Отговори
# 30
  • Мнения: 99
Ей вярно, че днес Мила Мими има рожден ден!!! Желая ти бързо възстановяване и скоро да можеш да се радваш пълноценно на малкото ти сладурче!!!
Добре, че е Люси да ни напомни да погледнем първа страничка.  bouquet

# 31
  • Мнения: 229
Честито на всички новообебили се мами, днес явно е добър ден за излизане на бебчета.  Wink

Влизам само да се отчета след прегледа при педиатъра. Лоши новини отвсякъде - Алекс не само че не е наддал, ами и има и високи стойности на билирубин, т.е. жълтеницата му още си върлува и му отслабва и без това слабичкия организъм.  Cry Казаха ни да спрем за 3 дни кърмата, че можело да е от това и да вдигнем дозата на хранене. Сменихме и АМ с Аптамил AR, че нещо този НАН не ни понася добре. Да, ама не! Аптамил АR е много гъсто и Алекс няма сили да го изсмуче от биберона. По този повод по спешност ходих да купувам Nitrulon Comfort 1 - него си го изяде преди малко, дано го и задържи. Уж е точно за бебета със стомашни проблеми, ама ще видим.
Аз много се разстроих и направо не можех да повярвам, че след толкова грижи и внимание от моя страна Алекс не се подобрява, а даже обратното. Нервите ми не издържаха и си поплаках, направо изкарах една криза. Беше трудно да се доверя на лекарите за храненето с АМ и подсладената вода, но какъв избор имам - детенцето ми е зле и грижите ми дотук се оказват неефективни. И се взех в ръце, защото това малко човече няма на кой друг да разчита и има нужда от мен, а освен това усеща моите настроения. Та така при нас, за малко се бях предала, но сега съм се стегнала и от тази вечер започвам с нови сили - ядем повечко АМ, давам вода със захар, а след 3 дни започваме да ядем и повечко кърма заедно с АМ, пък докъдето стигне. Отсрани никак не звучи добре, особено частта с АМ (главно затова ми беше голямата криза), но се консултирах със сума ти лекари и при лошите изследвания на Алекс ме е страх да си позволя своеволия. Дано поне коликите не се влошат, че така и така притесненията и безсънието до тук са ми в повечко.

# 32
  • Мнения: 415
Здравейте момичета,

Честито на всички нови мами  bouquet, които днес са толкова много че не смогвам да ги изброя!
Да са ви живи и здрави бебчетата!
Радвам се и за Анирито дето се беше притеснила, че бебчо не иска да излиза.
Честит рожден ден на Мила Мими!

Hexi много ми е мъчно за Алекс, стискам ви силно палци да се оправите, важното е че ти правиш всичко възможно за него.

Аз днес не усетих нито веднъж бебчо да мърда и вечерта отидохме по спешност при доки. Там го видя на ехо че са му добре тоновете и че е мръднал с краче и ме успокои донякъде. Утре трябва да ида на тонове. Но днес беше някакъв кошмар.
На всичко отгоре свеки ми врътна едно каране по телефона да ме сплаши че нямало да ми дадат десткото креватче преди да се роди бебето.

sladka mama загрей се някак - топъл душ, пусни си печка, такива работи и внимавай, като ти стане студено навън, се прибирай в къщи.

Относно заглавията аз съм благодарна на всички мами, които са се напънали и са успели да измислят такива, защото аз просто не мога и хич не смятам да им търся кусури  Peace
Иначе доколкото знам ги слагаме подред както са дошли идеите, пък досега не сме гласували - това да онова не - те и без това са ни малко. Обаче понеже съм малко ошашкана, мамите с бебетата ако съм ги объркала нещо да ме прощават, кажете пак ще ги поправим.

Лека нощ на всички и целувки  Heart Eyes

# 33
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Точно така ,мила Хекси, не се предавай! Peace Peace Peace
Това малко човече разчита на теб и ти трябва да си силна и позитивно настроена.
Съчувствам ти , защото знам какво е да полагаш грижи за детето си , а изведнъж да се окаже ,че не са достатъчни, пък не дай си Боже и в грешна насока. Малко сълзи , разтоварване и пак отново-ще се справите!
Стискам палци и ще се моля Алекс да се подобри и да започне да наддава!  Praynig Hug Praynig Hug

Лека нощ!

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 00:06 от liudmila73

# 34
  • Канада
  • Мнения: 494
Здравейте момичета!
Извинявам се,че така нахълтвам във вашата темичка,но....не мога да не се похваля!Моята приятелка nadence77,която много чете,но почти не пише Simple Smile,днес(12.09-нали сме малко назад тук Mr. Green) стана мама на прекрасна малка госпожица!!!Принцесата се казва Симона и тежи 3415,забравих да питам колко е висока!Надето е голям герой-родила е нормално,без упойка и "само" за 6 часа.Чувстваше се малко уморена,но много щастлива и няма търпение утре да се приберат в къщи!
Много целувки на малките бебчета и леко раждане на всички, на които им предстои!!!  love001  love001  love001

# 35
  • Мнения: 104
Привет момичета!!!

Първо една супер новина да съобщя с 1 ден закъснение

ВЧЕРА преди обяд ФРАНКИ РОДИ БЛИЗНАЦИТЕ - 2800 гр. момче Христо и 2650 момиче Елица. Видях ги на снимка и са страхотни-и-и-и-и. Франки се чувства добре, а татко Пламен и батко Вики са на на 7-мото небе от щастие newsm51  bigdance2

Ние с Борис сме вече вкъщи, изписаха ни вчера към 13 и беше голяма лудница след това, та затова и не успях да вляза по-рано и да напиша хубавата новина.

Имахме малки драми с кърменето, сега всичко е наред, НОООООО трябва много упорство момичета  Peace. Вярвайте само на себе си и не слушайте онези близки и лекари, които твърдят, че или имаш кърма или нямаш. Не е вярно. На мен не искаше да ми слиза кърма и бях на ръба на отчаянието. Взех си чай на Хип - мисля, че много помага, мажа си зърната с крема на Авент и нещата потръгнаха - детето яде на поискване, както дори за мое учудване ме посъветва педиатърката в Аг, не даваме вода изобщо и гледам да ям полезни неща - сурови пресни орехи, фъстътци, както и варено жито със смлени орехи, много течности и така. Това го пиша за всички, които имат затруднения и се чувстват като мен преди 2 дни...Пак ще пиша по-нататък, но започването на кърменето за мен беше най- важния етап след появата на Борис, затова ако мога и аз да помогна с нещо ще пиша...

Обичам ви, да знаете... txtloves

До по-късно....ще разказвам тогава по- подробно.

Успех на всички, които още не са родили

# 36
  • София
  • Мнения: 6 258
Добро утро!  Hug

Честито на Франки и Наденце!   bouquet  bouquet Ей, супер е като се събудиш да те посрещат с такива новини. Simple Smile

Имам въпрос относно прословутите болнични - този, който е за първите 45 дни. Вчера счетоводителката ми се обади да ми каже, че чак края на този месец ще ми го занесе в НОИ и по някое време през октомври да си чакам парите, защото не можела 2 месеца да декларира един и същи болничен. #Crazy newsm78 И какво, парите за август ще ги получа октомври? Моля които са вещи по въпроса да ме светнат. Сега ще се разровя и в сайта на НОИ, белким открия нещо. Щото ни е нова счетоводителката и май няма никакъв опит с тея неща. Rolling Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 320
Честито и от мен на новите майчета!  Да са им живи и здрави бебоците!
Честит рождан ден на mila_mimi, бързо възстановяване и щастие ти желая!


Аз днес все пак ще се занеса на училището, че имам нужда от малко разведряване.
Цяла нощ съм сънувала предстоящото секцио, това че от кръста надолу не си чувстваш тялото и краката, после безкрайните часове в реанимацията без бебо, болките след това и бавното възстановяване - беше си направо кошмарен сън, будих се многократно от страх и сърцебиене...  Tired
Изобщо такава паника и параноя не знам откъде се появиха при мен.  ooooh! Сега гледам да измисля някакви неща за занимавка, че иначе ще изперам направо.  Sad Ох, излях си болката  и няма повече да пиша глупости и негативизми. Стягам се и тва е.

Хекси, сигурна съм че грижите ти за Алекс ще бъдат възнаградени и момченцето ти ще укрепне много скоро.

Успех на всички, за които днес ще е щастливия ден да си видят малките съкровища. Бързо и безболезнено раждане ви желая   bouquet и скоро да ни зарадвате с хубавите новини.

# 38
  • Мнения: 42
здравейте  Hug
честито на новите мами, да са им живи и зрави бебоците и много да ги слушат   bouquet   bouquet
ние от два дни сме си вкъщи. да попитам някой от вас знае ли какво мога да изпия за температура при положение, че кърмя?
от снощи имам температура 37.7

# 39
  • София
  • Мнения: 6 258
Парацетамол, от обикновения можеш да пиеш, мисля, че беше 3 пъти по 1 на ден.
Виж дали не вдигаш температура от гърдите? Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 98
Добро утро, дами!

Хекси, кураж! Има моменти на трудности и несгоди, но ти си достатъчно силна да ги преодолееш!

Стискам палци днес на Саморасличе.

Някой има ли новини за Bebe_to?

# 41
  • Мнения: 99
Еха още бебчета за началото на деня:)
Честито на мама Надето77 и на двойната мама Франки!!! Бързо възстановяване ви желая момичета и много послушни малчугани!!!
Сладка мама недей така да се тормозиш с това секцио, не е чак толкова страшно. Я виж колко много мами минаха през него вече и са добре и се грижат за бебоците. Вярно боли в началото , но резултата си струва и бързо ще ти мине. Дано повече нямаш такива сънища. хайде после д разкажеш за лекцията и подаръците:) И на мен ми писна вече вкъщи (само два дни). Мисля че днешната лекция не е най-подходящата за разведряване, но щом си тръгнала...
Хекси спокойно мила, ти си много добра и всеотдайна мама и Алекс много скоро вече ще се чувства много по-добре. Стискам ти палци!
Nadiq пий парацетамол. Тази температура може да се дължи на напрегнати гърди, опитай се да ги изцедиш максимално. Или някакъв друг възпалителен процес. Дано я смъкнеш бързо.
Ванче за болничния, този който ти е за август ще го получиш ( паричките де) чак средата на октомври, а този за септември...най-вероятно ноември. не че искам да те отчайвам, ама... Счетоводителите носят болничните в НОИ чак след като приведат всички осигуровки и заплатите на останалите за месеца и чак тогава носят болничните, което означава в началото на следващия, и после на НОИ им трябва мин 30 дни за обработка...
Успех на мамите днес, всичко да мине бързо и леко!
Ох и аз още няколко дни ще бъда тук и в понеделник влизам в болницата.И какво ще правя там 3-4 дни преди секциото не знам... направо ще се побъркам... сама и без нет

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 09:07 от katrin7

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 145
Добро утро,
Честито на Франки двойната радост и на Надето 77! Да са здрави и без колики бебоците!
На мен пък ми омръзна това гадно време, такъв студ стана тук, че се чудя кво да обличам. А пък не ми се купуват дрехи за 5-6 дни. Ама ще карам с това, което имам и това е - няма начин!
Хубав ден Ви желая и леко раждане на раждащите!

# 43
Привет на всички, влизам в темичката да съобщя :

  ВЧЕРА В 12.15 PEPSINA78 РОДИ МОМИЧЕНЦЕ ЙОАНА  3,100кг 50см.

И двете са добре след операцията . Честито на Пепси и бързо възстановяване.

# 44
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
добро утрооо

само набързо да съобщя новината

тази нощ Кералайн е родила със спешно секцио в 2,10 часа момченце Константин.3500кг,53 см Mr. Green Mr. GreenИ двамата са добре:)

Брее какъв манекен е ама...
честито на всички родили..ние сега се люшкаме тука с едно кенгуро за новородени подобно на слинг.Че нещо го пресвива коремчето миличкия Sick Sick Sick

Хексинче--не с епредавай мила...всичко ще с еоправи..Само не губи надежди. Praynig Praynig PraynigИмаш нашата положителна подкрепа..с каквото можем ще помагаме Peace Praynig Hug

Та относно Аптамила..уж не се повръща от него а тази сутрин моя Влади пак оля пейзажа с як фонтан..защо така вече се чудя..да не е алергично това дете от млякото изобщо newsm78 newsm78 newsm78
Ако продължава така ще го водя на арелголог,дано не се стига до там де Praynig Praynig
цалуфг на всчики...и чакаме вести от Саморасличето Hug

Общи условия

Активация на акаунт