хранят ли бебетата през ноща докато са в родилното?

  • 3 791
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • sofia
  • Мнения: 562
А да не мислите, че е по-лесно да се будиш нощем и да му даваш вода вместо да го кърмиш?!Аз съм хранила двете дечица по различен начин. Малката папка и нощем и досега, но има много по-спокоен сън от сестра си, която от малка-едномесечна е отбита от последното седмо хранене.
Искам да добавя, че храненето в 12-01 часа също се брои за нощно и е задължително до 6 седмици на детето и после може да се махне, ако разбира се бебето е добре здравословно и е над 4 килограма и това е даже и според Спок.

# 31
  • Мнения: 363
Аз смятам че 12 последно и 6 първо не означава че бебето ще се разболее или кой знае какво ще се случи ако не се храни 6 часа

# 32
  • Мнения: 363
Факт е че самите акушерки го препоръчва.на мнение съм че децата се учат на навиците  от самото начало.редно е бебето да разграничи ноща от деня в самото начало.няма лоши деца-зависи как ги свикнеш Naughty

# 33
  • Мнения: 4 111
Аз смятам че 12 последно и 6 първо не означава че бебето ще се разболее или кой знае какво ще се случи ако не се храни 6 часа

За шестчасовата почивка сме съгласни всички, а ако тя е само 6 часа, нощно хранене има.

Искам да добавя, че храненето в 12-01 часа също се брои за нощно и е задължително до 6 седмици на детето и после може да се махне, ако разбира се бебето е добре здравословно и е над 4 килограма и това е даже и според Спок.

# 34
  • Мнения: 5 183
на мнение съм че децата се учат на навиците  от самото начало.редно е бебето да разграничи ноща от деня в самото начало.няма лоши деца-зависи как ги свикнеш Naughty

Иска ми се да видя какво ще пишеш по темата след 154 дни  Crazy
До скоро!  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 179
Моята дъщеря от 40- я ден заспива в 9 ч. и се буди сутрин в 6ч.,после пак заспива до 9ч.,не съм я будила да яде ,сама си изгради режима,но май съм от майките късметлийки  Peace

# 36
  • Мнения: 585
Детето ти само ще си избере как ще се храни и дали ще пропуска нощно хранене , имам приятелка която с първото не хранеше нощем- малката спеше от 22часа до 6 часа непробудно като майка и така си я получи още в болницата и беше убедена ,че ще научи така и второто си бебенце момче , е да ама не , той се роди с  по-голямо тегло от каката / кака 2800гр , бебо2 - 3800кг /,ама си хапва нашия на 3 часа и въобще не го интересува ден ли е или нощ , гладен е и ако няма ядене се къса да реве , майка му така и не можа да го отучи и след 2-3 седмици опити си го кърми и нощем , той е вече на 3.5 месеца с много добро тегло но явно ще си хапва така повече време . Дъщеря ми имаше нощни хранения докато стане на 10 месеца сама се отказа , никога не съм я насилвала аз да и определям режим , детето ми има обаче много по-спокоен сън от децата на мои приятелки уж с режим , техните се будеха заради зъби , залъгалка или просто ей така , така че ние дори с нощни хранения поспивахме по-добре от тях . Дъщеря ми в момента на почти 11 месеца вечер спи непробудно от 20.30ч до 7 часа  .А иначе във всеки родилен дом е различно някъде хранят другаде не .

# 37
  • sofia
  • Мнения: 562
Факт е че самите акушерки го препоръчва.на мнение съм че децата се учат на навиците  от самото начало.редно е бебето да разграничи ноща от деня в самото начало.няма лоши деца-зависи как ги свикнеш Naughty
Скоро ще разбереш, че това, че акушерките препоръчват нещо това не означава автоматично, че то е вярно или, че е добро. А лекарите, в болницата, където раждах съветваха да се храни на поискване, всеки път като заплаче бебчо. Кой е крив?
Има начини да разбере разликата между ден и нощ без да му спираш яденето. И от сега е добре да се настроиш, че бебето не е нито кукла, нито роботче, нито животинче, че да се дресира или навива с ключе. То е човешко същество и има нужди.
Така както разбирам от постинките ти нямаш намерение да кърмиш?!

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 11:37 от assia

# 38
  • Мнения: 438
Навсякъде е различно, в Тината дават само водичка.

# 39
  • Мнения: 1 317
Където раждах ни ги даваха последно в 12 и после сутрин в 6. През тези 6 часа бебетата ревяха и не съм виждала да са ги хранили.
Което обаче не мисля, че е правилно  Peace

# 40
  • Мнения: 412
Да, хранят ги и известно време има нощно хранене, детето се нуждае от него.
От първата си нощ моят син не се е събуждал за хранене. така, че мисля че е строго персонално за всяко дете. Но това ми помогна много, тъй като по-късно нито мляко е търсил през нощта, нито...вода или каквото и друго да било.

# 41
  • sofia
  • Мнения: 562
От първата си нощ моят син не се е събуждал за хранене. така, че мисля че е строго персонално за всяко дете. Но това ми помогна много, тъй като по-късно нито мляко е търсил през нощта, нито...вода или каквото и друго да било.
и е ял по 6 пъти в денонощието?! лягал е в 9 и е ставал в 6?!
И има разлика между това да не го будиш, за да го храниш и това то да се буди, а ти да го залъгваш с водичка, нали?

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Първо да кажа, че съм от Пловдив. Раждах във ВМИ, бебето беше при мен от 1 час след раждането. От самата болница не идваха през нощта да го хранят, но аз, разбира се, понеже го кърмех, си го хранех през нощта. И да исках да не го храня, не можех, защото той беше непрекъснато гладен, но аз упорствах и не го дохранвах - за което благодаря на този сайт! И така, и до сега - на година и два месеца, той си се буди през нощта да цоцка, нямам здрав сън от деня на раждането, но ... свиква се с всичко. За сравнение, племенницата ми беше отучена още на 20 ден да не яде през нощта /тя се роди в частна клиника, там ги хранеха през нощта/, като резултат брат ми и снаха ми имаха само 20-30 дена безсъние, след което тяхното бебе - вече е на 9 месеца, си заспива в 10 часа вечерта и се буди в 8ч. като часовник е/но сама се отби в 7 месец/. Ти избираш, аз лично предпочитам моя си модел на безсъние и кърмене от другия, но пък всичко си е до детето в крайна сметка.

# 43
  • Мнения: 4 111
От първата си нощ моят син не се е събуждал за хранене. така, че мисля че е строго персонално за всяко дете. Но това ми помогна много, тъй като по-късно нито мляко е търсил през нощта, нито...вода или каквото и друго да било.

Така е, при всяко детенце е различно.

# 44
  • Мнения: 412
От първата си нощ моят син не се е събуждал за хранене. така, че мисля че е строго персонално за всяко дете. Но това ми помогна много, тъй като по-късно нито мляко е търсил през нощта, нито...вода или каквото и друго да било.
и е ял по 6 пъти в денонощието?! лягал е в 9 и е ставал в 6?!
И има разлика между това да не го будиш, за да го храниш и това то да се буди, а ти да го залъгваш с водичка, нали?

Не се заяждайте,моля! Sick
Ядеше към 12.00-12.30 през нощта, заспиваше и към 5.30-6.00 сутринта се събуждаше.

Общи условия

Активация на акаунт