Яслата /2/

  • 13 585
  • 318
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 456
След три дена на ясла ни протече носа и ни е червено гърлото, та сега до понеделник ще се лекуваме! Не знам от понеделник пак наново ли ще започваме адаптацията??? Много ми е криво нито плачеше, играеше си и се забавляваше а сега всички усилия на вятъра!

denit, не е отишло нищо на вятъра. Ние също се разболяхме след
седмица прекарана в яслата. Когато оздравя започнахме от там от където сме спряли, а не отначало . Детето, за мое учудване, не беше забравило. Пак си поплакваше, но някак си се държеше по адекватно, не като съвсем първите дни.

# 31
  • Мнения: 977
Моето детенце днес е за 4-ти ден на ясла и продължава да плаче. Влизайки я сградата разпознава обстановката и се разплаква още преди да е видял някой друг.
На вратата тази сутрин имаше залепена бележка. Отнасяше се до момиченце, което е било само за 1 ден вчера, но било с разстройство. Да бъдели предуредени майките на 9-те деца, с които е контактувало...
Имахме кошмарна нощ. Буди се треперейки, плачейки и се успокоява само в мен. Незнам дали го мъчат зъбки или е стрес от яслата. Той по принцип спи много неспокоен и за съжаление не мога да преценя правилно. Следобедите е спокоен с мен. Взема ли го плаче, но бързо се успокоява.

Дано дечицата ни се адаптират бързичко.

# 32
  • София
  • Мнения: 790
Радвам се за дечицата, които започват да свикват. Моето още не иска и това е   Confused  Поне не плаче, но не иска да се храни вече 3 седмица... Дано свикне по-бързо  Tired

# 33
  • Мнения: 217
Здравейте и моя Гого плаче в яслата ,направо ми се къса сърцето Cry Cry като гледам.Ние сме само до обяд докато свикне малко .Лелите казват ,че плаче само 10 -15 минути ,само докато се разделяме и после е весел пее ,играе си ама незнам много ми е притеснено Sad..Ходим вече една седмица и първите 2 дни можеби ощте не се беше усетил и директно влизаше спокоен ,ама на 3 беше кошмар още от къщи започна да плаче .Като влезем вътре ме дърпа и аз да вляза и плаче мамо ела Cry ,ела мамо ,мамо направо лошо ми става ,лелите го взимат и го вкарват ,а той на вратата се опитва да отвори и ме вика Cry Cry Cry Cry.Много ми е тъжно незнам дали ще свикне въобще не се е делил от мен ,като залепени сме и като ме види на  обяд ако знаете как се гушка и ме стиска страх го е да не го остава ,неиска и при баба си вчера да остане без мен .Имах малко работа  и го оставих при нея ,а той като се разрева и си го взех .Знам ,че е нормално всички плачат ама много ми е тъжно и притеснено и искам да споделя.Радвам се на всички дечица ,които са свикнали и не плачат   bouquet.Поздрави и целувки и дано другите се адаптират и не плачат ,за да са спокойни и майките им Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 459
BEBEGOGO,

разбирам те напълно, както и всички майки. Който не е преминал през това, незнае за какво става въпрос. Аз се чувствах по същия начин. Не можех дори да ям като знаех, че детенцето ми може би не иска да яде... но днес 4 ден като я закарах не плака. Сама влезе в стаята, гушнала едно плюшено кученце. Беше намусена, но не плачеше. Ще свикнат, ден след ден. Тежко е... и за нас, опитай се да се съсредоточиш в нещо друго, най- добре разговор с приятелка, за да ти е по- леко. И аз усещам, че с всеки изминал ден съм маааааалко по- спокойна.

Успех на всички дечица и майки.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 14:23 от Byrne

# 35
  • Мнения: 801
На Радост днес й е първия ден на ясла......като я оставихме не рева, но после като отидох на обяд да си я взема - така се раздра от рев, едва я успокоих......
Притеснява ме това, че децата ги слагат под час на гърне и ги държат  дълго време...а Радост както не ще да сяда...не знам, според мен не е редно да се насилват децата за тези си нужди......Малката засега е все още с памперси, намерението ми е да я науча без тях едва след 1,8 месеца....
Много ми беше притеснено целия предиобед, дори и нощта не спах......не се разплаках като я оставих, най-вероятно понеже бяхме двамата с баша й, но като отидох да я прибера и я видях ревяща, замалко да ми потекат и на мен сълзите. Ако не се бях стегнала, тя щеше да усети моето притеснение, така, че по-важно е да не показваме какво ни е, ако и да ни гори отвътре.....

# 36
  • Мнения: 801
...........................
Това отношение на педагог ли е?
Само да вметна, че по принцип персоналът в яслите не е с педагогическо образование, а с медицинско......не че това оправдава подобно държание, де.......
аз пък днес като взимах Радост, тъкмо прибираха децата от двора и едно детенце от групата на Ради се беше оакало цялото и чух лелката да й казва - "ти ще видиш като се качим горе, ще те науча аз теб", направо ми призля......и започнах да се чудя дали да не я спра и да си я гледам до 2 години........макар, че казват - колкото по-малко е детето, толкова по-бързо се адаптира.

# 37
  • Мнения: 217
Малееееее миличките дечица
 Sad

 Shocked
. Sad Ради се беше оакало цялото и чух лелката да й казва - "ти ще видиш като се качим горе, ще те науча аз теб", направо ми призля......и започнах да се чудя дали да не я спра и да си я гледам до 2 години........макар, че казват - колкото по-малко е детето, толкова по-бързо се адаптира.


На нас поне лелите са много мили и Гого първите един два пъти се напика ,даже и наака в гащите ама лелята много спокойно ми обясни ,че е нормално от смяната на обстановката и няма никакъв проблем,просто да донеса повече дрешки за да го сменяват.Byrne много благодаря за подкрепата Heart Eyes Hug наистина се опитвам да не мисля,като си намирам работа ,но мислите все натам са ми насочени
Днес имаме малък напредък казал е на лелята ,че му се пика и е пикал в гърнето Peaceдано свикне Praynig.Целувки и лек и спокоен ден на всички малчовци и техните мами  bouquet

# 38
  • Мнения: 977
Днес е 4-ти ден на детето ми на ясла. Резултат - 38.2 Т, сополи като из ведро, ледени крайници.
Връчиха ми го и нищо не ми казаха. Дори не са разбрали, че детето не е добре!

Сега ще се лекуваме и след това започваме наново с адаптацията.
Чувствам се ужасно виновна, че му причинявам това! ;-(

# 39
  • Мнения: 434
Мишел,
май нещата при нас са идентични, само дето моето коте има и червено гърло!

# 40
  • Мнения: 5 393
Здравейте и в новата тема.   bouquet

Днес Иво не искаше да си тръгва от яслата Shocked Laughing Видя ме и се ядоса, хвърли си якето на земята и не искаше да дойде да го гушна.Е,накрая дойде де, но съм учудена-едва 4ти ден му е. Дано наистина се адаптира бързо, от Понеделник ще го оставям да спи там.  Но съм почти 100% сигурна, че са му загубили пантофите Thinking- не ми ги дават сутрин да му ги обуя, на обяд ми го връщат с обувките, твърдят,че вътре са го преобули.Не съм за едни пантофи, ама поне да ми кажат та да купя други Tired

Мишел- бързо да оздравявате.Направи им забележка следващия път, не може да не ги проверяват дали им е студено поне.

Приятен ден на всички      bouquet

# 41
  • Мнения: 132
Здравейте мамчета!
Имам една питанка!  bouquet
Има ли някакви привилегии майката ако е студентка редовно обучение!
В яслата са казали че се плаща половин такса само ако и двамата родители са студенти, което малко ме съмнява!
мерси за отговорите предварително!  bouquet

На мен директорка на ясла ми е казвала, че се отнася само за дете, на което и двамата родители са студенти редовно обучение, което според мен е супер глупаво #2gunfire

# 42
  • Мнения: 977
Мишел,
май нещата при нас са идентични, само дето моето коте има и червено гърло!

Нашето педи е 2-ра смяна утре и тогава чак ще го прегледа. До тогава ще гадая...
Консултира ни по телефона и сега се лекуваме.

Незнам как се процедира в подобни случаи. Кой трябва да уведомя, че е болно детето. Че няма да ходи на ясла докато не оздравее и да имат предвид, че е билен /заради другите дечица/.
После като се върне в яслата пак искат бележка, че е здрав, преполагам...

# 43
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз нали също мога да се включа, въпреки че не тръгваме от този месец на ясла, а преди 3 месеца, и че не сме в държавна, а в частна.

Моето момиченце е много контактно и затова въобще не се изненадах като ми пееше сутринта в асансьора на тръгване към градината (тя е на яслена възраст, де, но ние така й викаме) още от втория ден. Обаче едната учителка навреме започна да ме подготвя, че това не е гаранция и че когато малката разбере, че не я водим там на гости по нейно желание и ще не ще трябва да ходи, ще се разстрои. И тя се разстрои в средата на втората седмица. Плачеше много като стигнем вратата на градината, един ден още от къщи си плачеше, но интересното е, че като й заговорят отсреща каките и лелите, не се вкопчва в мен като да не иска да я пускам на всяка цена, а плачейки отива в техните прегръдки. Същата учителка, тя е психоложка, излезе 1 ден да ме успокоява (въпреки, че не знам какъв вид съм имала, но въобще не ми беше притеснено), че това щяло да продължи най-много седмица. Ей, все едно с ножица я отрязахме тази седмица - от сряда до сряда беше, точно 1 седмица. Но според мен са много важни 2 неща: 1. на детето да не му се дава нишан, че ви притеснява с плача си, защото започват да спекулират с това (на 1 колежка детето от втората сутрин нарежда като дърто "ти не ме обичаш вече, щом ме даваш там"), и 2. да не се вземат децата по-рано от края на следобедния им сън (в градината на колежката ми дори са казали, че такава практика до обяд нямат, за по-малко от седмица детето също беше свикнало с ходенето там, но после започнаха стачките). Естествено, не говоря за случаите, в които видимо има следи от тормоз върху детето, но то тогава май трябва въобще да се спре от тази ясла или да се прави първо опит да се променят нещата с разговор с ръководството/персонала

# 44
  • София
  • Мнения: 3 683
Привет!
За да не пускам нова тема ще попитам тук
Значи....от понеделник сина ми тръгва на ясла и съм му подготвила няколко комплекта /долнище и блузка/,с които да си играе там....
Имам следната идея: като го заведа в яслата да е с тези дрешки,да си играе и като отида да го взема да го преоблека.Понеже знам ,че ще се "направи на прасе"и не мога да го изведа така на улицата- лекьосан и изцапан.
Според снаха ми и майка ми/свеки се въздаржа  Crazy/ прекалявам и се вманиачавав Crossing Arms
Но аз все пак си мисля,че щом самата аз не ходя мръсна и лекьосана по улиците,защо детето ми да ходи?!?!Какво като е дете,не може ли да е чисто и спретнато,дори и пак да се нацапа след 10мин.?!?!Какво им коства като го взимам да си го преобличам- и така и аз да съм доволна и той да е чистичък?!?!
Мислите ли че се вманиачавам? Tired

Общи условия

Активация на акаунт