Отново измами по телефона!

  • 7 441
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 336
Момичета, снощи на баща ми му се случи следното нещо:

Обажда му се някакъв мъж и казва - Вуйчо, голяма беля стана, сгазих на Търново едно дете и съм в ареста. Трябват ми за мен и за човека, дето пътува с мен общо 3000 лв, за гаранция.

Баща ми си помислил, че звъни на братовчедка ми мъжа, но понеже онзи почти плачел и не познал гласа. И като се завтекъл да помага ooooh! Изобщо не се обадил нито на братовчедка ми, нито на мъжа й, за да не я притеснява нея и хукнал да събира пари да помага. Добре, че един негов приятел му казал за измамите по телефона напоследък и го накарал да звънне на мъжа на братовчедка ми. Той си бил в София и изобщо не знаел за какво става въпрос. Crazy

Действието се развива към 8 вечерта и баща ми се беше завтекъл да ходи до Търново. Кой знае какво щеше да му се случи.

После мъжа на братовчедка ми ми разказа как негов приятел изгорял с 4000 лв, защото му се обадил "приятел на племенника му - студент", пращал багаж и искал пари, та така срещу 4000 лв получил едно одеало #2gunfire

Разкажете на всички познати, роднини и приятели да не се подлъжат! Какви са тия хора не знам и как живеят после с тази съвет просто не ми е ясно #Cussing out

# 1
  • Мнения: 208
 #2gunfire
А пък мен ме викаха да си получавам награда цветен телевизор и 500лв #Cussing out #2gunfire

# 2
  • Мнения: 3 336
#2gunfire
А пък мен ме викаха да си получавам награда цветен телевизор и 500лв #Cussing out #2gunfire

И какво стана?

# 3
  • Мнения: 5 602
Нашата баба(към 90 годишна) редовно я включват в разни "бизнес -схеми",то телевизор ли не печели за 80 лв.,помага на дете за операция -пари на ръка на някакъв мошеник,уж бивш колега;ваучери купува 2 пъти за 100 лв.Един път се опита 1500 лв. да се набута,ама не и дадохменазаем.И всеки път плаче после,ама нали добра душа и се лъже....Аман от такива мошеници,как нямат срам,да ги хване някой,че бой  #2gunfire  bash bash

# 4
  • Мнения: 8 242
Тия измами с роднините/приятелите искащи пари ги даваха мисля че на Карбовски в предаването  newsm78
Ей ама какво няма да измислят  #2gunfire

# 5
  • Мнения: 639
И на мен ми звъняха - дълго и продължително  и не се изписваше номер на дисплея. Като вдигнах с някакъв говорещ на меко мъж проведох следния разговор:
Той - Ей, най-после се свърза!
Аз - Кого търсите?
Той - Е не ме ли позна?
Аз - Ми не те познах. Кой си?
Той - ми айде сети се!
Аз - Не мога! Кажи кой си!
Той- Е не ми ли каза преди малко името?
Аз - Не, не ти го казах. Кажи кой си?
Той - Ми сети се де!
Аз - Не мога. Кажи кой си?
и така няколко минути..
Той - Сети се де, от чужбина ти се обаждам!
Аз - Не мога да се сетя, кажи кой си? Те са много в чужбина!
Той след кратко мълчание, а мен междувременно ме напуши смях - Е как може да не се сещаш!
Аз - Ей , я да забравиш този номер!
Той - Е що тъй де, нали сме роднини..
Аз - Е кажи кой си като сме роднини!
Той - Янко съм! ( нямам такъв роднина с такова име)
Аз - Не те знам Янко ли си или какъв си там, много ми е забавно да си говорим, но само да ти кажа, че в момента полицията проследява разговора и след малко ще ти потропат на вратата! Ти си говори, не пречиш...
Веднагически затвори и не се обади повече! 

# 6
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
На мен ми звъняха на служебния.
Не се изписа номер.
"Позна ли кой е?"
Кого търсите?
Е познай.
Имате грешка.

Говори на меко и на един специфичен диалект.
Не са ли некви великотърновско-силистренски цигани?

# 7
  • Мнения: 448
Мъжа ми често пуска обяви в един вестник.Беше си забравил мобилния една сутрин и аз вдигнах.Не изписваше номер, беше мъж и каза, че се обажда от редакцията на вестника и имало томбола с награди да съм си казала адреса.Казах му той да даде адреса и телефона на редакцията и мъжа ми ще се свърже с него.Веднага започна да мънка и да се чуди как да отговори, а аз се засмях и затворих.

Лошото е, че много възрастни хора се подлъгват и в паниката, че се е случило нещо лошо с близък не могат да разсъждават трезво.

# 8
  • Мнения: 5 602
великотърновско-силистренски ?

бая широк географски диапазон...или какво са някакви си 300-400 км.  Oha!

# 9
  • Мнения: 1 715
Обаждат се на един съсед и го питат:Имате ли роднини в чужбина?-той обаче запознат с този вид обаждания отговаря: Да в Китаx.-и затваря телефона.Онези обаче нагли звънят следобяда вдига жена му и те казват:Здравейте обажда се братовчед Ви от Китай.

# 10
  • Мнения: 13
Хм, и на мен ми звъняха да получавам 500 лв и цветен телевизор.  newsm78 Звъни някакъв мъж - представи се от БТК и казва, че съм избрана от някаква томбола и печеля горните нещица. "За повече информация как да си получите наградата", казва, "обадете се на следния телефон" и ми диктува някакъв мобилен. Аз му викам, че това не е тел. на БТК, а той: "Да, на Вивател е, ние понеже сме заедно с тях и телефона даже е безплатен"  Thinking  А аз през останалото време само му казвам "Ъхъ, ъхъ". Той усети, че доста иронично подхождам към таз награда  Simple Smile и няколко пъти ми повтори информацията ("да, госпожо, даже може да се обадите веднага на телефона, който ви дадох")... Аз пък взех, че веднага звъннах на истинското БТК (има един телефон за оплаквания, жалби и т.н.) и им разказах случая, а те ми благодариха, че им сигнализирам. Даже мацката там ми разказа, че дори на техните служебни телефони е звънял някакъв, представяйки им се, че от БТК.  Shocked
Ама иначе е много гадно, особено ако попаднат на възрастни хора и най-вече с историите за болни роднини, дай пари, купи ваучери и подобни ... #Cussing out

# 11
  • Мнения: 3 611
На село (тьрновско село е) що хора иzгоряха...  ooooh! Даже и в кьщи са zвьнели, ама дядо ми нали си е хитрец, не се е вьрzал.
На едно приятелче дядо му иzгорял с 3 бона така, само че не по телефона ми направо в тях отишли и каzали (явно преди това са пораzучили това онова):
- Ние сме приятели на Ицо, говорехме с него, той каzа да ни дадеш 3 бона, че спешно му трябвали zа еди кво си, а ние отиваме на Тьрново и ще му ги дадем, да не бие пьтя той до тук...
И дядото се вьрzал, ходил, сьбрал от комшии, спестявания, квото имал... и иzгорял.  Confused

# 12
  • Мнения: 25 674
Това с ваучерите не ми е ясно. Как убеждават хората да дадат няколкостотин лева за ваучери? Под какъв претекст?  newsm78

# 13
  • Мнения: 1 715
Това с ваучерите не ми е ясно. Как убеждават хората да дадат няколкостотин лева за ваучери? Под какъв претекст?  newsm78
На мъжо братовчедка изгоре с ваучери за 50 лв. с обещание,че като ги издиктува до 1 час ще и донесат цветен телевизор.Аз незнам как може да се вържеш на такова нещо най-малкото което е всяка вечер в новините казват и дават за тези измами.
Съпруга ми пътува и скоро в Италия беше на един паркинг с едно мамче на което му звъннала по телефона от БГ братовчедка му да пита как е,защото им се обадили че е катастрофирал и е много зле и близките трябва да дадат спешно 2000 евро

# 14
  • Мнения: 5 370
Ъх, мечтая си някой просто да ми звънне. Mr. Green Имам и приготвена схема, която веднъж вече я разиграхме с една колежка и оня си беше глътнал езика-понеже му бяхме звънили обратно през стационарния ни, който минаваше през VoIp, ама през немски сървър. И излиза немски номер.
Та....звъним ние обратно и той определено учуден, щото се вижда кодът 0049. И пита "Кой е"?
А ние отговаряме-'Ми вашите братовчедки от Мюнхен, не ни ли познахте"? Mr. Green

# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 272
Тези опити за измами толкова зачестиха, че имам чувството че всеки втори се е сблъсквал с тях вече. Преди време бях пуснала тема, че и нас се опитаха да ни метнат, че бащата на мъжа ми е блъснал дете и ни искаха пари за гаранцията, както и ваучери на Вивател (защо ли пък точно на тях), за да можел той да се свързва с нас. Наскоро една приятелка ми се оплака, че и у тях са звънели и питали "позна ли кой се обажда". Тя казала "не" и като поспорили известно време, онзи затворил. А няколко дни по-рано някакъв се обадил на леля и и казал, че някакъв неин близък е катастрофирал, като дори му казал името. Тя се шашнала, но съобразила да му се обади на домашния и да пита. Оказало се естествено, че човекът си е жив и здрав.

# 16
  • Мнения: 9 095
ей и на баща ми му звъняха така, но там схемата беше професионална: имаме роднина в Англия, дори името му научили или предположили! Звънят вкъщи, майка ми вдига, питат позна ли ме еди кой си съм и нашите шаш, питат какво прави в България, СЦЕНАРИЯ: прибрал се току-що от Англия, но не искат да му освободят багажа на летището, искат му 2000лв, а той няма в него, да пратят нашите парите, багажа щели да ог закарат в Горна Оряховица и той като ходи да си го вземе да им ги върне, а той е от Пловдив ooooh! като за начален шок минава, в крайна сметка незнаеш дали наистина не е някой в нужда, добре че нашите се усетили, ама нали по новините казаха че били 20годишни от Търновски окръг Rolling Eyes

# 17
  • Smallville
  • Мнения: 994
И на мен ми звъня някой,който ми иска ваучер за Вивател.Да съм купела 2 по 20 лв и пак щял да се обади.Аз го помислих за племенника ми,но досега той не се беше свързвал с мен директно,а винаги първо сестра ми,за поясня,че те живеят в Испания,и а се обадих на нея за да проверя тази работа и се оказа лъжа.След това звъня пак,но сещате се какво се случи

# 18
  • Мнения: 25 674
Ъх, мечтая си някой просто да ми звънне. Mr. Green

То и аз си мечтаех, даже си имах нещо като сценарий, но когато наистина ми се случи, толкова гадно се почувствах, че забравих и сценарий, и всичко. В първите няколко секунди наистина си помислих, че говоря с наш роднина, точно в неговия стил беше поздравът. Чак после се усетих и като настоях да ми се представят, ме сюрпризираха, че са роднини от Ямбол. Успях само да се изхиля и да му заявя, че този път я обърка. То, аз всъщност се обърках, а можех да го поразиграя по телефона, ама на, то човек като не очаква...  Tired
А втория път ме събудиха рано сутринта в неделя. Винаги, когато звъни телефонът в необичайно време, очаквам да чуя нещо много, много лошо за някой близък... Затова, когато чух непознат глас да ми се прави на интересен, му изръмжах няколко пъти да ми каже кого точно търси... Онзи се усети и се извини, че е сгрешил номера. Може наистина да е било грешка, но... Спокоен, приятелски глас рано сутрин в неделя... Едва ли.  Thinking

# 19
  • Мнения: 4 380
Егати! Shocked Това е много разпространена измама в Русия, бързо възприемат чужд опит копелетата мръсни!

Само че там по компютърен начин променят гласа на човек с индентичен на роднината. Наскоро чух историята на известна актриса по този начин измамена. Синът и отива в университета на лекции, по някое време и се обажда и точно така казва че е блъснал човек. Но гласът е бил абсолютно неговия и нито тя, нито съпруга и се усъмнили. Не помня с колко пари бяха изгоряли, но сумата беше доста по-висока. Нещо от типа на 10 000 дол. май ми се върти. newsm78

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 09:13 от xenia

# 20
  • Мнения: 208
Хм, и на мен ми звъняха да получавам 500 лв и цветен телевизор.  newsm78 Звъни някакъв мъж - представи се от БТК и казва, че съм избрана от някаква томбола и печеля горните нещица. "За повече информация как да си получите наградата", казва, "обадете се на следния телефон" и ми диктува някакъв мобилен. Аз му викам, че това не е тел. на БТК, а той: "Да, на Вивател е, ние понеже сме заедно с тях и телефона даже е безплатен"  Thinking  А аз през останалото време само му казвам "Ъхъ, ъхъ". Той усети, че доста иронично подхождам към таз награда  Simple Smile и няколко пъти ми повтори информацията ("да, госпожо, даже може да се обадите веднага на телефона, който ви дадох")... Аз пък взех, че веднага звъннах на истинското БТК (има един телефон за оплаквания, жалби и т.н.) и им разказах случая, а те ми благодариха, че им сигнализирам. Даже мацката там ми разказа, че дори на техните служебни телефони е звънял някакъв, представяйки им се, че от БТК.  Shocked
Ама иначе е много гадно, особено ако попаднат на възрастни хора и най-вече с историите за болни роднини, дай пари, купи ваучери и подобни ... #Cussing out
#Cussing out #2gunfireи при мен се случи точно това  #2gunfire

# 21
  • Мнения: 3 336
На село (тьрновско село е) що хора иzгоряха...  ooooh! Даже и в кьщи са zвьнели, ама дядо ми нали си е хитрец, не се е вьрzал.
На едно приятелче дядо му иzгорял с 3 бона така, само че не по телефона ми направо в тях отишли и каzали (явно преди това са пораzучили това онова):
- Ние сме приятели на Ицо, говорехме с него, той каzа да ни дадеш 3 бона, че спешно му трябвали zа еди кво си, а ние отиваме на Тьрново и ще му ги дадем, да не бие пьтя той до тук...
И дядото се вьрzал, ходил, сьбрал от комшии, спестявания, квото имал... и иzгорял.  Confused

Тия май същите ще да са били и сумата същата и Търново Laughing Смешно ми е сега, ама онзи ден не знаех къде съм. Можеше баща ми изобщо да не се върне Cry

# 22
  • Мнения: 9 095
да около Търново шарят, все натам въртят нещата, единия бил от с Бутово, това е след Павликени, другия Горна Оряховица Peace

# 23
  • Мнения: 3 042
Преди малко имах такъв случай. Обажда се мъж и ме пита:
"Как сте? Какво правите?"
Аз питам: "Кой се обажда?"
Той: "На кой роднина ти приличам?"
Стана ми ясно за какво става дума, защото и преди са се обаждали "роднини" и "приятели" и му казах: "Ако искаш казвай кой си, че нямам време".
Той затвори.


# 24
  • Мнения: 7 114
Заради такова обаждане майка ми реши, че трябва да си сменият апарата. Да й изписва от кой номер е и да ги донася на полицията.  Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 1 762
На мой близък майка му за малко да получи удар жената с тоя номер- мамо, направих тежка катастрофа, събирай пари да ме вадиш от ареста. Добре, че жената като се поосвестила му се обадила на мобилния, а той като гръмнат. Е, това човешко ли е? Кой родител няма да се шашне? А те са възрастни хора......... направо ще убият някой с това притеснение........... е..х ти, това са животни........ иде ми да  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... и не се обади повече! 
А при нас след време пак се пробваха същите Laughing ... Чувам мъжа ми да се репчи по телефона "А стига с тия роднини по морето- нямам такива!" #Cussing out

# 27
И дядо ми изгоря с не помня колко май 300лв. Но това което по ме възмути, че не са имали капка съвест като са го видяли ( влачи си единят крак, едната му ръка е напълно парализирана и лицети му е разядено от рак) толкова болен. Но всичко се връща!
И май е крайно време полицията да си свърши работата!

# 28
  • Мнения: 9 095
... и не се обади повече! 
А при нас след време пак се пробваха същите Laughing ... Чувам мъжа ми да се репчи по телефона "А стига с тия роднини по морето- нямам такива!" #Cussing out

 hahaha hahaha питайте къде са, да отидете да се видите hahaha

# 29
  • Мнения: 5 602
А къде е полицията в тоя случай,пак ли няма закони за тия? #Crazy

# 30
А къде е полицията в тоя случай,пак ли няма закони за тия? #Crazy
То и полиция няма. Тя е съсредоточена в помощ на котрольорите да залавят опасните пътници, които пътуват гратис в столичния масов градски транспорт!

# 31
  • Видин
  • Мнения: 168
Н мен днес ми излязоха с номера "Здравей позна ли кой ти се обажда ,роднина от провинцията ! " Аз: Така ли ? И кой по-точно?;Той: Ами ти от кои град имаш роднини?;Аз; От всички Mr. Green;Той: Аз съм твоя племенник! Shocked ........направо ми идеше да го убия  #2gunfireИ го пратих да си пасе  овцете.....
Лошото е ,че ще попаднат на хора които ще се хванат на лъжите и малкото пари които имат ще ги дадат и ще задлъжнеят ,но само да помогнат.
Такива са за затвора #Cussing out

# 32
  • Мнения: 330
Хм, и на мен ми звъняха да получавам 500 лв и цветен телевизор.  newsm78 Звъни някакъв мъж - представи се от БТК и казва, че съм избрана от някаква томбола и печеля горните нещица. "За повече информация как да си получите наградата", казва, "обадете се на следния телефон" и ми диктува някакъв мобилен. Аз му викам, че това не е тел. на БТК, а той: "Да, на Вивател е, ние понеже сме заедно с тях и телефона даже е безплатен"  Thinking  А аз през останалото време само му казвам "Ъхъ, ъхъ". Той усети, че доста иронично подхождам към таз награда  Simple Smile и няколко пъти ми повтори информацията ("да, госпожо, даже може да се обадите веднага на телефона, който ви дадох")... Аз пък взех, че веднага звъннах на истинското БТК (има един телефон за оплаквания, жалби и т.н.) и им разказах случая, а те ми благодариха, че им сигнализирам. Даже мацката там ми разказа, че дори на техните служебни телефони е звънял някакъв, представяйки им се, че от БТК.  Shocked
Ама иначе е много гадно, особено ако попаднат на възрастни хора и най-вече с историите за болни роднини, дай пари, купи ваучери и подобни ... #Cussing out
И при нас така. Само че звъняха около 5 пъти един след друг. Явно е станало някакво преплитане, защото онзи който се опитваше да ме измами ме попита дали на всички обаждания в това населено място само аз отговарям. И аз решиш да се пошегувам и му викам: Да защото случайно сте попаднали точно в централата на БТК и в момента ви проследявам.
Звънях в БТК и ги питам не могат ли да спрат по някакъв начин тези измами, а те ми казват че работели по случая. Да ама не - защо тогава продължават? Казвам на служителката в БТК, да засекат обажданията на моя телефон т.е. последното преди да звънна на БТК, а тя ми обяснява, че трябвало да подам молба в БТК за която се заплащало еди колко си... Аз й казвам чакайте госпожо, злоупотребява се с името на БТК, а не моето - тогава защо аз да плащам разпечатката, а и дори да я платя - да няма да хукна аз да хващам обирджиите.
Така че според мен не се прави достатъчно, за да се спрат тези измами.

# 33
  • Мнения: 5 602
А къде е полицията в тоя случай,пак ли няма закони за тия? #Crazy
То и полиция няма. Тя е съсредоточена в помощ на котрольорите да залавят опасните пътници, които пътуват гратис в столичния масов градски транспорт!

 smile3521  То да се смееш ли,да плачеш ли.....не може да продължава такова безхаберие,или да хващаме сопите и   fight

# 34
  • Мнения: 60
Е няма как да бъдат хванати тея. Купуват си от предплатените SIM карти на мобилните оператори и ако някой им се върже се обаждат от същата карта. За следващия - нова карта с нов номер. Старата карта се унищожава и няма как да се проследи. Вината в случая не е на полицията, а на мобилните оператори. Ако се знаеше коя карта, с кой номер, на кого е продадена - нещата изобщо нямаше да стоят така.

# 35
  • Мнения: 13
Вчера звъни телефона в нас и майка ме изпревари и вдига тя, а аз съм до нея   Rolling Eyes
Разговора беше следния:
Тя:Здрасти
Мама:Здрасти
Тя:Не ме ли позна
Мама:Не!
Тя:Е дъщеря ти съм
Мама:Дъщеря ми ли ?
Аз:Мамо, затваряй тея ги знам  Close
Като чу, че майка се усъмни нещо и тя затвори.. За мое учудване имало и жени,
които се мъчат да са оригинални  #Crazy
Обясних на майка за какво става въпрос и това беше  Naughty
П.С. Преди няколко дни пък ми званяха на мен, обаче ми мълчаха  Close
П.С.2 На 50 км от Търново съм  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 187
Ъх, мечтая си някой просто да ми звънне. Mr. Green Имам и приготвена схема, която веднъж вече я разиграхме с една колежка и оня си беше глътнал езика-понеже му бяхме звънили обратно през стационарния ни, който минаваше през VoIp, ама през немски сървър. И излиза немски номер.
Та....звъним ние обратно и той определено учуден, щото се вижда кодът 0049. И пита "Кой е"?
А ние отговаряме-'Ми вашите братовчедки от Мюнхен, не ни ли познахте"? Mr. Green

Хахаха... Мъжът ми също им се обажда.
През деня те му звънели да познае кой е, а вечерта той им звънна и им казва - не ме ли позна братовчеде, аз съм... Хех.. Ония от другата страна каза - ау да, как да не те познах...  Crazy Но толкова силно започнахме да се смеем \бяхме на маса\, че бързо му затвориха.

НО лошото е, че наистина много лесно лъжат старите хора. Станала е катастрофа с дъщеря ти\сина ти бързо давай всичките си спестявания и хорицата се вързват.  ooooh!

# 37
  • Мнения: 5 370
Аз се благодаря, че моята баба е на такава възраст, дето за да те чуе, требе да викнеш така, че ще те чуят в периметъра от Паметника Левски до Народното събрание. С майка ми се чувам катаден, всички сме на Мтел и имаме разни преференциални договори, със свекърва ми и мъжа ми-също. Наистина обаче имам една голяма част от роднини в чужбина. Mr. Green
Но пък съм далееееече от Търновско.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 155
Хе-хе, явно доста върли и по-изобретателни са станали измамниците по телефона напоследък. Ще взема да звънна на баба да я предупредя .... А иначе измамите по телефона станаха мода от преди 5 г. ... имало и осъдени, доколкото знам.

# 39
  • Мнения: 196
На дядо ми звънна ли по тел. и му казали:

Дедка здравей,
Кой се обажда
Не ме ли позна
Иване ти ли си(мъжът ми е Иван)
Да аэ съм.Закъсал съм го.Трябват ми 5 000 до довечера.Давам ти тел.на адвоката,като ги събереш ми звънни и не казвай на никого.

Дядо ми звъни на баща ми,той на майка,тя в къщи и се разбира,че това е лъжа.Баща ми си помислил,че дядо ми е изперкал,а майка ми казва:щях да получа удар от притеснение.

След това звъннахме на посоченият тел.не отговаря никой

# 40
  • Мнения: 5 370
Странно......вече имам около 7-8 пропуснати обаждания на стационара от "Скрит номер".
Все вечер, по едно и също време. Thinking
По принцип скрити излизат номерата от интернет телефони, но има ли опция да си скриеш номера на стационарен номер? Както при мобилните? newsm78

# 41
  • Мнения: 5 602
Странно......вече имам около 7-8 пропуснати обаждания на стационара от "Скрит номер".
Все вечер, по едно и също време. Thinking
По принцип скрити излизат номерата от интернет телефони, но има ли опция да си скриеш номера на стационарен номер? Както при мобилните? newsm78

ако звъни от GSM и е скрил номера или от аналогова централа  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 4 435
За Мтел е #31# пред числата и на стационарния не излиза номера.

# 43
  • Мнения: 2 237
Току-що се обадиха и на баща ми ! #Cussing out (22 и 15 е)
Бил ги търсил та за това му звъняли.Той каза че никого не е търсил и грешат"Абе не бе,не помниш ли че днес ни звъня ? Татко казва че не е .   А  те -  " е,не се прави сега ! " Десет минути го увещаваха че уж се били уговорили с него за някаква работа,да се срещнели да им даде парите и те почвали работа.накрая татко любезно им каза - "Вижте,не знам кои сте и прекратявам този разговор.И понеже чувам че е шумно около вас,сигурно сте на маса....Та за това ви пожелавам приятна вечеря и не звънете повече ! "
Най-интересното е,че татко напоследък наистина търсеше работници,но вече намери.Значи някой знае за това и го използва   Thinking
Абе тези от къде намират информация бе !?
Пазете се и не се доверявайте,ама вие си го знаете де !
  bouquet

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 22:35 от blizna4e

# 44
  • Мнения: 60
Странно......вече имам около 7-8 пропуснати обаждания на стационара от "Скрит номер".
Все вечер, по едно и също време. Thinking
По принцип скрити излизат номерата от интернет телефони, но има ли опция да си скриеш номера на стационарен номер? Както при мобилните? newsm78


Абонатите на цифровите централи Ericsson и Siemens могат да ползват услугата " Забрана за разпознаване на номера при изходящи повиквания - CLIR"

# 45
  • Мнения: 67
Вчера се бях зачела в писаното по темата и тази сутрин в 8,30 извъня домашния телефон, което беше доста стресиращо защото почти не го ползваме и звъни 1 път месечно, непознат мъжки глас попита леко закачливо как съм и какво си правя и след като сънено му отговорих, че неправя нищо особенно той попита "Ама ти не ме ли позна", отговорих "Не" и попитах кой се обажда. Мъжът обидено отговори "Ама как кой - колегата ти Иван" -в интерес на истината имам около 20 колеги, но Иван няма, колкото и да е разпространено това имел След като му отговорих, че нямам колега Иван той почна да се пробва "Ами Марин ?" Тогава вече ми стана досадно и му казах, че има грешка и затворих. Сега малко ме е яд - щеше ми се да видя до къде ще стигне.

# 46
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Преди една две седмици и до майка ми стигнаха, ама тя печена не им се дала.

Казали  - О лельо здравей. Обаждам се от чужбина. И тя в първия момент - Как са децата и в един момент се усетила и питала. Ама ти защо ми викаш лельо, я кажи как ми казваш и оня хъката мъката и накрая затворил.

# 47
  • Мнения: 2 425
А аз как си помислих че са ми звъняли за измама, но после като погледнах номера той от Канада. Някъв меко говорящ ме пробваше с две три имена и после каза че е Петко и казах грешка. После пак звънна наглия и ме пита Цецко там ли е? Казах грешка и затворих. Знаете ли дали има възможност да звънят от някъде в България, но да се включат от друг номер, заради това дето са хванал някакви.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 890
  Като ви чета, направо се чудя как са ме пропуснали досега.  Crazy Хем телефонът се води на възрастен човек, никой не е звънял досега... Thinking

# 49
  • Мнения: 2 425
Не дърпай дявола за опашката  Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 1 890
 Що бе, да звъннат, ще си полафим.  tooth

# 51
  • Мнения: 1 204
Що бе, да звъннат, ще си полафим.  tooth
искам и аз  Laughing ще видят те какви роднини сме  Twisted Evil

# 52
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
В нашия град има доста такива измамници . Точно така си говорим меко и с някъв странен диалект . Ако ви звъннат попитайте ги ей така "абе нещо ново из Левски , че не съм идвал/а скоро " , просто за бъзика . Бяха звънели преди известно време на баба в Плевен , представили се за баща ми които работи в Търново , но женицата веднага ми звъна да ме пита как е баща ми .  Peace Ама пък и имайки предвид , че масово се шуми из пресата и телевизията за тези измами да има хора които още се връзват  ooooh! , ако имате такива възрастни роднини предупредете ги .

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Ама не са ли се отказали още? За тази далавера вече цяла БГ научи.

# 54
  • Мнения: 4 585
Явно не е научила цяла България, щом се пръква от време на време такава тема.
Аз се чудя пък какво чакате още, че не сте поговорили с бащи, майки дядовци и баби
за измамите. Има цели села, дето процъфтяват от този бизнес.

# 55
  • Мнения: 5 602
...Аз се чудя пък какво чакате още, че не сте поговорили с бащи, майки дядовци и баби
за измамите. .

Ох,то беше говорене,обясняване,бележки пишем на вратата,до телефона-връзват се хората-доверчиви. Cryпък и историята се мени вс. път

# 56
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Днес звънял някой в къщи, докато ме е нямало и детето вдигнало, но от интернет връзка и викал някакъв - мамо, мамо, ударих колата - синът ми казал грешка и затворил.

# 57
  • Мнения: 1 224
До кога ли ще им се връзвате.. Трябва денонощно да се повтаря,за да се запомнят тези измами.. Къде ли не се дъвка.. По телевизии,вестници..  ooooh!

# 58
  • Мнения: 2 425
Шемети винаги ще има иначе няма да е интересно  Rolling Eyes

# 59
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Нали ги бяха хванали - група цигани от Горна Оряховица. После пак са ги пуснали - с цигани оправия няма. Един от номерата им е, че ваш близък е блъснал с колата едно малко дете на улицата и то е в болницата в кома. И разбира се, трябват пари да се оправи работата. Миналия месец на една приятелка са и излезли с този номер. Добре че тя се усетила навреме и позвънила на нейния близък, който си бил на работа в офиса и хал хабер си нямал за историята. После измамника пак се обадил да пита за парите. На края разговорът завършил с "добре де, колко пари имаш сега у вас", тя казала 20лв и онзи затворил телефона. На фона на исканите от него 10 000лв му се е сторило унизително малко  Mr. Green
И у нас са звъняли няколко пъти на стационарния, ама не са попаднали на балък   Mr. Green
Последния път вече много ми писна, казах му да зачака една секунда и сложих слушалката до колонката на ДВД-то, като надух до дупка един дет-траш метъл   на Slayer от фонотеката на синът ми  Mr. Green Май си изкараха акъла защото от тогава не са звъняли  Mr. Green

# 60
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Единствения осъден циганин е от нашия град . Аз ви казах бе хора бъзикнете ги нещо от рода "Кво става из Левски , че скоро не съм наминавал/а " и ще видите как ще се оакат .

# 61
  • Мнения: 2 425
Айдеее и таксиметрови шофьори замесени.  smile3506

# 62
  • Мнения: 5 370
Айдеее и таксиметрови шофьори замесени.  smile3506
Хм...я дай повече инфо>? newsm78

# 63
# 64
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Снощи със същата постановка са се обаждали на свекърва ми.Милата беше примряла на телефона.Казали: Мамо,сгазих дете и т.н. Но тя се усетила,защото синовете й не й викат мамо Peace

# 65
  • Мнения: 2 425
Аз това за таксиметровите шофьори го чух в Календар по Нова ТВ.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 958
Вчера баба ми звъни разревана и ми казва да се свържа с чичо ми незабавно. Обадил и се някакъв и с ревящ глас и казва. "Бабо обаждам ти се защото стана беля. Блъснах една жена в Люлин и сега съм в ареста. Събери 4000лв от комшии и се обади по телефона прокурора да ти каже къде да внесеш парите.Бабо само между нас да си остане чу ли!" Отивам в тях и добре, че дядо ми веднага ми каза за какво се е притеснила баба ми. Втория път като звъннаха измамниците вдигнах аз. Отново с разревам глас "Какво става? " Аз "НИщо какво да става!" "Е, как така нищо?" "Ами така защо?" "Кой се обажда?" "Братовчедка ти, как се казвам?" " Да ви е*а майката!" и ми затвори. Естествено от полицията дори не взеха и телефон, за да се опитат да го проследят. Най-тъпото е, че баба ми си е казала колко пари има. Сега чакаме да им звънната на вратата. Предопредете лично възрастните си роднини да звъннат първо на човека, който уж им се обажда, за да не се притесняват като баба ми.

# 67
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
В университета ни четат лекции по финансови измами, и преподавателя каза, че такива телефонни измамници много трудно се хващат, имали вече няколко случая на хванати, и то само защото измамниците нацелили възрастни роднини на полицаи. Демек те са лично заинтересовани да ги хванат.
Дано на никой не се случва, те са толкова умели, че никак не им е трудно да "врътнат" някоя баба. Tired

# 68
  • Мнения: 89
Не ги ли е срам да се подиграват така с възрастните хора?!  #Crazy Преди месец някъде при мен дойде възрастна жена с бастун и поиска ваучери на стойност 900лв.  #Crazy,че синът и бил в Германия да му ги праща,аз я попитах дали е сигурна,че е бил той тя каза "ДА" и нямаше какво да направя ... след половин час се върна и поиска още толкова!Каза,че той и бил пратил парите за операция,а сега искал с тях да купи ваучери и ще и прати после пак?!  newsm78

# 69
  • Мнения: 171
А ти защо не обясни на жената, че е жертва на измама? Това, да я попиташ дали е сигурна, абсолютно  не означава желание за помощ. Естествено, че ще е сигурна, понеже е заблудена.

Последна редакция: нд, 30 дек 2007, 11:55 от Dorka76

# 70
  • Мнения: 89
Обясних и естествено!Шефа, каза че нищо не можем да направим ,след като тя настоява ние сме я предупредили!Нямам право да и отказвам да купи каквото и да било !

# 71
  • Мнения: 222
Леля ми, която живее на село преди около месец и половина и се обаждат от името на мъжа ми и й казват че е блъснал дете и трябва да събере по най-бърият начин 2000 лв и да ги занесе в Габрово с ткаси, което щяло да бъде за тяхна сметка, след малко и се обажда и мъжът ми уж, тя твърди че е бил неговия глас и потвърждава версията, и той и казал да не ми се обажда че съм щяла да се притесня,тя взима пари на заем от някъкви хора в селото и тръгва за Габрово, дава парите прибира се и чак тогава ми се обажда и ме пита мъжът ми къде е, и аз и казвам ами нощна е и преди малко трягна на работа, и тя ме пита ами днес сутринта къде беше той и аз ами цял ден си бяхме в къщи никъде не сме ходили. Тя ми разказа за какво става  въпрос, в полицията ходихме на другият ден и познайте какво ми каза полицаят: няма смисъл да подавате жалба, че леля ви ще я викат постоянно в Габрово за да разпознава разни хора, по добре просто забравете случая и предупредете останалите си роднини Shocked това е събрахме прите върнахме ги на хората и се надявам да им е обица на ухото и да не са толкова доверчиви.

# 72
  • Мнения: 2 425
Ей срам нямат тия хора с измамите. Да ходят да взимат от политиците #Cussing out. Айде ше премълча да не пиша глупости .

# 73
  • гр.София
  • Мнения: 4 159
 Обаждат се на майка ми, на служебния Shocked телефон. Мъжки глас й казва : Лельо,здравей!
 Тя мълчи същисано.
 - Ама,лельо,как,не ме ли позна? Аз съм твоя племенник. ( Име,естествено,не казва)
 За наш късмет,майка ми няма племенник Simple Smile А и знае за  телефонните измами.
 Доста се смяхме после.Но си е страшно.
 
 

# 74
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Докато има балъци, ще има и тарикати.

# 75
  • Мнения: 227
Докато има балъци, ще има и тарикати.

В повечето случаи не са балъци,а стари хора.Има разлика,според мен!

# 76
  • Мнения: 17 546
М, стари хора! Тия мошеници са такива артисти, че и мой колега, на 56 години, за малко да се върже на същия номер. Добре, че след като се шашнал, че сина му реве отсреща по телефона, защото бил прегазил детенце, се сетил, че в момента е в къщи с гипсиран крак! Иначе и той в кюпа, въпреки, че всеки ден слуша за тези измами по ТВ-то... Абе, бай бабо да не те стига! Защото като се получи подобно обаждане, нищо че 1000-да пъти сме чули за тези измами, човек е като зомбиран, без сам да знае защо!

# 77
  • Мнения: 2 673
Една наша позната възрастна жена пострада. Звъннал "внука" и и казал -Бабо, с татко с буса бутнахме дете сега сме в полицията, свързахме се с адвокат, той за да ни отърве иска 8000 лв. Ще ти пратим ТАКСИ да те вземе и докара до Младост, където е адвоката, за да му ги дадеш. И измамниците пратили такси, то взело баба та, откарало я в Младост, където тя си оставила събраните около 3000 лв. Зарязали я и едва се е прибрала до провинцията \откъдето е\.

# 78
  • Мнения: 227
То е ясно,че всеки в първият момент ще се шашне.Но повечето жертви са все възрастни хора.И аз съм получавала такива обаждания,но не съм се хващала.(да чукна на дърво Mr. Green).

# 79
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Има вече такава тема . Защо не пишете в нея ???

# 80
  • Мнения: 5 370
Днес са звънили на родителите ми в провинцията. Някаква дама е казала "За много години" и поискала да говори с майка ми. Брат ми я попитал за името на майка ми, обаче тя умело прескочила въпроса. Следващ момент- той и задава въпроса тя от ваучери ли има нужда или ще докладва за пътен инцидент. При което телефонната връзка се разпада моментално.
Но след това е имало през целия ден призвънявания и затваряния-жив телефонен тероризъм.
Ще взема да им купя телефон с клип, ако са се "объркали" да звънят от стационар-може да се засече.
Аз 300 заръки съм и заръчала, ако някой я атакува , че аз/детето/мъжът сме пострадали, веднагически да се свърже директно с нас. ooooh!

# 81
  • Мнения: 257
И на мен преди няколко дена ми се обадиха от"БТК"- имало някаква томбола на номера и ме изтеглили, та съм спечелила телевизор за еди-колко си пари и за да го получа трябва да им занеса пари.Аз пък им казах, че като съм спечелила да ми го доставят в къщи- нали ми имат адреса и ми затвориха
А пък преди няколко седмици се обадили на една приятелка на майка ми- възрастна жена и и казали- "бабо, катастрофирах...", а пък тя- "че ти си до мен бе, бабо" rotfImbo Извадила късмет жената, че в този момент внукът и бил до нея

# 82
  • Мнения: 46
и на баща ми звъннали искали му да събере 10 000 лв.,  защото уж брат ми бил катастрофирал дали му номер на адвокат да се свърже с него и да се разберат за предаването на парите, баща ми е онкологично болен с високо кръвно и като се разплакал и разтреперил майка ми едвам го успокоила, за да разбере какво става. Казали му да не се обажда на сина си той нямало да може да вдигне и да говори, да се обади на номера на адвоката. Като казал, че няма толкова много пари и не може да събере десет хиляди лева му казали да събере от приятели и съседи колкото може. И най-много ме е яд, че можеше някой инфаркт да си докара от тези гадни лъжци, няколко дни не можеше да се успокои. За късмет брат ми в този момент му се обадил и разбрали, че това е опит за измама. И най-тъпото е че хиляда пъти ги предупредих затова, преди това пак им звъняха уж мой братовчед, който живее далече и се чуваме веднъж годишно, добре че бях там да го предупредя.  Вече съм го инструктирала, да казва ако някой такъв се опита пак , че синът му е полицай и че ей сега ще му се обади да провери и  ако той не може да говори някой негов колега ще може, да видим какво ще направят тогава. А на моя позната се обадили на леля й и казали, че племенничката и катастрофирала много зле и има нужда от кръв и лекарства за две хиляди лева, да не й звъни, защото е в реанимация и че ще дойдат да я вземат с такси. Събрала жената пари от съседи и всичките си спестявания,  дошло таксито и отишла и дала парите. След два дни моята позната, решила да се обади на леля си и лъснала цялата измама. Не вярвам изобщо да ги намерят.

# 83
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 848
Преди около пет години, преди да има този бум на телефонни измами, с пари изгоряха баба ми и дядо ми. С малко - около 500лв. Обаче мошениците бяха разузнали бая неща за родословното дърво, защото знаеха името ми, а то не е често срещано. Скоро едни приятелки ми разказаха за няколко измамени техни съкварталци. Наглостта  и изобретателността на мошениците се простира до там, че са научили цялото им родословно дърво, на кой къде са децата и вниците, дори са знаели кой е получил пари от чужбина. Това не може да стане с едно обикновено проучване. За да знаеш кой кой е и какви деца и внуци има или трябва да имаш достъп до база данни, или да имаш много доносници, които познават всяка 1 от жертвите. Най-доброто наказание за хванат мошеник е да го оставят да бъде линчуван от ужилените хора.

# 84
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Преди време и в къщи са звъняли тогава измамите бяха за бизнес сделки, но на телефона се паднал баща ми, той е бивш полицай. След кратък разговор и увещания за големи печалби, баща ми му казал да, че ще му даде парите да се срещнат до една държавна институция в нашия град срещу която обаче се намира МВР- то  hahaha Онзи затворил и повече не посмял да звънне.

# 85
  • София
  • Мнения: 4 966
Преди десетина дни звъннали на баба ми,от името на баща ми.Човека ревал/за това не го познала/,че е блъснал жена ..да звънне на адвокат.
при което баба ми започва да реве,има проблеми със сърцето...добре че брат ми влиза в същия този момент,в който баба ми започва ад звъни на познат прокурор и едвам гледа вече...
Брат ми я наблъскал с няколко успокоителни.Цял ден не успя да се съвземе жената.

направо избеснях от тези глупаци-така могат да докарат инфаркт на някой болен. Twisted Evil

# 86
  • Мнения: 7 723
Днес са звъняли на свекър ми.....че племенникът му пострадал.
Той, обаче няма такъв Mr. Green

# 87
  • София
  • Мнения: 7 097
И мен токущо ме лельоса един разреван по телефона  Crossing Arms В първия момент, като чух плачещ глас по телефона, сърцето ми се преобърна и изстинах, но в следващия момент си дадох сметка, че нито съм леля, нито гласът ми е познат. Онзи явно се усети, че нищо няма да стане и затвори, като попитах кого търси  Thinking

# 88
  • Мнения: 5 370
Току - що един познат яко ме прецака......обади се по телефона, обаче стилът като на ония, от телефонните измами. И в момента , в който тръгвам да го пращам към 5 Районно управление, се изхилва и казва "Абе аз съм Иван, бе, не ме ли позна"(друго е името). Mr. Green
А точно него издирвахме под дърво и камък преди Коледните празници, не сме се чували сума време.
Баси, каква школа само дава Бг-Мамма, а? Mr. Green
Готова съм да се самономинирам за Муня. Joy hahaha
Ама съм добра ученичка, ааааа? Mr. Green

# 89
  • София
  • Мнения: 8 283
Много забавна тема май писах вече в нея  newsm78, ако не съм, старите случки са ми като на nani тогава звъняха на мобилния ми, говореха с "акцент"(накрая ме и псуват след не отзивчивостта ми да позная кой е)  Joy

Разпознавам ги вече нали ТВ гледам та съм в час с новите схеми Simple Smile

Вчера на домашния гледам "Private" не ми останаха познати с аналогови номера (днес пак звъня, но не успях да вдина) и разговора беше следния:
Аз: Да.
Той: (след 10-15 сек мълчание, в което чувам някакъв шум от врати като на обществено място, според мен умишлено) Ало(почти през плач)ало, ало лельо... лельо ти ли си?..
Аз: Кажи лелиното (едно медно)
Той: Какво правиш лельо?
Аз: чакам да ми се обадиш  Joy
(племенниците ми са на възраст между 3-6 г.)
....тук ми затвориха умрях от яд, малко го държах на телефона, не можа да ми каже какво нещастие му се е случило. Не бързам да затварям нека да

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 15:31 от Desem

# 90
  • София
  • Мнения: 7 097
Вчера на домашния гледам "Private" не ми останаха познати с аналогови номера (днес пак звъня, но не успях да вдина) и разговора беше следния:
Аз: Да.
Той: (след 10-15 сек мълчание, в което чувам някакъв шум от врати като на обществено място, според мен умишлено) Ало(почти през плач)ало, ало лельо... лельо ти ли си?..
Аз: Кажи лелиното (едно медно)
Той: Какво правиш лельо?
Аз: чакам да ми се обадиш  Joy
(племенниците ми са на възраст между 3-6 г.)
....тук ми затвориха умрях от яд

Абсолютно същият сценарий! Подозирам, че имаме един и същи племенник с теб   Mr. Green
Яд ме е само, че не се усетих навреме, та да вляза в роля и аз...

# 91
  • В страната на бурите
  • Мнения: 961
Преди две седмици на леля ми и звънят с думите: Аз съм племенника ти и съм закъсал до Търново.  Трябват ми пари тука с едно момче... - абе същата простотия. А тя, уж знае, гледа телевизия, но се хванала - казала си адреса, питала "... ти ли си?" и онзи казал "Ами аз съм бе лельо".
Обаче после звъннала на майка ми, която пък звъннала на момчето.  Естествено то си било в София и идея нямало за Търново и пари. Ама беше едно звънене, едни разговори, звъняли и на майка му...
Както и да е при второто позвъняване им казала да си гледат работата. Ама сигурно човек като чуе някой ревящ отсреща се шашка и не мисли особено.

# 92
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Днес ми се обаждаха на мен, ама понеже ме събудиха та не можах да се освестя бързо и да ги подържа на телефона.
Вече явно има нова мода, защото не лельосват, а мамосват. Почти разреван мъжки глас по телефона не спираше да казва мамо, мамо.
Яд ме е сега, че бях сънена и не разбрах какъв е този път номера с майката.

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
Днес ми се обаждаха на мен, ама понеже ме събудиха та не можах да се освестя бързо и да ги подържа на телефона.
Вече явно има нова мода, защото не лельосват, а мамосват. Почти разреван мъжки глас по телефона не спираше да казва мамо, мамо.
Яд ме е сега, че бях сънена и не разбрах какъв е този път номера с майката.

не е нова мода, и на други са го прилагали

# 94
  • Мнения: 803
Ох, ужасно е...На мен лично не са ми звъняли, защото аз домашен телефон не ползвам, обаче един ден на работа звъннаха на колежката (по мобилния). Гледам по едно време, че тя почти се свлече на земята, започна да плаче и се стреснах. Обадил й се някакъв от 4то Районно, казал, че мъжа й е задържан защото блъснал някакво дете и трябват пари за гаранция. А мъжът й е таксиметров шофьор и тя се върза много. Аз я успокоих, разказах й за тези измами и я накарах да се обади на мъжа си. Разбира се, нямаше нищо такова. Жената обаче е с високо кръвно и е на лекарства...А тея изроди я докараха почти до припадък...

На дядо ми няколко пъти са звъняли, ама той е печен и само се забавлява с тях. Беше намислил да си уреди среща с тях и да доведе познат полицай. Ама после реши, че няма смисъл. Ще вземат да му направят после някаква беля...

# 95
  • Мнения: 89
Ако,Ви се обади някой от Глобул,че сте спечелили телевизор или пералня НЕ ВЯРВАЙТЕ!Хората как се връзват нзн ?!  #Crazy Карат ги да купуват ваучери на Глобул от 40лв и да ги пращат на някакъв номер с уговорката,че бус пътувал да им доставя спечеленото!Поне по 2ма на ден минават,за да питат имаме ли таква промоция  Naughty

# 96
  • Мнения: 4 362
Точно по Коледа звъняха на половинката,първият въпрос беше "Ало Красьо,ти си ли",а той се казва Константин,отговаря му "не " и затваря".Същият номер звъни пак,той се усети и започва да се пита,къде бил и т.н.т

# 97
  • София
  • Мнения: 15 478
Толкова много съм чела за тези измами и съм се чудила как хората се хващат, но вчера и на мен ми се случи.Не се хванах де, но ужасът ,който ме заля в първите секунди на разговора, ме държа цял ден. Звъни мъжки глас и реве сърцераздирателно:-Ало,таткоо, направих белА, блъснах едно дете с колата и сега съм в полицията.Леле, така естествено ревеше, че в първия момент усетих само как ми се обръщат вътрешностите и кръвта ми нахлу в главата.Сърцето ми се разблъска, разтреперих се, но в следващия момент се сетих, че едната дъщеря е в къщи при мен, а другата и сина в чужбина и никой от тях няма кола.А и никой от тях няма да каже "Направих белА. "Само успях да изтърся:- И сега какво,пари ли искаш? Оня се усети и затвори. А явно каза "татко" защото телефона е на името на мъжа ми.Не пита и не разпитва да познавам кой се обажда, направо започна да реве, та ме ужаси.

# 98
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз толкова четох и слушах за тези измами, че не знам как още някой не е чул и се връзва.
 Последният случай(може и да съм писала) - обаждат се на снаха ми на баба и казват, че зетя(името на брат ми) е задържан в полицията в Търново и да изпратят пари за гаранцията. Добре, че бабата се сети да звънне в София и брат ми си бил вкъщи, та я успокоил жената.
Странно ми е само от къде са знаели името на брат ми.

# 99
  • Мнения: 2 425
Имат си информатори. Нали даваха някъв дядка на който му плащали за информация  ooooh!

# 100
  • София
  • Мнения: 15 478
Имат си информатори. Нали даваха някъв дядка на който му плащали за информация  ooooh!
Явно нямат чак толкова информация, защото и на майка ми един ревал и като го попитала кой се обажда, казал: -Абе майко не мЪ ли позна, сина ти се обажда. А майка ми му казала:- К'ъв син,аз имам само две дъщери!- и оня затворил.

# 101
  • Мнения: 2 425
Да права си, за някои нямат информация.

# 102
  • София
  • Мнения: 62 595
И добре, че нямат.
На моите съм им забранила да вдигат телефона, ако на дисплея е изписан непознат или изобщо не е изписан входящ номер. Казвам им да ми донесат телефона аз да приема разговора. Представяте ли си, ако вместо вас, телефона го вдигне някое дете?

# 103
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Обаждат се на един съсед и го питат:Имате ли роднини в чужбина?-той обаче запознат с този вид обаждания отговаря: Да в Китаx.-и затваря телефона.Онези обаче нагли звънят следобяда вдига жена му и те казват:Здравейте обажда се братовчед Ви от Китай.
Joy

# 104
  • Мнения: 227
Обаждат се на един съсед и го питат:Имате ли роднини в чужбина?-той обаче запознат с този вид обаждания отговаря: Да в Китаx.-и затваря телефона.Онези обаче нагли звънят следобяда вдига жена му и те казват:Здравейте обажда се братовчед Ви от Китай.
Joy
   hahaha
Звънят миналата седмица-вдига дъщеря ми.Естествено искат аз да се обадя.Още като чух-"ееееее,най-после,как сте,какво правите?"и ми стана ясно. Tired

# 105
  • София
  • Мнения: 15 478
Ако някой ме кара да се сетя "кой е" не е толкова стресиращо. Щом аз се стреснах така от ревящия, представям си какво им е на по-възрастните с 20-30 години хора, в какъв шок изпадат.

# 106
  • Русе
  • Мнения: 101
И моята баба вчера "спечели" плазмен телевизор от томболата на БТК,ама и дали вивател-ски номер,на който да разбере подробностите.Тя се обадила,фирмата се казвала "Алахама",казали да купи ваучер за 20лв.и до час да се обади пак.Тя ми звънна да ми каже за това,аз веднага се обадих на номера,който ми даде.От там ми казаха,че вече имало друг печаливш,които щял да дойде всеки момент да си вземе наградата.И фирмата се намирала в Айтос.И най-интересното е,че и казали стария тел.номер,от времето когато не бяха добавили по едно число отпред.

# 107
  • Мнения: 250
Ужас направо. Тия могат да докарат някой човечец до инфаркт. Няма кой да ги хване дори, полицията е безсилна.

# 108
  • София
  • Мнения: 62 595
Кака ще е безсилна!? Колко хора сме в тази държава? Една шепа и по някаква линия все някой на някого се пада роднина. Не е вярно, че не могат да ги хванат. Всеки могат да хванат.

# 109
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
27-годишна пловдивчанка е била измамена с 2000 лева по телефона
Plovdiv24.com - 20 Март 10:54
По първоначални данни вчера около 12 часа на домашния телефон на жената се обадил мъж, който съобщил, че съпругът й е катастрофирал и е в ареста. За „освобождаването“му са били необходими 2000 лева. Младата жена се доверила и предала парите.
»
 
Вече и млади хора изгарят! Изглежда човек се паникьосва в такъв момент и ни мисли трезво.

# 110
  • Мнения: 2 425
Не са само по телефона. В нас веднъж идва някакъв, който се представи за полицай и искал да връчи на еди кой си призовка. Казах че не познавам такова лице, а и той не се легитимира. Още ме е яд, че забравих да му поискам документ, че от полицията  ooooh! После проверихме дали има призовка за лицето, чрез познати и се оказа, че няма такава призовка  Shocked Вече ще съм по-внимателна и ще гледам да не забравям.

# 111
  • Мнения: 87
ех, аз се обаждах специално на родителите ми, да има кажа. !Дано някой да не се опита да ги измами #2gunfire

# 112
  • София
  • Мнения: 1 508
Полицията съвсем не е безсилна, достатъчно е само да изпревари мошениците  #Crazy

http://dnes.dir.bg/2008/03/19/news2788201.html

# 113
  • София
  • Мнения: 15 478
Полицията съвсем не е безсилна, достатъчно е само да изпревари мошениците  #Crazy

http://dnes.dir.bg/2008/03/19/news2788201.html
Да де , само за това може да побързат! Grinning Иначе хич не си дават зор.

# 114
  • Мнения: 9 990
Прекалено се вживявате в роднинските си връзки и за тетки и лелинчовци хуквате.Много ми е странно....ми-на мен, ако някой ми се обади да ми каже нещо неприятно, свързано със съпруг или близък роднина-ще е той самият.Аз смятам ги познавам...имаме си наши изрази, знаем си-ако на някой му дотрябва сума-знае от къде да си изтегли.Принципно, ако на някой му се случи нещо, свързано с арести-преди това е имало пък случка, която да доведе до това, и веднага след която човек се свързва с най-близкия и го уведомява-така и така, блъснах се, примерно, жив съм, чакам полиция и прочее...не чака да го опандизят, па да звъни от арест.
А на това с ченгетата, дето изпреварили мошеника вчера много се смях Crazy

# 115
  • Мнения: 2 716
Преди няколко дни се обадиха в къщи. Синът ни бил катастрофирал. (имаме 2 дъщери)

# 116
  • Мнения: 2 425
Прекалено се вживявате в роднинските си връзки и за тетки и лелинчовци хуквате.Много ми е странно....ми-на мен, ако някой ми се обади да ми каже нещо неприятно, свързано със съпруг или близък роднина-ще е той самият.Аз смятам ги познавам...имаме си наши изрази, знаем си-ако на някой му дотрябва сума-знае от къде да си изтегли.Принципно, ако на някой му се случи нещо, свързано с арести-преди това е имало пък случка, която да доведе до това, и веднага след която човек се свързва с най-близкия и го уведомява-така и така, блъснах се, примерно, жив съм, чакам полиция и прочее...не чака да го опандизят, па да звъни от арест.
А на това с ченгетата, дето изпреварили мошеника вчера много се смях Crazy
Много си права  Peace

# 117
  • Мнения: 475
Е,то нали се оказа,че двама полицаи,които разследвали случаите впоследствие се забъркали и те в кашата ooooh!

# 118
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Тази вечер съобщиха, че вече и пенсионери участвали в престъпната схема. До къде стигнахме ...

# 119
  • Мнения: 656
 Thinking
На мен са се обаждали 2 пъти.
Чудя се дали са били различни или първият път не са отразили никъде, че са ме "броили"?

# 120
  • Мнения: 25 674
27-годишна пловдивчанка е била измамена с 2000 лева по телефона
Plovdiv24.com - 20 Март 10:54
По първоначални данни вчера около 12 часа на домашния телефон на жената се обадил мъж, който съобщил, че съпругът й е катастрофирал и е в ареста. За „освобождаването“му са били необходими 2000 лева. Младата жена се доверила и предала парите.
»
 
Вече и млади хора изгарят! Изглежда човек се паникьосва в такъв момент и ни мисли трезво.

Че човек се паникьосва - ясно е. Но всички тези измами нямаше да се осъществят, ако хората имаха повече доверие на полиция, следствие и съд. Ето, всички хукват да бутат пари "под масата", за да отърват близките си. Защото са убедени, че само така се действа в България и че по законен ред нищо не може да се направи.
И изобщо не мога да ги упрекна - ето, случката с полицаите доказва това. Как да има вяра човек на Закона и неговите служители? Как?

# 121
  • Хасково
  • Мнения: 222
И в къщи вчра сутринта званна телефона и майка ми като вдигна едно момче с разтревожен глас и каза: мамо, мамо катастрофирах, и майка вика: ама аз не съм твоята майка , имаш ли нужда от помощ? А то продалжава : мамо мамо аз сам катастрофирах, и майка пак му обясни че има грешка и то затвори. Аз имам по малак брат и явно това момче се е опитало да се представи за брат ми. Ние цял ден се притеснявахме за детето като си помислихме, че е объркало номера, но снощи чухме по новините за тези измами и разбрахме за какво е ставало въпрос. Така ,че много внимавайте! Ако случайно ви се обадят първо се свържете с човека за който ви говорят за да разберете дали е истина. За протокола аз съм от Пловдив.

# 122

Общи условия

Активация на акаунт