Какъв метод използвахте за махане на бибата?

  • 5 880
  • 150
  •   1
Отговори
# 120
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ние още си заспиваме с бибата. През деня не я ползва, но вечер си я търси. Оставила съм го когато реши да се откаже сам от нея. Не мисля да го мъча.

# 121
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
sssilvena наистина,колкото повече и забранявахме бибата,толкова повече я искаше.мн  БЛАГОДАРЯ   на всички за отговорите.!!!!!!!

# 122
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Недей да бързаш детето само ще си покаже. Пробвай, ако не става, след известно време пак ... Ние я махнахме на 2 г. и 1-2 месеца. Стана от само себе си и нямахме никакъв проблем с отказването.

Чувала съм за майчета, които отрязват бибата - нещо от сорта - хем я има, хем я няма

# 123
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Не мисля,че имате проблем Peace

# 124
  • Мнения: 5 790
Оставете бибероната на детето. Ако има нужда от нея и му я вземете, ще си засмуче пръста. А него няма как да му го вземете. Виктория се отказа от бибата на 2 години и 3 месеца. Не е имало никакъв проблем, стана за 15 минути.

# 125
  • София
  • Мнения: 4 397
Остави детенцето, рано му е още, а и щом му растат зъбки мисля, че не най подходящия момент да я махаш. Синът ми я отказа на 2,5г. без никакъв проблем и без травми, не се притеснявай няма дете което да не е отказало бибата  Peace

# 126
  • Мнения: 600
Не бих го мъчила да я махам точно сега. Ще има време, в които няма да го търси толкова много и тогава може да го махнеш.

# 127
  • София
  • Мнения: 2 686
Много болен проблем ми е тая биба! Но не защото искам да я махам, а защото НЕ искам. А всички околни, познати и непознати (особено непознатите) постоянно ми натякват, че трябва да я махам вече. "Ауууу, какво голямо момче, пък с биба!"... Като го чуя това и направо ми иде да оскубя въпросната личност, от чиято уста е излязло. Ми не искам да я махам! Синът ми е в труден период, закъсня със зъбите и сега избиват по много накуп и е много, много нервен. Иначе не е голям фен на бибероната, заспива с нея, но през деня не се сеща, освен ако не я види и тогава си я слага в устата ей така, между другото. Но ми втръсна да обяснявам всичко това постоянно, както и че не ме притеснява изкривяването на зъбите, защото съм избрала възможно най-добрата биба, също и, че повече ме притеснява да не започне да смуче палеца. Наистина ми омръзна разни хора, които си нямат друга работа да ми се бъркат.. При вас така ли е? Как да се справя?

# 128
  • Мнения: 380
Моят син не искаше да погледне залъгалка първите 6 месеца. Давеше се, повръщаше, не я искаше въобще. Когато започнаха да му растат зъби обаче, човекът откри че бибероната успокоява, масажира по някакъв начин венците и аз не му отказах естествено Embarassed. До ден днешен ползва биба, не е пристрастен и през деня не се сеща за нея, но вечер му я оставям в леглото и той си я взима ако има нужда. Не мисля,че ще се изкривят зъбите му. Има много по-големи деца, които още ползват залъгалки Peace.

Тинтири-Минтири , защо въобще им обръщаш внимание на околните? Щом детенцето има нужда-давай му биба  Peace

# 129
  • Мнения: 335
Ние махнахме биберона на 1г. и 7 месеца.И аз бях решила да я махна когато детето е готово и мисля че избрах най-добрият момент.Просто бях забелязала,че тя вече не я смуче с желание или от необходимост,а по навик.Все я хвърляше зад леглото и после ме разиграваше да и я вадя.И така една вечер казах край и оставих бибата зад леглото.Първата вечер се събуди два пъти да я търси,на втората веднъж,а на третата вече беше забравила,че е имала биберон.
И според мен няма нужда да мъчиш детето,то ще си покаже кога е готово да се раздели с нея  Peace
Тинтири-Минтири ,и при нас положението с околните беше същото   #Crazy Нямам да забравя как една майка от ДМК,така беше изненадана как може детето ми да е толкова голямо и да е с биба,че всички дуги се обърнаха и те да видят коя е тази луда,чието дете все още си ходи с биберон  #2gunfire

# 130
  • Мнения: 842
И според мен е по-добре да изчакаш, щом сега никнат на детенце зъбите; това, че ползва биберон, не е никак фатално или лошо.


Чувала съм за майчета, които отрязват бибата - нещо от сорта - хем я има, хем я няма

Да, аз направих така при големия ми син и я отказа без проблеми.

# 131
  • Мнения: 5 026
Моят син се отказа без да иска  Grinning Премествахме се след ремонт, изгубих бибата, мрънка 1 нощ и това беше. от тогава пие по 2 шишета к.мляко на нощ  Mr. Green - явно му замества бибата.

# 132
  • София
  • Мнения: 819
Стела заспиваше вкъщи с биберон почти 3 години, после я завря някъде и постепенно спря да я търси. Нито захапката, нито говора й са проблемни и развалени, така че не се притеснявай - по-добре биба, отколкото пръст в устата, от него отказване няма до много късна възраст Peace

# 133
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
И моя син спи с биберон. Търси го само нощем и през деня, преди да заспи.
В останалото време не се сеща, но задължително нося биберона, ако ще спи на вън.
Никой никакви забележки не ми е правил, ако направи - много важно! Аз си познавам детето и знам какви са нуждите му.
Големият ми син имаше 2 биберона. Първо загуби единия, после втория захвърли на някъде. Търсихме го, не го намерихме и аз не купих нов. Беше на годинка и малко и сам се отказа от биберона, а беше постоянно с него, като зависим.
Малкия не се сеща за бибата, освен преди сън, така, че живот и здраве пак ще чакам сам да си го изгуби.

На летището съм видях едно негърче със злетно синджирче и биберона закачен там. Детето беше на около 5 годинки. Значи ние не сме най-тежките случаи  Laughing

# 134
  • Мнения: 63
Голямата беше все с биба до към годинка и нещо, две. След това постепенно започнахме да я махаме за все повече време през деня (но когато е спокойна, а не като й никнат зъбки), накрая наистина я загубихме някъде, но тя и не страда за нея Grinning

Малката пък изобщо не иска биба и виждам какво облекчение е била залъгалката. Wink

Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт