти от къде я взимаш,че с антибиотици?  Flowers Sunflower

# 201
  • На небето
  • Мнения: 5 530

Прави се 2 пъти седмично в продължение на 2 месеца, после има почивка 1 месец.[/b]

Май наближава моята почивка...А по време на тази почивка дали поже да се прави маската,но без Тривитаминола?По време на почивката как поддържате постигнатия резултат? newsm78

Нали затова е почива да си почине косата. Няма нужда от никакви допълнителни маски за да се поддържа резултата. Но при добро желание може да се прави маска с останалите продукти без тривитаминола. 

# 202
Хей момичета искам да ви попитам нещичко Grinning Исках да прочета всички теми преди да опитам маската но незнам защо 6,7,8 и 9 тема немога да ги отворя. Предварително се извинявам за глупавия си въпрос Crazy

# 203
  • Мнения: 2 309
И на мен същите теми не ми се отварят, пише, че ги няма в архива.

Да попитам - има ли някой, който не си слага тривитаминол да спи с маската нощем...адски ми е трудно да планирам 2 часа седене и после време за къпане. Имам време за себе си само рано сутрин и късно вечер, а не ми се ще да се размотавам пред мъжа ми с кърпата на главата, тъпо, ама  Rolling Eyes

# 204
  • Мнения: X
Момичета аз все се каня да подхвана въпроса, но отлагам.
Правя маската от 9 месеца и половина. За това време съм се подстригвала веднъж- около 2 см. Косата ми е пораснала с около 15-17 см. Беше до раменете, сега е до закопчалката на сутиена ( за сметките - висока съм 172 см.). При същите простички сметки средата на гърба до ушите са 40-50 см (зависи от височината). Деси твърди, че се е подстригвала всеки месец (връхчетата) и след година е забелязала достигането на горепосочената дължина (средата на гърба/кръста).
ДА, ама Не.
Ако сметнем подстригването по абсолютния минимум -0.5 см(12 * 0,5 см=6 см), съберем с дължината от ушите до средата на гърба(40см) и разделим на 12 месеца се получава минимален растеж от 3.83 см на месец, което е абсурдно(при подстригване от 1 см  - 4.33 см/месец). Деси, ако си тук, кажи къде точно е премълчаването - в постигната дължина или в периода време. Благодаря.

# 205
  • Мнения: 104
Може просто малко да е преувеличила с цифрите Rolling Eyes newsm78 Blush

# 206
  • Мнения: 3 314
Момичета аз все се каня да подхвана въпроса, но отлагам.
Правя маската от 9 месеца и половина. За това време съм се подстригвала веднъж- около 2 см. Косата ми е пораснала с около 15-17 см. Беше до раменете, сега е до закопчалката на сутиена ( за сметките - висока съм 172 см.). При същите простички сметки средата на гърба до ушите са 40-50 см (зависи от височината). Деси твърди, че се е подстригвала всеки месец (връхчетата) и след година е забелязала достигането на горепосочената дължина (средата на гърба/кръста).
ДА, ама Не.
Ако сметнем подстригването по абсолютния минимум -0.5 см(12 * 0,5 см=6 см), съберем с дължината от ушите до средата на гърба(40см) и разделим на 12 месеца се получава минимален растеж от 3.83 см на месец, което е абсурдно(при подстригване от 1 см  - 4.33 см/месец). Деси, ако си тук, кажи къде точно е премълчаването - в постигната дължина или в периода време. Благодаря.
   smile3505 newsm78 Thinking

# 207
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Достатъчно нападки има по адрес на Деси за да влезе изобщо във форума.  Rolling Eyes
Тя каза, че след 1 година е видяла резултата, а сега (не се знае колко гд. след маската), е стигнала кръста. (освен това спомена, че я прави 3г. с почивките, до колкото си спомням) И някой от нас видяха снимки като доказателство и косата и наистина беше до кръста. И изглеждаше добре, а преди това не е можела да я пусне дълга. Освен това какво значение има, нали всички сме доволни от маската и я ползваме и благодарение на нея постигаме мечтите си за красиви и дълги коси. Аз съм и благодарна затова, че пусна тази тема и благодарение на нея, косата ми почти стигна кръста, а от както се помня това беше непосилна дължина за мен. И това успях да го постигна само за 1г. Това ми стига. А какво е казала и колко е достоверно не ме касае, всеки преувеличава понякога, ако изобщо е така в случая.

# 208
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Малееее, Зори, колко много време и енергия отделяш за косата си...направо ме шашна с тези размисли и страсти Crazy
съгласна съм с "Estir", че е достатъчно че я е казала маската и по точно за действието на тривитаминола(ГАЗ МАС И ОЦЕТ всеки знае)...другото...вятър работа де'т се вика...никога не бих се замислила кой какво бил казал пред няколко години ... стига ми, че косата ми е здрава... Peace

# 209
  • Мнения: X
Достатъчно нападки има по адрес на Деси за да влезе изобщо във форума.  Rolling Eyes
Не нападам, питам. Wink
Ако аз кажа нещо, отговарям после за думите си и не се притеснявам дали някой ще ме попита дали наистина е така. Благодаря на Деси за маската, но тя не е нейна откривателка - такава тема има почти във всеки женски форум Lady Marmalade   беше споменала, че тя е мислела да пусне темата. Искам отговор, защото аз лично се вързах, че косата ми ще расте два пъти по - бързо (ДА-ДА, настина расте по - бързо, но за такава скорост не може и да се мисли...чак наскоро си направих сметката). Деси например казва и че не може маста да се замества с масло, или оцета с лимонов сок. Да, обаче аз си заменям каквото си реша и нямам проблем, а ако имам споделям за него (например жълтъкът прави косата ми ужасна). Имам снимка на Деси на компютъра си - косата й наистина е красива и дълга. "С питане до Цариград се стига" е казал народът.Интересувам се за времето на отглеждане. Реалното време.

Малееее, Зори, колко много време и енергия отделяш за косата си...направо ме шашна с тези размисли и страсти Crazy
Всеки си има разни удоволствия - за един е ядене, за друг пазаруване, за трети ...нещо си. Моята страст напоследък е грижата за косата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт