Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 155
Най-после се престраших да направя една крачка обратно в темата искам бебе, за да разбера кво аджеба става с мен-за което голямо тенк ю на мушморокова... Тя си знае...
Та след като този месец ми дойде на 19-ти ден от цикъла си пуснах хормонални изследвания.
Ей ги и тях:

LH 2.26mlU/ml
Ж(фолик.1-18, лутеална-0.40-20, менопауза-15-62), М(2-12)
 
 Prolactin 16.10ng/ml
Ж (1.39 - 24.20); М (1.61 - 18.77)
 
 FSH 6.25mlU/ml
Ж(фолик.:4 - 13; лутеална:2 - 13; менопауза:20 -138), М(1 - Sunglasses
 
 Estradiol 5pg/ml
Ж(фолик.: 39 - 189; лутеална: 48 - 309; менопауза-:0 - 77); М(20 - 77)
 
 Progesteron 0.39ng/ml
Ж(фолик.-0.27-2.61, лутеална-3.28-38.63, менопауза-0.20-0.82), М(0.20-3.37)
 
 Testosteron 0.12ng/ml
Ж (0.05 - 0.73); М (1.95 - 11.38)
 

 Правени са на втори ден от цикъла.
Сега сте вие, всеки коментар е ценен.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Галенце, на пръв поглед ми се набива твърде високото съотношение на ФСХ и ЛХ. И двете са в реф.граници, но съотношението им е 1:2,7 при нормално 1:1-1:1,4 Thinking Естрадиолът също е доста нисък newsm78 Според мен е добре да ги погледне лекар Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 1 248
Гале, аз ще си позволя да дам коментар, тъй като вече няколко пъти правих хормони и доста съм се поровила по този въпрос.
пролактина ти е идеален;
естрадиола за 2-ри ден от цикъла също е добре. Той по принцип трябва да се изследва няколко пъти по различно време на цикъла, за да стане ясно какво се случва с него...но се покачва по-късно преди овулацията...тъй като играе роля при изграждането на лигавицата на матката, докато започне да се отделя прогестерон от жълтото тяло.
прогестерона се изследва на 7-ми ден след доказана овулация, така че в случая няма отношение, но е в референтни стойности.
притеснява ме FSH, който е малко висок и дава по-голямо съотношение към ЛХ...Мисля че по този въпрос трябва да се консултираш с лекар, тъй като точно той играе съществена роля при отделянето на качествена яйцеклетка и в първата част на цикъла трябва да е близък до долната граница. Разбира се не твърдя, че твоя е прекалено висок, но е висок спрямо ЛХ.

# 3
  • Мнения: 155
Мерсаж мацки,
ще ги гледа лекар , но чак в сряда, като отидем за спермограмата, та така... Малко ми беше притеснено...
А тази картинка като лечение какво представлява? Трудна работа нали?
Тоест колко не е розово положението?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 248
Споко, Гале-не е задължително всеки цикъл стойността на FSH да е така-може един месец да е по-висок, другия да е по-нисък. Моят съвет е да направиш фоликуметрия, като започнеш от 9-ти ден, за да се види дали образуваш хубави фоликули и дали се пукат навреме, но все пак се консултирай с лекаря си.

# 5
  • Мнения: 471
Не съм много съгласна на Катето, че естрадиола е добре за този ден от цикъла. Затова са дадени и референтните стойности! Задължително го изследвай след няколко дена пак, за да видиш дали се покачва и с какви темпове. Обърни сериозно внимание на естрадиола, заедно с ЛХ и ФСХ, за които вече са ти казали. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 248
За началото на цикъла още повече втори ден, естрадиола е добре, той се покачва по-късно преди овулацията, референтните стойности в този случай са относителни. Ако е по-висок на този ранен етап не е хубаво.

# 7
  • Мнения: 471
Как ще е добре, виж референтните стойности
Estradiol 5pg/ml
Ж(фолик.: 39 - 189; лутеална: 48 - 309; менопауза-:0 - 77); М(20 - 77)
Т.е. нейната стойност се пада в "менопауза".
Аз имам две процедури ИКСИ и само след поставяне на Диферелин, който блокира хипофизата и те праща в менопауза така да се каже, съм получавала такива стойности.
На втори ден от цикъла значи фоликулярна фаза и стойностите трябва да са над 39.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 248
Слончетка, не искам да се заяждам с теб, но ако естрадиола на 2-ри ден от цикъла е над 39, това означава че вече се е оформил доминантен фоликул и овулацията би трябвало да настъпи след няколко дни, когато и естрадиола ще достигне своя пик. Затова казвам, че стойностите са относителни, те изобщо няма да същите ако ги повтори например на 9 или 10-ти ден, което също се смята за фоликулярна фаза.
Имай предвид, че всеки месец сигурно се пращаме в менопауза, когато се получава рязък спад на хормоните с началото на менструацията, което на 1-ви ден, едва ли за един ден е възможно те рязко да се повишат.

# 9
  • Мнения: 1 792
Гале коменар за хормоните получи.и видя че се налага малко да се поработи върху машинарийката.стискам палци с онези малки хапчета всичко да се нареди.това е твоята тема така че се надявам често да даваш отчет докъде сте я докарали и в сряда да пишеш какво става.айде пиле и успех

# 10
  • София
  • Мнения: 1 248
Еееей Муши, добре че се намеси да се знае за какво е темичката! Grinning, а за Галето-сигурна съм че съвсем скоро ще си оправи машинарийката и ще се получи чудесен резултат. Аз съм на принципа, щом веднъж е станало, ще стане отново! Flutter

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Кате, не съм съгласна за естрадиола Naughty При мен беше в реф.граници, но доста близо до по-ниската стойност /вече не помня стойностите Embarassed/ и док.ми каза, че е нисък за 3-ти ден от МЦ и е хубаво стойностите му да са по-високи за съответния ден. Слончетка е права - тези реф.стойности не са дадени просто така.

# 12
  • Мнения: 7 716
Слончетка, не искам да се заяждам с теб, но ако естрадиола на 2-ри ден от цикъла е над 39, това означава че вече се е оформил доминантен фоликул и овулацията би трябвало да настъпи след няколко дни, когато и естрадиола ще достигне своя пик. Затова казвам, че стойностите са относителни, те изобщо няма да същите ако ги повтори например на 9 или 10-ти ден, което също се смята за фоликулярна фаза.

Катето, изобщо не съм съгласна. Всяка лаборатория работи с реф. стойности, които се определят от реактивите. Не трябва да се сравняват резултатите между отделните лаборатории и отделните пациенти.
Подкрепям Слончетка.
Галита, естрадиолът е изключително нисък и този месец се предполага, че няма да има качествена яйцеклетка.
Моят съвет е да изследваш естрадиола пак при фоликул над 18 мм. Както и пак в началото на следващия цикъл.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 248
Така-написах това свое мнение, тъй като миналия месец си правих изследване на  естрадиола на 4-ти ден от цикъла и беше 52 при р. с-ти 143-694 през фоликулярна фаза. На мен също ми се стори нисък и затова потърсих мнение от двама доктори, които се занимават със стерилитет и на които имам доверие и двамата бяха категорични, че естрадиола в началато на цикъла може да е под референтните стойности на различните лаборатории и трябва да е така. И ми казаха, чсъщо така че се изследва неколкократно за да има точна преценка за него-едно изследване на втори ден или трети ден не е достатъчно. Причините, които ми изясниха съм написала по-долу.
И между другото същия този месец имах хубав фоликул, който се пукна в очаквания ден и това беше доказано с вагиналния ехограф, както и образуването на жълто тяло по-късно.

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 14:55 от Катето

# 14
  • Мнения: 195
Така-написах това свое мнение, тъй като миналия месец си правих изследване на  естрадиола на 4-ти ден от цикъла и беше 52 при р. с-ти 143-694 през фоликулярна фаза. На мен също ми се стори нисък и затова потърсих мнение от двама доктори, които се занимават със стерилитет и на които имам доверие и двамата бяха категорични, че естрадиола в началато на цикъла може да е под референтните стойности на различните лаборатории и трябва да е така. И ми казаха, чсъщо така че се изследва неколкократно за да има точна преценка за него-едно изследване на втори ден или трети ден не е достатъчно. Причините, които ми изясниха съм написала по-долу.
И между другото същия този месец имах хубав фоликул, който се пукна в очаквания ден и това беше доказано с вагиналния ехограф, както и образуването на жълто тяло по-късно.

Дали е фатално или не - Не е добър естрадиола. Трябва да е в реф. граници.
Фоликулите зреят от първият ден на цикъл, аз на УЗИ на 3 ден имам фоликул 5-6 мм. и док казва, че така е нормално.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 248
Нормално е да имаш фоликул 6 мм на третия ден-тогава най-вероятно овулацията ти ще е около 11-ти ден, тъй като той нараства с около 2 мм на ден и се пука около 20 мм до 24, но имай в предвид че в 5-6мм  фоликул още няма зряла яйцеклетка , а естрадиола се отделя в големи количества когато тя е достатъчно зряла, а именно при 18 мм фоликул и ако не забелязвате в изследванията й не са посочени референтни граници за овулаторна фаза, какви според вас трябва да са те?, ако не тези които са дадени в предната фаза, а именно образуването на вече зрелия фоликул, на който му предстои да се пукне.
Мисля, че достатъчно оспамихме темата, за което искам модераторите и Галето да ме извинят. Ако някой има да ми дава поуки, които не отказвам, моля да ми пише на лични!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
ееех момичета, защо ли нямаше такава тема когато аз си изследвах естрадиола. Толкова много четох, а за нещо така и нищо не особено не научих. Искам само да добавя, че моят беше двойно под долната граница на 5 пет от цикъла. При мен мерните единици бяха други и при долна граница от 90, аз бях  с 40. Доки ми каза, че е имало овулация въпреки тези стойности, което личи от другите хормони.Е, по случайност същия месец се оказах бременна. Затова и сега продължавам да се чудя, какво значи ниския естрадиол.

# 17
  • Мнения: 155
Е ама си ми изкарахте акъла де... Признавам си... Май май положението е от най-малко розовите.... Ще пиша в четвъртък, тогава ще имам и лекарско мнение-отложи се с един ден заради спермограмата

# 18
  • Мнения: 7 716
Галита, репродуктивните хормони са доста динамични и това, че този месец са така, не означава, че винаги е така, както и че има проблем. Не се притеснявай.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Я да попитам. При какъв лекар да отида да ми назначи хормонални изследвания- ендокринолог или при гинеколога си?

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Аз не съм ходила при лекар, сама си ги назначих- репродуктивни хормони казваш в лабораторията и това е. Разбира се се правят в определени дни.
Иначе ако искаш можеш да се пробваш по ЗК да ти ги поеме. Обаче на мен ми казаха, че касата поема при доказан стерилитет.

# 21
  • Мнения: 7 716
Няма такова нещо, какъв доказан стерилитет? Изследването на хормоните е първото нещо, което се прави. Тепърва предстои доказването на стерилитет.

# 22
  • Мнения: 9 095
Джи пи - гинеколог - ендокринолог
Джи пи - ендокринолог

 Hug

# 23
  • Мнения: 712
Aми на мен обикновен гинеколог ми ги назначи. Ама въпроса е да го навиеш да ти ги пусне, че и те с тея лимити за направления... (ДЖи пи -тата имат лимити за изпращане на специалист, специалистите имат лимити за назначаване на изледвания...)  въобще не си е работа да се занимаваш с Касата, ама пробвай все пак, щото към 100-тина лева поне ще хвръкнат, ако си ги назначиш сама.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
На мен винаги ми отказваха направления по ЗК и си пуснах всичко по мое назначение Mr. Green

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Благодаря ви. Не знаех, че се поемат от касата.  Не търпя откази  Naughty Заемам се сериозно с нещата значи.

# 26
  • Мнения: 7 716
Аз ги правих два пъти през касата.

# 27
  • Мнения: 84
На мен винаги ми отказваха направления по ЗК и си пуснах всичко по мое назначение Mr. Green
smile3513
Е тва като го чуя и направо побеснявам  Rage  comp03 smile3527 newsm29 и това ми било система #2gunfire  smile3543doctor
Мацки не позволявайте да ви изнудват, то си е чист обир де  Money, те ако и не си платиш само на  bishop биха ни пращали за благословия и чудо
 spam2 сори

galita84,   fingerscrossed как са нещата

# 28
  • Мнения: 155
Здравейте,
благодаря на всички. Утре сутрин отиваме да правим спермограма и тогава ще четем и резултатите от хормоните.Май май утре е големия ден-денят на истината Confused Та така-малко ми е притеснено, щото и спермограмата ще е ясна-дано всичко е наред Praynig
Това е от мен- утре ще пиша...
 Hug Hug Hug Hug

# 29
  • Мнения: 9 095
Стискам ти палци и се надявам да не се притесняваш много, въпреки че е трудно - казвай си, че утре по това време всичко ще е минало и истината ще се знае, а това е най-важното Hug

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Галитка,сигурно си минала вече,но успех все пак!

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
И да споделиш резултатите после  Peace

# 32
  • Мнения: 340
Здравейте,
благодаря на всички. Утре сутрин отиваме да правим спермограма и тогава ще четем и резултатите от хормоните.Май май утре е големия ден-денят на истината Confused Та така-малко ми е притеснено, щото и спермограмата ще е ясна-дано всичко е наред Praynig
Това е от мен- утре ще пиша...
 Hug Hug Hug Hug

Какво става, да не би да са объркали нещо резултатите или някакви друго объркване да има?  Thinking

# 33
  • Мнения: 421
Здравейте, ето че и моите изследвания станаха готови и доста ме притесняват резултатите, а на лекар съм чак другата седмица. Моля за мнение:
Пролактин - 17.00 при реф. стойности: пременопауза 1,2 - 22,0 ;постменопауза 0,7 - 22,0;
FSH - 1.4 при реф.стойности: фол. 2,0 -10,овул. 6,0 - 24,0, лут.1,5-8,0
LH - 6.5 при реф стойности: фол 1,5-8,0 овул 5,0-24,0; лут 0,2-6,5 ;менупауза 16,0 - 19,0;
Правени са на 3-ти ден от МЦ. Притеснява ме съотношението LH:FSH, май съмнението за ПКЯ се потвърждава.

# 34
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Гале, защо не пишеш нищо  newsm78? Дано резултатите са добри и пак да сте забягнали на разходка  Hug!

# 35
  • Мнения: 155
Оф де да бяхме забегнали... Ама не би... Само работа, не мога да вдигна поглед направо... Проблема при нас е мъжки фактор най-вече, сега пием лекарства и до два месеца се очаква да имаме успех-така каза доки...
Това е, много на бързо но ще излизаме... Благодаря на всички за съпричасността...
Дано да имам повече време да пописвам тук, че вече ми омръзна от това тичане по задачи... Hug

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Галитка,ще има успех,мила,от все сърце ти го желая Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт