Яслата /2/

  • 13 570
  • 318
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 456
Мишел,
май нещата при нас са идентични, само дето моето коте има и червено гърло!

Нашето педи е 2-ра смяна утре и тогава чак ще го прегледа. До тогава ще гадая...
Консултира ни по телефона и сега се лекуваме.

Незнам как се процедира в подобни случаи. Кой трябва да уведомя, че е болно детето. Че няма да ходи на ясла докато не оздравее и да имат предвид, че е билен /заради другите дечица/.
После като се върне в яслата пак искат бележка, че е здрав, преполагам...


mishelle, Обаждаш се на лелките които го приемат сутрин и на които се предполага, че имаш вече телефона. Казваш им че е болен и няма да дойде. Педито го преглежда, назначава лечение и като оздравеете пак на ясла. Преди това ден или два си взимаш бележка от педито, че е здрав, както и бележка за болничните(дните през които не е посещавало детето ясли). Тази бележка се носи, поне в нашата ясла, преди края на  текущия месец за да може да се извинят отсъствените дни на детето и да не се плаща.
Можеш да дадеш бележката и на лелките когато  водиш детето пък те ще я предадат на касиерката.
Според организацията във вашата ясла. Ако те притеснява състоянието на детенце спокойно можеш да звънеш на педито ида питаш веднага какво да правиш. Ако се наложи имат и задължение за домашни посещения. Е, дано не е толкова сериозно!

vnd, това е съвсем нормално! Не се тревожи и си пременяй детенцето, пък нека си говорят , че се вманиачаваш. Аз и в къщи
да сме , ако се изцапа сменям дрешките и не я оставям да си ходи с лекета и манджа.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 14:45 от muzka1

# 46
  • Мнения: 977
Благодаря за отговорите!

За съжаление температурата вече е 39. ;-(
Ледени са му нослето и крайниците.
Лекуваме се...

# 47
  • Мнения: 470
Това с болестите е много неприятно , Ели първата седмица изкара два дни здрава , другите две - по три дни..... сега ще видим

Добрата новина е , че започна да свиква.ВЕче трети ден си влиза без протести, и не и чувам гласчето на излизане.Вчера надникнах в стаята и що да видя: децата влизат едно по едно и сядат на едно килимче.Едно легнало и дреме , друго плаче , трето седи и гледа в една точка.Моето дете беше това - третото. Седнало и гледа тъжно.Като ме видя - обърна устни и простена , но не заплака.Веднага се скрих , но ми се сви сърцето.От друга страна ме изненада колко е корава.Като ходя да я вземам също вече не плаче само вика" ДАДАЛИ < ДАДАЛИ"(така вика на обувките , идва от сандали) .Няма търпение да я обуя , и през това време вика чао щастлива и раздава целувки на лелката.....Да не бързам да се хваля , но май бързо преодоля раздялата

# 48
Здравейте и аз съм в клуба на ревящите майки ,моето дете ще тръгва на ясла от 1 октомври Има ли някой Впечатление от 37 ОДЗ Вълшебство в и по точно от яслата там  Патиланци

# 49
  • Мнения: 1 608
Миленски, защо ревящи майки?

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Това беше с яслата за тази седмица. Още вчера носът й беше запушен, но я пуснах, защото нямаше течащи сополи. Тази сутрин обаче си остана в нас  Confused

# 51
Ревящи защото моят Малчо още не е тръгнал на ясла а аз вече си поревавам. Дано да имаме късмет и аз и той за бърза и лесна адапатция, ако все пак наякой има впечатления от 37 ОДЗ Вълшебство моля да ги сподели. Успешен ден на всички

# 52
  • Мнения: 3 336
Мишел,
май нещата при нас са идентични, само дето моето коте има и червено гърло!

Нашето педи е 2-ра смяна утре и тогава чак ще го прегледа. До тогава ще гадая...
Консултира ни по телефона и сега се лекуваме.

Незнам как се процедира в подобни случаи. Кой трябва да уведомя, че е болно детето. Че няма да ходи на ясла докато не оздравее и да имат предвид, че е билен /заради другите дечица/.
После като се върне в яслата пак искат бележка, че е здрав, преполагам...


mishelle, Обаждаш се на лелките които го приемат сутрин и на които се предполага, че имаш вече телефона. Казваш им че е болен и няма да дойде. Педито го преглежда, назначава лечение и като оздравеете пак на ясла. Преди това ден или два си взимаш бележка от педито, че е здрав, както и бележка за болничните(дните през които не е посещавало детето ясли). Тази бележка се носи, поне в нашата ясла, преди края на  текущия месец за да може да се извинят отсъствените дни на детето и да не се плаща.
Можеш да дадеш бележката и на лелките когато  водиш детето пък те ще я предадат на касиерката.
Според организацията във вашата ясла. Ако те притеснява състоянието на детенце спокойно можеш да звънеш на педито ида питаш веднага какво да правиш. Ако се наложи имат и задължение за домашни посещения. Е, дано не е толкова сериозно!



Моите почти от 3 седмици са болни и във вторник минах да видя какво правим с багажите им, които още стоят там. Тогава ми казаха да напиша молба за извиняване на отсъствията от датата на заболяване, защото е края на месеца и сега ще определят таксите, и също до края на седмицата да занеса и медицинска бележка за прекараното заболяване. Просто към края на месеца тези неща трябва да се изчистени, независимо дали заболяването продължава и в другия месец или не. Така го разбрах аз, днес ще нося медицинската бележка Peace

# 53
Моят син е на 1 г. и 4 м. ,не знаех че трябва по рано да му подам документите за ясла и сега сме си в къщи. Аз ходя на работа и съпруга ми също,но  това че сме 2 на 2 дни ни помага с гледането на детето.  newsm78 Кажете ми какво да направя за да го запиша на ясла?Знам за съществуващия проблем с местата  и съм в безизходица Tired

# 54
  • Мнения: 7 640
Моят син е на 1 г. и 4 м. ,не знаех че трябва по рано да му подам документите за ясла и сега сме си в къщи. Аз ходя на работа и съпруга ми също,но  това че сме 2 на 2 дни ни помага с гледането на детето.  newsm78 Кажете ми какво да направя за да го запиша на ясла?Знам за съществуващия проблем с местата  и съм в безизходица Tired

ти въобще ходила ли си на място да говориш с директорката

# 55
  • София
  • Мнения: 512
Аз изчетох и старата темичка и новата, но не съм писала.
Та ние тръгнахме на ясла в понеделник, до обяд. Само първия ден не плака сутринта, оттогава реве, толкова тъжно ми става, че едва отивам на работа, сърцето ще ми се пръсне.  Cry
На обяд пак плаче, но само понякога, според лелките през останалото време не плаче.
Днес поискаха да го оставя за цял ден, че пак според тях добре се адаптирал. И сега съм още повече притенена   Cry

# 56
  • София
  • Мнения: 790
Аз изчетох и старата темичка и новата, но не съм писала.
Та ние тръгнахме на ясла в понеделник, до обяд. Само първия ден не плака сутринта, оттогава реве, толкова тъжно ми става, че едва отивам на работа, сърцето ще ми се пръсне.  Cry
На обяд пак плаче, но само понякога, според лелките през останалото време не плаче.
Днес поискаха да го оставя за цял ден, че пак според тях добре се адаптирал. И сега съм още повече притенена   Cry
Колкото по-бързо свикне за по цял ден, толкова по-добре. Защото моята свикна да я взимам на обед и ме чакаше. Та сега съжалявам, дето я взимах на обед продължително време, уж да се адаптирала плавно... Не се тревожи, всички около мен казват че децата ще свикнат и после няма да искат да си стоят в къщи. Е, аз ще почерпя когато това стане с моята щерка  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 70
Запис и от, мен!

Ние сме на ясла от март, но следя ще следя темата. Поради болест, не беше на ясла 2 седмици и сега е все едно, че сме от начало т.е. сутрин тръгва с нежелание за градинката/ние така си казваме на яслата/, после ме оставят с тати/при което плаче за мен/, а като стигнат пред яслата го гушка силно и не го пускала. Уви нямам възможност да я гледам, нито пък да я оставям на някоя баба. Аз като я вземам, много ми я хвалят, ще слушала, а после ме побърква от щуротии. 
А за болестите да не говоря-през седмица сме си в къщи.
Въпреки всичко това има си и положителни страни,които намирам от както е тръгнала на ясла и все си мисля, че един ден ще свикне и ще си изгради имунитет. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 2 723
Айде и аз

Гого ходи на ясла от март и вече е от старите кучета. Сега септември по-големите отидоха в градината и сега се чувства в свои води, даже успокоява новите дето плачат сутрин 

# 59
  • София
  • Мнения: 3 688
Записвам се иа з да следя ясленските вълнения въпреки че моя сни все още си седи вкъщи с баба му.В сряда ходих до яслата и...те все още правят ремонт.
Видях се с наще лели и те ми казаха да се подготвя,че въпреки че миналата година е ходил на ясла и сега в началото ще поплаква,а ми е толкова мъчно:(

Мишленце добре са ти обяснили,трябва да носиш медицинска бележка и да попълниш молба преди края на месеца,за да не останат отсъствията неизвинени и да ти приспаднат от месечната такса поле:)

Общи условия

Активация на акаунт