Отговори
# 15
  • Мнения: 532
Логиката на предлагането на твърда храна в късния следобед, когото лактацията е по-слаба,  не е само на Бърди. Такива са и съветите на Сиърс, примерно.

Наистина има деца като на Иглика, които се засищат с кърма и не искат твърда храна през деня, но я приемат охотно привечер. А алергична реакция може да настъпи от минути, часове, та до дни след приема, така че и сутрин да се дава храната,  ужасът пак може да се изживее вечер или нощем.

Адмирации към познанията на Червената кралица, винаги е огромно удоволствие да се четат нейните постинги и да се научават нови неща, както и да се сверяват познания   bouquet

При все това, че поддържам казаното от нея, ми се струва по-добре да се предлага в късния следобяд и вечер за засищане храна, която е вече позната на детето и то е свикнало с нея.

Има бърза и бавна реакция, разбира се, за бавната се натрупват доста дразнители и бавно се изработват антитела, докато изведнъж стане белята. дано никога не става.

Обаче, ми се струва добре да не се провокира особено бърза реакция, която е най-вече от хранителен характер - подуване на лигавиците, невъзможност за дишане, повръщане на фонтани, анифилактичен шок.

За алергиите може дълго и широко да спекулираме колкото си искаме, или пък за обикновени колики от нова храна и цяла нощ мятане на бебоче та да изпосталеем до сутринта  Wink

Има простички правила:
- познаване на първите храни;
- отлагане на проблемните храни;
- бавно захранване от правилната възраст;
- даване време за изготвяне на толеранс към новата храна, свикване;
- препоръчително непредлагане на нови храни вечер.

Колкото до смесването на плод с оризово брашно, което пише Бърди - повечето плодови пюрета са с такова вътре.

Аз бих степенувала нещата относно лесна смилаемост така - добри марки каши, добри марки пюрета, домашно приготвени топлинно каши и пюрета от читави продукти, сурови плодове и зеленчуци (сок).

Колкото до практиката първо да се предложат зеленчуковите пюрета, за да не ги отказва после заради по-сладките плодови  Grinning - практиката показва, че бебето си знае - в крайна сметка се нагаждаме спрямо неговия вкус.

Е. може и спагети Болонез да се усладят на бебочето и упорито да отказва гадното пюре от тиква, което му бутате, или непрекъснато да посяга към кюфтето на тати - е, може и да включите педагогическото захранване с малки микродозички, а пък бебешката кухня пак ще си е налице.

Както беше написала Бу, колкото бебета и майки, колкото държави и доктори, колкото бебешки марки, толкова различни схеми за захранване.

Ако поопознаем видовете храни и следваме горните простички правила и се научим да си следим детето - няма да сбъркаме.

Една голяма ПОХВАЛА за новите майчета, които искат да се информират и четат!

# 16
  • Мнения: 254
Ама сте ми сладурки  Laughing Няколко дни ви оставих и сега влизам в темата и гледам - все пак се заформило малко дебатче Mr. Green
На мен ми е полезно, ама си мисля дали като правим така не затрудняваме следващи потребители, които ще се образоват по темата за захранването и ще търсят на сто места  newsm78
Та за това в първия си постинг казвах да оставим дебатите за другата тема, която си имаме тук и е изцяло посветена на захранването.
Аз си нямам обременявания по драмата с Бърди - новичка съм, пък и предпочитам да действам на чисто и да си мисля с моята глава - хал хабер си нямах, че може да е неблагоразположен към отговори, пък и всъщност не беше с мен. И други работи го питах после - откликна човека.
Както и да е. Благодаря на всички и до скоро четене! Grinning

# 17
  • Мнения: 532
Споко  Grinning,

няма дебати. Включили са се много знаещи и търсещи мами и всяка е казала много важни и полезни неща. Всичко има значение и всичко учи.

Бърди винаги отклитква, живот и здраве.

Теамеа  Grinning, пожелавам ви успешно захранване, без значение дали ще започнете с ябълка, оризова каша, круша, тиква, картоф, морков или педагогически  Hug

ПС: Много мами пускаха теми за оформяне на някаква схема за захранване и за улесняване на следващите. Истината е в простичките правила за познаването на храните, захранването и следването на бебето  Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт