детенце за коледа?

  • 6 391
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 82
Мислила съм по темата. Мисля, че и двете страни имат право донякъде.
Детенце само за коледа - не /според мен/.
Да кажем че срещнеш тийнейджър на 15, 16...18 по някакъв начин. Той вече е израстнал в дом. Познавате се, виждате се понякога.
Не може ли да го поканиш приятелски да прекара с теб и семейството празниците? Както и да ти гостува понякога.
Мисля, че такъв контакт може да им покаже, че те са уважавани от обществото, че са част от него, а не са 'изолираните от дома'
Гледах едно предаване за деца от някакъв дом в България. Едно момче тийнейджър, не знаеше кои са родителите му, но имало някаква жена дето и ходил на гости от време на време, тя му звъняла по телефона почти всеки ден да го пита как е, говореше с уважение и радост, че я има.
Говоря за големи деца разбира се, при мъничките е по-деликатно.
Пък знам ли, може и да греша.

# 46
  • Мнения: 4 138
откакто ходя в домовете се подписвам с две ръце под това, да не се взима дете само за празниците.
раната, която се нанася е ужасна, макар продиктувана от добри намерения. който иска да помага на тези деца, да отиде в домовете и то не веднъж, а да отделя седмично по няколко часа.
децата имат нужда от общуване и то не само на коледа.
насочете услията си в проекти за посещение на децата, за работа с тях, но не и за изваждането им от домовете поединично и за няколко дни в годината.
слава богу, по-малки деца не могат вече да бъдат взимани по този начин.
с чиста съвест мога да кажа-единственото, което става след такива взимания е мъка за детето-това е.

ако искате да причините мъка на едно дете-вземете го за коледа.

# 47
  • Мнения: 6 039
освен болката и радостта има и други важни неща - житейски опит например; те че нямат семейство, и без това си знаят; а ако стоят на Коледа в дома, ще примират от радост може би?

ако си била в домове, може би нямаше да напишеш това

мисля, че трябва да се забранят такива посещения на деца от домове само по празниците Stop
или го взимаш и се грижиш за него докато си жив, или по-добре не му го причинявай
това е равносилно на второ изоставяне, след биолгичните му родители Naughty

повечето деца никога не са виждали дом и семейство и не знаят какво е и не мечтаят за Коледа при непознати, бъди сигурна
много по-добре ще им е при приятелите им, отколкото да ги стресираш в обстановка на коледна суматоха и суета

# 48
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
С риска да бъда нападната,ще пиша ,че си имам гостенче за ваканацията!За Коледа само   Naughty НЕ!тОВА Е АБСУРДНО,а след Коледа Sick
Въпросният младеж е вече седми клас,познаваме се и се вземаме периодично на гости,не само за празниците,той си знае ,че ще си е в дома,знае,че където и да иде да учи след седми клас ние ще му помагаме,ще го вземаме за ваканциите,нищо ,че не е осиновен от нас!Това вече е друго нещо,нещо като идеята ми да се кръстят дечица,нямащи шанса вече да се осиновят и кръстниците им да поемат отговорността за цял живот към кръщелниците си! На нашият Ицо кръстница е Елена Костова ,само че тя едва ли се сеща ,че преди години е кръстила там нейде в едно село на Великотърновската област едно черничко момче,нямащо шанса да бъде осиновено понеже е циганче!
Дете за празниците ми звучи като елха за коледа Shocked еднократна употреба и до там!Онзи ден имаше репортажи с деца сираци ,големите бяха щастливи,че има къде да идат в семейна среда по празниците /несамо Коледните/ и имат семейство макар и нетяхно на което да разчитат при нужда!
 ooooh! темата е нож с две остриета,всичко е според зависи,на да се вземе малко детенце и да се върне пак обратно и до там с виждането и вземането....е направо жестоко

# 49
  • Мнения: 4 138
дидке, твоето е друго. това е изградена емоционална връзка и то от дълго време, а и детето е вече голямо.
нямам нищо против хора, които ходят редовно в домовете да взимат деца вкъщи. но големи деца, които вече разбират и знаят доста неща. препоръчвам на тези, които искат дете за коледа първо да отидат няколко пъти в дом и да поседят сред децата, после сами ще стигнат до извода до който ние сме стигнали.

малена, забранено е вече за децата до 7 години, бъди спокойна. слава богу поне една добра наредба, която да опази малчовците от псевдо-благотворителност.

# 50
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
....добре,чее забранено за малчовците да се вземат,там травмата ще е жестока,неискам да си мисля  Sick
.........някак не го смила мозъкът ми това "....да искат дете за Коледа", по-добре да се иде в даден дом и да се занесе по нещичко на всички деца,да се постои и да се поиграе с децата ,да се нагушкат до насита и нацелуват...те ще са по-доволни и всичко ще е по-безболезнено .........казвам го вече от опит

# 51
  • Мнения: 6 039

малена, забранено е вече за децата до 7 години, бъди спокойна. слава богу поне една добра наредба, която да опази малчовците от псевдо-благотворителност.


в това не съм много сигурна, защото в ръцете си държа документ от преди 4 дни, в който дете се "отпуска" за Коледните и Новогодишни празници. Трябва да се върне на 2 януари. Възраст - 6 години.
Така, че ако изобщо има такава наредба - тя не действа Naughty

# 52
  • Мнения: 4 138
значи трябва да разузнаем и ако е така, а попречим това да се случва завбъдеще. ще съм ти благодарна, ако научиш повече и ми пишеш на лични. за кой град става дума.
ако е частен случай и между вземащия и детето има тесен емоционален и дълъг контакт, ок, но ако е единично вземане е просто отвратително.

# 53
  • Мнения: 13 512
И аз съм твърдо против такива взимания и връщания. Това не е добрина в никакъв случай. Ако досега не се е чувствало изоставено, то след такова връщане във всички случаи ще се чувства захвърлено.
моята Еми поне веднъж на ден ми казва: Нали това вече е моята къща, няма даме връщаш в дома, нали?". При положение ,че тя никога не е напускала  домовете, в които е бил настанена.

Общи условия

Активация на акаунт