Първа родителска среща в Детската градина

  • 15 835
  • 127
  •   1
Отговори
# 60
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Нашата среща мина! Wink
Разбира се първо разговорът протече за децата и техните емоции от деня в градината.
Когато стигнахме до парите и двете госпожи видно се притесниха и се извиниха че се налага до събират (просят ) пари от родителите.
Накрая решихме да са 30 лв. за цялата година - в тях се вкл. помагала за обученито в Първа група и кърпи за бърсане (по 2бр.)на всяко детенце - за да не се налага да ползват кърпите от предишната група.
Имаше родители които поеха ангажимента да закупят и сложат щори на спалното помещение.
Други да закупя и ушият покривки за масите за хранене и чаршафи за леглата на малките.
Изобщо много добре мине.
Хубавото беше ,че има родители с възможности , които ще направят нещо повече за дацата извън тези 30 лева.
Дано само децата да са здравички и да ходят с желание на градина.
Успех на всички!
  bouquet

# 61
  • Мнения: 2 722
desi-r , учудваш ме със закупуването на кърпите - ние си носим всяка седмица прана кърпа и в петък си я получаваме за пране обратно. newsm78

# 62
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
desi-r , учудваш ме със закупуването на кърпите - ние си носим всяка седмица прана кърпа и в петък си я получаваме за пране обратно. newsm78
Да. И освен това избродирано името, не само инициал, та да могат лелите и учителките да ги различават. Като ги купят общо рискът да се ползват не само от конкретно дете е голям. Никой няма да ги бродира със сигурност.

# 63
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И ние купувахме кърпите. Просто в някои градини е такава практиката. И да носиме всяка седмица е все тая. Детето не може да чете, за да си знае коя е неговата и пак не е сигурно, че ще се бърше само то. Помня, че купихме мноооого кърпи, за да може да се сменят редовно. Едва ли г-жите имат възможност на всяко миене да им подават техните си кърпи.

# 64
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Ясно, че не могат да четат, но си познават цвета, картинките и пр.Когато всички кърпи са различни, вероятността от общо ползване е по-малка. Е риск си има де. Но да не разводняваме. Темата е друга.

# 65
  • Мнения: 2 722
Мисля, че точно в тази тема му е мястото да ви попитам - какви бяха реакциите ви и на другите родители, при споменаването на събиране на допълнителни пари.
Като цяло в нашата група беше посрещнато с нормално разбиране от по-голямата част от родителите, но имаше хора, които са издирили и специално са разпитвали колко и за какво са събирани пари миналата година от 4 група, за да не ни се каже че има нужда от същите неща пак и тази година.
Имаше и две-три реплики от рода на - тези 50 лева ще им ги дам, обаче просто да забравят догодина да просят пари за каквото и да било.  newsm78

# 66
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Мисля, че точно в тази тема му е мястото да ви попитам - какви бяха реакциите ви и на другите родители, при споменаването на събиране на допълнителни пари.
Като цяло в нашата група беше посрещнато с нормално разбиране от по-голямата част от родителите, но имаше хора, които са издирили и специално са разпитвали колко и за какво са събирани пари миналата година от 4 група, за да не ни се каже че има нужда от същите неща пак и тази година.
Имаше и две-три реплики от рода на - тези 50 лева ще им ги дам, обаче просто да забравят догодина да просят пари за каквото и да било.  newsm78
Различни реакции. От резонни въпроси напр "за какво ще се използват". До крайности - няма да дам или да събираме по 300лв.

# 67
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
За това при нас всичко се взима с фактури. Който иска, му се показва за какво са похарчени парите. То тази година може да трябва едно, а догодина друго. Плюс това играчките са за игра, не за гледане и се чупят все пак. Миналата година събирхаме по трийсет и няколко лева и с 300 зора към края на годината ги "наместихме". Хем в тази сума влизаха и учебните помагала, за които отидоха малко над 400лв. Просто от предните години накупихме доста от необходимите неща. Купувахме "квалитетни" играчки-кухня, тоалетка, стелаж с "майсторски" бръмбъзлъци/не разбирам от мъжки играчки/, писта. Все такива, по-едри неща, които се чупят трудно. Взехме и две масички със столчета, а на края и чин с пейка около него за повече деца. Тааааа....отплеснах се все едно оправдавам харченото......има си правила за харченето на парите, които се поставят от родителите. На края на годината директорката прави свидетелства за дарение от родителите  bowuu

# 68
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Свидетелства за дарение - със съгласието на родителите. Мъжът ми категорично отказа името му да седи на табло, пък било то и под формата на свидетелство за дарение.
Пак се разводнява темата, този път с реализация на събраните средства. Мама Галя 66 попита за реакцията на родителите.

# 69
  • Мнения: 46 518
Мисля, че точно в тази тема му е мястото да ви попитам - какви бяха реакциите ви и на другите родители, при споменаването на събиране на допълнителни пари ...

В нашата група повечето имат по-големи деца в градината и вече са минали по този път, другите също явно бяха разпитали и бяха подготвени, никой не възрази, сумата определихме ние, 30 лв., като се купят нещата се разбрахме да видим каква сума остава/недостига и ако се наложи ще събираме още.

# 70
  • Мнения: 550
Нашата родителска е във вторник.Много ми е притеснено!

# 71
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Точно за това написах, че трябва да се взима за всичко фактури. Който се съмнява, да ги види. Ако и това не е достатъчно, се показват нещата, закупени с парите и се прави отчет за похарченото. За това си трябва и родителски актив. А въпросните свидетелства не висят никъде. Те по-скоро се правят, за да не се обвини директорката в подкупи.

# 72
  • Мнения: 7 391
но имаше хора, които са издирили и специално са разпитвали колко и за какво са събирани пари миналата година от 4 група, за да не ни се каже че има нужда от същите неща пак и тази година.

Извинявай , но миналогодишната тоалетна хартия ли ползвате ?   hahaha  Защо си мислите,че парите ви отиват в персонала? Обикновено се избира родителски актив и той закупува необходимите неща.Като не вярвата хванете се вие с тази работа.  Mr. Green и не си мислете,че е лесна. Като застанете и вие "да просите" пред вратата на ДГ ще разберете "удоволствието" на персонала , когато се налага да иска да си носите учебни материали или салфетки. Да не говоря,че аз не си изпращам децата без пликче кърпички в джоба,а и те знаят за какво са им там. Twisted Evil

# 73
  • Мнения: 2 722
но имаше хора, които са издирили и специално са разпитвали колко и за какво са събирани пари миналата година от 4 група, за да не ни се каже че има нужда от същите неща пак и тази година.

Извинявай , но миналогодишната тоалетна хартия ли ползвате ?   hahaha  Защо си мислите,че парите ви отиват в персонала? Обикновено се избира родителски актив и той закупува необходимите неща.Като не вярвата хванете се вие с тази работа.  Mr. Green и не си мислете,че е лесна. Като застанете и вие "да просите" пред вратата на ДГ ще разберете "удоволствието" на персонала , когато се налага да иска да си носите учебни материали или салфетки. Да не говоря,че аз не си изпращам децата без пликче кърпички в джоба,а и те знаят за какво са им там. Twisted Evil

Моля те, не ме нападай, нищо в поста ми не навежда на мисълта че подкрепям тези виждания. Самата аз през ден нося по 30 ксерокопия на рисунки, подходящи за оцветяване, още преди да стане въпрос за родителската среща накупувах скицници, блокчета, моливи /и острилки/, за да има с какво да се занимават децата, докато ни съберат сумата на родителската среща.
И понеже аз  бях избрана в родителския актив, ме интересуваше какво е положението с вечно мрънкащите родители със змии в джобовете на други места.

# 74
  • Linz
  • Мнения: 11 619
При нас събраха по 50 лв. (и за малката, и за голямата), отделно хигиенни материали и учебници, освен това искат в някои съботни дни да се ходи за помагане на ремонтните работи. Отделно плащам за допълните занимания... и вече се чудя дали не беше по-добре да ходят в частна ДГ ooooh! Tired

Общи условия

Активация на акаунт