Първа родителска среща в Детската градина

  • 15 857
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
... За хигиена и всичко друго е по решение на РОДИТЕЛИТЕ. Ако не искат никой не може да ги задължи ...

Имам предвид хигиената при момичетата, които не могат да се обслужват сами, която е определяща за бъдещия им живот като жени.

Искам да давам пари на някой, 10 лв./месец примерно, за да се прибира детето ми с чисти гащи. Но не знам на кой и как да го кажа, ако всички родители го искат за децата си, щеше да е по-лесно ... Това е единствената ми забележка към хигиената, не може да ходи насрана цял ден  Stop 2 пъти за 7 дена я прибирам така, а в понеделник я прибрах цялата мокра, защото никой не забелязал, че без да иска се изпишкала в/у гащите и анцуга, така стоеше мокра навън! бяха ги извели на двора. Занесла съм и тоалетна хартия, и голям пакет мокри кърпи.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 901
Добре де, не мога да разбера, при условие че са наистина нужни тези пари, за да се грижат за децата ни (за хигиената, за заниманията им), защо общината принуждава директорите да искат тези пари странично от родителите. Не може ли просто таксата на месец да бъде фиксирана на по-високо ниво - едно 60-65 лв и да се знае, че в това влиза всичко.

Не вярвам да има родители, които ще откажат да дават пари за тоалетната хартия, принадлежности за рисуване и др. но не може ли да се регламентира това, след като без него така и така не може.

# 17
  • Мнения: 1 520
Eе, тогава всички ще скочат срещу увеличаването на таксата.
Винаги ще има недоволни.

Незнам , в други детски градини може и да има злоупотреби, но в нашата виждам няма такава практика.
Обикалях по Коледа с учителките като купувахме подаръци за децата - ами до стотинки - всичко беше точно. Вземаха от всякъде фактури, много са точни.
И виждам, че парите, които сме дали за това и това отиват по предназначение.
Естествено пак имаше недоволни - защо са отишли за балатум, а не за нови бюра. Примерно. Даваха се обяснения - съвсем разумни, и в крайна сметка в рамките на че за това са стигнали, ама недоволни все има.

Тоалетните принадлежности си ги носим ние в началото на месеца.
И съответно там пък имаше разговор, дали учителките не крадат тоалетна хартия и сапун. След като се събирали от 25 деца сапун и хартия.
И учителките бяха засичали за колко време се изхарчва една ролка.

Абе, за мен е грозна работа.
Не съм Рокфелерова щерка или съпруга, но за удобствата на детето си в градината, където практически прекарва 5 дни седмично, не се свеня. При все че виждам, че каквото сме събрали отива за покупки в градината, за нашите деца.

Понякога не вреди човек да е малко мнителен, ама имам чувството, че в тая сфера някой родители прекаляват.

# 18
  • Мнения: 46 520
... Не може ли просто таксата на месец да бъде фиксирана на по-високо ниво - едно 60-65 лв и да се знае, че в това влиза всичко ...

И аз мисля така  Peace

 
Eе, тогава всички ще скочат срещу увеличаването на таксата.
Винаги ще има недоволни ...

Сумата ще е същата, която и сега се дават, от какво да са недоволни  Thinking

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
Направо ме изумяват подмятанията за злоупотреби с хигиенни материали и минерална вода. ooooh!
Срещу нашите учителки има образувана преписка за незаконно събиране на левче за вода веднъж на няколко седмици!

Случвало ли се е вашето дете да изпусне ролката с тоалетна хартия на пода? В детските градини се случва често, особено като се заиграят децата. Учителките изхвърлят падналата тоалетна хартия от съвсем резонни хигиенни съображения.

# 20
  • Мнения: 47 990
ако се увеличи таксата, можа пак да няма пари за хартия, защото таксата отива в общината, а не в самата детска
при нас вече не искат хартия, но преди когато носехме знам че не всички носеха, така че не бяха по 25 сапуна, а например по 15 Wink
сега носим само чаши за водата, като и това не го правят всички
70 лева ми се виждат много, но вероятно са вкл, и пари за нови играчки и за подаръците около коледа, костюми за тържества и т н
при нас около 40 лв се събираха миналите години, отделно са си тържествата
тази година сме преучилищна, но сега стачкуват и още не сме имали род. среща
за храната- аз бих била против вафлите, а не против броколите, но в крайна сметка има рецептурници и хеи, така че не знам какво да кажа...общо взето понамалиха вафлите при нас, и включиха салата на обяд, което ми харесва
забележки по материалната база имаме много, най- вече заради смотаната ни директорка

# 21
  • Мнения: 1 520
Eе, тогава всички ще скочат срещу увеличаването на таксата.
Винаги ще има недоволни ...

Сумата ще е същата, която и сега се дават, от какво да са недоволни  Thinking

От това, че някой използва изречението " Да се вдигне сумата за...", или във вариант "Увеличава се таксата..."

Сега със страничните занимания , за които се плаща допълнително (при нас танци и английски) таксата е 66 лева. Ако е вдигнат с още 30 (колкото обикновено събираме еднократно в началото на годината). Ще стане към 100 лева.
Е, как пък няма да са недоволни.
И тогава ще кажат: "Ами предпочитаме да ги давам ееднократно в началото на годината.

Щом става дума за недоволство - нищо вече не ме учудва.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 11:28 от SmaRt

# 22
  • София
  • Мнения: 2 901
... Не може ли просто таксата на месец да бъде фиксирана на по-високо ниво - едно 60-65 лв и да се знае, че в това влиза всичко ...

И аз мисля така  Peace

 
Eе, тогава всички ще скочат срещу увеличаването на таксата.
Винаги ще има недоволни ...

Сумата ще е същата, която и сега се дават, от какво да са недоволни  Thinking

Точно така. Иначе аз по-скоро се замислям, че някой хвърля прах в очите - явно парите от общината така и така не достигат. Защо не са направили коментар, защо никой не прави коментар - защото всъщност парите стигат  newsm78 или защото е по-лесно да се вземе от родителите. Тогава нека да е регламентирано.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 901

Сега със страничните занимания , за които се плаща допълнително (при нас танци и английски) таксата е 66 лева. Ако е вдигнат с още 30 (колкото обикновено събираме еднократно в началото на годината). Ще стане към 100 лева.
Е, как пък няма да са недоволни.
И тогава ще кажат: "Ами предпочитаме да ги давам ееднократно в началото на годината.

Щом става дума за недоволство - нищо вече не ме учудва.

добре де, написах 60-65 лв защото някой по-горе беше написал, че дават 100 лв за това + 70 лв за онова, та ги закръглих на 200 и ги разделих на 10 месеца. Ето ти нова схема за твоята детска градина - +3 лв на месец допълнително към вашата си такса, ама добавени регламентирано в таксата - така дори е по-лесно, отколкото да се извадят в началото 10 пъти повече пари в брой наведнъж.

# 24
  • Мнения: 1 520
Да, аз разбирам че примерно си написала.

Просто, се учудвам, че се чудим кой ще е недоволен.

Аз честно казано предпочитам да са еднократно, защото се събира по-голяма сума и могат да се направят действително някой промени, козметични, да се подновят някой неща от бита в градината.

Ако са разпръснати в месеца - първо ще се събират цяла година и второ, все междувременно ще се вложат в нещо друго и няма да останат за по-генерални ремонти.

В никакъв случай не смятам, че е правилно да се вземат от родителите.
Незнам какво е обяснението на общината и защо и за това не достигат пари.

Но съм склонна да давам, при положение, че виждам за какво отиват и това улеснява пребиваването на собственото ми дете в заведението.

В крайна сметка - ей го на, във всички сфери вече е така - ако ти не си дадеш, няма какво да очакваш.
Никак не е правилно, ама до там сме го докарали.

# 25
  • София
  • Мнения: 545
Мда ... прави бяхте на първата родителска среща всичко опря до пари. Малко тъжно сякаш, но това е положението. Четох че събирате 70 - 100 лева при нас 17 лева за столче предизвика спор. Искам да помогам, но как ? Мъчно ми е

# 26
  • София
  • Мнения: 2 901
О, ама аз въобще не говоря за онези пари за ремонти и др. спонсорски проекти. Говоря за онези пари дето, видите ли, били за нуждите от първостепенна важност. Като не може без тях, значи просто парите от таксата не са достатъчни, таксата е малка.

Частните градини да не би да събират пари за тоалетна хартия, вода, блокчета, играчки и фулмастери. Хайде, те и печалба генерират, но така са си изчислили нещата, че хем да се грижат за децата, хем да ги образоват и занимават, хем и пари да изкарат. Махни печеленето на пари от градините, поне таксата да са си я ценообразували правилно!

То недоволни все ще има. Те и недоволните в повечето пъти бутат по 300 лв еднократно или купуват техника за градината за да им приемат детето, ама това е тема на друг репортаж...

# 27
  • Мнения: 1 520
Навсякъде е различно.
И някъде вероятно се прекалява със събирането на "родителски помощи".

При нас даваме в началото на годината за учебните помагала (25 лв. ). Други 30 лв (след общо решение на родителите да се спрем натази сума) се събират за касата, от където се вадят за играчки, подаръци по Коледа, ремонти, подмяна на някой атрибути и мебели в градината,
Месечна такса - 40 лв. + 26 за допълнителни занимания (танци и английски).

Началото на месеца се носят хигиенни материали (сапун, тоалетна хартия, салфетки).
В седмицата когато имат театър или цирк - 2 лв.

За друго - през останалото време на годината - не ни искат. Поне от както ние сме на градина не се е случвало.
И поне в нашата градина, понеже аз бях с учителките, когато пазаруваха съм сигурна, че всичко остава в градината.

"Родителското спонсорство", т.е. вземането на пари, не е правилно.
Но...

# 28
  • Мнения: 505
И нашата родителска среща мина. Обясниха ни по какви материали ще учат децата / предучилищна група са/, каква ще е седмичната програма и т.н.  Събрахме по 20лв. за фулмастери, блокчета и др.

# 29
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Нашата родителска среща е довечера.
Таксите нали знаете, че ги решават в общините и навсякъде в страната са различни. В Хасково е 40лв.+10лв или 50лв. месечно /10-те се плащат за да се пази място, независимо дали детето ходи или не на градина/. Допълнително се плаща по 7-8лв. за заниманията по желание, от които 3лв.остават за градината. Така беше поне миналата година, сега ще видим. Thinking
Мен ме вълнуват основно материалите, които ще вземем, но още не зная каква ще е темата за тази година. Синът ми е на 5 години и е за втора година в детската градина. Миналата година учеха правилата за движение и за европейския съюз  Laughing
Храната им я карат от детска кухня и би трябвало менюто да  е съставено от диетолози, но аз лично се притеснявам какви продукти използват и смятам да разуча въпроса, т.к. съм твърдо против даването на кроасани и разни други подобни храни. Naughty

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 21:39 от mitbul

Общи условия

Активация на акаунт