МАРТенче с краченцата шава и усмивки на всички дарява!

  • 9 080
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте Hug на бързо и аз да се вредя.
Ние ве4е спряхме да казваме та-та, сега сме на ,,айдеее,, .Нямам представа как то4но го изкарва  newsm78 ама много смях пада като по4не да ска4а и да вика. Определено не е съзнателно  Naughty ,щото ако беше ........сериозно щях да се притесня ooooh! Mr. Green.
Аз пък да се опла4а, дано ми олекане. От 3-4 дни като ме е засвивал бъбрек ли е каво ли е Crazy Малее , все едно са контракции.Никога не ми е патила главата с такова нещо, а на вси4кото от горе и дете гледам  ooooh!. Еййй , как ви завиждам сега , дето имате баби на близо да помагат Cry

# 16
Ай Евка, мерси   bouquet. Аз бях забравила  ooooh!покрай моето 4удо.

# 17
  • Мнения: 1 467
[
Ето нещо, което намерих съвсем набързо по въпроса: http://babystrology.com/baby-sign-language/index.html



Хехе, знакът за milk ми хареса:)))

# 18
  • Мнения: 1 467
Емма също не говори още, но пее невероятно:) Казва и често ГУ, което ме изненадва, мислех, че го е забравила. Последното научено нещо е, че казва "буууууу" и плюе. Когато плаче прави същото нещо. Даже мъжът ми се шегува често: "Горкото, мисли, че така се плаче"  Laughing

Няма друго от нас, освен, че в Милано вече дойде есента и е много студено. Изпращам ви по един есенен лист с едно краче и островърха шапка:)

# 19
  • Мнения: 251
 Здравейте пак, момичета.
 Аз пиша само да подкрепя Росито, че филмчето наистина не е за глухонеми. Тук много хора учат децата си на езика на знаците, защото децата преди да проговорят могат да общуват със знаци, което много им помага да изразяват какво чувстват и искат, дори без да говорят. Аз също уча Генчо да казва "още" и "край", за да разбирам кога се е нахранил. Все още нищо не помни от тези знаци, но така се започва. А ако някое дете успее да научи езика на знаците ще му бъде само от полза ( така мисля аз)
 Моргауз и Уини, благодаря Ви за сайтовете с радио. Много ще са ми полезни.  Hug

# 20
  • Мнения: 924
Моргауз и Уини, благодаря Ви за сайтовете с радио. Много ще са ми полезни.  Hug
И аз, и аз  Hug
Ох да ви се оплача. Откакто сме тук и нали има освен мама и пълен комплект баба, прабаба, дядо + братовчедка ми, Джъстин е център на внимание. Преди 2ч. останах сама с него за първи път и съм луднала. Все едно не е моето дете. Иска занимание и поглед всяка секунда, ужас. Не знам как ще се оправяме в този калабалък. Сега съм го оставила да плаче за първи път, откакто е роден  Sad Много ми е тъжно, но ако не се върне към предишното си държание трябва да си подпечатам жълтата книжка от сега.
Много е деликатна ситуацията. Главен виновник е баба ми, т.е. прабаба му, която на 72 е най-енергичната баба, която можете да си представите и с огромно удоволствие си общува с него нон-стоп последните дни... Не знам как да я помоля дане го прави, без да я обидя. Винаги съм си ги гледала сама, ето сега знам защо.  Stop

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 04:18 от rosito_m_m

# 21
  • Мнения: 264
Не си сваляйте Baby.Einstein.My.First.Signs.2007.DVDR.. това е филмче за глухонеми бебета, които да учат по-лесно езика на знаците.
Не е за глухонеми. Много хора тук учат бебетата си да общуват със знаци и използват този език преди да проговорят, за да се разбират по-отрано. Не е популярно в България, но тук съм срещала родилите, които го практикуват от съвсем невръстна възраст.
Ето нещо, което намерих съвсем набързо по въпроса: http://babystrology.com/baby-sign-language/index.html
Манго, мерси за темичката  Hug

Виж това не ми беше хрумнало, като се замислиш наистина едно безсловесно, много по-добре би се изразило със знаци. Мерси за инфото  bouquet

Иначе за говоренето, Виктор каза мама още ненавършил 6 месеца, след 2-3 дни баба, сега речника му е вного по-богат. Казва да и не, тата, айде, гедай, ам. В ам и айде определено влага смисъл. Тата, мама и баба казва на всички, още не му е съвсем ясно кой кой е.  Mr. Green Гедай му е много универсална думичка, казва я най-вече, като играе сам с играчките си. Прави и Брууу през плюнка и през пюре и много се кефи

# 22
  • Мнения: 492
Ние още не "говорим" Sad... само бръмчим още, много но няма "ам-ам", "ма-ма" "ба-ба", "та-та"... Има ли други като нас?
Десем, и Ния още не говори на нашия език. Много бърбори, но нищо конкретно, просто упражнява гласните звуци  Laughing Може да не им се срича на децата ... а да са намислили директно със сложно съставно изречение да ни изненадат  Wink
Лека и от нас  Heart Eyes
хе-хе, и Калина се присъединява към тоз отбор. Плямпа си на език, в който преобладават гласните, но още не срича. Доста бръмчи и прави странни физиономии. Две от тях са най-нови /от последните няколко дни/ - едната е едно ужасно сладко намуцване, а другата е да си бърчи нослето като се смее /подобно на Стефи на аватара на Мини/

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Да ви питам при някое от бебчетата появявали ли са се алергични реакции от някоя храна и какви са симптомите? Гледам, че при Рали от време на време се появяват зачервявания зад ушичките, но изчезват за около ден. Възможно ли е да е някаква реакция?
Сигурно не сте ме забелязали Sad

Бебе Айнщайн го има в Замунда, но иска регистрация Simple Smile

# 24
  • Мнения: 115
Lubricant, не сме се сблъскали с алергични реакции, но май избиват червени петна.

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 08:53 от evanik

# 25
  • Мнения: 251
 Лубрикант, забелязах те, но забравих.
 Аз уж гледам за алергични реакции като зачервявания, пъпки, промяна на акото (ама например диария). Не знам дали зачервяванията зад ушите са такава реакция.  Rolling Eyes

# 26
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Смъквам клипчетата да видя какви са. А оформлението на темата е супер.

Ние продължаваме с брътвежите, открояват се ТА-та, Ба-ба, Де-ди, дай, ама абсолютно несъзнателно. Интересно кой ще го научи да казва МА-МА- всички само се радвам, че съм го научила да казва тези срички, а никой не иска да го научи на мама #Cussing out Като че ли те- баща му, бабите и дядо му-  ми гледат детето. #Cussing out

# 27
  • Мнения: 1 172
Не съм забелязвала при Ива алергични реакции и не съм добре запозната с проявите им, казано иначе не съм наблюдавала нещо необичайно.

# 28
  • Мнения: 299
lubricant, две съседски дечица са алергични. Едното към моркова newsm78 и цялото става на големи червени петна, като ужилено от комар. А другото цялото става в ситни малки пъпчици по гръбчето или по коремчето, ръчичките ама целите. Не са му правили тестове за алергии и внимават какво му дават. Иначе първата мама се е свързала с д-р Мустаков и си е платила тестуване на бебчо 150лв. А аз незнаех, че се правят тестове на толкова малки деца.
Манго, благодаря за темичката  bouquet
lluvia, имаме си гости от Испания Grinning . За първи път си виждам племеничката на 5 год и съм влюбена в нея Heart Eyes , а Наско се смее със сълзи когато тя му танцува baby_neutral.

# 29
  • Мнения: 178
фло как е филип и ние сме болни също като вас хрема и кашлица от вчера надявам се да се оправят скоро бебоците ти какво му даваш за настинката на мен ми изписаха антибиотик калции и вит с и капки за нос

Общи условия

Активация на акаунт