Отново измами по телефона!

  • 7 438
  • 122
  •   1
Отговори
# 60
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Единствения осъден циганин е от нашия град . Аз ви казах бе хора бъзикнете ги нещо от рода "Кво става из Левски , че скоро не съм наминавал/а " и ще видите как ще се оакат .

# 61
  • Мнения: 2 425
Айдеее и таксиметрови шофьори замесени.  smile3506

# 62
  • Мнения: 5 370
Айдеее и таксиметрови шофьори замесени.  smile3506
Хм...я дай повече инфо>? newsm78

# 63
# 64
  • Sofia
  • Мнения: 6 922
Снощи със същата постановка са се обаждали на свекърва ми.Милата беше примряла на телефона.Казали: Мамо,сгазих дете и т.н. Но тя се усетила,защото синовете й не й викат мамо Peace

# 65
  • Мнения: 2 425
Аз това за таксиметровите шофьори го чух в Календар по Нова ТВ.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 958
Вчера баба ми звъни разревана и ми казва да се свържа с чичо ми незабавно. Обадил и се някакъв и с ревящ глас и казва. "Бабо обаждам ти се защото стана беля. Блъснах една жена в Люлин и сега съм в ареста. Събери 4000лв от комшии и се обади по телефона прокурора да ти каже къде да внесеш парите.Бабо само между нас да си остане чу ли!" Отивам в тях и добре, че дядо ми веднага ми каза за какво се е притеснила баба ми. Втория път като звъннаха измамниците вдигнах аз. Отново с разревам глас "Какво става? " Аз "НИщо какво да става!" "Е, как така нищо?" "Ами така защо?" "Кой се обажда?" "Братовчедка ти, как се казвам?" " Да ви е*а майката!" и ми затвори. Естествено от полицията дори не взеха и телефон, за да се опитат да го проследят. Най-тъпото е, че баба ми си е казала колко пари има. Сега чакаме да им звънната на вратата. Предопредете лично възрастните си роднини да звъннат първо на човека, който уж им се обажда, за да не се притесняват като баба ми.

# 67
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
В университета ни четат лекции по финансови измами, и преподавателя каза, че такива телефонни измамници много трудно се хващат, имали вече няколко случая на хванати, и то само защото измамниците нацелили възрастни роднини на полицаи. Демек те са лично заинтересовани да ги хванат.
Дано на никой не се случва, те са толкова умели, че никак не им е трудно да "врътнат" някоя баба. Tired

# 68
  • Мнения: 89
Не ги ли е срам да се подиграват така с възрастните хора?!  #Crazy Преди месец някъде при мен дойде възрастна жена с бастун и поиска ваучери на стойност 900лв.  #Crazy,че синът и бил в Германия да му ги праща,аз я попитах дали е сигурна,че е бил той тя каза "ДА" и нямаше какво да направя ... след половин час се върна и поиска още толкова!Каза,че той и бил пратил парите за операция,а сега искал с тях да купи ваучери и ще и прати после пак?!  newsm78

# 69
  • Мнения: 171
А ти защо не обясни на жената, че е жертва на измама? Това, да я попиташ дали е сигурна, абсолютно  не означава желание за помощ. Естествено, че ще е сигурна, понеже е заблудена.

Последна редакция: нд, 30 дек 2007, 11:55 от Dorka76

# 70
  • Мнения: 89
Обясних и естествено!Шефа, каза че нищо не можем да направим ,след като тя настоява ние сме я предупредили!Нямам право да и отказвам да купи каквото и да било !

# 71
  • Мнения: 222
Леля ми, която живее на село преди около месец и половина и се обаждат от името на мъжа ми и й казват че е блъснал дете и трябва да събере по най-бърият начин 2000 лв и да ги занесе в Габрово с ткаси, което щяло да бъде за тяхна сметка, след малко и се обажда и мъжът ми уж, тя твърди че е бил неговия глас и потвърждава версията, и той и казал да не ми се обажда че съм щяла да се притесня,тя взима пари на заем от някъкви хора в селото и тръгва за Габрово, дава парите прибира се и чак тогава ми се обажда и ме пита мъжът ми къде е, и аз и казвам ами нощна е и преди малко трягна на работа, и тя ме пита ами днес сутринта къде беше той и аз ами цял ден си бяхме в къщи никъде не сме ходили. Тя ми разказа за какво става  въпрос, в полицията ходихме на другият ден и познайте какво ми каза полицаят: няма смисъл да подавате жалба, че леля ви ще я викат постоянно в Габрово за да разпознава разни хора, по добре просто забравете случая и предупредете останалите си роднини Shocked това е събрахме прите върнахме ги на хората и се надявам да им е обица на ухото и да не са толкова доверчиви.

# 72
  • Мнения: 2 425
Ей срам нямат тия хора с измамите. Да ходят да взимат от политиците #Cussing out. Айде ше премълча да не пиша глупости .

# 73
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Обаждат се на майка ми, на служебния Shocked телефон. Мъжки глас й казва : Лельо,здравей!
 Тя мълчи същисано.
 - Ама,лельо,как,не ме ли позна? Аз съм твоя племенник. ( Име,естествено,не казва)
 За наш късмет,майка ми няма племенник Simple Smile А и знае за  телефонните измами.
 Доста се смяхме после.Но си е страшно.
 
 

# 74
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Докато има балъци, ще има и тарикати.

Общи условия

Активация на акаунт