Отговори
# 255
  • Мнения: 295
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ ДЖИДЖА И МИМАНЧЕ! ДА РАСТАТ ЗДРАВИ КРИСТОФЪР И ДАРИЯ!

Честита 3-та годинка на каката Александра, и тя да е жива и здрава и много да помага на мама за малкото бебче!

Гале, Гале, ако се мреше от температура... Няма да мрем мацка, ЩЕ СЕ МЪЧИИИИИМ!

Аз утре съм на училище, няма да мога да дойда на лекцията, ма*ка му #Cussing out
Айде да изядете една баничка със спанак и заради мене, моля че много ги обичам!

# 256
  • Мнения: 373
venera, мен до сега ме следше само една лекарка, но нещо не ме вика всяка седмица и ще видим Crossing Arms Има да ми пуска още една кръв на  01.10 и после незнам дали ще се видим, защото ми е дала всички документи за раждането. Последния път ми мери таза, слуша ми тоновете, но пък не гледа бебето Thinking Аз имам уговорка с лекар за раждането, така че ако има нещо предпочитам да звъня на него Praynig
На мен лекарката от ЖК ми каза, че до 7 дни след раждането, трябва да ми се пусне пак кръвчицата, да се видело какво е положението Cry, на вас казвали ли са ви подобно нещо?

# 257
  • Мнения: 26
Хи хи, Vanyatr, вчера като ме гледаха на видеозона и доктора вика " Абе тука има една голяма патка" . Аз първо не знам каква платка чух и му викам "Ми не знам, аз не разбирам". И той " Абе ето бе, виж колко му е голяма" smile3503
Като се роди живот и здраве ще видя колко му е голяма Grinning

Тонитоооо, що да си дърта бе?! Да не се сравняваш с братчетките дето раждат на 13? Тогава верно си закъсняла с 20 години Mr. Green

Аз съм на 26. Не че има някакво значение.

И мен корема така ме боли ниско долу Sad Ужасно! и кръста Sad Да не говорим като ме изрита . И само ми се иска да мрънкам на някой и да се оплаквам Mr. Green

# 258
bbibbi-заплювам юнака за зет щом така са ти казали! Mr. Green
   Хайде и аз да помрънкам-боли ме кръста,стяга ме корема,а преди малко между крачието толкова силно,че както си гладих щях да изпусна ютията Sick
   Какво да ви кажа само си мрънкаме,ама като дойдат бебоците ще видим ние така ли ще се глезим! Thinking

# 259
  • Мнения: 19
И на мен доки ми каза, че се полага един задължителен преглед след раждането. Какво ще ми гледа не знам Thinking

Bbibbi, мрънкай тука душко, нали затова сме се събрали.

Дърта съм, щото се шашкам от всичко - като ме боли ме е страх да не стане нещо с бебето, като не ме боли ме е страх вече да не е станало нещо. Тия дни търча като кон, все едно не съм бременна и само се ослушвам тука ли е беба или е избягала някъде.

А като си говорим за мургавите брат'чедки, оня ден дето висях в Шейново с контракциите, пристига една тумба и води едно младичко, младичко с голям корем да ражда. Акушерката я пита "Кое раждане ти е?", а тя: "Трееетоооо". И в тоя момент се намесиха придружителките и викат на акушерката "Ааа, четвърто й е, тя не помни".  Joy Joy Joy

# 260
  • Мнения: 26
Ха, ха hahaha
Аз наскоро се бях загледала в едно предаване за бременните циганки. доктора вика, не знам как си изчисляват термина че идват 45 дена преди това да си вземат болничния. Имаше една мацка на 22 с първо дете, ама тя разправяше че дъртите циганки имали по 50-60  аборта Thinking На мен малкооо странно ми звучи. Ама после като дадоха една дето обясняваше как щяла да се разболее и да умре от спиралата....

# 261
  • Мнения: 4 717
И на мен доки ми каза, че се полага един задължителен преглед след раждането. Какво ще ми гледа не знам Thinking

Тони, 6 седмици след раждането ще те проверят вагинално как са нещата, ако имаш шевове дали са зарастнали, ако имаш оплаквания дали не се нуждаеш от нещо допълнително и така... Peace, нищо обезпокоително не е

Ееее, за циганките 50-60 аборта не ми се вярва, повече от 4 аборта ничии организъм неможе да изържи, то това да не е тиква да я остъргваш...

Меги, Добра, Анет, останалите които често пишехте, къде сте?

Мишонка, пиши как се справяте с малката, направихте ли си вече режима, кърмата леко ли тръгна?

Джена днес ли я предизвикват, явно съм изпуснала нещо???

Днес моята мома пак беше позаспала като слушаха тоновете, та се налага да се обръщам по хълбок(тук седим на канапета, а не лежим) ту на единия, ту на другия Party

Лека нощ момичета, стискам палци на всички, на които им предстои да се обебят тази нощ, всичко ще бъде наред, изживеейте момента пълноценно и без стрес и болка   bouquet

# 262
  • Мнения: 24
ЧЕСТИТИ СЛЪНЧИЦА НА ДЖИДЖА И MIMAN4E! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ!


Честита рожденичка и на мама Yana a n!
Коки, честит ти 9-так!  newsm10

Пипи , искам и аз таковааааааа раждане! А, ти в коя болница раждаше?

На кой трябва да благодаря,че ме е сложил на първата страничка?  love001
smile3503


Утре успех ,  LiglaPraynig Всичко да мине бързичко и после да гушкаш своето съкровище!

P.S. Джена, чакаме новини! newsm53

# 263
  • Мнения: 18
Ето ме и меееееееен след дългите ни перипетии и ремонти, и какво ли още не!  ooooh!  newsm44
 newsm51  Честити бебчета на първите ни мами! Да са ви живи и здрави мъниците и по-малко да плачкат! Големи сладури си имате всички!   smile3525 Не ми се стърпяха сълзите. Такова умиление ме заля. А и нали не остана и вече съвсем ме е дръннал хормона. Естествено първата ми работа беше да се мушна в албума, защото бях сигурна, че има много за разглеждане! Жалко, че не мога да вляза още в час с новостите, но ще се постарая да наваксам скоро.
При нас какво ново... newsm78 Ами миналият понеделник се оказа, че нашата госпожица още не си е наместила главата където трябва и само шава, което ни намирисва на секцио, ако си остане така. Честно казано доста се разстроих като го чух от докито, но вече взех да свиквам с мисълта, че и това е възможно. Е, стискам си палци да ни се размине ножа и даже му говоря на моето диване, че така не може да си се фръцка, ама да видим. Иначе ме ръчка здраво в ребрата и вече имам чувството, че ще иска да излиза от не къдете трябва. Те хубаво са казали хората, че бебетата се кротват последния месец, ама това за нашето май не важи.  newsm78 Този понеделник пак сме на преглед и тогава се надявам новините да са по-добри. На всичкото отгоре от това постоянно мърдане на главата ми притискаше нерв. Такава болка ме беше сковала в кръста, че дори и една инжекция изядох в дупето, но сега поне не ме боли.
Аз след дългата изобация сега съм като невидяла, но на вас ви пожелавам лека нощ, а аз отивам да ви изчета!  lovekiss lovekiss     

# 264
  • Мнения: 270
Нашата Джена не е родила, ходила е до болницата но доктора я е върнал, незнам защо  Confused
Ако разбера повече ще пиша пак

# 265
  • Мнения: 2
Нещо не ми се спи тази вечер, много съм неспокойна  Cry
Постоянно имам някакви контракции и болки в бъбреците, но нищо по-конкретно.
Утре съм на лекар, да видим какво ще ми кажат...


                                      СТИСКАМ ПАЛЦИ НА JENNA !!!

# 266
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравейте, момичета!  Hug Hug Hug

Ние от днес вече сме си в къщи и се гледаме сами.  Mr. Green Малката ми принцеса е много спокойна, почти не плаче и за сега добре се справяме уж.  Party

Искам да благодаря на всички за хубавите пожелания!  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Искам и да честитя на новите мами - jujavka, Rally, Lilia85, Dalia-Frina, Карина, Джиджа, Miman4e !  newsm51 newsm51 newsm51 smile3525 smile3525 smile3525

Аз всеки ден, докато бях в болницата исках отчет от таткото кой е родил. Много се радвам за всички нови бебенца.Simple Smile))

Нека мамите се възстановяват бързо, а малките съкровища растат усмихнати и здрави!  Hug

Хайде малко за моето раждане да разкажа.Simple Smile

Както бях писала 2 дена си ходих с болезнени контракции. В събота така беше цяла нощ и сутринта. Ходихме с мъжа ми до родителите ми, че си бях забравила там документите за болницата Mr. Green и после мислехме да се разходим, защото не можех да си намеря място от контракциите, но като започнахме да засичаме и се оказа, че са си редовни на 5 мин. И така с листче, химикалка и часовник около 2-3 часа водихме отчет, защото аз все не можех да повярвам, че раждам. На края се обадих на лекарката ми и се оказа, че тя тъкмо от Шейново се връща, където е израждала друго момиче. Но като ме чу и каза - ааа, като те слушам каква си свежа май няма да раждаш днес.  Но на прегледа се оказа, че хич не е така. 2 см. разкритие, (въпреки че за толкова дни болки си мислех, че все 5 см. трябва да е станало  Crossing Arms), напълно изгладена шийка на матката, проблем беше, че личицето на бебка беше нагоре, а не както трябва и лекарката ми каза, че може би за това не се бил отключил родов процес до сега. Измерихме я на ехограф - 3508 (а като се роди се оказа, че е 3550  Peace). Ние с мъжа ми тръгнахме към Шейново, лекарката ми щеше да дойде малко по-късно. И така приеха ме, там пак ми направиха преглед, спукаха ми водите, и ме тушираха и хоп - разкритие 5 см. Но както си бях свежа и засмяна до сега, така изведнъж ми се стъжни. Сложиха ме на монитор и ми сложиха система, съответно не можех да помръдна, контракциите бяха постоянно имам чувството и малко си повиках и поплаках признавам.  Rolling Eyes Е, след 30 мин. банката на системата изтече и дойде момента на епидуралната упойка - така че стана кеф.  Laughing Заведоха ме във ВИП залата, извикаха таткото и си лафихме с него. Но не трая дълго спокойствоето ми - след около още 30 мин. и започнаха напъните. Никой не ми повярва от начало де, защото все пак за 1 час го докарах това пълно разкритие, пък и доста започна да ме боли. Уж бях чела, че не боляло.  Thinking А анестезиолога ме предупреди, че напъните и болки, разтягане и т.н. всичко ще си усещам, защото е нужно за раждането и няма да се обезболи от епидуралната. И така с 2 акушерки, таткото до мен, мойта лекарка, още един лекар, анестезиолога (мъжът на мойта лекарка) започнах да се мъча. Признавам не се представих добре - тръгнах да удрям таткото, по едно време реших, че не мога повече и им казах да ме оставят на мира (но както каза анестезиолога : "Докторка ти не им ли каза, че раждането не е като секса  Mr. Green") hahaha Joy hahaha , но с анестезиолога и другия доктор ми помогнаха с напъните като завиваха и опъваха нощницата, после и епизотомия и се роди малката кукла.  Heart Eyes  Ще си призная нещо обаче - в първия момент наистина само облекчение почуствах, даже като че ли не исках да я видя веднага (т.е. не държах де), бях сигурна, че повече няма да раждам.  Naughty  Мойта лекарка каза, че не съм издържала  психически просто (въпреки че без капка страх отидох да раждам) , но пък от акушерска гледна точка раждането е било перфектно - много леко и бързо. Сега наистина така ми изглежда и със сигурност мога да кажа - ще си имам и второ бебче след време и пак със д-р Райчева и д-р Петров (анестезиологът, без него не ща пък  Joy) ще раждам! Grinning След това ни оставиха още 3 часа тримата - таткото, бебка и аз. Беше много хубаво:))))

Да кажа и някои впечатления за епидуралната - не болеше слагането и въобще, особено  в стравнение с контракциите. Както казах бързото разкритие, което получих се дължи и на упойката и после - аз лично нямах никакви странични ефекти като болки в главата или т.н. Препоръчвам я горещо.  Peace

И последно и свършвам с фермана - тъй като съм с епизотомия и лекарката ми препоръча обезболяващи свещички Профенид.  И те много помогат, че доста си опъва раната и боли. Все още не мога нормално да си сядам на д-то.  Rolling Eyes Пожелавам ви да не ви се налага, но в противен случай да си знаете.Simple Smile



# 267
  • София
  • Мнения: 1 524
ИВОНЧЕ   Hug  Hug  Hug

Добре дошла обратно в къщи. Направо ти се възхищавам, върна се от болницата и още първата нощ намери време дани разкажеш как е минало, да ни успокойш, въпреки че не е било леко. Затова те целувам и прегръщам.
На таткото също специални благодарности за снимките, направо сте страхотни и тримката. София е едно ангелче, днес мъжо се прибра и му показвах нашите бебета, а той така се опули че таткото на София е присъствал и е толково спокоен, а не на легло припаднал.

Ох още се смея - поне да го беше пернал таткото, то той те вкара в това приключение. Справила си се отлично, и психически си издържала - резултатът е на лице и е прекрасен, просто различните хора по различен начин реагират на болката, лекарката да се радва, че таткото е бил там да го отнесе  Mr. Green

Целувки още веднъж и направо ще се пръсна, така искам да я видя на живо София, като снеса и аз и мине малко време ще се натоворим с беба в колата и при теб в парка.

# 268
  • Мнения: 2
Добре дошла и от мен Ивон!!!

Пожелавам ти малката бубка да изпълни дома ви с много смях и щастие!!!

# 269
  • Мнения: 1 572
Пуснах новата темичка, да е готова за ранобудните утре.
Новият дизайн е направо разкошен, да си признае който го  е измайсторил. Аз играх на копи-пейст, така че да не вземете мен да хвалите  Mr. Green

И все пак - лека ноооооооооооооощ майчета

Общи условия

Активация на акаунт