Първа родителска среща в Детската градина

  • 15 858
  • 127
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 722
Ще питам тук за да не пускам друга тема.
Парите за събиране се гласуват на родителската среща, как процедирате с родителите, които от инат отказват да дадат сумата.
Доводите им са - моето дете вода не пие, моето дете няма да рисува и т.н.
Оказа се че ще съм председател на родителския актив и госпожата ме помоли да поговоря с тези, които отказват категорично да дадат парите.
Кофти ситуация.
Ще оценя съветите ви.

# 106
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Вчера мина и нашата родителска среща. Ще събираме по 20лв  Laughing, тънкана е тази година. И то в тях се вкл. 2 допълнителни тетрадки, по които да се работи. От миналата година имаме малко останали пари и така. Направо чудно.
Mama_Galia_66, при нас, Слава Богу, няма такива родители. Даже за останалите ни от миналата година пари имаше предложение, ако някой няма възможност, да са за него.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 09:41 от Гита Ог

# 107
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Mama_Galia_66, опитай се да ги убедиш, че гледайки другите деца и на тяхното ще им се прииска да пият вода или да рисуват. И в такъв случай ще бъдат ощетени децата, на които родителите им са дали пари.

# 108
  • Мнения: 550
Вчера мина и нашата родителска среща.Имахме среща с директорката-очарована съм!Тя е невероятен човек !Екипът,който работи в детската градина също!Събрахме по20лв. за закупуване на играчки за децата,защото наистина почти нищо не е останало от предните групи,а и така или иначе тези,които закупим ще са с тях до 4-та група.Госпожите са ни страхотни,лелята е готина!Градината ни е супер!Дадоха ни възможност да влезем в помещенията за да видим къде децата ни прекарват по-голямата част от деня-чисто и подредено е,успели са да създадат уют за да се чувстват удобно малките сладури. Hug
                                 

# 109
  • Мнения: 7 391
Доводите им са - моето дете вода не пие, моето дете няма да рисува и т.н.
Оказа се че ще съм председател на родителския актив и госпожата ме помоли да поговоря с тези, които отказват категорично да дадат парите.
Кофти ситуация.
Ще оценя съветите ви.
Mama_Galia_66 , хич не си губи времето.Като не искат - не искат.Няма да рисуват,а вода да си носят в шишенце и в гардеробчето. Mr. Green

# 110
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 500
Доводите им са - моето дете вода не пие, моето дете няма да рисува и т.н.
Оказа се че ще съм председател на родителския актив и госпожата ме помоли да поговоря с тези, които отказват категорично да дадат парите.
Кофти ситуация.
Ще оценя съветите ви.
Mama_Galia_66 , хич не си губи времето.Като не искат - не искат.Няма да рисуват,а вода да си носят в шишенце и в гардеробчето. Mr. Green
[/quote


Подкрепям. То какво точно да говориш с такива дървеняци! И госпожата дето те е помолила, дали би се справила. Жалко само за децата - кофти ще е да седят и да гледат отстрани.....Мъчно!!!

# 111
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
При нас решихме всяко дете да си носи вода. До сега не сме носили, защото не държа да пие минерална, но г-жите казаха, че тази от чешмата е жълта  #Crazy Няма да слагаме машина, защото г-жите не могат да им подсигурят постоянно да има чисти чаши.

# 112
  • София
  • Мнения: 9 479
И нашата родителска среща в ДГ на Лори вчера мина. Hug
Събираха като за начало по 30лв.  Grinning
20-за Моливко и още 10 за материали, като пластелин, лепило, пастели, моливи и пр.
До края на ноември ще се събират суми по 10-20лв. за играчки на децата. Wink
Иначе, всичко е супер/ доволна съм много от екипа, от обстановката, от градината като цяло. Grinning
Като казах обстановката, ме изненадаха малко с тези 2-у етажни легла #Crazy, ама го преглътнах. Wink
Моята 'убавица спяла на долното легло, макар в вкъщи се фука, че било обратното. Joy
1-ва я записах в списък за модерен балет.
Мда-ще танцуваме! bowuu

# 113
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353

Ние май сме в една и съща градина....71 ОДЗ в Младост? Констанца не може без кака Мими от балета. Вече сме купили цвичките и чакаме да мине стачката. Mr. Green

# 114
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
При нас решихме всяко дете да си носи вода. До сега не сме носили, защото не държа да пие минерална, но г-жите казаха, че тази от чешмата е жълта  #Crazy Няма да слагаме машина, защото г-жите не могат да им подсигурят постоянно да има чисти чаши.
ние също си носим водата. виж, за машина не сме се сетили. дали няма да е по-лесно да се купуват еднократни чашки! Thinking

# 115
  • София
  • Мнения: 9 479
]Ние май сме в една и съща градина....71 ОДЗ в Младост? Констанца не може без кака Мими от балета. Вече сме купили цвичките и чакаме да мине стачката.[/b] Mr. Green
Мда, същата! Grinning
И на мен ми се струва, че и Лора доста ще се "влюби" в какичката. Grinning 'Ми то ние вчера всички се влюбихме в нея, та за малката -не знам. Mr. Green
А за цвичките, от къде? Thinking

# 116
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
]Ние май сме в една и съща градина....71 ОДЗ в Младост? Констанца не може без кака Мими от балета. Вече сме купили цвичките и чакаме да мине стачката.[/b] Mr. Green
Мда, същата! Grinning
И на мен ми се струва, че и Лора доста ще се "влюби" в какичката. Grinning 'Ми то ние вчера всички се влюбихме в нея, та за малката -не знам. Mr. Green
А за цвичките, от къде? Thinking

Във всеки магазин на Колев и Колев, а зад хотел Плиска има и магазин за балерини. На мен лично кака Мими ми идва малко възстрога, но щом децата я обичат, всичко е О.К. От първа група ходи на модерен балет и това е единственото нещо, от което не се отказва.

# 117
  • София
  • Мнения: 9 479
Цитат на: Гита Ог link=topic=226626.msg5199518#msg5199518
Във всеки магазин на Колев и Колев, а зад хотел Плиска има и магазин за балерини. На мен лично кака Мими ми идва малко възстрога, но щом децата я обичат, всичко е О.К. От първа група ходи на модерен балет и това е единственото нещо, от което не се отказва.[/b]
О, значи добре, каката ми харесва още повече. Laughing Така си трябва, дисцпилина! Grinning
Иначе мерси за инфото! Peace

# 118
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
дали няма да е по-лесно да се купуват еднократни чашки!

Аз лично съм против чашките за еднократна употреба. Група от 25 деца, които пият вода средно по 4 пъти на ден, означава 100 пластмасови чашки дневно в боклука. В една детска градина с 10 групи, това прави 1000 чашки дневно. Shocked

Миене и стерилизиране на металните чашки е добър вариант. Еднократни - само когато са навън.

А да знаете шишетата с вода в гардеробчетата как лесно минават от уста на уста....

# 119
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Цитат
дали няма да е по-лесно да се купуват еднократни чашки!

Аз лично съм против чашките за еднократна употреба. Група от 25 деца, които пият вода средно по 4 пъти на ден, означава 100 пластмасови чашки дневно в боклука. В една детска градина с 10 групи, това прави 1000 чашки дневно. Shocked

Миене и стерилизиране на металните чашки е добър вариант. Еднократни - само когато са навън.

А да знаете шишетата с вода в гардеробчетата как лесно минават от уста на уста....

Да, но другият вариант е да пият жълтата вода от чешмите....май не е по-добър вариант.

Общи условия

Активация на акаунт