Отговори
# 135
  • Мнения: 3 069
Всичко беше готово предварително.
Започнахме да оборудваме стаята след като влезнах в 8-я месец.Включително и креватчето.

# 136
  • Мнения: 164
Относно бебчо бях много суеверна(какво да се прави пусто патило Sad), нищо не бях купила преди раждането. Дрешките-  бях показала на майка ми какво ми харесва и тя след като всичко беше наред- ги купи. За кощарата - разчитах на мъжа ми.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Кошарата, дъската за повиване, количка, матрак и завивките бяха капарирани и стояха в мазина. Всичко останало донакупиха майка ми и свеки, изпраха и изгладиха. Когато излязох от болницата всичко ме чакаше подредено и чисто Peace

# 138
  • Мнения: 1 069
Доста неща си бяхме приготвили, не сме суеверни!

# 139
  • София
  • Мнения: 17 595
От целия апартамент май само бебешката стая с всичките му принадлежности бяха готови предварително...

# 140
  • Мнения: 2 587
Бяхме си купили почти всичко,а самото креватче беше първото.

# 141
  • Мнения: 5 178
Всичк ми беше готово. На мен ми беше спокойно в родилното, а и спестих екшъна на мъжа ми и бабите.. Дори дрешките за исписване бях приготвила изпрани, изгладени и сложени в чантичката от комплекта. Бях си приготвила дори и 3 нощници и тн.. за всеки ден само да ми ги носи мъж ми.
 Намахме само количка, защото не успяхме да харесаме цвят. Нея купи мъжът ми на 10 тия ден
 А бях шокирана, когато една баба влетя в един магазин за бебешки дрехи и каза на продавачката да и даде комплект за изписване, че след 2 часа изписвали бебето  #Crazy Кога ще ги изпере, евентуално една жегава ютийка за дезинфекция..Та тогава съвсем ме нападна манията да подредя всичко преди да родя.

А тази глупост да не се купува нищо до раждането я няма никъде по света, да не говорим, че в някои страни предварително идват социалните да видят дали си осигурил нещата от първа необходимост за бебето. Ако си спомняте и в Бг беше така, патронажните сестри след изписването отиваха при бебето и показваха някои неща на майката.

# 142
  • Мнения: 3 317
 Rolling Eyes   опция 3

# 143
  • Мнения: 1 428
Креватчето беше готово преди да се роди. Всъщност, всичко беше готово предварително. Това са глупави суеверия за леглото! А между другото, една позната, която вярва в такива неща ме съветваше, след като съм взела предварително креватчето, да сложа кукла в него, не трябвало да стои празно...! Crazy

# 144
  • Мнения: 3 500
Купих си всичко преди да родя.

# 145
  • Мнения: 520
Само креватчето бях взела. Не съм суеверна. Аз през цялата бременност имах желание да пазарувам, но все ми повтаряха че има време  ooooh!

# 146
  • Мнения: 2 015
Всичко ми беше готово и избрано лично от мен.Като се върнах от родилното не съм купила и една биберона.Само се изненадах, че нямах кърма и се наложи да купувам шишета, но май само това беше newsm78.

# 147
  • Мнения: 9 973
Всичко ми беше готово и приготвено преди да родя. След раждането човек няма време да се занимава с обикаляне по магазини, да избира тепърва, да пере и глади всичко.
само количката не е купена-чакаме баба и дядо да я купят!!!!!!! Mr. Green

# 148
  • Варна
  • Мнения: 124
Всичко си имахме

# 149
  • Мнения: 560
Аз съм в началото на 8-я месец и вече съм складирала един солиден запас от "неща" за бебето.Може би така се случи,че 90% от въпросните неща получих от една приятелка /Весела  newsm51 да сте живи и здрави цялото семейство за това,което правиш за мен/-количка,люлящо столче,корито,стерилизатор и куп бебешки дрешки.
Легло ще поръчаме след десетина дни.Също тогава ще си купя разните му там шишета,термометри,помпи,хавлии и други важни джучки.
Всъщност така съм си направила сметката /без кръчмаря хихихи/,че на мъжа ми ще оставя да купят със свеки комплекта за изписване,едно одеало,малко бельо и памперси.
Какво да направя-имам си претенции и ако седна да обяснявам от кой магазин какво да се купува,мъжа ми ще изтрещи тотално.

Общи условия

Активация на акаунт