Отново измами по телефона!

  • 7 446
  • 122
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 227
Докато има балъци, ще има и тарикати.

В повечето случаи не са балъци,а стари хора.Има разлика,според мен!

# 76
  • Мнения: 17 546
М, стари хора! Тия мошеници са такива артисти, че и мой колега, на 56 години, за малко да се върже на същия номер. Добре, че след като се шашнал, че сина му реве отсреща по телефона, защото бил прегазил детенце, се сетил, че в момента е в къщи с гипсиран крак! Иначе и той в кюпа, въпреки, че всеки ден слуша за тези измами по ТВ-то... Абе, бай бабо да не те стига! Защото като се получи подобно обаждане, нищо че 1000-да пъти сме чули за тези измами, човек е като зомбиран, без сам да знае защо!

# 77
  • Мнения: 2 673
Една наша позната възрастна жена пострада. Звъннал "внука" и и казал -Бабо, с татко с буса бутнахме дете сега сме в полицията, свързахме се с адвокат, той за да ни отърве иска 8000 лв. Ще ти пратим ТАКСИ да те вземе и докара до Младост, където е адвоката, за да му ги дадеш. И измамниците пратили такси, то взело баба та, откарало я в Младост, където тя си оставила събраните около 3000 лв. Зарязали я и едва се е прибрала до провинцията \откъдето е\.

# 78
  • Мнения: 227
То е ясно,че всеки в първият момент ще се шашне.Но повечето жертви са все възрастни хора.И аз съм получавала такива обаждания,но не съм се хващала.(да чукна на дърво Mr. Green).

# 79
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Има вече такава тема . Защо не пишете в нея ???

# 80
  • Мнения: 5 370
Днес са звънили на родителите ми в провинцията. Някаква дама е казала "За много години" и поискала да говори с майка ми. Брат ми я попитал за името на майка ми, обаче тя умело прескочила въпроса. Следващ момент- той и задава въпроса тя от ваучери ли има нужда или ще докладва за пътен инцидент. При което телефонната връзка се разпада моментално.
Но след това е имало през целия ден призвънявания и затваряния-жив телефонен тероризъм.
Ще взема да им купя телефон с клип, ако са се "объркали" да звънят от стационар-може да се засече.
Аз 300 заръки съм и заръчала, ако някой я атакува , че аз/детето/мъжът сме пострадали, веднагически да се свърже директно с нас. ooooh!

# 81
  • Мнения: 257
И на мен преди няколко дена ми се обадиха от"БТК"- имало някаква томбола на номера и ме изтеглили, та съм спечелила телевизор за еди-колко си пари и за да го получа трябва да им занеса пари.Аз пък им казах, че като съм спечелила да ми го доставят в къщи- нали ми имат адреса и ми затвориха
А пък преди няколко седмици се обадили на една приятелка на майка ми- възрастна жена и и казали- "бабо, катастрофирах...", а пък тя- "че ти си до мен бе, бабо" rotfImbo Извадила късмет жената, че в този момент внукът и бил до нея

# 82
  • Мнения: 46
и на баща ми звъннали искали му да събере 10 000 лв.,  защото уж брат ми бил катастрофирал дали му номер на адвокат да се свърже с него и да се разберат за предаването на парите, баща ми е онкологично болен с високо кръвно и като се разплакал и разтреперил майка ми едвам го успокоила, за да разбере какво става. Казали му да не се обажда на сина си той нямало да може да вдигне и да говори, да се обади на номера на адвоката. Като казал, че няма толкова много пари и не може да събере десет хиляди лева му казали да събере от приятели и съседи колкото може. И най-много ме е яд, че можеше някой инфаркт да си докара от тези гадни лъжци, няколко дни не можеше да се успокои. За късмет брат ми в този момент му се обадил и разбрали, че това е опит за измама. И най-тъпото е че хиляда пъти ги предупредих затова, преди това пак им звъняха уж мой братовчед, който живее далече и се чуваме веднъж годишно, добре че бях там да го предупредя.  Вече съм го инструктирала, да казва ако някой такъв се опита пак , че синът му е полицай и че ей сега ще му се обади да провери и  ако той не може да говори някой негов колега ще може, да видим какво ще направят тогава. А на моя позната се обадили на леля й и казали, че племенничката и катастрофирала много зле и има нужда от кръв и лекарства за две хиляди лева, да не й звъни, защото е в реанимация и че ще дойдат да я вземат с такси. Събрала жената пари от съседи и всичките си спестявания,  дошло таксито и отишла и дала парите. След два дни моята позната, решила да се обади на леля си и лъснала цялата измама. Не вярвам изобщо да ги намерят.

# 83
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 862
Преди около пет години, преди да има този бум на телефонни измами, с пари изгоряха баба ми и дядо ми. С малко - около 500лв. Обаче мошениците бяха разузнали бая неща за родословното дърво, защото знаеха името ми, а то не е често срещано. Скоро едни приятелки ми разказаха за няколко измамени техни съкварталци. Наглостта  и изобретателността на мошениците се простира до там, че са научили цялото им родословно дърво, на кой къде са децата и вниците, дори са знаели кой е получил пари от чужбина. Това не може да стане с едно обикновено проучване. За да знаеш кой кой е и какви деца и внуци има или трябва да имаш достъп до база данни, или да имаш много доносници, които познават всяка 1 от жертвите. Най-доброто наказание за хванат мошеник е да го оставят да бъде линчуван от ужилените хора.

# 84
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Преди време и в къщи са звъняли тогава измамите бяха за бизнес сделки, но на телефона се паднал баща ми, той е бивш полицай. След кратък разговор и увещания за големи печалби, баща ми му казал да, че ще му даде парите да се срещнат до една държавна институция в нашия град срещу която обаче се намира МВР- то  hahaha Онзи затворил и повече не посмял да звънне.

# 85
  • София
  • Мнения: 4 966
Преди десетина дни звъннали на баба ми,от името на баща ми.Човека ревал/за това не го познала/,че е блъснал жена ..да звънне на адвокат.
при което баба ми започва да реве,има проблеми със сърцето...добре че брат ми влиза в същия този момент,в който баба ми започва ад звъни на познат прокурор и едвам гледа вече...
Брат ми я наблъскал с няколко успокоителни.Цял ден не успя да се съвземе жената.

направо избеснях от тези глупаци-така могат да докарат инфаркт на някой болен. Twisted Evil

# 86
  • Мнения: 7 723
Днес са звъняли на свекър ми.....че племенникът му пострадал.
Той, обаче няма такъв Mr. Green

# 87
  • София
  • Мнения: 7 097
И мен токущо ме лельоса един разреван по телефона  Crossing Arms В първия момент, като чух плачещ глас по телефона, сърцето ми се преобърна и изстинах, но в следващия момент си дадох сметка, че нито съм леля, нито гласът ми е познат. Онзи явно се усети, че нищо няма да стане и затвори, като попитах кого търси  Thinking

# 88
  • Мнения: 5 370
Току - що един познат яко ме прецака......обади се по телефона, обаче стилът като на ония, от телефонните измами. И в момента , в който тръгвам да го пращам към 5 Районно управление, се изхилва и казва "Абе аз съм Иван, бе, не ме ли позна"(друго е името). Mr. Green
А точно него издирвахме под дърво и камък преди Коледните празници, не сме се чували сума време.
Баси, каква школа само дава Бг-Мамма, а? Mr. Green
Готова съм да се самономинирам за Муня. Joy hahaha
Ама съм добра ученичка, ааааа? Mr. Green

# 89
  • София
  • Мнения: 8 285
Много забавна тема май писах вече в нея  newsm78, ако не съм, старите случки са ми като на nani тогава звъняха на мобилния ми, говореха с "акцент"(накрая ме и псуват след не отзивчивостта ми да позная кой е)  Joy

Разпознавам ги вече нали ТВ гледам та съм в час с новите схеми Simple Smile

Вчера на домашния гледам "Private" не ми останаха познати с аналогови номера (днес пак звъня, но не успях да вдина) и разговора беше следния:
Аз: Да.
Той: (след 10-15 сек мълчание, в което чувам някакъв шум от врати като на обществено място, според мен умишлено) Ало(почти през плач)ало, ало лельо... лельо ти ли си?..
Аз: Кажи лелиното (едно медно)
Той: Какво правиш лельо?
Аз: чакам да ми се обадиш  Joy
(племенниците ми са на възраст между 3-6 г.)
....тук ми затвориха умрях от яд, малко го държах на телефона, не можа да ми каже какво нещастие му се е случило. Не бързам да затварям нека да

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 15:31 от Desem

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт