Клюкините от деня - 5

  • 10 479
  • 329
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6 315
Стън, успех в градината, хубаво трябва да им се накараш и да успееш най-вече да разбереш какво е станало! Дано детенцето бързо се оправи и да няма хрипове!

Сиси, аз също като Джали и Дани съм на мнение, че детето не трябва да обича баща си само защото му е баща. Дай му правото на избор и нека само прецени. Да трупаш разочарования и след това да продължаваш да обичаш някого, защото така трябва хич не е добре. И когато детето те попита защо татко му не е дошъл след като е обещал, можеш просто да кажеш, че не знаеш.

Аз не мога да поддържам нормален контакт с бившия ми мъж. Когато се опитам да говоря с него за каквото и да е, той ме напада (пускала съм и тема за тези неща) и обижда. Затова просто не общувам с него. Не питам за издръжка, не питам как е било детето. То само си разказва всичко вече. Не коментирам отношенията си с него пред детето изобщо. Когато малкият пита къде е, казвам, че си е в неговата къща или че е на работа (в зависимост от времето, по което пита) и това е. Обяснявам, че макар и да се виждат рядко, баща му го обича много. Питал е защо не сме заедно и му казах, че много сме се карали и сме предпочели да сме в различни къщи. Детенцето ми е мъничко, но да ти кажа, колкото повече говорим по тези въпроси, свиква с мисълта и започва да пита все по-рядко.

# 286
  • Мнения: 2 863
Сиси, не му казвай, че трябва да обича баща си,  нищо не трябва.....кажи му да изпитва какво иска и каквото му е на душата, така и да има гняв или болка в детето, то няма да се срамува от тях, а ще ги преживее. Разбираш ли ме?

Сега хем е разочарован, хем му е мъчно, хем се чувства длъжен да не обиди теб , хем иска баща си и се чувства изоставен.
Кажи му че най-важно есега да се подкрепяте двамата, да си говорите и когато  му е мъчно дори да си поллаче, не е ввярвано,че не мъжете не плачат, кажи му го, кажи му че няма срамно в това човек да си покаже чувствата. Ако е обиден на баща си, нека така да е,  ще му премине след време.

Аз отсега уча дъщеря ми, че ако някой не й обръща внимание и не се държи добре с нея, няма защо да страда, а трябва и тя да отвръща  като него и да  не го търси този човек, нито да го иска.  Имаше време баща й се ослушваше  за срещите им, тя искаше да се видят, той "ама не мога днес, утре..." и тя му каза "тогава не искам изобщода ми се обаждаш"... да видиш как долетя на секундата. Разбира се това е опитимистичен случай, но исках да ти дам пример, че децата много добре схващат  неща, които за нас, може да са по -трудни.
Сега за синът е най-важното да му помогнеш да намери място за огорчението си и да го изкарва навън. Като му казваш" трябва да обичаш  баща си, какъвто и да е" го вкарваш в конфликт. Когато баща й на дъщеря ми не знаеше на кой свят е и ще  бъде ли баща или не, това  е което исках от него- да я остави тя да се разочарова от него. Това е най-доборото, ако няма да присъства- не аз да й говоря, не някой друг. Болезнено е , но е най-здравословното за детето. Един ден ще се събуди и просто вече няма да изпитва таква любов към баща си. В нашия случай обичта му към нея надделя над другите му приоритети и за сега поне се старае.
Така че, когато сме казвали да се поддържа връзката с бащата, това се отнася за бащата, но детето няма защо да го караш да изпитва  корено противопложни чувства, на това което бащата сам твори.
Аз напротив, в тая ситуация бих му казала- "виж какво сине, баща ти не е на себе си в момента, може да се оправи, може и така да си остане. Аз не го разбирам, не го познавам такъв, за това и на теб не мога да помогна. Не го чакай и не го търси. Ако ти се обади и искаш да го видиш- виж го, ако не искаш- недей- никога няма да те карам насила..."

# 287
  • Мнения: 651
Сиси, чета, чета....и все ми се струва че самата ти си зациклила, което е нормално в такава ситуация, но дай да видим как да излезеш от омагьосания кръг. Дано да греша, но доколкото разбирам от историята ти, вие с БНД не сте провели един сериозен разговор по отношение на детето/децата ви. Твоята обида, гняв, разочарование са все още толкова силни че не можеш да пречупиш себе си за да поискаш от БНД един спокоен, безстрастен разговор САМО за децата. Той от своя страна ( виждам го в нашия същото) не знае какво точно иска, чувства се гузен ( гаранция!), но тъй като не може да го признае,егото му не го позволява, се осира като бебе в действията си. Още повече знае,че ти ще го нападнеш като дойде ( ти сама каза че не си му позволила да види детето у вас) и най-лесното спасение е ....да се покрие,да избяга.
Помисли дали си способна за малко, а защо не и занапред изобщо да преглътнеш всички негативни емоции, които изпитваш към него и да погледнеш на него като на другия родител с когото трябва да изградиш дипломатични отношения ( Иса ще ме подкрепи Simple Smile ). Обади му се, покани го да се видите на място удобно за двамата и поговорете. Само за децата си. От самото начало го успокой че не искаш за себе си нищо, че не искаш възмездие,реванш. Единствено и само да опитате да установите отношения, в които детенцето ви ще е щастливо. Кажи му че си размислила, че си сгрешила, че си реагирала емоционално, че нямаш нищо против да идва да вижда детето у вас. ( за тебе ще е по-добре,повярвай ми, ще си по-спокойна какво влияние оказва върху детето ви). Попитай го какви са неговите предложения за график за виждане с детето. Предложи му дори веднъж седмично да обядвате заедно тримата. Знам, може да губиш апетит, но детето ти ще сияе!!!!! Ако нищо не предложи, бъди готова с някакво предложение-примерно 2 дни в седмицата от....до...часа, но твърдо. Кажи му колко е важно за детето да знае че може да разчита на баща си.Изкарай му някоя статия за последиците върху децата от непоследователното поведение на родителите ( не на втория родител, не акцентирай върху него), удари го по съвестта, но ненатрапчиво,а като загрижена майка, която търси подкрепа и съвет от другия родител. Погали самочувствието му,като му покажеш че и неговото мнение има значение, че е важен за детето ви.
Знам че в тебе ще се надигат противоречиви чувства, но си повтаряй през цялото време че го правиш за щастието на децата си.
Уверявам те че си заслужава дори заради минимална промяна в отношението му. Не забравяй че към ТЕЗИ мъже подхода трябва да е като към децата ни. Ако успееш да постигнеш това, въпросите на които ще трябва да отговаряш пред детето си ще са много по-малко и много по-безболезнени.  Hug
Дано не ти звучи много наивистично, но аз твърдо вярвам че това е правилния път за децата ни. От войната с техните бащи най-много губят и страдат мъничетата.

# 288
  • Мнения: 1 732
яхнала метлата, страхотни съвети, но по отношение на човек добронамерен и разумен... Tired
Ако обаче отсрещната страна е пън - няма да работят...струва ми се  Confused

Сиси, знам, че те боли адски много, но опитай наистина с по-горните похвати. Peace

# 289
Яхнала метлата наистина съветите ти са страхотни!!! Мисля, че ще опитам да видя ефекта им. Дано съм достатъчно силна затова.
Сабинка с теб съм да знаеш!!! И аз тази сутрин се прибрах в Сф оставяйки малчо да спинка. Много е мъчително, но се свиква. Все едно се програмираш-5 дена без него, в очакване на 2та дена с него. Hug Кураж и сила ни трябва, нищо друго. Аз тази сутрин се събудих от алармата и просто ми се искаше да си легна отново и да остана при него... Имам за свършване 100 неща, а нямах желание за нищо... НО станах... Нямам избор.

# 290
  • Мнения: 6 315
Момичета, сили ви желая! Скоро дечицата ви да са си с вас и всяка нощ да се гушкате!

# 291
  • Мнения: 2 336
Здравейте, момичета! Бях на консултация и се налага утре да вляза в болница. Имам намалено съдържание на околоплодна течност и бебенцето ми го даде с една седмица закъснение.  Sad
Май емоциите ми дойдоха в повече. Дано всичко да е наред.

# 292
  • Мнения: 9 990
 Praynig
Че тук ни е тръгнало на проблеми, дано удържиш фронта!!!
Дано всичко е наред!

# 293
  • Мнения: 1 732
Аууу, Сиси, много лоша новина! Sad
Кой ще гледа малкия?

Ако имаш нужда от нещо и няма кой да ти го донесе - насреща съм.
Знам какво е да си в болница в подобна ситуация. Tired
Всъщност в коя болница ще те приемат?

Ще ти пратя телефона си на лични.

# 294
  • Мнения: 6 315
Сиси, стискам палци всичко да е наред с теб и бебето!  Praynig

# 295
  • Мнения: 481
Сиси с теб сме! Всичко ще е наред, не се притеснявай!
А и бебчо е достатъчно голям и не е вече толкова страшно за него. Моите се родиха в 34-та седмица.

Стискам палци и те прегръщам !

# 296
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Бях на консултация и се налага утре да вляза в болница. Имам намалено съдържание на околоплодна течност и бебенцето ми го даде с една седмица закъснение.  Sad
Май емоциите ми дойдоха в повече. Дано всичко да е наред.
уфффффффффф дано
казвай ако имаш нужда от нещо

# 297
  • Мнения: 2 336
Детето ще го гледа майка ми. Бабите и дядовците са на линия. От тях нямам оплаквания, само мога да ги похваля.
Благодаря ви за подкрепата!   bouquet

# 298
  • Мнения: 2 327
Сиси, дано да няма нищо страшно и бързо да ви пуснат от болницата! възползвай се да си починеш обаче и не мисли за абсолютно нищо докато си там. Не е приятна атмосферата, но е далеч от всекидневието и някак си успяваш да се откъснеш. Точно от това според мен имаш нужда.

Аз пак ще ви помрънкам. Днес за пореден път говорих с тези от градината и ми разказаха поредната версия. Детето си било глътнало езика както си седяло... Как да разбера какво наистина се е случило...

# 299
  • Мнения: 6 315
Sisi, кураж! Всичко ще е наред! Почини си в болницата!

Стън, тези от градината  малоумни ли са, че не разбират, че е много важно да разбереш какво точно се е случило за да знаеш какво да правиш? Как може да си глътне езика както си седи?! Първо гърч, после си глътнало езика! Нямам думи!  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт