Иска си обратно подаръците заради развода

  • 8 230
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 131
Здравейте, сестра ми се развежда сега. Слава богу, няма деца, че цирка щеше да е пълен. Мъжът и доста настоятелно, прояви даже и заплашително поведение, си изиска обратно всички подаръци, които и е правил по време на брака. Това включва и пръстени, мобилен телефон и други дори по-дребни неща. Предполагам злобее, защото той не искаше развод, и затова е тръгнал сега да се "цигани" за дреболии. За да и се махне от главата, сестра ми му е върнала всичко.
Доколкото знам, той няма право да си иска обратно подаръците. Ако се бяха съдили, щяха да си останат в нея, нали така?
Въпроса ми е, всички мъже ли при развода започват да се циганят и да си искат обратно подаръците? Масова практика ли е това? Защо ли българските мъже не могат да губят и се комплексират, и стигат до такова ниско стъпало. А най ме е яд, че сестра ми не го е разбрала що за комплексар е, че даже се е оженила за него и сега не може да се отърве от проблеми, които той и създава. Защото той не може да понесе мисълта, че тя се е осмелила да поиска развод, и изглежда твърдо решен да я тормози нарочно още много дълго време. Случвало ли ви се е това и каква друга гадост може тя да очаква след връщането на подаръците?

# 1
  • Мнения: 393
   Както се казва-тя,простотията е по хората...Съжалявам че така и се получава,ама пък аз с удоволствие си оставих каквото беше от него...Малко се скарахме за колата,ама понеже я беше разбил тотално и знаеше колко скъпо ще ми струва и как можеше да се пребия(нито спирачките бяха наред,нито скорости,без светлини,с разбита ходова част)-ми я остави Thinking
  Та наистина за мен е по-добре да нямам нищо от него(материално)и да е по-добре!

# 2
  • Мнения: 1 425
Въпроса ми е, всички мъже ли при развода започват да се циганят и да си искат обратно подаръците? Масова практика ли е това?
Не.
Защо ли българските мъже не могат да губят и се комплексират, и стигат до такова ниско стъпало. А най ме е яд, че сестра ми не го е разбрала що за комплексар е, че даже се е оженила за него и сега не може да се отърве от проблеми, които той и създава.
Това, че сестра ти се е омъжила за комплексар и идиот не значи, че всички български мъже са такива.

# 3
  • Мнения: 189
Ами аз оставям всичко, точно поради тази причина: да не може да се хване за нищо. Иначе подаръци от съвместният ни живот имам много, но предпочетох да не взема нищо. Така му затворих устата; скоро изкоментирахме един от подаръците за сватбата, по начина, по който ми отговори, се убедих, че съм постъпила правилно. Вещи се купуват, но грозни сцени като твоята ( на сестра ти) и за всичките подаръци на света не бих допуснала

# 4
  • Мнения: 589
Не знам всички ли се циганят,но тези мъже,с които съм се разделяла аз,са го правили...Предишният ми приятел ми беше подарил златни обеци(Цял грам!!! за 18 лв,това през 2003 година)-това беше единствения подарък,който ми е правил,с изключение на редовния карамфил за осми март-е едва не ми скъса ушите да си ги вземе,когато си тръгвах.Свалих ги и му ги дадох с думите-"Дано следващата се примири,че съм ги поносила първа!"
   Не се ядосвайте за вещи,иначе излиза,че и вие като него повече държите на тях,отколкото на човека...Господ гледа,всичко си идва на мястото рано или късно...Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 559
.Свалих ги и му ги дадох с думите-"Дано следващата се примири,че съм ги поносила първа!"
   

 Joy hahaha Joy Peace Wink

# 6
  • Мнения: X
И моя не искаше развод,но не си взе нищо.Пък и аз не се натисках да ги връщам Mr. Green
И колата и злато и, и. и всичко.Хем моята кола е по-нова и по-хубава от неговата,но не обели дума, да му я връщам.Как пък не!Нали возя неговото дете в нея,не возя чуждо Mr. Green

# 7
  • Мнения: 420
Бившият ми съпруг си поиска всичкото. Натварих му го в едно кашонче, не исках нищо да ми напомня тоз ...та като се разбрахме, мойто мое, твойто за теб, аз му викам да си ми върне халката (като болт, поне 3 гр.) и краста (поне 5гр.). Еииии, озверя, НЕГОВИ били, ама с мойто злато, майка ми ги плащала. Инак великодушно реши да ми подари изпосталея си тефлонов тиган, подарък от МАМА за ученически години.
Та гледах просташки сеир навремето, ама сеир като за световно!!!

Вещи се купуват, важно е спомена , свързан с тях да не е гаден.

# 8
  • Мнения: 5 299
Въпроса ми е, всички мъже ли при развода започват да се циганят и да си искат обратно подаръците? Масова практика ли е това?
Не.
Защо ли българските мъже не могат да губят и се комплексират, и стигат до такова ниско стъпало. А най ме е яд, че сестра ми не го е разбрала що за комплексар е, че даже се е оженила за него и сега не може да се отърве от проблеми, които той и създава.
Това, че сестра ти се е омъжила за комплексар и идиот не значи, че всички български мъже са такива.
Така е. И аз съм минала през подобно нещо.
С разликата, че нямахме брак. Но си искаше всички дрехи, които ми беше купувал. Върнах му ги, без да се замислям, удно ми е какво ли ги е направил... Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 1 732
И колата и злато и, и. и всичко.Хем моята кола е по-нова и по-хубава от неговата,но не обели дума, да му я връщам.Как пък не!Нали возя неговото дете в нея,не возя чуждо Mr. Green

Хм...на нашия тати не му пука. Взе си я.
Сега се возим в автобуса.

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Хаха. Сега преживявам същото. За сега още не си е взел нищо, ама просто защото има последна надежда човека, че ще си оттегля молбата и защото все още живее в МОЯТА къща. Но си позволява да отправя заплахи, че ако види майка ми още веднъж в НЕГОВАТА кола (разбирай моята -подари ми я , между другото той), щял да ми свали гумите.
Нещастник. Laughing

# 11
  • Мнения: 1 684
Мдам...моят бивш съпруг, ще се наложи да го преброим някак "по-възвишен" - поиска си снимките човека, тези, на които го имало.
Вероятно си е мислел, че ако си ги прибере, придобива някакви ексклузивни права и над моето минало.
Не си ги получи.

# 12
  • Мнения: 157
Леле, леле, ама наистина всички мъже са откачалки. Казвам ви мислех, че аз съм се натресла на най-лошото...
Само да ви кажа една смешка. Когато се виждахме последния път(преди 3-4 вече години), синът ми беше на годинка и той си поиска бебешката количка, че техните били я купили.... Леле как крещях само Hug

# 13
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Моите и двамата си взеха само колите и ми оставиха всичко друго,Славо Бого поне за това с тях проблеми не съм имала. StopКолата сакчето с дрешките и личните вещи и си отидоха .Единият при мама а другият при НЕЯ!!! #2gunfire

# 14
  • Мнения: 3 131
Леле, леле, ама наистина всички мъже са откачалки. Казвам ви мислех, че аз съм се натресла на най-лошото...
Само да ви кажа една смешка. Когато се виждахме последния път(преди 3-4 вече години), синът ми беше на годинка и той си поиска бебешката количка, че техните били я купили.... Леле как крещях само Hug

Aууу, оставам и аз с впечатление, че е масово това поведение на мъжете при развод. Как може толкова ниско да паднат? Не знам дали представата ми е грешна, но ми се струва че жените не си искат обратно подаръците, които са му подарили. Така ли е?
Ако не, то мъжете са по-големи материалисти от нас, пък все ни обвиняват Simple Smile
Не мога да си представя жена да се държи така, но знам ли. Някоя от вас поискала ли си е подаръците на свой ред?

Е какво ще прави твоя мъж с тая бебешка количка. Не мога да се начудя как така от егоистичност и инат той ще лиши собственото си  дете от количка Close

# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нищо не искам да ми връща, само да си замине кротко и мирно. Ще му върна даже някои неща, само най-необходимите, които и децата ползват искам.

# 16
  • Мнения: 4 458
За мен един подарък си е подарък и при раздяла не трябва да се връща  Naughty Ако ще си го иска обратно, да не ти го дава  Crossing Arms

Реалността обаче е друга.  Rolling Eyes  Моя не си взе дребните неща, но за сметка на това буквално ми открадна колата (барабар с бебешките столчета) и се наложи да се чудя как да водя децата на градина по дъждове и студове. Дори и да си искаше дреболиите нямаше да му ги дам! Naughty Crossing Arms Предпочитам да събера всичко и да го подаря на някой нуждаещ се, ако не искам да ми напомнят за него...

Така като гледам все едни хубавци сме описали....  Peace

# 17
  • Мнения: 623
Въпроса ми е, всички мъже ли при развода започват да се циганят и да си искат обратно подаръците? Масова практика ли е това?
Напълно, всички са такива. Аз например, оставих основно ремонтирано жилище (разбирай - нова дограма, ВиК, Ел. инсталация, паркет... абе основен ремонт + всикчката бяла техника, климатици и т.н.), в замяна на това да виждам детето си всяка седмица и какво? Пак искам много... А за подаръците (например годежен пръстен, пръстен за ЧРД, халка и т.н.) МОЖЕ БИ ЩЕ СИ ГИ ПОИСКАМ, ВСЕ ПАК СЪМ ГИ ПОДАРИЛ НА ЕДНА ДРУГА ЖЕНА (или може би аз съм си мислил, че е друга). Та на темата - комплексари сме, които не могат да губят, защото ако можехме да губим, щяхме да пишем не в тази тема, а в "Родители преживели загуба"

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз пък си запазих подаръците. Моят бивш естествено ми намекна да му върна най-скъпите подаръци - годежния ми пръстен /диамантен/ и обеците, които ми подари за раждането на дъщеря ни /диамантени също/, но аз категорично и ясно отказах. Нося си ги и сега и много си ги харесвам.  Mr. Green
За мен е грозно това с подаръците и показва изначална липса на елементарно възпитание.

dannytg, ти всъщност дограмата, ВиК, Ел. и прочие на кого ги остави? - На жена си или на детето си?  newsm78
Аз също оставих изцяло ремонтирано и обзаведено жилище - където бяха вложени всичките ми спестявания... но най ми е жал за пердетата ми Cry ах, моите красиви пердета...

# 19
При мен не се наложи нищо да връщам,защото порсто нямаше какво,една вилица дори не беше донесъл,една плочка не бе залепил в апартамента,който аз бременна ремонтирах почти сама(е и с майсторите разбира се!).Просто си тръгна с 3 парцала с които си беше дошъл и това е.Остави ми детето!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Joy

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз пък си запазих подаръците. Моят бивш естествено ми намекна да му върна най-скъпите подаръци - годежния ми пръстен /диамантен/ и обеците, които ми подари за раждането на дъщеря ни /диамантени също/, но аз категорично и ясно отказах. Нося си ги и сега и много си ги харесвам.  Mr. Green
За мен е грозно това с подаръците и показва изначална липса на елементарно възпитание.

dannytg, ти всъщност дограмата, ВиК, Ел. и прочие на кого ги остави? - На жена си или на детето си?  newsm78
Аз също оставих изцяло ремонтирано и обзаведено жилище - където бяха вложени всичките ми спестявания... но най ми е жал за пердетата ми Cry ах, моите красиви пердета...

Ами защо не си ги свали. Моят хубавец и релсата взе даже. Laughing

# 21
  • Мнения: 4 458
Е, стига де, чак пък и релсата....  Crazy
Чудя се кое е по-доброто злo, това като на Mery04 или на Джемма  newsm78

Това с релсата страшно мого ми наппомни на един герой от филмче на Барби което вчера гледахме с децата, май беше Пегас...
Там лошия магьосник дава подкуп 1 торба злато на един за да каже от къде е взел обувките на принцесата, после още една торба злато за да разбере на къде е тръгнала и с каква цел (вехтушатя имаше избирателна памет която се възстановява срещу подкуп). Та, след като получи каквото му трябваше - цялата информация магьосника превърна вехтушаря в изтривалка на прага и си взе обратно парите.

Това с мъжете го свързвам с приказката заради факта че когато са заедно и имат интерес от жените дават мило и драго, но когато им се наситят или се разделят по друга причина ги смачкват и си прибират версиите. Ама че и асоциациа съм направила, нали?  Mr. Green

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 19:55 от kiara

# 22
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много ми хареса твоята асоциация. И точно така се чувствам в момента- като изтривалка н апрага. Веднага си го копирам това .  bouquet

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 20:02 от Джемма

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, стига де, чак пък и релсата....  Crazy
Чудя се кое е по-доброто зли, това като на Mery04 или на Джемма  newsm78

Е, да бе- не вярваш ли? Виж в моята тема или в петъчната онлайн запивка- показала съм снимки след "обира". Изнесъл ги е докато ме нямаше. Но той беше днес, така че очаквам и друго да задигне тия дни.

# 24
  • Мнения: 4 458
Абе душа, не че не ти вярвам, то вече много малко неща биха ме очудили ама все пак.... то това си е .... гадна работа, страшно дребнаво ко..ле  #2gunfire

До изнасяне ли стигнахте?  Sad Явно не сте спряли цяла нощ... ще разгледам по дргите теми да видя какво си направила по въпроса с медицинското и т.н. Тъжно наистина.....

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Абе душа, не че не ти вярвам, то вече много малко неща биха ме очудили ама все пак.... то това си е .... гадна работа, страшно дребнаво ко..ле  #2gunfire

До изнасяне ли стигнахте?  Sad Явно не сте спряли цяла нощ... ще разгледам по дргите теми да видя какво си направила по въпроса с медицинското и т.н. Тъжно наистина.....

Все пак е напредък- има шанс да си замине най-после , макар и да изнесе покъщнината.
Медицинското-взех го и завеждаме дело позакона за домашното насилие.

Ох, сори, че оспамих темата.

# 26
  • Мнения: 623

dannytg, ти всъщност дограмата, ВиК, Ел. и прочие на кого ги остави? - На жена си или на детето си?  newsm78
Аз също оставих изцяло ремонтирано и обзаведено жилище - където бяха вложени всичките ми спестявания... но най ми е жал за пердетата ми Cry ах, моите красиви пердета...

Да Isa, така е най-лесно, да задаваме, уж логични въпроси с логичен отговор. Само че, идвало ли ти е на ум, че никой не ме пита дали искам детето да е там? А освен на теб, дали и на Джемма би и дошло на акъл, че в тази къща освен кинти съм вложил и такива прозаични и незначителни неща, като емоция, настроения, нерви (с разни майстори) и други подобни? И после, някой друг ще каже това е моя дом, без да е вложил грам нищо, остави парите. Иначе сигурно сте прави, много е лесно да получиш всичко наготово и след това да плюеш. А по отношение на подаръците, ако трябва да си взема всичко, сигурно ще трябва да я оставя гола и боса.... За пръстените... дали пък те нямат някаква друга стойност освен паричната?

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Прав си- на мен не би ми дошло на ум, защото не са вложени такива. Цял живот сама се занимавам с майстори, сама си чертая проекти, разположение, сама си местя мебелите. Емиции? За какво става въпрос? Такова нещо няма.  LG ( съкращението ми хареса и го въвеждам официално в упетреба отсега нататък, защото моят мъж е неуместно да се каже) не влага никога емоции в нищо. Като се наспинкаме, напапкаме и изс...ем излизаме, защото в къщи не ни свърта и не ни свързват никакви емоции. и се завръща пак да се напапка и наспинка. #2gunfire
Вероятно има и такива като теб, които си искат детето и емоциите. Но аз не съм чувала за такива.
Какво занчи да ходи гола и боса- и ти като моя мъж- всичко е негово и аз нямам нищо, щом той го е купувал. Ти си купувал, а тя нищо ли не е правила ? Като моето LG- папка и спинка само, а?

# 28
  • Мнения: 623
Какво занчи да ходи гола и боса- и ти като моя мъж- всичко е негово и аз нямам нищо, щом той го е купувал. Ти си купувал, а тя нищо ли не е правила ? Като моето LG- папка и спинка само, а?
5.5 години от 7 е било така. Готвене? - може би. Чистене? - почти винаги заедно. Секс? - какво беше това? През останалото време (1.5 години) на работа до обяд, след обяд - фитнесче, целутронен масаж и т.н.
Други подробности тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189065.56

# 29
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, ти си знаеш. Винаги съм се чудила що за добри мъже се падат на някои фльорци (да не се засегнеш).
И при мен е подобно.
Аз:
Готвене- първо, второ трето. Масата подредена.
Чистене- винаги сама и много стаи
Секс- всичко , но рядко поради взаимна непоносимост един към друг
През останалото време- работа до обяд, следобяд- гоблени, кулинария, домашем любимец, желание за прекарване времето заедно, но няма с кого...

Той:
'мъжка работа"- ел, ВИК или от сорта- мноооооооого рядко и при особено добро желание
Ремонти- жената се справя чудесно и без мен
Секс- на мен с всички ми е добре, защо да се ограничавам само с теб
На работа- от време на време
През останалото време- приятели, карти, жени, търкаляне на канапето у мама, обаче аз нося парите и всичко в къщи е мое, ти нямаш нищо.
Та отгоре на всичкоживеем у нашите и бой ям.

Както се казва- без коментар!

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 21:37 от Джемма

# 30
  • Мнения: 623
Джемма Не съм тук за да се заяждам, но просто като гледам 99% от постингите в тази тема и се дразня, просто искам да покажа на Мамите (главната буква, не е грешка) тук, че има и друга гледна точка и да се обобщава за мъжете, не е честно.
А лично за теб - извинявай, но мога само да ти изкажа съболезнования...

# 31
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря. Не мисля,че се заяждаш. Щом си тук, това вече ми говори, че си емоционален човек.  bouquet
LG-то ми никога не би си губило така "ценното " време с такива глупости като ранзи форуми, още повече толкова "глупави" според него. Rolling Eyes 
Просто аз не съм срещала още такъв мъж, на който след развод или раздяла да му е толкова мило за дома и детето.  bouquet

# 32
  • Мнения: 623
Едно клише - Разни хора разни идеали. BTW - LG what the f...k is this?
А защо съм тук? - Винаги е интересно (и полезно) да чуеш и гледната точка на другата страна.
И м..ка му, аз бях спрял да наричам свой дом жилището, в което бях живял около 20 години, за да нарека свой дом едно жилище, което се оказа, че...

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 22:15 от dannytg

# 33
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Прочетох в една тема за марката LG как я наричат- л...но голямо. Много ми се строи подходящо за "уважаемия" ми съпруг.

# 34
# 35
  • София
  • Мнения: 6 999
Винаги съм се чудила що за добри мъже се падат на някои фльорци (да не се засегнеш).

Оооо, моля ти се ...всичко е въпрос на гледна точка. Изобщо не вярвам, че думите на dannytg са 100% истина, не за друго - звучи точно като бившия ми мъж - и той така разказва как аз не съм била домакиня, а кариеристка. Как съм имала бавачка и чистачка /естествено пропуска, че аз им плащах/ и прочие...  Shocked

Като е била толкова лоша жена, която не чисти, не готви, не ти гледа детето и прочие... Защо си живял с нея цели 7 години? От алтруизъм ли някакъв? Имам си едно правило и колкото и да не харесва на повечето хора, че и на мен самата, времето винаги ми показва, че е абсолютно вярно: "Всеки е с този, който заслужава."  Peace

... в тази къща освен кинти съм вложил и такива прозаични и незначителни неща, като емоция, настроения, нерви (с разни майстори) и други подобни? И после, някой друг ще каже това е моя дом, без да е вложил грам нищо, остави парите. Иначе сигурно сте прави, много е лесно да получиш всичко наготово и след това да плюеш.

Прочети ми постинга за пердетата, дето си го цитирал... Тези перденца не само, че ми струваха 4-цифрена сума, ами ги прах, гладих и закачах 20 дни преди термина си... Знаеш ли какво е това?  Crossing Arms

Колкото и пари и нерви да си вложил в дома си - там живее детето ти. Каквато и да е бившата ти жена - тя гледа детето ти. Колкото и каквото и да си вложил в дома си - там живее детето ти и съм абсолютно уверена, че жена ти влага не по-малко услиля, нерви и пари, за да отглежда детето ти. 

Уффффффф - извинявам се за нападателното си изявление, но ме провокира.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 752
Ммммдам, Исе, мъж, ако и да се случи по-свестен (разбирай отговорен и обичащ детето си), си е мъж: "той бил влагал, той чистел, той т'ва, той онова".

dannytq, докато не вденеш това, което се опитва Иса да обясни, че няма значение колко е крива жена ти и колко праведен и онеправдан ти, а значимото и важното е кое е най-добро за детето (що се отнася до дома и заобикалящата го среда, щот' нали за това ти е мъката), няма как да те разберем и подкрепим. Или да се съгласим, че понеже жена ти е нам си каква, не е справедливо домът да остане за детето и нея. Поне не и с нещата, които ти си "вложил" там.  Naughty

# 37
  • Мнения: 4 458
В момента в който един мъж започне делбата и спора аз това а ти нищо той излиза от графата "мъж" Не говоря за милиардерите които по право си имат предбрачни договори, а за тези дребнавите дето очевидно няма какво да правят с тези вещи от които лишават детето си... като моя на пример дето си взе детските столчета за кола  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 1 559
Киарче ,не само милионерите си имат предбрачни договори Wink,тук 90% от двойките си правят такива. Whistling(Е ние сме в останалите 10%,нали съм си българче Joy Joy)...и въобще това става масова практика,която виждам ,че скоро ще навлезе и в БГ,ако вече не е newsm78

# 39
  • Мнения: 451
Isa,темата за любимите пердета ми е болезнено позната Tired
И аз си ги избирах и окачвах,че ,както съм казвала- цялото минало лято съм бягала да обзавеждам ,сега бягам пак ,сама,но оправям моята си къща и ще си сложа същите пердета Crossing Arms,само ще поясня пак,че не става дума за БНД,а за друга персона,с която загубих 7 г.от живота си #Cussing out,но така е "всеки е с този,който заслужава",колкото и да ми е неприятно и на мен да си го призная. Thinking
А цирка с "на ти си куклите,дай си ми парцалите",тепърва го очаквам да се развихри с пълна сила,но ще свирна ,като стане,та да давате акъл и кураж Mr. Green
 Hug

# 40
  • Мнения: 623
Като е била толкова лоша жена, която не чисти, не готви, не ти гледа детето и прочие... Защо си живял с нея цели 7 години?
За съжаление и аз това се чудя

Колкото и пари и нерви да си вложил в дома си - там живее детето ти.
КАКТО КАЗАХ НИКОЙ НЕ МЕ Е ПИТАЛ МЕН ДАЛИ СЪМ СЪГЛАСЕН!!!

Колкото и каквото и да си вложил в дома си - там живее детето ти и съм абсолютно уверена, че жена ти влага не по-малко услиля, нерви и пари, за да отглежда детето ти. 
ИЗОБЩО НЕ БЪДИ ТОЛКОВА УВЕРЕНА

dannytq, докато не вденеш това, което се опитва Иса да обясни, че няма значение колко е крива жена ти и колко праведен и онеправдан ти, а значимото и важното е кое е най-добро за детето (що се отнася до дома и заобикалящата го среда, щот' нали за това ти е мъката), няма как да те разберем и подкрепим. Или да се съгласим, че понеже жена ти е нам си каква, не е справедливо домът да остане за детето и нея. Поне не и с нещата, които ти си "вложил" там.  Naughty

1. Ако беше прочела постингите внимателно, щеше да занеш защо съм тук (бъди сигурна, че не е за подкрепа - за тази цел са приятелите)
2.Пак ако беше чела внимателно, щеше да видиш, че съм оставил ВСИЧКО и че никъде няма и намек за това да и взимам нещо от НЕЙНАТА КЪЩА (неин израз малко преди да се разделим - та, какво излиза? Всичко съм го правил за чужда къща.). ВЕЛИКИ СТЕ

P.S.

dannytq, докато не вденеш това, което се опитва Иса да обясни...

А вие докато не вденете, че майката не винаги е най-добрия вариант за детето, ще продължавате да водите безсмислени спорове и да нападате всичко наред

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 20:17 от dannytg

# 41
  • София
  • Мнения: 6 999
dannytg, прав си, майката не винаги е най-добрия вариант за детето. Но не си прав за това, че никой не те е питал при кого да е то. А и следва да чакаш някой специално да те попита ли? Това е твоето дете и по закон имаш равни права с майката. Не съм бракоразводен адвокат, но съм развела 6-7 двойки /все за мъжа съм била/ и в 3 от случаите детето остана при бащата, като това не се дължи на особено добрите ми способности като бракоразводен адвокат - вярвай ми. Та не ми ги разправяй точно на мен как НИКОЙ не те бил питал дали си съгласен.


Като е била толкова лоша жена, която не чисти, не готви, не ти гледа детето и прочие... Защо си живял с нея цели 7 години?
За съжаление и аз това се чудя

Ами да ти отговоря аз тогава: Защото ти е харесвало да си с нея, по една или друга причина си бил доволен /ако не и щастлив/ от ситуацията.

# 42
  • Мнения: 623
Но не си прав за това, че никой не те е питал при кого да е то. А и следва да чакаш някой специално да те попита ли? Това е твоето дете и по закон имаш равни права с майката.
Isa хайде да бъдем реалисти. Да! По закон е така. Но каква е практиката? Срещал съм се с трима адвокати и тримата ме посъветваха за развод по взаимно съгласие, защото това било единствения шанс да си виждам детето всяка седмица с поне едно преспиване при мен, да не говорим аз да го взема. Така че, това което ми го казваш, извинявай ама не ми се връзва...
Не че ако се разведем с търсене на вина няма да го виждам (ставаше въпрос за увереността ти ) и сега е при мен от сряда, а къде е любящата майка?... Както и да е, по другият начин ще може да ме изнудва, както си иска...
Но хайде, че сигурно пак звуча като повечето мъже, които само (ви) лъжат Laughing

Ами да ти отговоря аз тогава: Защото ти е харесвало да си с нея, по една или друга причина си бил доволен /ако не и щастлив/ от ситуацията.

Не отричам, че е имало и много хубави моменти... но това е било доста време, преди да започнат да ми обясняват; " Ти в мойта къща, ще правиш така!" или "Ти в мойта къща няма да правиш онкака"...

# 43
  • София
  • Мнения: 6 999
...сега е при мен от сряда, а къде е любящата майка?...

...Но хайде, че сигурно пак звуча като повечето мъже, които само (ви) лъжат Laughing


След като детето е при теб - няма за какво да си недоволен - важно е какво е фактическото състояние на нещата.

Не съм забелязала да съм се оплакала от лъжливи мъже, няма нужда да пишеш с клишета.  ooooh!

Мен друго ме дразни в мъжете и то е, че ако случайно сте се държали както подобава после го говорите непрекъснато. За твое сведение аз също оставих обзаведен апартамент, след пълен ремонт, който беше на бившия ми мъж и при това се изнесох с детето си... само дето за разлика от теб, не го пиша във всеки свои пост и колко е ужасен бившия ми мъж заради това. Нещо повече - запазих си чудесните отношения с бившия - пари се печелят, вещи се купуват... Добрите отношения на родителите обаче са спомен за цял живот за детето.  Peace

# 44
  • Мнения: 623
Isa сигурно си права за себе си, но някак си от предишните ти постове не струи идеята, че си запазила чудесни отношения с бившия...От друга страна, да ми казваш, че едва ли не не съм се борил достатъчно за детето си - не мога да го приема...
От трета страна фактическото състояние на нещата, няма нищо общо с това, което би могло да бъде. Дали някъде споменах изнудване?

И в крайна сметка, не съм тук за да съдя дали мъжете или жените са ангели или дяволи, а както казах вече, за да чуя и друга гледна точка...
Както и да е... разводнихме темата и се получи някакъв вид off topic

# 45
  • София
  • Мнения: 6 999
...от предишните ти постове не струи идеята, че си запазила чудесни отношения с бившия...

...а както казах вече, за да чуя и друга гледна точка...


И кое в постовете ми те навя на мисълта, че не съм в чудесни отношения с БНД?  newsm78 Напротив - дори след седмица ще сме на море заедно  Mr. Green И това не съм го постигнала с мислене за ВиК и мебелите, които съм му оставила /колата не помня споменах ли я  Wink newsm78/, повярвай ми.

Не ти чух другата гледна точка обаче... Нали не мислиш, че само мъжете сте подарявали подаръци? Както видя никоя от нас не си е взела подаръците направени на бившия, но са й били поискани Wink та не виждам каква ще да е 'другата' гледна точка?  newsm78

# 46
  • Мнения: 623

[Оооо, моля ти се ...всичко е въпрос на гледна точка. Изобщо не вярвам, че думите на dannytg са 100% истина, не за друго - звучи точно като бившия ми мъж - и той така разказва как аз не съм била домакиня, а кариеристка. Как съм имала бавачка и чистачка /естествено пропуска, че аз им плащах/ и прочие...  Shocked


От тук лъхат едни топли чувства...


Не ти чух другата гледна точка обаче... Нали не мислиш, че само мъжете сте подарявали подаръци? Както видя никоя от нас не си е взела подаръците направени на бившия, но са й били поискани Wink та не виждам каква ще да е 'другата' гледна точка?  newsm78


Isa Как ще я чуеш? Нали това казвам, че аз съм тук за да чуя другата гледна точка, сиреч - вашата. Thinking

# 47
  • Мнения: 2 327
Изместихте сериозно темата. Ако искате да дообсъдите въпроса пуснете нова.
Разбрахме, че не са всички мъже еднакви, ама то нищо ново под слънцето. Дамата, която пусна темата се възмущава за чужд мъж все пак, не за собствения.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 999
Стън, да...извинявам се   bouquet

dannytg, няма смисъл от спора - няма 2 гледни точки - защото всеки от нас е ПОДАРЯВАЛ - казах го, но го повтарям, че явно не си го прочел... ooooh!

# 49
  • София
  • Мнения: 397
Освен пишещия за себе си някой да има обратното мнение?Аз се изнесох само с дрехите и детето си,въпреки,че 90% от нещата за домакинството и детето ги бяха купували нашите-неговата заплата отиваше за пиене,цигари и машинки.Впоследствие като забременях от втория реших,че е излишно да купувам наново ванички,чаршафчета,бибирони и тн и си ги поисках,но не ми ги даде,въпреки,че само му заемат място и не му трябват!А и с гордост разправяше как купил палто на предишното си гадже и тя като си тръгвала я накарал да го свали! newsm11

# 50
  • Мнения: 1 732
А и с гордост разправяше как купил палто на предишното си гадже и тя като си тръгвала я накарал да го свали! newsm11
Брей, големи мъже  ooooh!
В Клюкарника има тема за муньовците.
То май повечето са за там  Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 397
Повечето го правят от злоба,а после ще ми разправят за женската злоба и завист! #2gunfireИ От криворазбрана гордост-да не би някой да ги е използвал,щото нали са едни богаташи...абе пълни смешници!

# 52
  • Мнения: 4 458
Повечето го правят от злоба,а после ще ми разправят за женската злоба и завист! #2gunfireИ От криворазбрана гордост-да не би някой да ги е използвал,щото нали са едни богаташи...абе пълни смешници!

Богаташите нямат комплекси че ги използват. Те са съвсем на друга вълна. Когато нещо такова се случи казват че ако не са били те .... и един вид се гордеят че видиш ли  колко много пари и оставям и имот а тя не го е оценила, но здрава да е..... Вече всеки път когато чуя или видя симптоми на бедняк - комплексар представящ се за велик, далече бягам. Един мъж не трябва да се гордее с това че е смачкал една жена и че я е накарал да страда, нито пък обратното. Всяко прекалено е сигнал за нещо нередно  Wink

# 53
  • Мнения: 1 684
Подаръците не са заем, нали? Или аз пак нещо съм пропуснала или недоразбрала? То не, че ще ми е за първи път Mr. Green
Все съм си мислела, че подаръците са вид личен егоизъм, поне за мен това е единственото обяснение за подарък (ако не броим такивата "по задължение": на рожден ден нечий и тоз род), а аз никога не съм съжалявала, че съм си направила хубаво, мдам - на мен, когато съм му ги подарявала въпросните на въпросния, доста възможно ми се вижда, да ми е било по-хубаво от на него. Нищо не искам никой да ми връща, това ми звучи малко като детински опит да върнеш станалото назад и да пренапишеш миналото. Да, да, ама не, още не съм чула за успял в това точно. Аз като "късам и хвърлям" не чувствам необходимост да мъкна със себе си и баласт, нито физически, нито емоционален. Не съм нито подарявала с калкулатор, нито целувала под бройка, ресто не искам.
За статистиката, като се замисля, не ми се е случвало да ми иска някой на мен нещо подарено обратно.

*ако не броим снимките и бившия ми съпруг де, ма това вече го казах

# 54
  • Мнения: 215
Подаръците не са заем, нали? Или аз пак нещо съм пропуснала или недоразбрала? То не, че ще ми е за първи път Mr. Green
Все съм си мислела, че подаръците са вид личен егоизъм, поне за мен това е единственото обяснение за подарък (ако не броим такивата "по задължение": на рожден ден нечий и тоз род), а аз никога не съм съжалявала, че съм си направила хубаво, мдам - на мен, когато съм му ги подарявала въпросните на въпросния, доста възможно ми се вижда, да ми е било по-хубаво от на него. Нищо не искам никой да ми връща, това ми звучи малко като детински опит да върнеш станалото назад и да пренапишеш миналото. Да, да, ама не, още не съм чула за успял в това точно. Аз като "късам и хвърлям" не чувствам необходимост да мъкна със себе си и баласт, нито физически, нито емоционален. Не съм нито подарявала с калкулатор, нито целувала под бройка, ресто не искам.
За статистиката, като се замисля, не ми се е случвало да ми иска някой на мен нещо подарено обратно.

*ако не броим снимките и бившия ми съпруг де, ма това вече го казах

 Peace Това ми хареса и мисля, че това е гледната точка на повечето пишещи тук с някои изключения от другата гледна точка.

# 55
  • Мнения: 604
Мдам, поиска ми сватбената халка /златото беше от пломбите на баба му, все пак/, а освен това ми даде подготвен финансов разчет на изконсумираната от мен храна от момента на съжителството ни, както и получени пари от сватбата, разходи по сватбеното пътешествие, включително и зареждане с гориво на колата до морето и обратно... Изплащах като поп заема взет за сватбата май чак до след развода  #2gunfire

# 56
  • Мнения: 2 723
Всичко си поиска.
Дойде ми с един списък неща, които трябва да му върна и ровеше в кашоните и отмяташе по списъка.
И годежния пръстен си взе. Злите езици казаха, че го е подарил на следващата си любима
Писала съм в темата за муньовците - поиска си половината куче, или равностойността в брой
И малко парички в брой ми дръпна, щото иначе нямало да подпише споразумението - ОХЛЬО

# 57
  • Мнения: 1 732
Мале, Никси, сега разбирам защо повечето мами тук приемат раздялата/развода като манна небесна... Rolling Eyes И хич не им е мъчно...
Аз с ръка на сърцето мога да кажа, че само си взеха колата, дето беше подарък... Flutter
Други оплаквания нямам.
Материални де.

# 58
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Моя случай е подобен, когато казах, че искам развод, първия засегнат въпрос беше -обзавеждането, защото само това имаме общо. И понеже аз ще имам един ден наследствен апартамент, а той не, реши, че е прецакания и трябва да вземе цялото ни общо обзавеждане.
Защото пералнята(например) му била подарък от неговите родители, а те имат и на село дори, но не, защо да остане у нас, да не би всички деца на село да ги перяли с пералня и разни такива подмятания, които ме разочароваха още повече.
Дори не искам да си спомням за споровете ни по този въпрос. Делата по развода ни предстоят, аз съм се отказала от всичко материално, макар родителите ми да казват, че трябва да мисля за детето, ами ще си ги купим пък липсващите неща, малко по малко , ще се справим, аз съм оптимист пък за това , на пук на всичко.

# 59
  • Мнения: 4 458
Олееее Green dream, Никси какви са тия мъже..... ooooh!  Заради такива изцепки съм привърженик на безбрачното съжителство  Grinning
Kally, наистина трябва да мислиш и за детето си и ако можеш вземи или поне не давай част от нещата. Все пак с парите които ще похарчиш за купуване на нови би могла да купиш нещо друго за  детето. Вярно е че пари се правят и материалното се купува ама защо да е така.... ейййй #2gunfire

# 60
  • На морето!
  • Мнения: 5 762
е направо останах без думи  ooooh!Все бях чувала за идиотски постъпки,но тези тук ме смаяха.Списък с разходите за изконсумираната храна ли?Ми да му я по/върна и да си я прибере.
Това е все едно да си поискам девствената ципа от първото гадже като се разделихме,за да я подаря пак на следващото. Laughing

# 61
  • Мнения: 1 425
...  Заради такива изцепки съм привърженик на безбрачното съжителство ...
И как точно ще промени ситуацията безбрачното съжителство?

# 62
  • Мнения: 1 732
...  Заради такива изцепки съм привърженик на безбрачното съжителство ...
И как точно ще промени ситуацията безбрачното съжителство?
И аз това се чудех... Rolling Eyes
Винаги щом се живее в общ дом (а дори и в обратния случай), съществува потенциалната опасност на изпроводяк, някоя от страните (не дай си Боже и двете Mr. Green) да довтаса с опис на имуществото.
Въпрос на възпитание и култура, струва ми се.

# 63
  • Мнения: 193
Това е все едно да си поискам девствената ципа от първото гадже като се разделихме,за да я подаря пак на следващото. Laughing

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 64
  • Мнения: 1 425
... Не знам дали представата ми е грешна, но ми се струва че жените не си искат обратно подаръците, които са му подарили. Така ли е?...
Това е интересен въпрос наистина - я кажете - вие жените какви подаръци сте правили на мъжете си и искахте ли си ги при развода?
Особено държа на първата част на въпроса, не само на втората.

# 65
  • Мнения: 420
Тутакси ти отговарям. Правя качествени подаръци, със съответната цена. На бившия ми съпруг, по голямото нямане 89-90a, с цялата си стипендия му купих прекрасен парфюм, кво ядох и как се издържах без пари си е било мой проблем, преценила сам, искала сам и сам му направила кеф. Златни бижута, с мое злато, по поръчка изработени, пак за момъка.От него, като гаджета или съпрузи, през цялото ни съвместно съжителство, сам получила всичко:1 четка с дълга дръжка, да му мия бурканите от мама по-лесно (за 08.03 подарък), тенекяни обици с блескави стъкълца за разкош (тва за Коледа), след бракуването, едно голямо нищо, но от сърце. Sick

Не съм си искала нищо, гадно ми е било нещо да ми напомня черния период от близо 2 години, последната прекарана с анорексия заради тоз индивид.

# 66
  • Мнения: 193
Между другото и през ум не ми е идвало да си искам подаръците, нито пък на него, но и до днес чувам (чрез детето, разбира се, не си говорим): Ми едикоя си книга, която търсиш (за училище) я няма тука, майка ти я Открадна... #Crazy
И една приятелка, дето като се разведе нищичко не взе от общото им, събирано почти 15 години имущество (и от двамата), и за нея чух подобни обвинения, пак на тема книги... (книги!!!!)

# 67
  • Мнения: 215
.
Това е все едно да си поискам девствената ципа от първото гадже като се разделихме,за да я подаря пак на следващото. Laughing

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Добра идея!

# 68
  • Мнения: 1 425
Това е все едно да си поискам девствената ципа от първото гадже като се разделихме,за да я подаря пак на следващото. Laughing
Ако приемаш девствената си ципа за подарък - нямаш никакъв проблем да си я поискаш обратно.

# 69
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
е направо останах без думи  ooooh!Все бях чувала за идиотски постъпки,но тези тук ме смаяха.Списък с разходите за изконсумираната храна ли?Ми да му я по/върна и да си я прибере.
Това е все едно да си поискам девствената ципа от първото гадже като се разделихме,за да я подаря пак на следващото. Laughing

Аха и аз това казах на мкоя хубавец. Искал бил да му платя всичко,не става въпрос за подаръците само, а за всичката ни съсобственост. Казах, добре, до стотинка ти го двам, ако можеш да направиш така,ч е да не съм раждала 2 деца и да съм си като на 18. Laughing

Това с кучето ме вълнува и мен. Още е затишие,не че му трябва, ама за да ми направи напук всичко очкавам.

# 70
  • Мнения: 6 315
Много хора, на които им настъпиш егото, постъпват по този начин. Не е първият нито последния случай....

# 71
  • Мнения: 4 458
...  Заради такива изцепки съм привърженик на безбрачното съжителство ...
И как точно ще промени ситуацията безбрачното съжителство?

Най-малко няма да ме изнудва, че ако не дам еди какво си няма да ми даде развод  Crossing Arms
Няма да се размотавам по съдилища, да харча сума при за адвокати и документи по смяна на имената и тям подобни....

Като няма брак винаги е по-лесно - кой от къде е и толкова. Децата мааалко усложняват ситуацията и евентуална обща собственост или бизнес, но те трябва да са на името на двамата ....

# 72
  • Мнения: 4 458
... Не знам дали представата ми е грешна, но ми се струва че жените не си искат обратно подаръците, които са му подарили. Така ли е?...
Това е интересен въпрос наистина - я кажете - вие жените какви подаръци сте правили на мъжете си и искахте ли си ги при развода?
Особено държа на първата част на въпроса, не само на втората.

Душа, веднага ти отговарям  Mr. Green и да си призная никога не съм го натяквала и споменавала  даже като жест от моя страна..... Той сам от време на време си казваше, че правя много за него и се надявал един ден да може да ми се отблагодари подобаващо....

Пари за щяло и не щяло и то не малки суми, курсове по английски, екскурзия в чужбина (сам с приятели), кола която уж за мене си купих, но така и не можах да се доредя до нея и в последствие остана в него, оправила съм му всички зъби (или поне за повечето съм платила), дала съм му култура водейки го на места и запознавайки го с хора до които едва ли би имал такъв достъп...

Другото са дребни неща като дрехи, часовници, козметики, парфюми и тям подобни.

С ръка на сърцето мога да кажа, че покрай мене този човек стана мъж и не съм единствената дето го твърди! ммм да, имаше някъде тема в която обсъждахме точно това как правиме от нищо нещо и на края други му се наслаждават....


П.П. Ааааа, как можах да забравя. Когато се изнасяше от нас (не е плащал сметки, ако някой ще контрира) дори нямаше свой сак или куфар в който да си сложи дрехите, та и това съм му дала.....

Като се замисля сега, май съм си отгледала едно дете вече Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 05:46 от kiara

# 73
  • Мнения: 515
Абе,чета тук от доста време и не смея да напиша нищо,защото моя хубосник всичко ми остави като си трагвах,и никога нищо не ми е поискал-ИНТЕЛИГЕНТНО СЕ ДЪРЖА ЧОВЕКЪТ!!!!Но се замислих аз:АБЕ,ЗАЩО НИКОЙ ОТ ТЯХ НЕ ВЗЕМЕ ДА СИ ПОИСКА ДЕЦАТА ОБРАТНО?   #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 74
  • Мнения: 2 723
АБЕ,ЗАЩО НИКОЙ ОТ ТЯХ НЕ ВЗЕМЕ ДА СИ ПОИСКА ДЕЦАТА ОБРАТНО? [/color]  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Защото не им трябват. Биха си поискали половината дете или равностойността в кеш, щот остава при мама и да не са ощетени  hahaha

Моя си купи кола с паричките дет му дадох само и само да ми даде развод, а после се чудихме с мъж ми с кви пари да купуваме легло на бебето  ooooh!

# 75
  • Мнения: 1 425
...АБЕ,ЗАЩО НИКОЙ ОТ ТЯХ НЕ ВЗЕМЕ ДА СИ ПОИСКА ДЕЦАТА ОБРАТНО?
А замисли ли се - коя майка би ги "дала" и как ще се чувства?
Има случаи при които децата остават при бащата. В арабските страни законите са точно такива - децатата остават при бащата в случай на развод.

# 76
  • Мнения: 515
...АБЕ,ЗАЩО НИКОЙ ОТ ТЯХ НЕ ВЗЕМЕ ДА СИ ПОИСКА ДЕЦАТА ОБРАТНО?
А замисли ли се - коя майка би ги "дала" и как ще се чувства?
Има случаи при които децата остават при бащата. В арабските страни законите са точно такива - децатата остават при бащата в случай на развод.
Естествено,че никоя от нас няма да си ги даде,по простата причина ,че никой от тях не ги иска и незнае какво да прави с тях.За арабските страни знам ,че етка ,но знам  и това,че за децата се грижи втората или третата му съпруга(което означава отново друга ЖЕНА)Подаръците знаят да си искат,а грижите за тях кой ще ни ги върне.Мъжа трябва да бъде мъж ( поне според моите  разбирания) и когато си тръгва от някоя би трябвало да има мъжко поведение-чест и достойнство!!!!!!А на една майка децата никога не и пречат,ако си ги възпитава правилно.Баба ми (мъдра жена беше)казваше:"на вола рогата не му тежат те са си негови"

# 77
  • Мнения: 1 425
От вас никоя няма да си даде децата - ама мъжете трябва да си ги поискат?
Ето това е женската "логика".
Радвай се че не си женена за арабин - това ще ти кажа, щото това че втората му жена ще се грижи за децата хич нямаше да те успокои. И щеше да мислиш като пишеш "ЗАЩО НИКОЙ ОТ ТЯХ НЕ ВЗЕМЕ ДА СИ ПОИСКА ДЕЦАТА ОБРАТНО".

# 78
  • Мнения: 2 327
Е, сега ми стана ясно - мъжете не искат децата, щото знаят, че няма да им ги дадат. Предполагам по същата причина после не се обаждат или не плащат издръжка...
И нищо общо няма, че не им се поема отговорност.

Мерси за разяснението!

# 79
  • Мнения: 515
Panther ,незнам защо понякога си много краен и заядлив и отново измести темата.Аз много добре знам защо го пиша,а ти знаеш ли защо го четеш.Появяваш се винаги в някоя тема за малко,колкото да се заядеш с някоя от нас и изчезваш.Моя не само не ги иска ,ами не ги е виждал от месеци,живее с друга тя има дете от него ,но и за него толкова се грижи.Такъв безотговорен е,не казвам ЗАБЕЛЕЖИ като всички мъже,защото аз живея с прекрасен мъж който обича децата ми като свой.Между другото вчера му прочетох няколко постинга от тук и най-вече за оня дето щял да и скъса ушите за да си вземе обиците!Знаеш ли какво ми каза той-"аз ако исках да си ги взема нямаше да ви ги подаря с толкова любов.Така че,......Никой от нашите бивши не си иска децата,но това няма как да го разбереш.

# 80
  • Мнения: 1 425
@pro77
Има мъже всякакви. От крайните позиции е по-лесно да се види грешката в разсъжденията. А изказването ти просто ме подразни. Извинявай, ама е много глупаво да предлагаш неща, дето ако се случат после има да ревеш до бога.

# 81
  • Мнения: 1 425
Е, сега ми стана ясно - мъжете не искат децата, щото знаят, че няма да им ги дадат. Предполагам по същата причина после не се обаждат или не плащат издръжка...
И нищо общо няма, че не им се поема отговорност.
Ами всъщност има мъже които искат децата и се борят да им ги присъдат в съда. Има мъже които се обаждат, виждат си децата редовно след развода и си плащат издръжката. Има и такива които си поемат отговорността.

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 11:35 от Panther

# 82
  • Мнения: 515
За жалост,няма да разбера никога,защото никога няма да ги поиска!!!!!да, аз също мисля че има и друг вид мъже или поне се надявам искренно да има.Но понякога човек греши в преценките си за хората и после си плаща за това

# 83
  • Мнения: 589
Моля,моля,дами и господа,темата се измества...
   По темата-много ми е чудно,като си искат подаръците(тези,които го правят,де) какво правят после с тях? newsm78
   Същият,дето ми дърпаше ушите за прословутите обеци,малко преди това ми беше предлагал коженото палто на бившата си жена-"ама то си е здраво,почти не е носено..." ooooh! #Crazy

# 84
  • Мнения: 1 425
   По темата-много ми е чудно,като си искат подаръците(тези,които го правят,де) какво правят после с тях? newsm78
   Същият,дето ми дърпаше ушите за прословутите обеци,малко преди това ми беше предлагал коженото палто на бившата си жена-"ама то си е здраво,почти не е носено..."
Ами ти си си отговорила сама. Ако беше помислила малко като ти е предлагал палтото - щеше да си направиш разни изводи що за човек е.

# 85
  • Мнения: 1 732
Кой какъвто си е избрал.
Винаги, когато няма какво да кажеш, използваш този довод... hahaha

# 86
  • Мнения: 1 425
Махнах го довода - но той така или иначе се подразбира - аз същественото съм го казал по-нагоре.
Аааа и още нещо. Не че съм от най-приказливите, ама рядко се случва да нямам какво да кажа.

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 11:43 от Panther

# 87
  • Мнения: 515
Кой какъвто си е избрал.
Винаги, когато няма какво да кажеш, използваш този довод... hahaha
[/ Peace Peace Peace :peace:quote]

# 88
  • Мнения: 6 315
Моят сигурно си носи брачната ми халка на врата като вдовец.  Joy Joy Joy

# 89
  • Мнения: 2 327
Panther, мъжете са различни. Никой не го оспорва. Както има отговорни, така им и безотговорни. Това че можеш да дадеш пример с такива дето се интересуват, плащат и не си искат нещата обратно няма да промени факта, че съществуват и от другия тип.

От тук присъстващте обаче на никоя мъжът не си е поискал децата... Само подаръците Simple Smile Даже и кучето не си искат цяло Simple Smile
Така че не се пали чак толкова много.

# 90
  • Мнения: 589
Пантер в друга тема се изцепи,че тук разведените сме пишели доста глупости...Сякаш ни е много кеф в какво сме се забъркали...ама, той ситият на гладен кога ще повярва?!
  Във всеки случай имах по-високо мнение за възгледите му...

# 91
  • София
  • Мнения: 1 752
Абе, моят си го поиска навремето, като се разделяхме и бебо бе на три месеца. Железният довод бе, че при мен ще израсне в мизерия и немотия, а баща му на бившия можел всичко да осигури (да се отбележи не бащата на детенце, който винаги се е бил в гърдите, че "нямало да си зареже магарето в калта", а неговия баща, за когото твърдеше, че по-скоро би умрял, отколкото да му поиска нещо). Та, каза ми: "Дай ми детето, защо при мен няма нищо да му липсва, а с теб ще израсне в мизерия и нищо не можеш да му осигуриш.". Отговорих, че ще му липсва майка му. БНД: "И по-добре".

Накрая приключи разговора с "Докато си седиш на ината (т.е. не искам да живея с него) пари от мен за това дете няма да видиш!" и си спази обещанието 7 години.

Няма нужда да обяснявам, че не е искал детето заради обичта си към него, а заради самия себе си. Той така и обича - заради самия себе си. Затова като мнозина нещастници пречупваше отношението към детето единствено през отношението му към мен. Абе, не ми се говори... Изобщо що обсъждаме хора, неспособни да обичат безкористно или неспособни да запазят уважението и добрите отношения в името на децата  #2gunfire
Добре, че има и такива, за които его-то не е първопричина за всяко действие.

А на Пантерко отдавна съм му казала, че докато не го завихри и него сляпата неделя, все ще ни навира довода "ти си го избрал/а", ама после  Twisted Evil оооох, само да се знаем още... Joy

# 92
  • Мнения: 1 425
...
А на Пантерко отдавна съм му казала, че докато не го завихри и него сляпата неделя, все ще ни навира довода "ти си го избрал/а", ама после  Twisted Evil оооох, само да се знаем още... Joy
Тържествено обещавам, ако стане така, да доида тук да ви се оплаквам  Laughing

# 93
  • София
  • Мнения: 1 752
Лесно ще ти е, с толкоз много вещи утешителки  smile3560  action032  remybussi

Panther,  newsm51 и много sorry за off-а

# 94
  • София
  • Мнения: 6 999
Моят сигурно си носи брачната ми халка на врата като вдовец.  Joy Joy Joy

Върнала си му брачната си халка?????  Shocked О, Боже...О, Боже...

Пантер, аз съм споменала част от подаръците, които съм правила /малка част Naughty/.

Върха в исканията си е бившия мъж на кръстницата ми: "Или малкия ТВ или Митко/малкя им син/."  Shocked Shocked ooooh!

# 95
  • Мнения: 274
Моят бивш не поиска нищо от подаръците си. Дори ни направи ремонт на Моя апартамент, заради детето си.
Гледа си детето, т.е. взима го достатъчно често, че детето да се чувства ОК с факта, че сме разведени.
Сега нямам проблеми, въпреки че при развода беше много гадно...
Естествено, с радост му върнах всичко, което АЗ сметнах за необходимо, но те си бяха само негови лични вещи. Всичко общо или мое (дори и подарено) си остана при мен...

# 96
  • Мнения: 1 732
Върха в исканията си е бившия мъж на кръстницата ми: "Или малкия ТВ или Митко/малкя им син/."  Shocked Shocked ooooh!

Мда. Двете струват еднакво. Tired Sick Tired

# 97
  • Мнения: 6 315
Върнала си му брачната си халка?????  Shocked О, Боже...О, Боже...

Ами да, след като я поиска с предтекст, че му трябвала за разтрогване на църковния брак и не я върна... Хем ми е смешно, хем ме е яд на него.

Последния път като взимаше детето му казах (кротко - имам свидетели за благия си тон и думи), че искам да ми донесе останалите дрешки на детето, които съм дала, защото нямам възможност да купувам непрекъснато и той се развика "Ти върнала ли си ми играчките, които аз съм му купил?!". Та така - като се разделяхме постъпи достатъчно благородно да ми остави телевизора - подарък за мен по слуачй раждането на детето от родителите му, но пък взе и приборите (т.е. нещата, които родителите му са НИ подарили)...

# 98
  • София
  • Мнения: 6 999
Margarita, твоя мъж е потвърждение на приказката, че хубавите ябълки свинете ги ядат  Sick  bouquet

Другия път просто му дай детето без дрехи. Изрод - дай му играчките и му кажи той да си играе с тях и като пита детвето къда са му ще му отговориш: "Тати си ги взе да си играе. "... То бива злоба, бива ама чак пък толкова...

# 99
  • Мнения: 6 315
Офф: Ти остави, ами те повечето са изпочупени и на боклука вече. Йоан е заринат с играчки у дома, но гледам да купувам дървени вече и то с проверено качество, защото им вижда сметката за нула време  Mr. Green.

# 100
  • Мнения: 193
Последния път като взимаше детето му казах (кротко - имам свидетели за благия си тон и думи), че искам да ми донесе останалите дрешки на детето, които съм дала, защото нямам възможност да купувам непрекъснато

В този контекст, моя пък купуваше (след като се разделихме) дрехи на детето и не й ги даваше да ги донесе вкъщи. Взима я, примерно, веднъж в месеца за по няколко часа, но първо си я води у дома, да я преоблече, че аз много грозно съм я обличала!!!

А детето по едно време си занесе при баща си торба с играчки - и не ги видяхме повече. Лошото е, че (детска му работа) занесе любимите си играчки и после плачеше, и трябваше да купувам нови!!!

Перкави са БНД - тата и туйто!
Пък нека някой се мъчи да ми доказва обратното!

# 101
  • Мнения: 161
Охххх като ви чета все ми идва на ум една леко перифразирана поговорка " Да се занимаваш с такива хора, като тия бивши дето си искат подаръчетата е все едно се бориш с прасе в кал, само дето на прасето му харесва". Да влачат там ...  като са опрели до женски парцалки и играчките на децата си  ooooh! 
Както каза Иса пари се печелят и вещи се купуват ама здрав разум и акъл  Naughty

# 102
  • Мнения: 589
Ами да влачат,зер...халал да им е! Не го казвам просто така,аз самата си тръгнах гола като пушка от брака.И какво,като му оставих просперираща фирма,къща,няколко коли и вила в Пирин? За няколко години профука всичко и от нафукан директор се превърна в недоволен наемник.Търчал бил и блъскал по 12-14 часа-ми да блъска,като нямаше акъл да съхрани постигнатото...

# 103
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Последния път като взимаше детето му казах (кротко - имам свидетели за благия си тон и думи), че искам да ми донесе останалите дрешки на детето, които съм дала, защото нямам възможност да купувам непрекъснато

В този контекст, моя пък купуваше (след като се разделихме) дрехи на детето и не й ги даваше да ги донесе вкъщи. Взима я, примерно, веднъж в месеца за по няколко часа, но първо си я води у дома, да я преоблече, че аз много грозно съм я обличала!!!

Перкави са БНД - тата и туйто!
Пък нека някой се мъчи да ми доказва обратното!
Да, да- и моят така прави. Купил на детето дрешки, за да имало у майка му- като ходи там да го обличат. Отделно и една торба дрехи изнесе от нас. ooooh!

# 104
  • Мнения: 412
Въпроса ми е, всички мъже ли при развода започват да се циганят и да си искат обратно подаръците? Масова практика ли е това?
Не.
Защо ли българските мъже не могат да губят и се комплексират, и стигат до такова ниско стъпало. А най ме е яд, че сестра ми не го е разбрала що за комплексар е, че даже се е оженила за него и сега не може да се отърве от проблеми, които той и създава.
Това, че сестра ти се е омъжила за комплексар и идиот не значи, че всички български мъже са такива.
разбира се, че не всички, но подобаваща част от тях са такива. две мои приятелки се развеждаха и едната връща подаръците дори по опис, направен от бившия й вече съпруг.

# 105
  • Мнения: 193
Въпроса ми е, всички мъже ли при развода започват да се циганят и да си искат обратно подаръците? Масова практика ли е това?
Не.
Защо ли българските мъже не могат да губят и се комплексират, и стигат до такова ниско стъпало. А най ме е яд, че сестра ми не го е разбрала що за комплексар е, че даже се е оженила за него и сега не може да се отърве от проблеми, които той и създава.
Това, че сестра ти се е омъжила за комплексар и идиот не значи, че всички български мъже са такива.
разбира се, че не всички, но подобаваща част от тях са такива. две мои приятелки се развеждаха и едната връща подаръците дори по опис, направен от бившия й вече съпруг.

Еееееее, това последното изби рибата!!!  hahaha hahaha hahaha

# 106
  • Мнения: 94
А моята бивша "милост",така да се изразя беше много пестелив отностно тезата моето си е мое,а чуждото общо  Crazy.Животът ми с него беше пълен с изумителни за човечеството подробности.А сега по темата.....Като се развеждах ме ,за да не му липсва нищо му обзаведох квартирата със всичко от което се нуждае едно домакинство,само и само да не е на главата ми.При условие,че нищо не е донесал в общия ни дом,който си беше моя собственост още преди да се познаваме.Имаше само едни гащи на гърба си и с тях си и замина де  Simple Smile.Та ще се питате къде е интересното...ами вместо да се интерисува от детето си имам ли с какво да го издъркам и т.н.,той "милия" постоянно ми искаше пари /след развода/,за храна и цигари,щото представете си колко съм лоша само ...аз си живея животчето в собственото си жилище,а той плащал квартира по моя вина  #Crazy.То остана да живея с него/бившия/ под един покрив и в другата стая да си се гушкам със втория ми съпруг  Joy,абе всякакви ги има..мъж ли е не го жали казали хората,а обичай този който те заслужава  Simple Smile

# 107
  • Мнения: 685
Този с който се опитвам да се разведа сега си иска подаръка за рождения ми ден - крос-тренажор...

Само дето не може да го изнесе от къщи, защото не може да го разглоби и да го запъха в колата  Joy

# 108
Моят бивш съпруг нищо още не си е поискал, но като се замисля ,аз си го отглеждах в моето лично жилище. Когато започнах да му искам пари за нашето домакинство, започнахме да се караме. Поиска да си продам апартамента и да си купим общ, за да имал и той нещо Twisted Evil
Така като гледам повечето са комплексари, но пък ние с нищо не сме им виновни, още по-молко децата ни.
 За годежа ни, ми подари пръстен от 0.5 грама- направо се е охарчил Joy

# 109
  • Мнения: 59
...щото представете си колко съм лоша само ...аз си живея животчето в собственото си жилище,а той плащал квартира по моя вина   #Crazy. Joy,абе всякакви ги има..мъж ли е не го жали казали хората,а обичай този който те заслужава  Simple Smile

Ето нещо познато.Тц-тц-тц...А аз си мислех че моя е уникат в разбиранията си за добро и зло.

# 110
  • Мнения: 624
 Twisted EvilЕх защо ме върнахте години назад ......ами наех една товарна кола натоварих му багажа ...имаше една лична спалня, дрехите , прословетите чашки на майка му, върнах му пръстените и обеците ,че си ги поискаха ....ама те бяха взеле едни мои такива дето не ги видях никога по-вече ,бившата свекърва поиска едни блузи дето ги била купувала айде и тях + дрехи на хлапето дето купила .......и тях и върнах.
Това за малкото градче от където съм родом и където живех беше събитието на деня и повод за клюки поне месец Peace
Голяма работа вещи ...аз си купих други Mr. Green

# 111
  • София
  • Мнения: 3 099
Когато брат ми остави първата снаха да си събере багажа сама с помагачите при развода, ние се изумихме: ама, тя можеше да изнесе цялото луксозно обзавеждане и техника на неговото жилище (нямаха дете). Той кротко ни каза: "Да го изнесе. Аз ще си купя други, но ще съм сигурен, че съм взел правилното решение!" Има и такива... За съжаление ми е брат и не може да ми стане мъж. Wink

Пантер, правим, мацко, скъпи подаръци на мъжете си даже и ние, безбрачните...

# 112
  • Мнения: 623
...абе всякакви ги има..мъж ли е не го жали казали хората,а обичай този който те заслужава  Simple Smile

Този, който те заслужава жена ли ще трябва да е newsm78, че инак ако е мъж, ще се наложи да не го жалиш... newsm78 а в този контекст, заслугите нещо не ги разбирам

# 113
  • Мнения: 94
...абе всякакви ги има..мъж ли е не го жали казали хората,а обичай този който те заслужава  Simple Smile

Този, който те заслужава жена ли ще трябва да е newsm78, че инак ако е мъж, ще се наложи да не го жалиш... newsm78 а в този контекст, заслугите нещо не ги разбирам
  чети между редовете  Wink

# 114
  • Мнения: X
" Да се занимаваш с такива хора, като тия бивши дето си искат подаръчетата е все едно се бориш с прасе в кал, само дето на прасето му харесва"....
Joy Joy Joy
оф, мечтая и аз да стана русаааааааааааааааа
ше взема вече да сменя боята.. пък барем и другото стана... хех ще вземе да ми харесва и на мене...

# 115
  • Мнения: X
Върха в исканията си е бившия мъж на кръстницата ми: "Или малкия ТВ или Митко/малкя им син/."  Shocked Shocked ooooh!
Иса, моля те спри.
Опитвам се да си върна вярата в мъжете в момента. Плс. не ми разбивай детските мечти.  Naughty

# 116
  • Мнения: 4 458
Моят бивш съпруг нищо още не си е поискал, но като се замисля ,аз си го отглеждах в моето лично жилище. Когато започнах да му искам пари за нашето домакинство, започнахме да се караме. Поиска да си продам апартамента и да си купим общ, за да имал и той нещо Twisted Evil

 Shocked подчертаното много ми е познато.... Да не си взела моя бивш  newsm78  Joy

# 117
  • Мнения: 651
При мен не се наложи нищо да връщам,защото порсто нямаше какво,една вилица дори не беше донесъл,една плочка не бе залепил в апартамента,който аз бременна ремонтирах почти сама(е и с майсторите разбира се!).Просто си тръгна с 3 парцала с които си беше дошъл и това е.Остави ми детето!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Joy

Да не се повтарям.... Joy

# 118
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Леле-мале... бебешката количка, детските столчета за кола, половината куче, телевизора или Митко - ще умра. Наистина ли има такива хора бе? И какво ще прави с половин куче например? Що не му даде цялото, пък той да доплати кеш?
А и детски дрехи - той ги бил купувал. Ми нали на детето ги е купувал, не на жената? Или се развежда и с детето?

# 119
  • Мнения: 967
Ама има и превъртели жени, не само мъже. Бившата приятелка и девер ми (живееха на квартира), като се скарали, той я попитал дали той да се изнесе или тя? Тя щяла да се изнесе и той й остави ключа да се оправи на спокойствие 1 седмица. Като се върна нямаше нищо - кола, легло, компютър, чаршафи, вилици, лъжици  Shocked. Той беше толкова травмиран, че...., абе направо като сапунена опера.
Нямам си идея кой е бил виновен за всичко, ама ние му подарихме надуваем дюшек докато му дойде новото легло.

В крайна сметка такова поведение показва, че е било правилно да се разделиш с този човек (подкрепя ти правилността на решението).

# 120
  • Мнения: 1 684
" Да се занимаваш с такива хора, като тия бивши дето си искат подаръчетата е все едно се бориш с прасе в кал, само дето на прасето му харесва"....
Joy Joy Joy
оф, мечтая и аз да стана русаааааааааааааааа
ше взема вече да сменя боята.. пък барем и другото стана... хех ще вземе да ми харесва и на мене...

Каси Laughing
И аз така виках на един приятел (мъж при това Wink) като си споделяхме неволите по преживелиците с другия пол...ма той хич не ме успокои де, ник`ва надежда не ми остави: аааааа, няма толкова боя, а и не си мисли, че от цвят ш го докараш.
Бе аз още от време на време се замислям - дали, пък, ако зема се изруся, ама такова едно мерлин-монро-русо, дали пък няма ми се получи 2в1 Mr. Green

*ш прощавате за оф-а

Общи условия

Активация на акаунт