Работа в Испания

  • 28 217
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
sl това за застрахователната фирма зву4и добре, но без език е някък невъзможно
за работа с документи на аутономо може да запо4не навсякъде, всяка емпреса може да и зсклу4и т.нар. договор за изработка или за услуга, зависи като каво се регистрира като аутономо (може да си избере каквото си иска) и така Ще си работи без проблеми
тук при нас си е много 4есто среЩАна практика, вкл. и много емпресариота плаЩат осигуровките, а аутономот им пуска фактури за разход (а и самата заплата се оправдава 4рез фактура) обЩо взето вси4ки доволни
на4ини много стига желание да има 4овек

# 16
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Има6 право Анет, но напоследък застрахователните компании си дадоха сметка 4е 4ужденците са добър пазар за техните продукти .От  маркетинг отделелите на пове4ето финансови групировки са установили 4е испанците се доверяват пове4е на испанци, а 4ужденците на 4ужденци, затова тук има  застрахователни офиси, които са изцяло от емигранти и не вси4ки владят  испанския перфектно.агентите работят с референции.аз ти правя прили4на застраховка на апартамента, колата, живот , репатриране и т н т..., а ти ме препоръ4ва6 на 5  твои познати, които искат да застраховат не6то......те пък от своя страна всеки на о6те 5 и т н т...
Разбирасе 4е трябва да назнайва6 не6то от испанския, но пък не е необходимо да го говори6 перфектно особено ако клиентите ти са българи, За6тото застраховка живот и репатриране се прави веднъж, но тези за колата и за апартамента  се правят всяка година...

# 17
и не само ако домакините са две
ние в началото бяхме само с  мъже аз бях единствена жена и вършех всичко
ние сме с две деца и не ми  пречеше да изплакна още две чинии защото всъщност повечето бяха наши Mr. Green
както и да е в средата на зимата ни изритаха от квартирата по много причини и едната беше малкия ми син
който тогава беше на 1год и половина
дълга история но много е важно да се разбираш с другите от квартирата
ние явно не успяхме
сега сме сами и сме добре трудно е с паричките но поне сме щастливи

# 18
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Това е големия недостатъкк на компартидото,обикновено го наема един 4овек, сега ве4е тоя номер нестава за6тото наемите много поскъпнаха но преди осем години един апартамент струва6е около 50 000 песети или осъвременено 300 евро двете  спални се преотдават по 25 000 песети сега6ни 150 евро  и този, който е наел апартамента от хазяина  и го преотдава на практика не пла6та наем.
но най неприятното е 4е когато ре6и може да те изгони, тъй като не е направил  писмен договор за преотдаване и не ти дава квитанции, когато си пла6тав твоята 4аст от наема...
Или поне на времето няма6е нивто написано.И ако наемателят титуляр не ти разпи6е бланката за енпадронамиенто, дори не може6 да се регистрира6 в кметството и от там нататък, не може6 да има6 тархета санитария и вси4ко останало по веригата...
Може би народът ве4е се е о4ове4ил и не6тата не стоят толкова зле... не съм в 4ас с наемателските истории...

# 19
  • Мнения: 3 782
Благодаря на всички за отговорите,струва ми се трудно и то най-вече това с намирането или по-точно с попадането на подходяща квартира.
Кварталът е Мехорада дел Кампо. Някакви идеи?

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 18:20 от ani_4ka

# 20
  • Мнения: 350
А цените за една стая вървят от 200 евро нагоре, и наистина съжителството с други хора е много трудно и както казват момичетата. Мехорада дел Кампо се намира близо до квартала Викалваро, който с ренфе е на около 20 мин от Аточа (централната гара). Хубаво е поне приятелят ти в началото да започне работа или поне ако може някой да му помогне да си намери, но учи езика това е важно, ако трябва записвай курс по лесно ще ти бъде тук. Абоното за транспорта (всякакъв) за различните зони цената е различна за 1 месец, но за зоната в която се намирате предполагам е B1 или B2 ще е някъде около 50 евро за 1 човек. Колкото повече неща разучите предварително толкова по лесно ще ви е тук.Успех! newsm10

# 21
  • Мнения: 3 782
mimky,благодаря за инфото, наистина е по-добре да знам колкото се може повече неща, защото и идея си нямам как ще се оправим. Не знам какво да очаквам, а това е най-гадното.
Приятелят ми уж има сигурна работа, ще правят декори в телевизията. Аз едва ли още в началото ще си намеря работа, просто не виждам освен чистачка какво мога да работя. Не ми се иска много такава професия, ама какво да направя. Rolling Eyes

# 22
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
ani_4ka  разбираемо е нежеланието ти да запо4неш като 4иста4ка, но го приеми като неЩо времено, като средство за преживяване и се бори за неЩо по разли4но
няма срамна работа
просто освен проблема език (заЩото документите не са толкова голям проблем, полу4аваш ги по бързо отколкото Ще нау4иш езика) съЩествува и бариерата 4ужденец испанец
Ще има много работни места за които Ще кандидатстваш Ще си по добре подготвена, но появи ли се една испанка или латиноамериканка, губиш те полу4ават мястото
малко местата (аз например живея в такъв град) където поради простата при4ина 4е 4ужденците са пове4е от испанците тази бариера не е толкова силно изразена
най важното е да знаете какво искате и да се борите да го постигнете
не е лесно, но не е невъзможно

# 23
  • Мнения: 3 782
ani_4ka  разбираемо е нежеланието ти да запо4неш като 4иста4ка, но го приеми като неЩо времено, като средство за преживяване и се бори за неЩо по разли4но
няма срамна работа
просто освен проблема език (заЩото документите не са толкова голям проблем, полу4аваш ги по бързо отколкото Ще нау4иш езика) съЩествува и бариерата 4ужденец испанец
Ще има много работни места за които Ще кандидатстваш Ще си по добре подготвена, но появи ли се една испанка или латиноамериканка, губиш те полу4ават мястото
малко местата (аз например живея в такъв град) където поради простата при4ина 4е 4ужденците са пове4е от испанците тази бариера не е толкова силно изразена
най важното е да знаете какво искате и да се борите да го постигнете
не е лесно, но не е невъзможно

 Hug Wink

# 24
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Мехорада де Кампо е извън Мадрид капитал и не е квартал а  град4е в комунида .
Ани4ка най важното е да не се  дезмотовира6 всяко на4ало е трудно, после вси4ко си идва на мястото.
Вси4ки сме минали през своите трудни и много трудни периоди, хубавото е 4е 6те бъдете двамата и отивате при приятели.
Кога мислите да идвате?

# 25

Ани4ка най важното е да не се  дезмотовира6 всяко на4ало е трудно, после вси4ко си идва на мястото.
Вси4ки сме минали през своите трудни и много трудни периоди, хубавото е 4е 6те бъдете двамата и отивате при приятели.
Кога мислите да идвате?

така е миличка
не се разочаровай ,че не е лесно не е както е казала sl но не е невъзможно
ние все пак сме 4 човека на една заплата и плащаме 600 евро наем другите сметки отделно
трудно е но не е невъзможно ако си правиш сметките да се оправите и с една заплата до като си намериш ти
а чистачка не е толкова лошо все пак
най вероятно ще чистиш къщи на богаташи или поне заможни хора така че нчма да е мизерия там
имам много познати около мен дето чистят къщи и са много доволни
повечето са с години на такава работа имат документи за работа но си чистят къщите
а и е по добре платено да ти кажа чесно
а пък и вие нали ще сте до ваши познати те едва ли ще ви оставят на пътя все пак поне ще ви оставят да си намерите квартира
нас ни зарязаха ноември месец на путя с малки деца но не бяха роднини а некви глупаци #Cussing out
и егоисти но това е друг въпрос
ако гледаш да не ги дразниш и да помагаш както можеш в къщата едва ли ще имате проблеми
но трябва да се държите добре за да си стъпите на краката и да се отделите
така си мисля аз

# 26
  • Мнения: 3 782
 dark, вярвам ти че не е лесно. Вие сте си научили урока,ние също ще минем по този път сигурна съм, въпросът е,че отивам на място за което не знам нищо. Не знам манталитета на хората, не знам какво да очаквам, но така май е по-добре. Да това ме крепи, че отиваме при познати,но сигурно сами ще трябва да си намерим квартира, на мен ще ми е по-добре да бъдем сами, да сме самостоятелни.
Вие как научхте езика, имам предвид, тук в България от къде учехте?

# 27
ако трябва да буда чесна опитах в бг да уча от разговорници
искупих цяла дузина само един ми слурши по така работа и не е скъп
казва се “разговорен испански за 6 седмици“по елизабет смит
цената е 5 лв.вурви с диск който е на същата цена
много хубав учебник
аз съм останала с много добро впечатление че испанците са много друйелюбни и мили хора
много са близки до нас като разбиране и манталитет
така че спокойно не се тревожи всичко ще е ок
а за квартирите не се тревожи ще намерите
има много българи които си търсят съквартиранти
все пак ще се ориентирате на място
с каквото мога да помогна ще се постарая да помогна
ние също сме от скоро но ако знам нещо ще ти кажа

# 28
  • Мнения: 3 782
Дарк, благодаря ти за думите. Ние си купихме също разговорник, но ми се струва,че няма да ми е много от полза.
Искам да благодаря на всички, които ми писаха, вие ми върнахте надеждата,че все пак  не сме лоши хора, ние българите. Ако дойдем живот и здраве в Испания, ще се радвам да се запознаем, да изпием по едно кафе.
Благодаря ви за всичко,което казахте и за вярата,която ми вдъхнахте. Не ме разбирайте погрешно, искам да живея в България, но искам и да създам дом, да имам семейство и деца. Много обичам децата, но какво да им предложа тук, искам да работя и да спечеля едно по-добро бъдеще за моите малчугани, бъдещи.

# 29
така е слънчице всеки иска най доброто за хлапетата
за това всеки  е измислил начин
да ти кажа по секрет че аз определено обичам българия но някак си НЕ искам да живея там
за мен дома е там където е семейството и щастието ти така че смело на пред все пак не е необратимо
ако не ви хареса и не свикнете винаги можете да се върнете обратно
но силно се съмнявам че няма да се справите
аз много се страхувах но се научих и свикнах и децата също
не е трудно да се свикне на хубавото все пак  Peace

Общи условия

Активация на акаунт