Отново измами по телефона!

  • 7 433
  • 122
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 25 620
27-годишна пловдивчанка е била измамена с 2000 лева по телефона
Plovdiv24.com - 20 Март 10:54
По първоначални данни вчера около 12 часа на домашния телефон на жената се обадил мъж, който съобщил, че съпругът й е катастрофирал и е в ареста. За „освобождаването“му са били необходими 2000 лева. Младата жена се доверила и предала парите.
»
 
Вече и млади хора изгарят! Изглежда човек се паникьосва в такъв момент и ни мисли трезво.

Че човек се паникьосва - ясно е. Но всички тези измами нямаше да се осъществят, ако хората имаха повече доверие на полиция, следствие и съд. Ето, всички хукват да бутат пари "под масата", за да отърват близките си. Защото са убедени, че само така се действа в България и че по законен ред нищо не може да се направи.
И изобщо не мога да ги упрекна - ето, случката с полицаите доказва това. Как да има вяра човек на Закона и неговите служители? Как?

# 121
  • Хасково
  • Мнения: 222
И в къщи вчра сутринта званна телефона и майка ми като вдигна едно момче с разтревожен глас и каза: мамо, мамо катастрофирах, и майка вика: ама аз не съм твоята майка , имаш ли нужда от помощ? А то продалжава : мамо мамо аз сам катастрофирах, и майка пак му обясни че има грешка и то затвори. Аз имам по малак брат и явно това момче се е опитало да се представи за брат ми. Ние цял ден се притеснявахме за детето като си помислихме, че е объркало номера, но снощи чухме по новините за тези измами и разбрахме за какво е ставало въпрос. Така ,че много внимавайте! Ако случайно ви се обадят първо се свържете с човека за който ви говорят за да разберете дали е истина. За протокола аз съм от Пловдив.

# 122

Общи условия

Активация на акаунт