Какъв метод използвахте за махане на бибата?

  • 5 883
  • 150
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 3 679
Дали вашите деца използват биберон залъгалка?- използваше до преди 4 месеца
Използвали ли са преди?- да
Как сте ги отучили от този вреден навик?- не съм отучвала,просто не го търсеше вече за сън и една вечер не го дадох
На каква възраст се разделиха с любимия биберон-залъгалка?- на година и 10 месеца

# 106
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Накарах я да я даде на едно куче,и тя взе че го даде,а кучето го грабна и побягна.
Тя самата знаеше за какво става въпрос и само един път спомена"бо" и до там,а беше на 1 год и 8 месеца..

# 107
  • София
  • Мнения: 44 122
Аз няма да съм ти особено полезна, но отговора ми - никога не е ползвал....пробвах да му го тикам в устата по едно време, но плюеше и го оставх намира....и така е по-добре и за двама ни според мен...

# 108
  • София
  • Мнения: 5 079
Синът ми се отказа сам от залъгалката на 10 месеца, беше болен и поради запушен нос не можеш да заспива с бибата. Сега се разкарва със едно шише от вода, ползва го точно за залъгалка и успокоение покрай зъбоникненето... Вдигнала съм ръце, щом има нужда, нека джвака  Mr. Green, ще се оттучваме все някога.

# 109
  • София
  • Мнения: 9 111
Огнян е от родилния с биберон. Единствено така се успокояваше. Но нещо от 2-3 седмици изобщо не си го търси. Май ще го откаже съвсем скоро.

# 110
  • Мнения: 153
Никакъв метод. По- скоро на израстването. Това за мен е период, който детето ще израсте и толкова. Безумие са рязане, криене, мазане с простотии...

 Peace
Между 2,6 и 2,8 годинки се отказа и от шишето с биберон и от биберона-залъгалка. Без ревове и тръшкания.

# 111
  • Мнения: 327
Ние махнахме бибата на 1.8г и то така се случи защото просто се възползвах от ситуацията. Под долната му устничка кожата се беше леко разранила и понеже Вики доста се лигаваше беше все мокро мястото и го болеше. Махнах бибата и му казах че от нея устата му се е разранила и го боли /всъщност може и наистина така да е било/. Търсеше я няколко дни - и аз пак : "Нали знаеш че от нея боли" и така се примири. Лошото е, че му липсваше и я замени с шишето с вода. А с него все още не мога да се справя!!! Дъвчи го като биба и посред нощ го иска при това с малко вода /по 4-5 пъти на нощ  #Crazy/. Така че не знам колко му липсва на Вики, но на мен определено много ми липсва бибата.... все още.

# 112
  • София
  • Мнения: 581
Когато му дойде времето,мисля да не е с тормоз за детето.Нека порасне повечко пък ще видим. Peace

# 113
  • София
  • Мнения: 6 259
Веднъж беше на терасата, а баща му долу пред колата. И той му вика тате-тате, но с бибата в устата и тя падна. Търсихме я по терасата, долу слизахме, няма я (в последствие се оказа, че била паднала зад кофата за боклук на терасата). И детето започна да обяснява "няма бида". Но както си играеше в една торба с играчки намери една стара малка и пак се започна наново. Затова лятото като бяхме на почивка казахме, че сме я забравили в къщи. Трудно заспиваше, щото и ново място, много емоции, но така успяхме да я махнем - на 2.г2-3м. (Като бебе не беше толкова привързан към нея, но като забременях се наложи да го отбия на 1г10м и тогава ако не я криехме и през деня щеше да е нон-стоп с нея, а пък в яслата без никакъв проблем заспивал без биба тогава).

# 114
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
здр,майки имам мн гаден проблем.моето детенце е на год и три месеца.мн свикна с биберона и само реве за нея.бихте ли ми дали съвет какво да правя и как да я отуча от нея.неможе да продължава така,склонна съм да я оставя да реве докато я забрави,но дали трябва сега.тъй като и в момента и избиват зъбите и е малко нервна.дайте ми съвет.предварително БЛАГОДАРЯ...

# 115
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Остави детето на мира. Явно все още има нужда от бибата. Мъничко е, не може да му се обясни защо вече не му даваш любимата залъгалка.
Или избери момент/период/, в който не е толкова зависимо от нея, или изчакай, само ще покаже кога е готово.

# 116
  • Мнения: 62
Нашият татко е стоматолог /то не се казва вече така, но.../ така че му беше крайно неприятен факта дъщеричката му да използва биберон след годинката - тя до тогава и не искаше. Но на детедо му никнеха кътните зъбчета и това му бе една от утехите, така че се примирихме и около втората си годинка тя сама реши да не я ползва повече.
В интерес на истината, колкото повече дразнихме дъщеричката ни да и махнем биберона /използвахме МНОГО похвати и средства/, толкова по-панически тя се вкопчваше в него!!!




# 117
  • Мнения: 2 047
В интерес на истината, колкото повече дразнихме дъщеричката ни да и махнем биберона /използвахме МНОГО похвати и средства/, толкова по-панически тя се вкопчваше в него!!!

   Същото. В един момент, явно зъбите спряха да я мъчат, потърси я, казах, че незнам къде е, каза ми "Добре" , обърна се и заспа.

# 118
  • Мнения: 298
Бяхме си забравили биберона на село и се наложи да купим друг,който не и хареса(а беше съвсем същия).Чувала съм,че децата си познават по някакъв начин биберона и си търсят само него. Пробвай ако го смениш как ще реагира,но ако и никнат зъбки изчакай.  baby_neutral

# 119
  • Мнения: 107
наистина повечето деца си тарсят точно определена биба... изчакай сега не е момента когато периода с никненето премине ще намерите най удачния начин.. и  аз така излъгах детето че не знам къде е и му дадох една играчка да си гушка и до ден днешен все още спи с нея.... Hug

Общи условия

Активация на акаунт