Мама днес се радва с умиление на МАРТенското си творение!

  • 8 110
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Сливен
  • Мнения: 894
Днес искаме да честитим на бебе Ния на мама Джу, бебе Мишел на мама Наталчето, бебе Дарен на мама Indi, бебе Тихомир на мама bambi mama ! Да са много здрави и добри, да имат хубави мечти, да са много умни и щастливи, много смели и красиви !!!


честито на малките минирожденници и от нас с Мони  bouquet
ВИЛИ-много сладко казва мама Наско
аla-bala честито ти християнче
Моника казва само ама ада гррр и разни такива нейни си приказки ама много ми е сладка на песен ги изкарва smile3503
слънчев ден от нас  Nature Sunny newsm51

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Момичета, пак въпрос за захранването: Като въвеждате нов зеленчук и не го харесват, кога се води че е е захранено детето? Примерно от тези смесените зеленчуци на Хип слагам само по 1 лъжичка, защото Рали заради карфиола явно не го харесва и като сложа повече не иска да яде newsm78

Desem, по  повод на това:
Цитат
Гертрудка, много е сладка Киара във водата, и аз исках да потопя беба във водата но таткото ме спря.
Имам един въпрос Дядото(дано не бъркам баща ти) видях е със по-особено име(не бях чувала), с какъв произход е името ... аз имам роднина от Златоград и нейна та майка е била гъркиня. Майка ми е живяла там няколко месеца и е със страхотни спомени за хората

Явно си гледала Рали във водата Simple Smile Баща ми се казва Прохор и е с казашки произход, така че името е руско. Дори навремето попа не е искал да го кръщава, щото не било българско името. Та баба ми му навряла под носа православния календар и му показала двата му именни дни Joy
Аз съм от Златоград, ако имаш някои познати - казвай, може и да ги познавам, макар че мноого отдавна не живея там Simple Smile

# 17
  • Мнения: 318
Момичета, пак въпрос за захранването: Като въвеждате нов зеленчук и не го харесват, кога се води че е е захранено детето? Примерно от тези смесените зеленчуци на Хип слагам само по 1 лъжичка, защото Рали заради карфиола явно не го харесва и като сложа повече не иска да яде newsm78
Стига да си давала един зеленчук веднъж (по 3-4 дни се дава за да се види дали проявява алергия някаква детето), мисля че се счита за въведен. Друг е въпроса че не се харесва. Бебето е захраненто с него, но мама знае че не се харесва на бебето Wink

# 18
Привет и от нас !
4естит празник на вси4ки бебешорковци !!!
Аз на бързо се вклю4вам 4е нямам много време . Намерих слу4айни пюрета на HIPP , но само два вида , та взех да опитам. Някой давал ли е ябълка и боровинки ? Другото беше мултивитамин със ананас , от него не посмях да взема.
Забравих да кажа 4е ние от три дни викаме  та-та . Ако имам време ще ка4а клип4е да ви покажа.
Вили, страшен сладур тоя Наско Heart Eyes , като вси4ките ни мартени4ки....
p.s Джу, тортата изглежда така примамливо страхотна, 4е  направо  Crazy

Последна редакция: нд, 23 сеп 2007, 13:47 от lluvia

# 19
  • Мнения: 413
 Та значи по въпроса за думичките-бабата на Габи ми каза една бабина деветина:ако кажело бебчето първо мама или баба или дума в женски род следващото родено бебче след него в семейството ще е от женски пол Laughing,а ако каже тати или дядо обратно.Значи ние да чакаме пак момиче Laughing Laughing Laughing

# 20
  • Мнения: 1 467
Благодаря ви за поздравленията за Емма, и ЧЕСТИТКА на всички бебета, които днес навършват половин годинка:)

Ох, да ви кажа, Емма много я мързи що се отнася до движение. Обаче сяда много добре от вчера. Не е много стабилна, но разбра, че тия ръце служат за нещо. Въобще, много е предпазлива и това е една от чертите й, които съм успяла да различа. Това много ми харесва, защото аз съм от прибързаните и не винаги съм постигала хубав резултат:)

Пее и говори всякакви неща, но още няма срички като Мама и Баба и Тата, съзнателно казани. Не се обръща все още, има някакъв страх и аз не я насилвам. Обаче съм сигурна, че е достатъчно силна и може. Просто съм правила експерименти - като я бутна да се обърне и тя се натиска да се върне обратно по гръб. Много е смешно:)

Бънджито на Наско е много готско, и как си рита само!:)

Захранването ни е голяма мъка. Вчера яде тиквата, днес не. Според мен зависи в какво настроение се намира. Просто трябва голямо търпение.


# 21
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Та значи по въпроса за думичките-бабата на Габи ми каза една бабина деветина:ако кажело бебчето първо мама или баба или дума в женски род следващото родено бебче след него в семейството ще е от женски пол Laughing,а ако каже тати или дядо обратно.Значи ние да чакаме пак момиче Laughing Laughing Laughing
И на мен така ми казаха, само че ние първо ба-ба казахме Joy

Момичет, в БИЛА освен плодови пюрета на ХИПП по 1,62 има и намаление на памперси ЛИБЕРО, така тези,които са 5-8 кг излизат по 35 стотинки бройката, а иначе са по 39.

# 22
  • Мнения: 319
Дени, можеш ли да ми кажеш къде се произвеждат хубавите памперси Либеро? Спомням си че бяхте обсъждали по едно време, че има и кофти изпълнения, ама не помня качествените в коя държава се произвеждат. А нали декември ще пътуваме за Бг, да знам какви да търся като пристигнем. Ако можете да кажете и освен в Била, в кои други вериги мога да ги намеря, ще съм ви много благодарна. Нито в Ямбол нито във Варна има Била (доколкото знам), но пък има Кауфланд и в двата града, Метро и Пикадили във Варна и сигурно още някоя верига, за която не се сещам в момента.

# 23
  • Мнения: 1 172
Аз знам за памперсите Pampers че имат кофти изпълнения, предизвикващи алергии на кожата,понеже част от производството им е изнесено в Турция. И доколкото си спомням,това сме дискутирали в някаква тема отдавна, а за Либеро не знам,но може и да съм пропуснала нещо в седмиците,в които сме били на София без нет. Аз слагам на Ива Либеро по препоръка на един плевенски педиатър,според който Либеро и Huggies са най-добрите памперси на нашия пазар.В началото взимах  Huggies,но са доста скъпи - 0,50лв/бр.Освен в Билла знам,че ги има и в Метро, в Хит в София, а в Кауфланд никога не съм виждала.

В тъпия,забутан Ловеч има Билла,а във Варна да няма не ми се вярва,даже съм почти сигурна,че има.

# 24
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
 p4eli4ka да ти кажа незнам дали има кофти производство от тях. В Метро май не ги доставят. За Пикадили незнам. Но в Била ги има. Върти ми се нещо, че май ще отварят Била във Варна, а пък в Сливен има Била, за това съм сигурна.
Обикновено Либеро не са много изгодни, ако се купуват от Била, но сега с намаление са супер достъпни.Иначе аз си ги купувам от едно магазинче в града, където продават с много ниска надценнка.

Ще питам ala-bala , дали има кофти производство , тя ги разбира тези неща.

# 25
  • Мнения: 1 467
Аз знам за памперсите Pampers че имат кофти изпълнения, предизвикващи алергии на кожата,понеже част от производството им е изнесено в Турция. И доколкото си спомням,това сме дискутирали в някаква тема отдавна, а за Либеро не знам,но може и да съм пропуснала нещо в седмиците,в които сме били на София без нет. Аз слагам на Ива Либеро по препоръка на един плевенски педиатър,според който Либеро и Huggies са най-добрите памперси на нашия пазар.В началото взимах  Huggies,но са доста скъпи - 0,50лв/бр.Освен в Билла знам,че ги има и в Метро, в Хит в София, а в Кауфланд никога не съм виждала.

В тъпия,забутан Ловеч има Билла,а във Варна да няма не ми се вярва,даже съм почти сигурна,че има.

Аз този Билла не съм го чувала, от Варна съм. Но пък има много бебешки борси до пазар Чаталджа, където има голям избор на марки памперси. Аз лично от Памперс съм доволна, но от Хъггис - не.

# 26
  • Мнения: 1 420
Здравейте и от нас!

Честити 6 месечинки на всички бебешорковци, които са мини-рожденици днес!    bouquet

Ние 2 дни се скъсахме от мотане по пътищата. Вчера ходихме до едно имение, както ви споменах вчера. Къщата е принадежала на крал Хенри 8ми, който после я е подарил на сър Оудли. В самата къща не можахме да влезем, защото се оказа, че ще затварят след 15мин  Sad Но пък обиколихме обстойно градините около имението. Голяма красота беше! Ето ви снимките, успях най-накрая да ги кача

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=175349

Самата къща не изглежда много добре на снимките, но наистина е нещо много внушително и красиво  Grinning След като разгледахме там, се качихме и на едно влакче - миниатюра, на тези, които са се карали едно време из Англия. А и се движеше с въглища! Само дето много пушеше, та добре че бяхме седнали най-отзад.  Wink

Днес ходихме на градинско парти в едни наши приятели - англичани. Те са си купили нова къща, та днес беше партито. Ето снимки и от там

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=175597

# 27
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Winnie страхотни сте!!!!  bouquet

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Та значи по въпроса за думичките-бабата на Габи ми каза една бабина деветина:ако кажело бебчето първо мама или баба или дума в женски род следващото родено бебче след него в семейството ще е от женски пол Laughing,а ако каже тати или дядо обратно.Значи ние да чакаме пак момиче Laughing Laughing Laughing
и аз това го знам, а и при нас взе, че излезе вярно  ooooh! Мишко каза първо  дя-дя и ето че си имаме един Пресиян. Сега обаче малкият каза първо ба-ба и се смея, че може и на трето да се навия та дано е момиче  Joy /много голям мерак имах за момиченце, но....  Embarassed/

# 29
  • София
  • Мнения: 8 318
Честит рожден ден, Роси! Много, да те слушат и обичат мъжете вкъщи Simple Smile

Честита половин годинка на сладката Ема с хубавата буйна коса много да слушка мама morgause и тати Simple Smile

SunshineMery, бързо да се оправяш!

Честита 1/2 годинка на бебе Ния на мама Джу, бебе Мишел на мама Наталчето, бебе Дарен на мама Indi, бебе Тихомир на мама bambi mama ! Да са много здрави и добри, да имат хубави мечти, да са много умни и щастливи, много смели и красиви !!!

Flo, страхотна идея, умирам за неща творени от нашите ръце(Браво и на плетачите:) Simple Smile

Десем, пропуснах да ти кажа, че бебето, което плува в морето е Рали на Лубрикант, нейният дядо се казва Прохор. Ние Киара я натопихме само до кръстчето, а останалата част от телцето я мокрехме с ръце.
.......................
Явно си гледала Рали във водата Simple Smile Баща ми се казва Прохор и е с казашки произход, така че името е руско. Дори навремето попа не е искал да го кръщава, щото не било българско името. Та баба ми му навряла под носа православния календар и му показала двата му именни дни Joy
Аз съм от Златоград, ако имаш някои познати - казвай, може и да ги познавам, макар че мноого отдавна не живея там Simple Smile

Много се извинявам  Embarassedза грешката на всики забъркани в объркването и на мамите и на малките госпожички   bouquet

p4eli4ka, проблеми има с Pampers, до скоро бях френски сега са турски, а да неговорим че в UK били съсвем разлини нищо общо с "качество и кройка" на тукашните.
Либерото са шведски.
За "незапознатите" във Варна няма Билла, там е царството на Пикадили - предлагат и 2та вида там. В МЕТРО също могат да се намерят и двата вида (В Софийското поне, и според мен са изгодни там, или поне не са на по-високи цени)
Разликата м/у двата вида са, че Pampers имат аромат(алое, не ми харесва), по тесни са на крачетата(до колкото си спомям вие сте финни) и нямат ластиче на гърба.

Последна редакция: нд, 23 сеп 2007, 22:08 от Desem

Общи условия

Активация на акаунт