Отново измами по телефона!

  • 7 450
  • 122
  •   1
Отговори
# 30
А къде е полицията в тоя случай,пак ли няма закони за тия? #Crazy
То и полиция няма. Тя е съсредоточена в помощ на котрольорите да залавят опасните пътници, които пътуват гратис в столичния масов градски транспорт!

# 31
  • Видин
  • Мнения: 168
Н мен днес ми излязоха с номера "Здравей позна ли кой ти се обажда ,роднина от провинцията ! " Аз: Така ли ? И кой по-точно?;Той: Ами ти от кои град имаш роднини?;Аз; От всички Mr. Green;Той: Аз съм твоя племенник! Shocked ........направо ми идеше да го убия  #2gunfireИ го пратих да си пасе  овцете.....
Лошото е ,че ще попаднат на хора които ще се хванат на лъжите и малкото пари които имат ще ги дадат и ще задлъжнеят ,но само да помогнат.
Такива са за затвора #Cussing out

# 32
  • Мнения: 330
Хм, и на мен ми звъняха да получавам 500 лв и цветен телевизор.  newsm78 Звъни някакъв мъж - представи се от БТК и казва, че съм избрана от някаква томбола и печеля горните нещица. "За повече информация как да си получите наградата", казва, "обадете се на следния телефон" и ми диктува някакъв мобилен. Аз му викам, че това не е тел. на БТК, а той: "Да, на Вивател е, ние понеже сме заедно с тях и телефона даже е безплатен"  Thinking  А аз през останалото време само му казвам "Ъхъ, ъхъ". Той усети, че доста иронично подхождам към таз награда  Simple Smile и няколко пъти ми повтори информацията ("да, госпожо, даже може да се обадите веднага на телефона, който ви дадох")... Аз пък взех, че веднага звъннах на истинското БТК (има един телефон за оплаквания, жалби и т.н.) и им разказах случая, а те ми благодариха, че им сигнализирам. Даже мацката там ми разказа, че дори на техните служебни телефони е звънял някакъв, представяйки им се, че от БТК.  Shocked
Ама иначе е много гадно, особено ако попаднат на възрастни хора и най-вече с историите за болни роднини, дай пари, купи ваучери и подобни ... #Cussing out
И при нас така. Само че звъняха около 5 пъти един след друг. Явно е станало някакво преплитане, защото онзи който се опитваше да ме измами ме попита дали на всички обаждания в това населено място само аз отговарям. И аз решиш да се пошегувам и му викам: Да защото случайно сте попаднали точно в централата на БТК и в момента ви проследявам.
Звънях в БТК и ги питам не могат ли да спрат по някакъв начин тези измами, а те ми казват че работели по случая. Да ама не - защо тогава продължават? Казвам на служителката в БТК, да засекат обажданията на моя телефон т.е. последното преди да звънна на БТК, а тя ми обяснява, че трябвало да подам молба в БТК за която се заплащало еди колко си... Аз й казвам чакайте госпожо, злоупотребява се с името на БТК, а не моето - тогава защо аз да плащам разпечатката, а и дори да я платя - да няма да хукна аз да хващам обирджиите.
Така че според мен не се прави достатъчно, за да се спрат тези измами.

# 33
  • Мнения: 5 602
А къде е полицията в тоя случай,пак ли няма закони за тия? #Crazy
То и полиция няма. Тя е съсредоточена в помощ на котрольорите да залавят опасните пътници, които пътуват гратис в столичния масов градски транспорт!

 smile3521  То да се смееш ли,да плачеш ли.....не може да продължава такова безхаберие,или да хващаме сопите и   fight

# 34
  • Мнения: 60
Е няма как да бъдат хванати тея. Купуват си от предплатените SIM карти на мобилните оператори и ако някой им се върже се обаждат от същата карта. За следващия - нова карта с нов номер. Старата карта се унищожава и няма как да се проследи. Вината в случая не е на полицията, а на мобилните оператори. Ако се знаеше коя карта, с кой номер, на кого е продадена - нещата изобщо нямаше да стоят така.

# 35
  • Мнения: 13
Вчера звъни телефона в нас и майка ме изпревари и вдига тя, а аз съм до нея   Rolling Eyes
Разговора беше следния:
Тя:Здрасти
Мама:Здрасти
Тя:Не ме ли позна
Мама:Не!
Тя:Е дъщеря ти съм
Мама:Дъщеря ми ли ?
Аз:Мамо, затваряй тея ги знам  Close
Като чу, че майка се усъмни нещо и тя затвори.. За мое учудване имало и жени,
които се мъчат да са оригинални  #Crazy
Обясних на майка за какво става въпрос и това беше  Naughty
П.С. Преди няколко дни пък ми званяха на мен, обаче ми мълчаха  Close
П.С.2 На 50 км от Търново съм  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 187
Ъх, мечтая си някой просто да ми звънне. Mr. Green Имам и приготвена схема, която веднъж вече я разиграхме с една колежка и оня си беше глътнал езика-понеже му бяхме звънили обратно през стационарния ни, който минаваше през VoIp, ама през немски сървър. И излиза немски номер.
Та....звъним ние обратно и той определено учуден, щото се вижда кодът 0049. И пита "Кой е"?
А ние отговаряме-'Ми вашите братовчедки от Мюнхен, не ни ли познахте"? Mr. Green

Хахаха... Мъжът ми също им се обажда.
През деня те му звънели да познае кой е, а вечерта той им звънна и им казва - не ме ли позна братовчеде, аз съм... Хех.. Ония от другата страна каза - ау да, как да не те познах...  Crazy Но толкова силно започнахме да се смеем \бяхме на маса\, че бързо му затвориха.

НО лошото е, че наистина много лесно лъжат старите хора. Станала е катастрофа с дъщеря ти\сина ти бързо давай всичките си спестявания и хорицата се вързват.  ooooh!

# 37
  • Мнения: 5 370
Аз се благодаря, че моята баба е на такава възраст, дето за да те чуе, требе да викнеш така, че ще те чуят в периметъра от Паметника Левски до Народното събрание. С майка ми се чувам катаден, всички сме на Мтел и имаме разни преференциални договори, със свекърва ми и мъжа ми-също. Наистина обаче имам една голяма част от роднини в чужбина. Mr. Green
Но пък съм далееееече от Търновско.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 156
Хе-хе, явно доста върли и по-изобретателни са станали измамниците по телефона напоследък. Ще взема да звънна на баба да я предупредя .... А иначе измамите по телефона станаха мода от преди 5 г. ... имало и осъдени, доколкото знам.

# 39
  • Мнения: 196
На дядо ми звънна ли по тел. и му казали:

Дедка здравей,
Кой се обажда
Не ме ли позна
Иване ти ли си(мъжът ми е Иван)
Да аэ съм.Закъсал съм го.Трябват ми 5 000 до довечера.Давам ти тел.на адвоката,като ги събереш ми звънни и не казвай на никого.

Дядо ми звъни на баща ми,той на майка,тя в къщи и се разбира,че това е лъжа.Баща ми си помислил,че дядо ми е изперкал,а майка ми казва:щях да получа удар от притеснение.

След това звъннахме на посоченият тел.не отговаря никой

# 40
  • Мнения: 5 370
Странно......вече имам около 7-8 пропуснати обаждания на стационара от "Скрит номер".
Все вечер, по едно и също време. Thinking
По принцип скрити излизат номерата от интернет телефони, но има ли опция да си скриеш номера на стационарен номер? Както при мобилните? newsm78

# 41
  • Мнения: 5 602
Странно......вече имам около 7-8 пропуснати обаждания на стационара от "Скрит номер".
Все вечер, по едно и също време. Thinking
По принцип скрити излизат номерата от интернет телефони, но има ли опция да си скриеш номера на стационарен номер? Както при мобилните? newsm78

ако звъни от GSM и е скрил номера или от аналогова централа  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 4 435
За Мтел е #31# пред числата и на стационарния не излиза номера.

# 43
  • Мнения: 2 237
Току-що се обадиха и на баща ми ! #Cussing out (22 и 15 е)
Бил ги търсил та за това му звъняли.Той каза че никого не е търсил и грешат"Абе не бе,не помниш ли че днес ни звъня ? Татко казва че не е .   А  те -  " е,не се прави сега ! " Десет минути го увещаваха че уж се били уговорили с него за някаква работа,да се срещнели да им даде парите и те почвали работа.накрая татко любезно им каза - "Вижте,не знам кои сте и прекратявам този разговор.И понеже чувам че е шумно около вас,сигурно сте на маса....Та за това ви пожелавам приятна вечеря и не звънете повече ! "
Най-интересното е,че татко напоследък наистина търсеше работници,но вече намери.Значи някой знае за това и го използва   Thinking
Абе тези от къде намират информация бе !?
Пазете се и не се доверявайте,ама вие си го знаете де !
  bouquet

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 22:35 от blizna4e

# 44
  • Мнения: 60
Странно......вече имам около 7-8 пропуснати обаждания на стационара от "Скрит номер".
Все вечер, по едно и също време. Thinking
По принцип скрити излизат номерата от интернет телефони, но има ли опция да си скриеш номера на стационарен номер? Както при мобилните? newsm78


Абонатите на цифровите централи Ericsson и Siemens могат да ползват услугата " Забрана за разпознаване на номера при изходящи повиквания - CLIR"

Общи условия

Активация на акаунт