Отново измами по телефона!

  • 7 451
  • 122
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 7 097
Вчера на домашния гледам "Private" не ми останаха познати с аналогови номера (днес пак звъня, но не успях да вдина) и разговора беше следния:
Аз: Да.
Той: (след 10-15 сек мълчание, в което чувам някакъв шум от врати като на обществено място, според мен умишлено) Ало(почти през плач)ало, ало лельо... лельо ти ли си?..
Аз: Кажи лелиното (едно медно)
Той: Какво правиш лельо?
Аз: чакам да ми се обадиш  Joy
(племенниците ми са на възраст между 3-6 г.)
....тук ми затвориха умрях от яд

Абсолютно същият сценарий! Подозирам, че имаме един и същи племенник с теб   Mr. Green
Яд ме е само, че не се усетих навреме, та да вляза в роля и аз...

# 91
  • В страната на бурите
  • Мнения: 961
Преди две седмици на леля ми и звънят с думите: Аз съм племенника ти и съм закъсал до Търново.  Трябват ми пари тука с едно момче... - абе същата простотия. А тя, уж знае, гледа телевизия, но се хванала - казала си адреса, питала "... ти ли си?" и онзи казал "Ами аз съм бе лельо".
Обаче после звъннала на майка ми, която пък звъннала на момчето.  Естествено то си било в София и идея нямало за Търново и пари. Ама беше едно звънене, едни разговори, звъняли и на майка му...
Както и да е при второто позвъняване им казала да си гледат работата. Ама сигурно човек като чуе някой ревящ отсреща се шашка и не мисли особено.

# 92
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Днес ми се обаждаха на мен, ама понеже ме събудиха та не можах да се освестя бързо и да ги подържа на телефона.
Вече явно има нова мода, защото не лельосват, а мамосват. Почти разреван мъжки глас по телефона не спираше да казва мамо, мамо.
Яд ме е сега, че бях сънена и не разбрах какъв е този път номера с майката.

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
Днес ми се обаждаха на мен, ама понеже ме събудиха та не можах да се освестя бързо и да ги подържа на телефона.
Вече явно има нова мода, защото не лельосват, а мамосват. Почти разреван мъжки глас по телефона не спираше да казва мамо, мамо.
Яд ме е сега, че бях сънена и не разбрах какъв е този път номера с майката.

не е нова мода, и на други са го прилагали

# 94
  • Мнения: 803
Ох, ужасно е...На мен лично не са ми звъняли, защото аз домашен телефон не ползвам, обаче един ден на работа звъннаха на колежката (по мобилния). Гледам по едно време, че тя почти се свлече на земята, започна да плаче и се стреснах. Обадил й се някакъв от 4то Районно, казал, че мъжа й е задържан защото блъснал някакво дете и трябват пари за гаранция. А мъжът й е таксиметров шофьор и тя се върза много. Аз я успокоих, разказах й за тези измами и я накарах да се обади на мъжа си. Разбира се, нямаше нищо такова. Жената обаче е с високо кръвно и е на лекарства...А тея изроди я докараха почти до припадък...

На дядо ми няколко пъти са звъняли, ама той е печен и само се забавлява с тях. Беше намислил да си уреди среща с тях и да доведе познат полицай. Ама после реши, че няма смисъл. Ще вземат да му направят после някаква беля...

# 95
  • Мнения: 89
Ако,Ви се обади някой от Глобул,че сте спечелили телевизор или пералня НЕ ВЯРВАЙТЕ!Хората как се връзват нзн ?!  #Crazy Карат ги да купуват ваучери на Глобул от 40лв и да ги пращат на някакъв номер с уговорката,че бус пътувал да им доставя спечеленото!Поне по 2ма на ден минават,за да питат имаме ли таква промоция  Naughty

# 96
  • Мнения: 4 362
Точно по Коледа звъняха на половинката,първият въпрос беше "Ало Красьо,ти си ли",а той се казва Константин,отговаря му "не " и затваря".Същият номер звъни пак,той се усети и започва да се пита,къде бил и т.н.т

# 97
  • София
  • Мнения: 15 486
Толкова много съм чела за тези измами и съм се чудила как хората се хващат, но вчера и на мен ми се случи.Не се хванах де, но ужасът ,който ме заля в първите секунди на разговора, ме държа цял ден. Звъни мъжки глас и реве сърцераздирателно:-Ало,таткоо, направих белА, блъснах едно дете с колата и сега съм в полицията.Леле, така естествено ревеше, че в първия момент усетих само как ми се обръщат вътрешностите и кръвта ми нахлу в главата.Сърцето ми се разблъска, разтреперих се, но в следващия момент се сетих, че едната дъщеря е в къщи при мен, а другата и сина в чужбина и никой от тях няма кола.А и никой от тях няма да каже "Направих белА. "Само успях да изтърся:- И сега какво,пари ли искаш? Оня се усети и затвори. А явно каза "татко" защото телефона е на името на мъжа ми.Не пита и не разпитва да познавам кой се обажда, направо започна да реве, та ме ужаси.

# 98
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз толкова четох и слушах за тези измами, че не знам как още някой не е чул и се връзва.
 Последният случай(може и да съм писала) - обаждат се на снаха ми на баба и казват, че зетя(името на брат ми) е задържан в полицията в Търново и да изпратят пари за гаранцията. Добре, че бабата се сети да звънне в София и брат ми си бил вкъщи, та я успокоил жената.
Странно ми е само от къде са знаели името на брат ми.

# 99
  • Мнения: 2 425
Имат си информатори. Нали даваха някъв дядка на който му плащали за информация  ooooh!

# 100
  • София
  • Мнения: 15 486
Имат си информатори. Нали даваха някъв дядка на който му плащали за информация  ooooh!
Явно нямат чак толкова информация, защото и на майка ми един ревал и като го попитала кой се обажда, казал: -Абе майко не мЪ ли позна, сина ти се обажда. А майка ми му казала:- К'ъв син,аз имам само две дъщери!- и оня затворил.

# 101
  • Мнения: 2 425
Да права си, за някои нямат информация.

# 102
  • София
  • Мнения: 62 595
И добре, че нямат.
На моите съм им забранила да вдигат телефона, ако на дисплея е изписан непознат или изобщо не е изписан входящ номер. Казвам им да ми донесат телефона аз да приема разговора. Представяте ли си, ако вместо вас, телефона го вдигне някое дете?

# 103
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Обаждат се на един съсед и го питат:Имате ли роднини в чужбина?-той обаче запознат с този вид обаждания отговаря: Да в Китаx.-и затваря телефона.Онези обаче нагли звънят следобяда вдига жена му и те казват:Здравейте обажда се братовчед Ви от Китай.
Joy

# 104
  • Мнения: 227
Обаждат се на един съсед и го питат:Имате ли роднини в чужбина?-той обаче запознат с този вид обаждания отговаря: Да в Китаx.-и затваря телефона.Онези обаче нагли звънят следобяда вдига жена му и те казват:Здравейте обажда се братовчед Ви от Китай.
Joy
   hahaha
Звънят миналата седмица-вдига дъщеря ми.Естествено искат аз да се обадя.Още като чух-"ееееее,най-после,как сте,какво правите?"и ми стана ясно. Tired

Общи условия

Активация на акаунт